» »

Servis avtomobila, davek na storitev

Servis avtomobila, davek na storitev

Runnagain ::

Mja, spet je bilo leto naokoli, avto pa je bil na uradnem servisu. A tokrat sem malo bolj pozorno pogledal račun in opazil, da obračunavajo tako storitve kot vgrajene rezervne dele po 22% davku in ne po 9,5% davka, kot je to še nedavno veljalo za storitve ipd.
Se je to v zadnjem času kaj spremenilo? Sem šel gledat nazaj stare račune, pa je blo vse obračunano po 20%, tako pri enem serviserju kot drugemu.

Je pri vaših serviserjih enako?

Hvala za odgovore in lp, Runnagain!!

ttommy ::

Imam račun velikega servisa za avto iz leta 2011 in je ves davek 20%- tako material kot mehanik. Imam pa tudi račun letošnjega servisa za kolo in tam je davek za material 22%, serviser pa 9.5%.
Gamer

mat xxl ::

Ne vem od kje ti podatek, da bi take storitve kadar koli bile obdavčene z nižjo davčno stopnjo, zmerom so bile z višjo !

M-XXXX ::

mat xxl je izjavil:

Ne vem od kje ti podatek, da bi take storitve kadar koli bile obdavčene z nižjo davčno stopnjo, zmerom so bile z višjo !

Klima je 500€. Klima z montažo pa 490€. Kaj znano? Je ane. Le kako to, če so bile vedno obdavčene z višjo?

Runnagain ::

Kolikor je meni znano, so bile storitve vedno obračunane po nižji stopnji. Npr. vgradnja oken z okni vred še po 8.5%. Ne vem pa, če se to kaj diferencira glede na tip storitve.

Runnagain ::

Nekaj sem našel tule (velja še za stare stopnje, samo pomojem so ostala določila ostala enaka):
http://www.pravna-pomoc.info/davcno-pra...

In res, za obnovo stanovanj je nižja stopnja, gradnjo, ipd., za splošne storitve pa očitno velja kar višja stopnja.

mat xxl ::

Še enkrat , drugi me imajo za davčnega guruja...., servis avtomobila zmerom višja stopnja. Storitve povezane z nepremičnino, ki se uporablja izključno v stanovanjske ( ne poslovne) namene , nižja davčna stopnja, enako vgradnja materiala z delom v tak objekt, štejejo samo fiksno vgrajeni deli v nepremičnino, nikakor ne omare ipd, torej take stvari klima za stanovanje z vgradnjo , banja za stanovanje z vgradnjo, talne ploščice z vgradnjo........ nižja davčna stopnja, če pa to isto klimo, banjo ali ploščice kupimo sami v trgovini brez vgradnje pa je na njih višja davčna stopnja, ko pa nam majster te dele vgradi v stanovanjski objekt je pa na delo spet nižja davčna stopnja, vendar smo tako pop.... razliko ddv ja na materialu in ga nikakor ne moremo dobiti nazaj....

Torej na avtomobile in servise njih in dele za njih je pa ne glede na vgradnjo ali ne zmerom in samo izključno višja davčna stopnja ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

LJ4L ::

Kakor vem je bilo vedno 20% - po novem 22%
LP from LJ

Runnagain ::

Najlepša hvala vsem za odgovore in razjasnitev dileme.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Romantike na kriptotrgu je konec

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4622501 (17483) gus5
»

Apple prvak v parkiranju denarja v davčnih oazah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10152034 (47668) bbbbbb2015
»

Prepis hiše - oče>sin

Oddelek: Loža
227958 (7594) Okapi
»

Se za enotno 20% davčno stopnjo ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1178087 (6047) Pyr0Beast
»

Davčna merca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15811320 (8573) Thomas

Več podobnih tem