» »

T-2 z junijem draži storitve

T-2 z junijem draži storitve

Cenik od 1. 6. 2014

vir: T-2
T-2 - Iz družbe T-2 so sporočili, da bodo s 1. junijem spremenili ceno (nov cenik) svojih storitev, ki se bo dvignila. Pojasnjujejo, da so se za tako potezo odločili, ker jih vanjo silijo "pritiski na dvige cen, ki so jih operaterji deležni v zadnjem letu". Dodajajo, da težave rešujejo tudi z notranjo optimizacijo (varčevanjem), a ta ni več zadoščala. T-2 je cene nazadnje dvignil 1. februarja lani, ko so podražitve znašale evro ali dva na mesečni ravni, kar je na večini paketov predstavljalo 5-10 odstotkov.

To pot se dostop do interneta ne glede na način (VDSL polno/skupno razvezan, optično omrežje) in hitrost draži za slab evro (99 centov), kar za povprečnega uporabnika pomeni podražitev za dva do štiri odstotke. Za enak znesek bo dražja tudi televizija, in sicer paket M, vsi IP (SDTV, HDTV) priključki ter TV časovne funkcije (tako samostojne kot del paketa). Programski paket HBO se bo podražil za poldrugi evro.

Paketna ponudba se prav tako draži za en evro, razen najšibkejših paketov (T2 TV+Tel in T4 Start), ki bosta dražja za dva evra. Podražili so se tudi nekateri starejši paketi.

58 komentarjev

«
1
2

LJ4L ::

Kaj pa če se skleni naročniško razmerje sedaj. Bo potrebno plačevat višje cene?
LP from LJ

eee ::

Še vedno ceneje kot Telekom. 100MB optika = 30eur, pri siolu 116 eur LOL

trnvpeti ::

Kartelni dogovor

Blazz ::

@lj4l , verjetno je podražitev za vse naročnike, nove stare prastare... moral pa bi imeti zaradi te podražitve možnost odstopa od pogodbe brez penalov.

korenje3 ::

pač hočejo višje plače...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

cekr ::

Če je pri hiši več TV-jev, je najcenejši Telekom.

Itak pa če vsaj malo potegneš vse skupaj, vidiš, da med operaterji skoraj ni več razlike.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

RejZoR ::

Matr, sem hotu iz firbca pogledat konkurenco, pa imajo vsi tko kretenske spletne strani, da bi designerje najraje postrelil. Začel bi pa pri stopalih in šel navzgor... Visim 5 minut na telekomovi spletni strani in zlagal skupaj neke glupe pakete z dodatki in ven dobival cene, da te srat stisne. Grem na Amis stran, ista zgodba. Totalno zmedena katastrofa od spletne strani. Pridem pa nazaj na svoj T-2, lepo razvrščeni paketi samo za internet po hitrostih in zraven jasne cene. Jim samo zarad tega skor odpustim 0,99 EUR podražitev 8/1 linije...

Bi pa resno že rad enkrat mel to jebeno optiko, da vzamem 10/10 paket. Za 23 EUR bi imel stokrat boljšo povezavo kot jo imam zdej za 31 EUR. Pa za online gaming bi končno imel zrihtano, ker sem ziher, da bi delovalo bolje. Ampak o tem očitno lahko samo sanjam, ker je očitno ne bom nikoli ugledal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

eee je izjavil:

Še vedno ceneje kot Telekom. 100MB optika = 30eur, pri siolu 116 eur LOL



100MB? A si ti ziher, da ves o cem govoris?

shadeX ::

Pa za online gaming bi končno imel zrihtano, ker sem ziher, da bi delovalo bolje.


You wish. Večja hitrost interneta ne pomeni manj pinga oz. laga.

Mam 10/768 paket , punca ima 2/364. Na wow-u mam jaz včasih 90ms pinga med tem ko ima ona vedno 30 ms, brez izjem. Oba sva sicer pri različnih internetnih podudnikih.

RejZoR ::

Sej ni fora optike v bandwidthu (tudi, ki bi ga dobil več za manj denarja) ampak v nižjih latencah... zato sem jo omenjal, ne zaradi bandwidtha. Itaq manj kto 10/10 itaq ne moreš vzet.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PerS ::

Januarja sem preklopil na T2. Pred podpisom pogodbe sem seveda opazil, da v pogodbi oz. prilogi nikjer niso navedene cene, za katere bodo naročene storitve izvajali. Pisalo je zgolj, kaj dobim.
Pokličem na support in vprašam, zakaj cen ni v pogodbi in da me skrbi, če podpišem pogodbo zdaj in se zavežem za 2 leti, oni pa bodo čez 2 meseca dvignili cene.
Tip na drugi strani: "Gospod, jaz sem tukaj že 2 leti, pa se še ni zgodilo da bi dvignili cene. Celo spuščamo jih oz. povečujemo kapacitete. To vas res ne rabi skrbeti."

No, 3 mesece in pol kasneje so cene veselo dvignili - le kako sem vedel. Imamo torej naročniki, ki smo vezani za 2 leti možnost odklopa brez penalov? Meni se zdi, da bi jo morali imeti, ker gre za enostransko spremembo pogojev izvajanja/zaračunvanja storite?

Mavrik ::

Ja, imaš možnost odklopa brez penalov.
The truth is rarely pure and never simple.

Blazz ::

t-2 ima že 5 let če ne več iste speede na vdslju in vse kar delajo je na 2 leti dražijo, o optičnem omrežju ne duha ne sluha, pa sem v LJ... tako sem pred 6 mesci preklopu na telemach in lepo dobil za isto ceno k sm mel pr t2 20/4 sedaj pri telemachu 100/4 (res pa je da smo že prej imeli TV pri telemachu in sem to samo združil v paket, račune pa na konc mesca plačujem enako).

Han ::

Na bakreni parici imajo vsi po vrsti oderuške cene za ADSL/VDSL. TELEkom je seveda najdražji...

LuiIII ::

Če primerjam cene za optiko 50/50 pri Telekomu in T-2, je slednji še vedno ugodnejši.

hojnikb ::

kaj ti nuca T-2, če pa nekateri nikol nebomo vidl njihove optike.
Do takrat pa koaksoalc..
#brezpodpisa

mzakelj ::

Saj lahko vzameš t1 optiko in greš na t-2 :)

Nummy ::

RejZoR je izjavil:

Matr, sem hotu iz firbca pogledat konkurenco, pa imajo vsi tko kretenske spletne strani, da bi designerje najraje postrelil. Začel bi pa pri stopalih in šel navzgor... Visim 5 minut na telekomovi spletni strani in zlagal skupaj neke glupe pakete z dodatki in ven dobival cene, da te srat stisne. Grem na Amis stran, ista zgodba. Totalno zmedena katastrofa od spletne strani. Pridem pa nazaj na svoj T-2, lepo razvrščeni paketi samo za internet po hitrostih in zraven jasne cene. Jim samo zarad tega skor odpustim 0,99 EUR podražitev 8/1 linije...

Bi pa resno že rad enkrat mel to jebeno optiko, da vzamem 10/10 paket. Za 23 EUR bi imel stokrat boljšo povezavo kot jo imam zdej za 31 EUR. Pa za online gaming bi končno imel zrihtano, ker sem ziher, da bi delovalo bolje. Ampak o tem očitno lahko samo sanjam, ker je očitno ne bom nikoli ugledal.


Imam optiko 100/10, T-2, v Ljubljani, ping v najboljših primerih 23ms (LoL), WoW pride tam od 40-150ms, diablo3 okoli 40-50ms.

bluefish ::

mzakelj je izjavil:

Saj lahko vzameš t1 optiko in greš na t-2 :)
Lahko. Samo potem zaradi doplačila ni več tako poceni.

hojnikb ::

Pingi niso tolk odvisni od same povezave (no v neki meri že), ampak kako ma ISP pošlihtan routing za tujino.
#brezpodpisa

fosil ::

Za moje pojme je še vedno najboljša varianta telekom optika, skupaj z njihovo kabelsko televizijo.
20/20 net, 110 programov (od tega jih je kar nekaj v HD) in telefon za 43 EUR.
Ob tem za tv ne rabiš nobenih boxov in lahko imaš več tv-jev brez doplačila.
In če imaš kje še kakšen star tv, imaš še 50 analognih programov.

Zaradi meni neznanega razloga pri telekomu svojo kabelsko kar nekako skrivajo in forsirajo toptrio.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Steinkauz ::

Trenutno imam T-2 VDSL 20/4. O optiki lahko samo sanjam.
Na manjšo hitrost nebi šel.
Je kir ponudnik cenejši?

profii ::

Nummy je izjavil:

Imam optiko 100/10, T-2, v Ljubljani, ping v najboljših primerih 23ms (LoL), WoW pride tam od 40-150ms, diablo3 okoli 40-50ms.


Kaj pa pingaš? preko wlana?

Glugy ::

"pritiski na dvige cen, ki so jih operaterji deležni v zadnjem letu".

A to zarad zakonodaje v zvezi z internetnimi podatki?

Phantomeye ::

RejZoR je izjavil:

Matr, sem hotu iz firbca pogledat konkurenco, pa imajo vsi tko kretenske spletne strani, da bi designerje najraje postrelil. Začel bi pa pri stopalih in šel navzgor... Visim 5 minut na telekomovi spletni strani in zlagal skupaj neke glupe pakete z dodatki in ven dobival cene, da te srat stisne. Grem na Amis stran, ista zgodba. Totalno zmedena katastrofa od spletne strani. Pridem pa nazaj na svoj T-2, lepo razvrščeni paketi samo za internet po hitrostih in zraven jasne cene. Jim samo zarad tega skor odpustim 0,99 EUR podražitev 8/1 linije...

Bi pa resno že rad enkrat mel to jebeno optiko, da vzamem 10/10 paket. Za 23 EUR bi imel stokrat boljšo povezavo kot jo imam zdej za 31 EUR. Pa za online gaming bi končno imel zrihtano, ker sem ziher, da bi delovalo bolje. Ampak o tem očitno lahko samo sanjam, ker je očitno ne bom nikoli ugledal.


k enkrat dobiš optiko, ne ostaneš dolgo na 10/10 :D

RejZoR ::

Jezst bi. Zdej imam 8/1 in mi je download več kot dovolj, bolj mi gre na živce upload, ki je 1Mbit max. Več fizično ne morem imet z VDSL2. Je pa tečno, ker redno uploadam večje stvari, tamala se ukvarja s fotografijo in pol noči uploada slike, uploadanje v cloud itd. Je tečno. Sej gre, ampak je počasno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ST-777 ::

fosil je izjavil:

Za moje pojme je še vedno najboljša varianta telekom optika, skupaj z njihovo kabelsko televizijo. 20/20 net, 110 programov (od tega jih je kar nekaj v HD) in telefon za 43 EUR.
Imam ravno ta paket in se mi zdi v redu tako cenovno kot kakovost TV slike in net hitrost.

Nova opcija Deezer je tudi zelo v redu: "Deezer je sodobna glasbena storitev, ki omogoča iskanje, odkrivanje in poslušanje najljubše glasbe na vašem mobitelu, tablici, spletu ali SiOL TV. Vedno in povsod. Ekskluzivno za naročnike Telekoma Slovenije. Vključen neomejen prenos glasbenih podatkov v mobilnem omrežju Telekoma Slovenije. ... Več kot 30 milijonov domačih in tujih pesmi na vsakem koraku." http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Nummy ::

profii je izjavil:

Nummy je izjavil:

Imam optiko 100/10, T-2, v Ljubljani, ping v najboljših primerih 23ms (LoL), WoW pride tam od 40-150ms, diablo3 okoli 40-50ms.


Kaj pa pingaš? preko wlana?


Ne to je ping, ki mi ga kaže v špilu.

arjan_t ::

ST-777 je izjavil:


Nova opcija Deezer je tudi zelo v redu: "Deezer je sodobna glasbena storitev, ki omogoča iskanje, odkrivanje in poslušanje najljubše glasbe na vašem mobitelu, tablici, spletu ali SiOL TV. Vedno in povsod. Ekskluzivno za naročnike Telekoma Slovenije. Vključen neomejen prenos glasbenih podatkov v mobilnem omrežju Telekoma Slovenije. ... Več kot 30 milijonov domačih in tujih pesmi na vsakem koraku." http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...


na kaj se ta ekskluzivno nanasa?

ST-777 ::

@arjan_t, Deezer je namenjen ljubiteljem glasbe.

arjan_t ::

vem kaj je, mene zanima kaj je ekskluzivno (razen Siol TV podpora logicno) ce lahko grem na deezer.com in si tam placam direktno?

AndrejO ::

Nič. Marketspeak tako kot npr. "neomejeno" ali pa "brez obveznosti".

Sicer pa lep primer kako je t.i. "omrežna nevtralnost" samo pesek v oči. Storitev, ki ti jo ponudnik "ekskluzivno nudi", ti ne bo "jedla podatkov", alternativne enakovredne storitve pa se ti bodo seveda štele v kvoto podatkov in tako bile postavljene v manj ugoden položaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Mavrik ::

AndrejO je izjavil:


Sicer pa lep primer kako je t.i. "omrežna nevtralnost" samo pesek v oči. Storitev, ki ti jo ponudnik "ekskluzivno nudi", ti ne bo "jedla podatkov", alternativne enakovredne storitve pa se ti bodo seveda štele v kvoto podatkov in tako bile postavljene v manj ugoden položaj.



Em, s kod pa je zdaj to prišlo? Načeloma glih ko se govori o "net neutralityu" se glih govori o preprečevanju takih dealov... o čem pa ti govoriš?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

ST-777 ::

arjan_t je izjavil:

vem kaj je, mene zanima kaj je ekskluzivno (razen Siol TV podpora logicno) ce lahko grem na deezer.com in si tam placam direktno?
Preko Telekoma imaš možnost brezplačnega streamanja na telefon ali tablico, kar pride v poštev, ko ni wifi povezave. Sicer obstaja direktno pri Deezerju že zdaj možnost off line poslušanja, ki pa je zamudnejša in manj fleksibilna.

LJ4L ::

Glugy je izjavil:

"pritiski na dvige cen, ki so jih operaterji deležni v zadnjem letu".

A to zarad zakonodaje v zvezi z internetnimi podatki?


Ne. To je verjetno samo izgovor za dvig cen.
LP from LJ

Pšenični ::

In seveda, če se sedaj odklopiš, zaračuajo še to. Nazadnje je bilo 20 evrov, zdaj mogoče ve koliko je?

MrStein ::

Steinkauz je izjavil:

Trenutno imam T-2 VDSL 20/4. O optiki lahko samo sanjam.
Na manjšo hitrost nebi šel.
Je kir ponudnik cenejši?

Ja, T-2 ;)
Paket "T-4 MEGA" + doplačilo za 4 mega uploada (če ti original 2 mega ni dovolj).
Ceneje kot internet 20/4, pa še TV in telefonijo zraven dobiš.
(razen če se je razmerje s tole podražitvijo porušilo: vaja za bralca)

Evo rezultat vaje (nove cene po podražitvi, zaokroženo z ,99 na ,00 EUR):
20/4 PRD 40 EUR
T4 MEGA 36 EUR (20/2 internet + ostalo)
doplačilo za 20/4 internet: 2 EUR (ne vem pa če se to s podražitvijo spremeni)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Steinkauz ::

V bistvu mamo še telefon zraven.
Tko da t-4 je dejansko precej cnej.
Lol kira fora.

LJ4L ::

Verjetno je T-2 še vedno cenej kot telemach ane?
LP from LJ

MrStein ::

Ni nujno. Preglej ponudbo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

telemach je bil kr mamljiv z to gold ponudbo in 2x hitrosti downloada. Sam kaj, ko so še vedno nateguni in majo prav smešne upload hitrosti.
#brezpodpisa

AndrejO ::

Mavrik je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Sicer pa lep primer kako je t.i. "omrežna nevtralnost" samo pesek v oči. Storitev, ki ti jo ponudnik "ekskluzivno nudi", ti ne bo "jedla podatkov", alternativne enakovredne storitve pa se ti bodo seveda štele v kvoto podatkov in tako bile postavljene v manj ugoden položaj.

Em, s kod pa je zdaj to prišlo? Načeloma glih ko se govori o "net neutralityu" se glih govori o preprečevanju takih dealov... o čem pa ti govoriš?

Pogledam ZEKom, ki naj bi "uzakonil omrežno nevtralnost", pogledam tole in potegnem ven zaključek.

Sem pa res nerodno zapisal. Ciničen sem, ker se ljudje še vedno zatikajo na težave na zadnjem kilometru in rešiteve na tem delu prodajajo kot "omrežno nevtralnost", čeprav je že leta nazaj (torej še v času pisanja ZEKom) malo bolj razgledanim postalo jasno, da kdor hoče imeti resnično omrežno nevtralnost, mora reševati težavo po end-to-end načelu. Celostno. Reševanje na zadnjem kilometru je zato, kar se mene tiče, samo pesek v oči.

hazy ::

Ni bilo prvič inb še se bo zgodilo. Pa sej se vse draži, ne vidim razloga, zakaj k..ca se ne bi še internet, saj se samo priklaplja nove naročnike, ki se jim obljublja bajne hitrosti in vse se dela kao za nove naročnike, stari niso nič "vredni" glede popustov. Pač kokodajs slovenski. Nič boljše ne bo še dolgo.
Že 8 let v svojem koncu čakam na optiko, pa je pred osmimi leti mnogo bolje kazalo kot sedaj.
Cene je pač treba dvignit, drugače bi šlo že vse cugrunt.
Odprite oči in poglejte v slovenski kokošnjak že enkrat,
nerganje ne bo pomagalo, dokler ne bojo dejanja zamenjala kapitalistično pohlepne besede.
Biti na položaju v tej branži ta čas je nepopisno lepo.
Nič ne delaš, samo kasiraš z višanjem cen, ker komunikacijske storitve so ta čas zelo in in verjetno še lep čas bojo.

Glugy ::

jz nimam nč proti če gre internet gor ampak mora pa zato tud tok več ponudit.

jnovak ::

trnvpeti je izjavil:

Kartelni dogovor

+1

Telemach tudi draži svoje pakete. Vsem obstoječim naročnikom se avtomatično zviša cena za 1-2 €, novi paketi (z malenkost višjimi hitrostmi uploada, vse ostalo (tv, tel) je enako) so pa še dodatno 1-2 € dražji.

MrStein ::

trnvpeti je izjavil:

Kartelni dogovor

Inflacija.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BadWolf ::

zakaj človk rabi tok uploada?
men se zdi glede na ponudbo telemach najugodnejši
zdej, če ti ni do športa ali hd kanalov, potem ta prednost malo zvodeni

hojnikb ::

pošiljanje velikih fajlov ?
ala online backup..
#brezpodpisa

Nummy ::

BadWolf je izjavil:

zakaj človk rabi tok uploada?
men se zdi glede na ponudbo telemach najugodnejši
zdej, če ti ni do športa ali hd kanalov, potem ta prednost malo zvodeni

Dons je že vse na cloud-u in pirati "rabmo" hiter upload, da mamo fajn ratio :P
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 draži mobilne pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
8419898 (13723) MrStein
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19568534 (55980) Cruz
»

T-2 draži dostop do interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9422062 (15803) mtp2
»

T-2 z januarjem dviguje cene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11839909 (34270) madmitch

Več podobnih tem