» »

Whisky

Whisky

««
15 / 22
»»

Tilen ::

Kaj si pa gledal?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kr3ten ::

Mene pa zanima, zakaj se žgane pjače smatrajo kot ''luksuz'' (glede nato da so tok drage), ali vam je žganje res bolj okusno od npr. gostega jagodnega soka?
Mene vedno zategne ko ruknem kaki požirek, mi gre na bruhanje.

Tilen ::

Ja gosti jagodni sok ravno ne počiva 18 let in več v sodu, se ti ne zdi? To je eksotika, ki se plača.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Okapi ::

kr3ten je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj se žgane pjače smatrajo kot ''luksuz'' (glede nato da so tok drage), ali vam je žganje res bolj okusno od npr. gostega jagodnega soka?
Mene vedno zategne ko ruknem kaki požirek, mi gre na bruhanje.

A voda ti ni dovolj dobra, moraš sok pit? Če si žejen, piješ vodo, če so ti jagode všeč, pa ješ cele, jih ni treba pasirati in delati soka iz njih.

perci ::

kr3ten je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj se žgane pjače smatrajo kot ''luksuz'' (glede nato da so tok drage), ali vam je žganje res bolj okusno od npr. gostega jagodnega soka?
Mene vedno zategne ko ruknem kaki požirek, mi gre na bruhanje.

A to si mal potrolal kao. Good lučk.

          ::

Okapi je izjavil:

kr3ten je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj se žgane pjače smatrajo kot ''luksuz'' (glede nato da so tok drage), ali vam je žganje res bolj okusno od npr. gostega jagodnega soka?
Mene vedno zategne ko ruknem kaki požirek, mi gre na bruhanje.

A voda ti ni dovolj dobra, moraš sok pit? Če si žejen, piješ vodo, če so ti jagode všeč, pa ješ cele, jih ni treba pasirati in delati soka iz njih.


Če si umazan => voda
Če si bolan => čaj
Če si žejen => ...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

boolsheat ::

North Korea launches its own whisky

https://bbc.in/2HULCFi

TheBlueOne ::

kr3ten je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj se žgane pjače smatrajo kot ''luksuz'' (glede nato da so tok drage), ali vam je žganje res bolj okusno od npr. gostega jagodnega soka?
Mene vedno zategne ko ruknem kaki požirek, mi gre na bruhanje.


Ker imajo kakovostn alkohol, kar dosezez z destilacijo, kjer odstranis od metilnih alkoholov do acetona, kislin, ki so normalno prisotni v nedestiliranih alkoholnih pijacah. Ce si recimo redni uzivalec, ki spije zvecer eno pijaco, da se "sprosti" je optimum iz kemicnega stalisca.

Kar si tice okusa, viski deloma zakrije okus po alkoholu s sirokim spektrom drugih arom ampak seveda to ni za nekoga, ki ne mara alkohola. To je kakor, da se cudis kako neudobni so cevlji za plezanje, kjer te plezanje sploh ne zanima.

kr3ten ::

TheBlueOne je izjavil:

kr3ten je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj se žgane pjače smatrajo kot ''luksuz'' (glede nato da so tok drage), ali vam je žganje res bolj okusno od npr. gostega jagodnega soka?
Mene vedno zategne ko ruknem kaki požirek, mi gre na bruhanje.


Ker imajo kakovostn alkohol, kar dosezez z destilacijo, kjer odstranis od metilnih alkoholov do acetona, kislin, ki so normalno prisotni v nedestiliranih alkoholnih pijacah. Ce si recimo redni uzivalec, ki spije zvecer eno pijaco, da se "sprosti" je optimum iz kemicnega stalisca.

Kar si tice okusa, viski deloma zakrije okus po alkoholu s sirokim spektrom drugih arom ampak seveda to ni za nekoga, ki ne mara alkohola. To je kakor, da se cudis kako neudobni so cevlji za plezanje, kjer te plezanje sploh ne zanima.


Se pravi je problem v meni, ker ne morem izkusiti čara okusa žganih pijač, ker moje telo že v osnovi ne prenaša alkohola? Zato mi gre na bruhanje ob vsakem požirku?

globoko grlo ::

sej mogoče pa le nisi tak kr3ten
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Vazelin ::

Me prav zanima kvaliteta unega Chivasa med 12 in 18 (po ceni bližje 18ici).
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

TheBlueOne ::

kr3ten je izjavil:


Se pravi je problem v meni, ker ne morem izkusiti čara okusa žganih pijač, ker moje telo že v osnovi ne prenaša alkohola? Zato mi gre na bruhanje ob vsakem požirku?


Ne ne, problem je v alkoholu, da ne prenasa tvojega telesa. Ampak tudi to ni problem. Kupi si majhen destilator in ga napolni z viskijem. Oddestiliraj alkohol in popij kar ostane. Tako bos lahko uzival v okusu viskija brez negativnih ucinkov alkohola.

Mimogrede, sicer se zna slisati cudno, ampak ce telo zavraca alkohol je lahko znak kaksne bolezni ali pa, da imas sorodnike iz Azije.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Ubistvu ti manjka encim, ki predeluje toksine... Ampak definitivno je problem v tebi :)

piromanček ::

cau..je mogoce kdo iz obale in ima v kratkem namen naročat kej iz masterofmalt.com, da delimo poštnino?

Yossarian ::

Zadnjič sem kupil viski nekega tipa iz Gornje Radgone in sicer St. Stefan Old Boys viski, ki se mu pravi tudi viski Niski. Bomo videli.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

DeusB ::

Je kdo zainteresiran za nakup tega viskija?

https://www.premium-vodka.si/whisky-mac...

Dobim po ceni 60EUR! Prevzem je lahko v Celju. javite cimprej, cena je dokaj ugodna!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeusB ()

keba ::

Hmm tega že imam, a lahko tudi druge visikje zrihtaš ugodno?

DeusB ::

Trenutno lahko tega, oziroma mi je samo ta padel v oči glede na prejšnje cene! Če želiš kakšnega konkretno javi, pa bom videl če je kaksna opcija!

keba ::

Ardbeg 19 Traigh Bhan
Ardbeg Supernova 2019

Glenfiddich Winter strom ali Grand Cru

Highland park Viking series (Valfather, valknut, Valkyrie)

Glenmorangie Bacallta ali Allta

Okapi ::

Okapi je izjavil:

Ja, kupujte v Single blendu, če se da. Ker če ne bodo imeli prometa, bodo fantje zaprli, in potem ne bo več edine take specializirane trgovine v Ljubljani (kjer imajo skoraj vedno tudi kaj za poskusit).
No, očitno nismo bili dovolj redni kupci. Grem včeraj na Rimsko, da bi kupil par steklenic za darila, pa vidim, da je konec veselja.:(

Ampak lahko bi si vsaj vzeli pet minut časa in na spletni strani napisali, da so zaprli štacuno.

Map ::

Da malo obudimo debato, Okapi in ostali, je kaj novega v vaših zbirkah, kaka nova odkritja? Kateri so trenutno vaši naljubši viskiji?

Mimogrede pa bi vprašal, kateri viski, z recimo blagim, mehkim, prijetnim, nevsiljivim okusom bi priporočali? Lahko iz različnih cenovnih razredov, čeprav verjamem, da lahko tak viski brez kakih posebnosti v okusu, kupim dovolj poceni in vseeno kvalitetnega.

DeeJay ::

To kar želiš je men osebno Glenmorangie Original.

DeusB ::

Map je izjavil:

Da malo obudimo debato, Okapi in ostali, je kaj novega v vaših zbirkah, kaka nova odkritja? Kateri so trenutno vaši naljubši viskiji?

Mimogrede pa bi vprašal, kateri viski, z recimo blagim, mehkim, prijetnim, nevsiljivim okusom bi priporočali? Lahko iz različnih cenovnih razredov, čeprav verjamem, da lahko tak viski brez kakih posebnosti v okusu, kupim dovolj poceni in vseeno kvalitetnega.



Aberlour 12 double cask je kr mehek, ali pa kak Glenfiddich v rangu do 30 €. Meni je vsec Tomintoul 16 single malt, ta je do zdaj najbolj mehak kar sem jih probal!

          ::

Trenutno pijem 21 letno Juro in 21 letni Balvenie. Sta malenkost bolj kompleksna.

Map ::

No, potem pa naslednjič vzamem enega od teh treh, vsaj Glenmorangieja in Glenfiddicha imajo v večjih centrih, za Aberlourja pa nisem prepričan, ker prej nisem bil toliko pozoren nanj. Smo pa že enkrat pili Glenmorangieja, Quinta Ruban ali pa Lasanta, ampak zraven Lagavulina 16. Slednji pa je tako močno dimljen, da ima vsak drug viski blag okus in težko zaznaš neko kakovosts ali mehkobo. :D

          ::

Lagavulina (in ostale iz Islaya) vedno piješ na koncu, za drugimi.

keba ::

A mogoče kdo kupuje whisky za naložbo, če jih katere kaj priporočate trenutno.

DeusB ::

keba je izjavil:

A mogoče kdo kupuje whisky za naložbo, če jih katere kaj priporočate trenutno.


pri nas boš težko kaj našel za naložbo! V tujini mal gledat kake special editione sam ne mores nikoli tocno vedet kaj bo! To je moje mnenje (pri malem denarju seveda)

DeusB ::

MERCATOR Glenfiddich single malt 15 let solera reserve 31EUR - 25% kupon! Ceneje ne gre

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeusB ()

keba ::

Uuu dobra cena, morem it takoj za vikend nabavit preden se premislijo.

pa je morda kkašna spletna trgovina iz tuijine malo bolje založena ki pošilja v Slovenijo?

Okapi ::

Samo je treba upoštevati, da je to po sistemu solera, kjer mešajo različno stare viskije, in je 15-letnega noter samo manjši delež.

DeusB ::

Res je solera, vendar je cena kljub temu dobra:) Ce jo kje dobis ceneje si zmagovalec:)

DeusB ::

Okapi pa dvomim, da tvoja trditev drži vodo. Whiskiji na škotskem so zakonsko regulirani in glede nato moraš za oznako ozrioma starost navesti najmlajši whiski v mešanci. Torej 15 let naj bi bil najmlajši v solera.

Okapi ::

To velja za blended viskije. Sistem solera je pač tak, kot je, 15-letni je najstarejši.

DeusB ::

To velja nasplošno za vse, tudi solera je mešanica.

You have to label the final bottled product with the age of the youngest whisky used in the blend. So you need to keep track of how old every row in your solera is and label accordingly. Some drinkers may not want what seems to be a five-year whisky, but smart labelling can allow you to make clear that it's a five-year solera blend, with some components being up to 20 years old, say. vir: https://whiskyloot.com/blogs/dram-good-...

DeusB ::

" As Glenfiddich has chosen to bear an age statement on its bottling, the youngest whisky in the mix is always at least 15 years old;...."

https://www.spiritedsingapore.com/2014/...
https://i1.wp.com/www.spiritedsingapore...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeusB ()

LeyaPrive ::

keba je izjavil:

Uuu dobra cena, morem it takoj za vikend nabavit preden se premislijo.

pa je morda kkašna spletna trgovina iz tuijine malo bolje založena ki pošilja v Slovenijo?


https://www.1awhisky.de/

Samo 1 steklenice se ne splača naročati iz tujine :/

kuglvinkl ::

Ima kdo kakšno idejo, kje v Ljubljani kupit kozarce? glencairn
Your focus determines your reallity

Urbano#Desno ::

kuglvinkl je izjavil:

Ima kdo kakšno idejo, kje v Ljubljani kupit kozarce? glencairn

https://www.premium-vodka.si/domov

Ups spregledal da se selijo in nimajo trenutno fizične trgovine.

Zgodovina sprememb…

Shkorc ::

Glenfiddich 15 nič kaj ekstra, precej groba zadeva, mogoče bi moral dodat mal vode.

__Devil__ ::

Par dni nazaj sem v Avstrijskem Spar-u kupil Chivas Regal 12 za 19,99€ iz 30€. Morem rečt, da je soliden viski, ne zažge oz. zapeče tako močno kot Jim Beam ali Metaxa brandy. Priporočam. Chivas Regal ima tudi 21 let staran Whisky, ampak je cena 130€+ na steklenico :)

MisterM ::

Chivas je kul, meni osebno je najbolj všeč 18 letna varianta. Ponavadi koristim Mercatorjev kupon, kar ga zniža iz 54€ na 40€.

damirez ::

kr3ten je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj se žgane pjače smatrajo kot ''luksuz'' (glede nato da so tok drage), ali vam je žganje res bolj okusno od npr. gostega jagodnega soka?
Mene vedno zategne ko ruknem kaki požirek, mi gre na bruhanje.


Čisto normalno, zato ker je alkohol strup za telo in ti ga telo zavrača. Smatra se pa luksuz zato, kot vsaka druga stvar. Pač za posameznik se počuti bolj pomembnega. Tako nekateri radi nosijo draga oblačila nekih znamk, tako drugi bolj introvertirani raje sami pijejo doma drag whiskey.
Skratka, ne zamujaš ničesar.

mirzad ::

pijem vino i rakiju vrucu i ne mislim na traktor i kucu

Jaco P. ::

1) Kater je kaj dober (Android) app za review-je whishk(e)y-jev in vodenje kolekcije/tastingov?

2) Spletne trgovine za nakup whishk(e)y-jev v EU (ok...+ UK za katero ne vem točno kater status ima trenutno) - z UGODNO poštnino?

The Player ::

Kaj od komercialnih viskijev priporočate za "plebse"?

Nekaj v stilu Jack Daniels, Jim Beam, canadian club, canadian special old, tullamore dew itd.

Imate kakšnega svojega favorita, al so večinoma poceni komercialni viskiji vsi med seboj podobni in generični in priznavate le na boljše in dražje?

Nisem bil nikoli nek ljubitelj viskija. Do sedaj sem probal Johny Walker double black in old smuggler, ki se mi je zdel presenetljivo dober za omenjeno ceno in razmišljam, da bi še kaj probal v prihodnosti.

Pa še to: Kako pijete viski? Toplega na sobni temperaturi, ohlajenega z ledom al hladnega iz hladilnika?

DeeJay ::

Jameson je meni osebno najboljši mainstream whiskey.
Večino časa pijem samo z ledom, včasih si nardim Jameson + Ginger Ale (Fever Tree) + Limeta
Sem pa ljubitelj bolj smooth okusov in ne preveč smoky, zato mi je en boljših Glenmorangie 18 let, pa tud Original je zelo dober.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

dope1337 ::

Tudi sam od "plebs viskijev" najveckrat posezem po Jamiesonu, ce pa je moznost, mi pa ni cez Bushmills - se vedno "plebs viski", vendar bolj oljnat, pa se vedno irski xD

Ce ti je vsec Jamieson, te Bushmills ne mora razocarat. Pa cene so tam-tam.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

boolsheat ::

The Player je izjavil:

Kaj od komercialnih viskijev priporočate za "plebse"?

Nekaj v stilu Jack Daniels, Jim Beam, canadian club, canadian special old, tullamore dew itd.

Imate kakšnega svojega favorita, al so večinoma poceni komercialni viskiji vsi med seboj podobni in generični in priznavate le na boljše in dražje?

Nisem bil nikoli nek ljubitelj viskija. Do sedaj sem probal Johny Walker double black in old smuggler, ki se mi je zdel presenetljivo dober za omenjeno ceno in razmišljam, da bi še kaj probal v prihodnosti.

Pa še to: Kako pijete viski? Toplega na sobni temperaturi, ohlajenega z ledom al hladnega iz hladilnika?


Na sobni temperaturi, brez vode ali leda seveda...

Meni osebno je od teh poceni zadev najboljši Bushmills Black Bush... Spar, Mercator.

https://www.thewhiskyexchange.com/p/283...

https://trgovina.mercator.si/market/izd...

DeusB ::

Aberlour 12 let double cask, s kuponom v Mercatorju za 24EUR, boljse in ceneje ne gre!

https://trgovina.mercator.si/market/brs...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeusB ()
««
15 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8418672 (955) Yossarian
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20168691 (6168) PacificBlue
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13831156 (3190) FrankSinatra
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277723 (6916) Kenpachi

Več podobnih tem