» »

Whisky

Whisky

««
11 / 22
»»

Okapi ::

Viskiji iz enega soda so označeni kot "single barrel" (single cask), to je najvišja kategorija single maltov.
Če smo čisto natančni, mora biti še "cask strength" in po možnosti "non-chill filtered" za res najvišjo kategorijo.

Goody ::

Okapi je izjavil:

Tega je škoda za "štok kolo", pijačo naše mladosti:D


Nimaš blage zveze...Očitno zate nekaj šteje le cena in tki "eksotika" LOL. Sem ziher da si en izmed onih, ki bi jo na vse pretege hvalil, če bi ti jo prelil v eno fensi ali "eksotično" flašo. Tipičen pijačni snob...

Okapi ::

Daj se malo skuliraj in nehaj neumno repenčit.;(( Kot prvo, :D nisem dal kar tako, zaradi lepšega. Kot drugo, to kar sem napisal, je ravno obratno od tistega, kar si ti v svoji ihti razumel. Za štok kolo se uporablja "navaden" Stock 84. Tega Stock XO, če je res tako dober, kot si napisal, pa je škoda uporabljati za mešanje. A si zdaj srečen?

Utisevalec ::

Okapi je izjavil:

Viskiji iz enega soda so označeni kot "single barrel" (single cask), to je najvišja kategorija single maltov.
Če smo čisto natančni, mora biti še "cask strength" in po možnosti "non-chill filtered" za res najvišjo kategorijo.


Zniževanje stopnje alkohola je sicer čisto odvisno tudi od idealnega profila konkretnega viskija. Načeloma imajo boljši viskiji itak poln, kompleksen profil, ki se ga da občutiti pri vseh dimenzijah razmerja voda/alkohol in tako lahko med okušanjem z vodo odkrivaš nove dimenzije oz. si ustvariš svojo najljubšo ko enkrat viski poznaš. Dalj časa starani viskiji večinoma že v sodu izgubijo preveč alkohola tako da so tisti 25+ let kar cask stenght ker jih stekleničijo ko enkrat pade stopnja alkohola nevarno nizko (zakonsko je meja 40% in vsaj na škotskem se za ekstremne starosti že težko doseže ustrezne pogoje v klasičnih skladiščih).

Goody ::

Okapi je izjavil:

Daj se malo skuliraj in nehaj neumno repenčit.;(( Kot prvo, :D nisem dal kar tako, zaradi lepšega. Kot drugo, to kar sem napisal, je ravno obratno od tistega, kar si ti v svoji ihti razumel. Za štok kolo se uporablja "navaden" Stock 84. Tega Stock XO, če je res tako dober, kot si napisal, pa je škoda uporabljati za mešanje. A si zdaj srečen?


Se opravičujem in posipam s pepelom pa še čem, slab dan, teden, mesec, fak...over and out

          ::

Okapi je izjavil:

Od teh posebnih viskijev imam recimo repliko "Shackletonovega" viskija.



Leta 1907 je polarni raziskovalec Shackleton s seboj na antarktično odpravo vzel 25 zabojev Mackinleyevega viskija. 100 let kasneje, 2007, so ob obnovi lesene barake na Antarktiki pod podom odkrili še en nedotaknjen zaboj. Eno steklenico so odprli in mojster mešalec je iz različnih viskijev zmešal viski, ki ima enak okus. Ta viski so nato prodajali kot repliko, v enaki steklenici, zaviti v slamo, kot je bila takrat na odpravi (da se steklenice med plovbo niso razbile).

Sam viski sicer menda ni nič zelo posebnega, in moja steklenica ostaja zaprta (ker se mi zdi škoda, da bi jo odprl ;) )


Meni se zdi škoda viskija, da ostane nepopit v steklenici. Če se prav spomnim, si nekoč hvalil Highland Park. Nabavil sem si polnoletnega in je eden boljših iz moje zbirke.

boolsheat ::

Kaj pa pravite na Lidlov Queen Margo 8 let staran? CCA 12€.

Tudi nagrajen:
https://www.telegraph.co.uk/foodanddrin...

Zgodovina sprememb…

          ::

boolsheat je izjavil:

Kaj pa pravite na Lidlov Queen Margo 8 let staran? CCA 12€.


Pravijo da ni nič posebnega, da pa je vseeno dober za vsakodnevno pitje, vsekakor pa precej dober glede na ceno. Verjetno bom nabavil enega ali dva za moje naslednje potovanje v Afriko - v medicinske namene :D:D.

globoko grlo ::

Eh kamikaze, za medicinske namene imaš domači brinjevec! Preverjeno bolš kot pa kter kol viski :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

          ::

Ne maram domačih žganj. Na potovanjih v rizičnih krajih potrebujem za vsake tri dni steklenico viskija. Običajno jemljem Chivasa, Jamesona ali Jacka.
Edit: omenjena poraba velja za dve osebi.

Zgodovina sprememb…

MihaK3 ::

boolsheat je izjavil:

Kaj pa pravite na Lidlov Queen Margo 8 let staran? CCA 12€.

Tudi nagrajen:
https://www.telegraph.co.uk/foodanddrin...


Definitivno najboljši viski za okoli 10€, sem ga že omenil in ja, povsem dovolj dober za "vsak dan". Karkoli drugega boljšega je vsaj 25€ in več (vsaj med škoti). Glede zgoraj omenjenega Stock XO pa ga moram tudi sam enkrat probat; sem ga že večkrat opazil (mislim da je kako leto ali dve na voljo), ampak nekako še ni prišel na vrsto...

ticom ::

Za 10 eur, lahek a presenetljivo dober in to single malt. Predvsem vonj.
https://www.spar.si/online/whisky-singl...

tikitoki ::

          je izjavil:

Ne maram domačih žganj. Na potovanjih v rizičnih krajih potrebujem za vsake tri dni steklenico viskija. Običajno jemljem Chivasa, Jamesona ali Jacka.
Edit: omenjena poraba velja za dve osebi.


Si na dobri poti za alkoholia, rizicnost je pa prikladen izgovor.

RegulusDraco ::

MihaK3 je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Kaj pa pravite na Lidlov Queen Margo 8 let staran? CCA 12EUR.

Tudi nagrajen:
https://www.telegraph.co.uk/foodanddrin...


Definitivno najboljši viski za okoli 10EUR, sem ga že omenil in ja, povsem dovolj dober za "vsak dan". Karkoli drugega boljšega je vsaj 25EUR in več (vsaj med škoti). Glede zgoraj omenjenega Stock XO pa ga moram tudi sam enkrat probat; sem ga že večkrat opazil (mislim da je kako leto ali dve na voljo), ampak nekako še ni prišel na vrsto...


Če človek ni alkoholik si komot kupi kvaliteten viski za tistih nekaj priložnosti na leto, ko se splača zvrniti viski. Za 25 eurov že dobiš zelo kakovosten viski (Chivas, Jack Daniels)..oba sta izredno kakovostna, imata pa "enostavnejši" okus. Za 50 eurov pa dobiš odlične kvalitetne viskije z zelo kompleksnimi okusi (Ardbeg, Glenfiddich, Laphroaig.....odvisno kakšen okus ima človek, kaj je posamezniku všeč). Pač situacija tu je praktično ista kot pri kvalitetnem vinu...lahko kupiš vino, lahko pa kupiš _vino_.


          je izjavil:

Ne maram domačih žganj. Na potovanjih v rizičnih krajih potrebujem za vsake tri dni steklenico viskija. Običajno jemljem Chivasa, Jamesona ali Jacka.
Edit: omenjena poraba velja za dve osebi.


Že sam si se okrcnil, da "omenjena poraba velja za 2 osebi". Ni normalno, da 2 osebi v 3 dneh stankata vsaka po pol litra viskija z izgovorom da sta "v rizičnem kraju". Potem pa takoj naslednjo steklenico za naslednje 3 dni. Pazljivo, da ne postaneš alkoholik.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

          ::

tikitoki je izjavil:

          je izjavil:

Ne maram domačih žganj. Na potovanjih v rizičnih krajih potrebujem za vsake tri dni steklenico viskija. Običajno jemljem Chivasa, Jamesona ali Jacka.
Edit: omenjena poraba velja za dve osebi.


Si na dobri poti za alkoholia, rizicnost je pa prikladen izgovor.


Ne skrbite, nazadnje sem bil v rizičnih krajih pred več kot desetimi leti. 😄

krneki0001 ::

V rizičnih krajih pred in po vsakem obroku 0.5 deci spiješ, pa je to vsaj 3 deci v enem dnevu na osebo. Če sta dva, to pomeni 6 deci na dan. Liter na 3 dni je malo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

bagi ::

https://flaviar.com/bottles
pošiljajo iz slovenije...parkrat že narocil, sicer cene so tko tko ampak se da marsikaj dobit in hitro. res pa je da se mors nekej vclanit pomoje...nism zihr ker sem se ze pred casom...

LP
Bagi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bagi ()

Okapi ::

Pri Flaviarju sem pred časom precej kupoval, samo zdaj večinoma ni več konkurenčen.
Viskirum.si ima večjo izbiro in praviloma nižje cene.
Single blend trgovina ima večjo izbiro in primerljive cene.
Leclerc je tudi konkurenčen po cenah, izbire malo manj.

Na hitro sem recimo nekaj cen primerjal med Flaviarjem in Viskirumom.
Flaviar: Dalmore Cigare Malt 0,7 za 95 evrov, pri viskirumu pa za 2 evra manj dobiš litersko steklenico.
Flaviar: Isle of Jura, Turas Mara, 1 l 57 evrov, pri viskirum je 48 evrov.
Flaviar: Laphroaig, An Cuan Mor, 97 evrov, viskirum 79 evrov.

Tu in tam se sicer najde tudi kaj, kar je pri Flaviarju par evrov cenejše kot v viskirumu. S tem da pri Viskirumu je, če naročiš za 200+ evrov, dostava brezplačna.

bagi ::

Se strinjam, tudi jaz pogledam kje je ceneje in kje imajo na zalogi in lahko dobim naslednji dan.
Vecinoma kar se tice cen je tujina zmer bl ugodna, tud s sipingom vred.

Kje se da dobit ugodno Don papa rum z racunom na firmo?
Bagi

Okapi ::

Viskirum izda račun, Flaviar bi ga moral tudi.

errhec ::

Zanimivo da je kraljica kar blizu Johna.

Na https://www.whiskybase.com ima:

Jack Daniel's Old No. 7 OVERALL RATING 66.05/100
Glen Ardoch NAS OVERALL RATING 44.50/100
Queen Margot 03-year-old OVERALL RATING 59.19/100
dd

buttcrack ::

kakšno imate pa mnenje glede japanskih bub?

yamazaki npr.?

boolsheat ::

Okapi ::

Pri teh glenalbah iz Lidla sicer "goljufajo". Starost pri mešanih viskijih načeloma pomeni starost najmlajšega v mešanici, pri glenalbi pa najstarejšega v mešanici. Par kapelj 37-letnega v steklenici, da lahko napišejo imenitno starost, ostalo pa kar pač je. No, ampak ocene ima še vedno dobre.;)

flood ::

kmalu se bom mudil na škotskem, pa bi rad vzel eno flašo viskija, mogoče tudi gin
a priporočate kaj, ki je težje dostopno razen na škotskem..v rangu 50€

hvala
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Okapi ::

Vzemi kakšen "komplet" različnih viskijev v manjših steklenicah (po 0,33 ali 0,25l). Te pri nas redkeje dobiš.

Kenpachi ::

Single blend in Leclerc majo vedno na zalogi te packe testerčkov...

Najdi kakšen Blair Athol recimo...
Zaraki Kenpachi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kenpachi ()

boolsheat ::

Okapi je izjavil:

Pri teh glenalbah iz Lidla sicer "goljufajo". Starost pri mešanih viskijih načeloma pomeni starost najmlajšega v mešanici, pri glenalbi pa najstarejšega v mešanici. Par kapelj 37-letnega v steklenici, da lahko napišejo imenitno starost, ostalo pa kar pač je. No, ampak ocene ima še vedno dobre.;)



No, to nisem vedel, da tako malo zavajajo... Vem, da uporabijo kakšno barvilo sicer, ampak zanimivo je ravno to, da imajo dobre ocene...

flood ::

hvala za predlog, kar se tiče teh paketov bi se raje izognil.
blair athol zgleda zanimiv, malo me moti, da so dodana barvila ipd., ampak mogoče pričakujem preveč v rangu 50€
tega sem tudi zasledil https://www.thewhiskyexchange.com/p/128...
zgleda ok..
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Okapi ::

Ga dobiš pri viskirumu za 47 evrov.

flood ::

očitno bo za tisto kar iščem še najbolje obiskat kakšno trgovino z viskiji
kjer sami flaširajo..
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flood ()

Big_Al ::

Penderecki je izjavil:

Včerajšnji nakup;
Po kratki degustaciji nekaj različnih rumov in viskijev, sem vzel Mount Gay in indijski viski Amrut fusion. Stane 47€ in ga vsekakor priporočam!
Amrut fusion je dobil nekaj prestižnih nagrad. Mene sicer ni tako zelo navdušil kot recimo Jim Murraya, je pa vsekakor vreden greha za tako mlad viski.
Čez nekaj let se ziher ne bo dobil za tako ceno.




Amrut!

Okapi ::

flood je izjavil:

očitno bo za tisto kar iščem še najbolje obiskat kakšno trgovino z viskiji kjer sami flaširajo..
Raje potem išči kakšne nove male destilarne, (micro, craft distillery), oziroma njihove proizvode. Podobno kot pri pivih so v zadnjih nekaj letih postale zelo "in", zaradi majhne proizvodnje pa jih je drugje težje dobiti. Sicer večinoma varijo gine in rume, ampak tudi viskiji se najdejo.

hammock ::

Big_Al je izjavil:

Penderecki je izjavil:

Včerajšnji nakup;
Po kratki degustaciji nekaj različnih rumov in viskijev, sem vzel Mount Gay in indijski viski Amrut fusion. Stane 47€ in ga vsekakor priporočam!
Amrut fusion je dobil nekaj prestižnih nagrad. Mene sicer ni tako zelo navdušil kot recimo Jim Murraya, je pa vsekakor vreden greha za tako mlad viski.
Čez nekaj let se ziher ne bo dobil za tako ceno.




Amrut!

Se strinjam, ta Amrut je zakon, tudi sam sem ga vzel steklenico. Edino procent alkohola je malo previsok za piti cistega (oz na zgornji meji), zato mu kaksna kapljica tople vode ne uide. Drugace pa krasna zadeva, vredna 47€.

Imajo pa tudi zadeve z 65%+ alkohola v proizvodnji...

boolsheat ::

Dober članek:

http://www.whiskeyriff.com/2018/04/30/s...

:P

V sparu sem videl, da so imeli - 16% znižanje na Monkey Shoulder, je bila zadnja steklenica pa sem ga vzel, 28€, če se ne motim.

Vonj nič posebnega, po okusu pa sladek, prvič mi ni bil pretirano všeč, v drugo pa postaja prijeten.

boolsheat ::

Slovenskega Krucefixa je kdo probal?

https://www.singleblend.si/whiskey/kruc...

Bi koga intersiral ta:
Jim Murray's Whisky Bible 2019 Awards
European Whisky of the Year (Multiple) - Nestville Master Blender 8 Years Old

krneki0001 ::

Dobil v dar flašo krucefixa, pa mi ni všeč.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

          ::

boolsheat je izjavil:

Slovenskega Krucefixa je kdo probal?


Moram najprej probati vse škotske ...

Okapi ::

Kot zanimivost, na catawiki je danes zvečer dražba viskijev, tudi takih iz zaprtih destilarn. Z zanimanjem bom spremljal zlasti Port Ellen, da vidim kako se viša vrednost mojega malega zaklada (steklenice 24-letnega Port Ellena).;)

17-letni je trenutno na 560 evrih, 33-letni na 1200 evrih, 37-letni na 2000 evrih. Ampak prava akcija se začne zvečer, pred zaključkom dražbe.

https://www.catawiki.com/a/215499-close...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Darko! ::

Z zanimanjem bom spremljal zlasti Port Ellen, da vidim kako se viša vrednost mojega malega zaklada (steklenice 24-letnega Port Ellena).;)



Okapi, ne ga tok šparat.
Kaj, če se pokvari ?

;)

Map ::

Uh, na prvi strani ebaya so cene tehle 24 letnih preko dveh jurjev, več niti nisem gledal. Kje in za koliko si ga staknil?

Okapi ::

V Ljubljani, pred desetimi leti. Imeli so dve steklenici, po 215 evrov. Eno smo popili, druga je še nedotaknjena.

Tale polnitev je (Part des Anges).
https://whiskytime.ch/product/deutsch-p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Okapi je izjavil:

17-letni je trenutno na 560 evrih, 33-letni na 1200 evrih, 37-letni na 2000 evrih. Ampak prava akcija se začne zvečer, pred zaključkom dražbe.

https://www.catawiki.com/a/215499-close...
No, na koncu kakšne posebne akcije ni bilo. 33-letni je bil prodan za 1200 evrov, 37-letni so zvišali na 2200 evrov, ampak ni bila dosežena rezervirana cena, 17-letni je pa šel za 610 evrov (plus 9% provizije, plus poštnina).

Vzporedno poteka tudi dražba "navadnih" viskijev, in tudi ni kakšne posebno ugodne priložnosti. Se mi zdi, da se tu bolj splača prodajati, kot kupovati;) Recimo set 9 kozarcev za viski od Highland Parka je šel za 32 evrov, čeprav nov stane 25 evrov, in ga lahko vsak kupi v spletni trgovini od destilarne.

damirez ::

Runnagain je izjavil:

driver_x je izjavil:

Kakšen se ti zdi skenderbeu?

Se kar strinjam, posebej za prve tri.
Bi pa dodal na listo kot price/performance Queen Margot, 8 let, Lidl, 11EUR.
In pa Vat 69.


Samo povem, da je Queen Margot zmagal, za najboljši blended whiskey na svetu mlajši od 12 let.. Rezultati za 2019 še niso javno objavljeni.

http://www.worldwhiskiesawards.com/how-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirez ()

Tilen ::

6 EUR za 0.7l, vidim prav?

https://www.lidl.de/de/queen-margot-ble...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

errhec ::

Sicer 7€ je pa 3 leta staran.

8 let staran je tudi letos dobil zlato medaljo v kategoriji za 12 let in manj.
dd

hunter01 ::

Je kak 18 let star viski za dobit in da je nekje v 50€ rangu?

Oz kako se obnesejo kaksni 18 let starani rumi? Je kdo probal?

Naabo ::

hunter01 je izjavil:

Je kak 18 let star viski za dobit in da je nekje v 50€ rangu?

Oz kako se obnesejo kaksni 18 let starani rumi? Je kdo probal?

V leclercu lj so imeli pred časom glenliveta 18 za 50e, sicer pa v mercatorju na bon istega (pride okoli 50e) ali glenfiddicha za malce čez 50e. V leclercu mb imajo še knockando 18 za 50e (do pred kratkim tudi glenfiddicha za slabih 50e).

MihaK3 ::

Leclerc je imel že ene parkrat 18 letnega Glenfiddicha pod 40€, samo sedaj že dolgo nisem gledal, verjetno bo best bet res nekaj v Mercatorju na njihov -25% kupon (Chivas bi moral priti okoli 45€ recimo)

keba ::

Kje pa se da spremljati kdaj pa katere akcije ima Leclerc?
««
11 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8418672 (955) Yossarian
»

Žganjekuha (oprema in postopek) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20168691 (6168) PacificBlue
»

Tudi rum je lahko odlična pijača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13831156 (3190) FrankSinatra
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277723 (6916) Kenpachi

Več podobnih tem