» »

Nakup pralnega stroja BEKO

Nakup pralnega stroja BEKO

«
1
2

Penderecki ::

Staršem že nekaj časa hudo ruži ca. 14 let stari Candy pralni stroj. Ko stojiš zraven pri centrifugiranju, imaš občutek da se bo vsak čas razletel. Stanovanje je v bloku, tako da mašina najeda tudi sosede.
Imam osebo, ki mi lahko uredi dober popust, ampak samo pri nakupu znamke Beko.
Ker bo čez dva meseca imela mama rojstni dan, ji planirava s sestro nakup nove mašine.
Nagledane imam 3 primerke: …zmogljivost pranja 7kg (do 400€)

1. WMB71443
2. WMB71643PTL
3. WMB71243

V primeru, da kdo ima tak stroj doma, ga prosim iz prve roke za izkušnje.
Tako pozitivne kot negativne…

Pšenični ::

Pozanimaj se če imajo invertni motor. Brez krtačk, in če se da boben razstavit, zaradi menjave ležajev.

mgermo ::

Nimam omenjenih modelov, smo pa par mescov nazaj kupli Bekota. Zadovoljni.

Penderecki ::

Kater model ste kupili Conqueror?
telbanc; ... vprašanje za serviserja, bom poskusil s poizvedbo.

Prosim, če se še kdo javi s kritiko o Beku.

shadeX ::

Lastnih izkušenj z bekotom nimam, imajo pa doma pri punci pomivalni in pralni stroj. Do sedaj sem bil vedno navdušen nad ceno in kvaliteto ampak punca pravi da cena pove vse (kupili najcenejši beko), kajti po 7.letih se je začel pomivalni nekaj zajebavati ( baje da jim voda rahlo pušča ), pralni stroj (star 2 leti) pa preskakuje programe. Sicer slabih stvari še nisem slišal kar se tiče bekota in tudi to kar je punca omenila je po mojem mnenju malenkostno.

Pri nakupu beko naprav dobiš 5 let garancije kar je izjemno in to bi pri meni tudi veliko pripomoralo k odločitvi.

Aston_11 ::

Starši imajo pralni stroj, 5+ let min. Dela bp. Hladilnik bp.

pegasus ::

shadeX je izjavil:

po 7.letih se je začel pomivalni nekaj zajebavati ( baje da jim voda rahlo pušča )
Candy začne tako zajebavati po dveh letih. In to ne najcenejši.

Slowenc ::

Imam 2 leti star Beko. Dela BP.
Kupil v Merkurju za cca 400€ (zastonj odpeljejo starega). Ima 5 let garancije. Odločal sem se med Gorenjem in Beko, vzel Beko ker je bil cenejši, vse ostale paramete je imel iste. Ne kupuj takšnega, ki porabi zelo malo vode.
Tut če crkne na 5 let + 1 dan, pač kupim novega za 400€, se ne bom preveč sekiral glede na to koliko dela opravi za ta denar.
Skiny gate.

Hayabusa ::

Ne kupuj takšnega, ki porabi zelo malo vode.

Zakaj ne ?

heero ::

beko porabi ogromno elektrike in ko sem kupil drugega se je racun zmanjsal za 5€ imam nekega od electroluxa in po 1 letu dela brez problema in ne porabi skoraj nic elektrike (700€ GA trgovina)

LP.

T0RN4D0 ::

Opereš 100 strojev na mesec? :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Penderecki ::

... Ne kupuj takšnega, ki porabi zelo malo vode.
... Zakaj ne ?

Pred 14 leti se je kupil model od Candy, ki je takrat med prvimi tržil logiko manjšega zajemanje vode kot konkurenca (kao prišparaš na vodi). Mati pravi, da cunje še danes opere vredu.
Nasprotni primer je sorodnica, ki ima enih 6 let stari model od Miele, ki pa zajema ogromno vode, tako pri pranju kot pri ispiranju.
Pravi, da je perilo na ta način lepše oprano. Pred tem je tudi imela Candy.
No, vrnimo se raje Bekotu.

heero ::

T0RN4D0 je izjavil:

Opereš 100 strojev na mesec? :)


100 pa ne okoli 6-7 na mesec nevem kateri model je bil pred 4 leti sem ga placal tudi okoli 400 € je bil pa pozresen z elektriko

Malcolm_Y ::

Mi imamo Bekotov hladilnik in smo zadovoljni.

RejZoR ::

Kakor gledam so vsi trije bekoti eno in isto sranje, razlikujejo se samo v dodatnih programih in mal v izgledu. Če ti količine perila dost variirajo pa dodaj še kakšen evro in vrži uč na Gorenjevo tanovo serijo z IQ senzorjem, ki ti tehta perilo in s tem prilagaja porabo vode in čas pranja. Načeloma so okol 50 EUR dražji. Ni mi pa jasno zakaj Beko ne ponuja tega niti na strojih za 500 EUR (8kg inverterske variante).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Slowenc ::

Hayabusa je izjavil:

Ne kupuj takšnega, ki porabi zelo malo vode.

Zakaj ne ?


Približno tako, kot če bi za pranje posode porabil samo eno Pril kapljico.

Če vzamemo v izračun porabo cca 50 litrov vode na pranje, to znese v Ljubljani in okolici reci in piši 2,5 centa.

Tisti, ki pravite, da porabi Beko veliko elektrike, bi prosil da napišete koliko je to kwh na pranje in s katerim pralnim strojem ste primerjali.
Sej ne da zagovarjam Beko, samo me zanima koliko dejansko bi prihranil v enem letu, če bi kupil dražji (recimo da za 100€) aparat, ki porabi malenkost manj.
Ker za tisto razliko v ceni, dobiš že veliko elektrike, druge pa verjetno ni razlike.
Skiny gate.

Aston_11 ::

Na račun česa pride do večje porabe elektrike? In ali je kdo dejansko to meril ali je samo na pamet vse skupaj? Ker grelec, pa če je bekotov ali pa zlat, bo porabil za enako količino vode enako energije, razlika v el. bi lahko šla samo na račun bistveno večje količine vode, ki bi jo bilo potrebno segreti ali pa na račun neučinkovitega (???) el. motorja.

Če dela vse na ful 2 uri, potem ti v črnem scenariju porabi stroj 2kw x 0.15 centov x 2 ure, zlat stroj 300 EUR dražji pa 5 centov manj...

Slowenc ::

Sem našel staro Slo-tech Koliko stane eno pranje, kjer je podan primer izračuna enega pranja.
Voda + elektrika + prašek te stane cca 40 centov / pranje.

Tudi če en stroj porabi še enkrat več elektrike kot drugi, so to zanemarljivi zneski.
Skiny gate.

JanK ::

shadeX je izjavil:

Lastnih izkušenj z bekotom nimam, imajo pa doma pri punci pomivalni in pralni stroj. Do sedaj sem bil vedno navdušen nad ceno in kvaliteto ampak punca pravi da cena pove vse (kupili najcenejši beko), kajti po 7.letih se je začel pomivalni nekaj zajebavati ( baje da jim voda rahlo pušča ), pralni stroj (star 2 leti) pa preskakuje programe. Sicer slabih stvari še nisem slišal kar se tiče bekota in tudi to kar je punca omenila je po mojem mnenju malenkostno.

Pri nakupu beko naprav dobiš 5 let garancije kar je izjemno in to bi pri meni tudi veliko pripomoralo k odločitvi.


Pred 7 leti sva se s partnerko preselila. Ob selitvi sva nabavila Bosch pomivalni stroj in pecico zgornji srednji razred. Oba sta ze kaksno leto defektna. Pomivalni stroj deluje ok samo na enem programu, na pecici pa se ura vskih nekaj ur resetira, en grelec pa sva tudu ze menjala. Enak pomivalni stroj je starsem crknil po 5 letih uporabe.

Pomoje je sedaj tako, da katerakoli firma dela crappy izdelke z omejenim rokom trajanja, le da jih Bosch zaradi imena proda bistveno drazje. Sam se zacenjam nagibati k temu, da bom sel "with the flow" in zacel kupovati poceni robo a-la Beko. Ce mi crkne takoj po izteku garancije sem se vedno globalno gledano v plusu.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Oberyn ::

Saj itak ne veš, kdo sploh izdeluje kakšen stroj. Nam je pred časom crknil pomivalni stroj od Gorenja in ko sem se serviserju pritoževal, je rekel, glejte, saj Gorenje sploh ne izdeluje pomivalnih strojev, tega je naredil Bosch... Gorenje je v glavnem orožarska firma zgleda.

Drugače imamo pa pralni stroj od Gorenja (mislim na nalepki gor to piše), po 20 letih (!) še deluje v redu. Ma pa žena v planu nabaviti Beko, ko bo ta crknil, samo kar noče crkniti.

RejZoR ::

Gorenje je večino pomivalcev proizvajal v Španiji. Tanovi modeli iz premium linij pa delajo v eni skandinavski firmi, ki so jo kupili pred časom in ki je že prej delala neke prestižne pomivalce. Pralne stroje pa delajo v Sloveniji.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Utk ::

Smo imeli beko pralni stroj. In ne bomo nikoli več ničesar od beka dokler sem živ in dokler beko na pokupi vse proizvajalce bele tehnike na svetu.
Korting od gorenja je premija proti beku, samo gorenje pa sploh. Tudi gorenje se lahko pokvari, ne se pa spet stalno kvari.

shadeX ::

Pomoje je sedaj tako, da katerakoli firma dela crappy izdelke z omejenim rokom trajanja, le da jih Bosch zaradi imena proda bistveno drazje. Sam se zacenjam nagibati k temu, da bom sel "with the flow" in zacel kupovati poceni robo a-la Beko. Ce mi crkne takoj po izteku garancije sem se vedno globalno gledano v plusu.


To sem tudi sam hotel povedati :)

Utk ::

Nisi, ker pralni stroj mora delat vsaj 10 let, tolk cenejši pa beko ni. Niti garancija ne pomaga kaj dosti, če ti stroj crkne vsak drugi mesec. Enostavno ti dopizdi.

Er333 ::

A kdo ve kakšne podatke rabim, če hočem kupiti ležaj za boben? A rabim samo zunanje mere, a moram tut upoštevat št. obratov in kakšne druge standarde?
Imamo pa 10 let star Zanussi, ki je do sedaj delal brez problemov in to je že vsaj tretji zanussi zapored pri nas. Mati so kupili Zanussi še v jugoslaviji in od tedaj ostaja na njih, kar se tiče pralnih strojev :)

Hayabusa ::

Zanussi ima katalog rezervnih delov.
Ko menjaš ležaj zamenjaj še semering in tesnilo.

Razlika med zgoraj napisani pralnimi stroji je v št. obratov centrifuge, glasnosti in še čem.Primerjaj karakteristike iz zavitka "tehnične specifikacije".

Sam bi izbral http://www.bigbang.si/pralni-stroji/wmb... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

matter ::

Z Beko nimam izkušenj.

Imamo pralni stroj Electrolux Timeline sedaj že kakih 7 let.
Stvar sicer dela ok, je pa 2x crknila elektronika.

V zadnjo je delal tako, da je centrifugo začel kar z max. obrati. To je stroj skakal in jermen drsal, da je bilo veselo.

Prej smo uporabljali vse Candy, pa se je roba kar hitro pokvarila.
Sedaj imamo pomivalni in sušilni Bosch, pralni pa Electrolux.

Bosch zaenkrat še ok, res pa je starost nekje 3-4 leta.
Grem basket pa bom neloke metal

Er333 ::

Hayabusa je izjavil:

Zanussi ima katalog rezervnih delov.
Ko menjaš ležaj zamenjaj še semering in tesnilo.

Hvala, sicer pa imamo tale stroj http://www.mimovrste.com/artikel/325003...
Zanimivo, da na mimovrste ne izbrišejo starih izdelkov :)
Berem navodila, pa notri piše "dobrodošli v svet electroluxa. Sta to isti firmi?
http://www.electrolux-ui.com/2007/914/9...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

GamerBoy ::

Pralni stroj beko A++ za 200 eur, sem ob nakupu rekel, da dela dokler dela... Dela že 4 leta brez ene same težave...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Pšenični ::

V Leclercu je bil zadnjič eden pralni stroj v akciji 280 evrov z invertnnim motorjem. Nisem prepričan ali je bil Indesit ali Beko. To je to. Kupiš in če dela 5 let najmajn Bp si v plusu.

RejZoR ::

Kdor misli, da se ležaji še menjajo ločeno lahko kar pozabi, ker so pri praktično vseh strojih sedaj vdelani v kad. Če grejo slednji menjaš celo kad.

Zanussi je že več let nizkocenovna varianta Electroluxa. Tko nekako kot je Korting za Gorenje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Šimpanz ::

Mamo 7kg Bekota že dve leti pa dela brez problemov, čeprav peremo vsaj 10x na teden (majhni otroci). Je mnogo bolj tih kot Goirenjev, ki smo ga imeli pred tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šimpanz ()

Vantage ::

Imeli Gorenje in Beko...Ko se ti drek zacne kvarit popizdis, gres v trgovino kupis Miele ter se cudis kako lahko nek stroj dela in dela in dela...

heero ::

ja miele je res stroj ki bo delal se 30 let ga ima teta ga je kupla nekaj let nazaj in dela isto kot prvi dan samo je problem cena

francek1 ::

Vantage je izjavil:

Imeli Gorenje in Beko...Ko se ti drek zacne kvarit popizdis, gres v trgovino kupis Miele ter se cudis kako lahko nek stroj dela in dela in dela...

Sam bi dodal še Candy kot primer klump strojev, kjer ti crkne vse živo po koncu garancije. Zdaj sem zadovoljen s pralnim strojem Samsung.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mgermo ::

Sej verjamem, da je Miele stroj, a kaj ko lahko vsakih 5 let menjam Bekota in sem v 20 letih na istem oz. boljšem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

RejZoR ::

Vantage je izjavil:

Imeli Gorenje in Beko...Ko se ti drek zacne kvarit popizdis, gres v trgovino kupis Miele ter se cudis kako lahko nek stroj dela in dela in dela...


Sploh mi ni jasno kaj eni tolk kujete ta Miele med zvezde. Men se ne zdi nič posebnega. Totalno precenjena roba, ki ni nič manj pokvarljiva kot druge znamke. In ja, sem že tud imel totalno penaste stranke, ki so imele Miele, pa so prišli po karkoli drugega, samo Miele ne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

m1h4 ::

Poraba štroma je dost zanemraljiva in glede na razliko v ceni lahko pereš tud 5-10 let. To kar nekateri pravite da more stroj delat 10 let, ja valda lahko samo kok strojev pa operete na dan oz mesec, vse je odvisno od uporabe.

Doma imamo vse od Gorenjsa pralni, pomivalni in hladilnik, vse dela bp. Podpirajamo slovensko, je pa tako da so pomivalni stroji gorenja kopija boscha.

RejZoR ::

Od kje si pa to privlekel, da so Gorenjevi pomivalci kopije Bosca? Tko kot skor vsak drug dan srečujem folk, ki fantazira, da Beko dela po licenci od Boscha... Beko ima svoj razvojni oddelek in v celoti svojo proizvodnjo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

shadeX ::

Najboljši hladilnik do sedaj kar sem ga videl je od Gorenja. Ima ga moja stara mama že od leta 1972. Še vedno dela kot urca.. :))

pegasus ::

Takrat so jih še znali delat ... ;)

shadeX ::

Smo meli obširno debato tud glede tega in smo tudi mi prišli do tega zaključka ja. :D

francek1 ::

shadeX je izjavil:

Najboljši hladilnik do sedaj kar sem ga videl je od Gorenja. Ima ga moja stara mama že od leta 1972. Še vedno dela kot urca.. :))

Ker so bile vse cevi iz bakra in uporabljeni kakovostni materiali.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Bodmo realni, takrat je bila bela tehnika tud bistveno večji strošek. Dandanes pa je praktično potrošni material. Da ne omenjamo dejstva, če bi vsi proizvajali belo tehniko, ki bi brez težav delala 40 let, bi vse firme propadle. Sej sliši se fajn, ampak za podjetje pa je to smrtni scenarij.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Primorec ::

Imamo že kakšno leto WMB71643PTL in smo zadovoljni. Uporabljaj prašek, ne tekočih detergentov, pa bo vse ok. Pri uporabi tekočih detergentov začne perilo smrdet, ampak to je problem pri vseh pralnih strojih..

RejZoR ::

Pri Bekotih z AquaFusion sistemom je itaq priporočljivo uporabljat detergent, ki se ga da v predalček in ne direktno v boben. Če daš direktno v boben, potem praktično v celoti izničiš funkcijo AquaFusion (ki detergent in vodo zmeša in preko šobe direktno razprši v boben).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Vantage ::

mgermo je izjavil:

Sej verjamem, da je Miele stroj, a kaj ko lahko vsakih 5 let menjam Bekota in sem v 20 letih na istem oz. boljšem.


No samo za primerjavo si lahko vsakih 5 let kupis novo Renault Thalio (delana v Turciji isto kot BEKO) ali pa si kupis E klaso in jo vozis 20 let...Si res na boljsem?

Penderecki ::

Primorec ... lahko razviješ teorijo ZAKAJ?
Kupujeva Persil senzitiv in to v AT, ker sem vsaj 1x na teden gor. Ta se mi zdi, da ima še najmanj dišave v sebi, pa še za občutljivo kožo je.

Doma imava komplet pralni in sušilni stroj od Candy. Kupil v AT v hudi akcijski ponudbi. Zaenkrat dela OK.
Mati ima 14 let stari stroj Candy, pa pravi da njen stroj perilo kao malooo lepše opere, ko gre za hudo umazane cote.
To mnenje in veselje ji zlahka pustim hehe.
Znanca .. parček sta kupila Beko WMB71243. Njegova izbranka pravi, de je z njim zelo zadovoljna, da je tih, stabilen, lepo opere, ima kao samo 1200 obr., a je to ne moti preveč, ker občutljice ženske cote pere oz. centrifugira na najnižjih obratih. V sušilec da za kratek čas, da dlake od mačk padejo dol (več ali manj smo družba mačkofilov) in na 3/4 posušeno perilo obesi na primerne obešalnike, da se lepo zravna. Po potrebi polika ali pa tudi ne. Podobno tudi sama doma počneva.
Kolega mi lahko zrihta tak stroj, da se mi samo smeji, in kot je telbanc napisal grem lahko 6 leto po novega.
Danes ali jutri grem še v živo pogledat, nato pa se zdilat.

kurjač ::

Podpirajamo slovensko........
Od kar sem pred leti prišel v Gorenjev servis po originalen daljinc za TV in mi prodajalka na mizo vrže njihovega univerzalca, nimam več volje podpirat to podjetje.
Ne vem kaj sploh delajo naši, če sploh kaj al samo svojo znamko limajo. Prejšnji Gorenjev pomivalc je zdržal dobrih 12 let, dokler ni popolnoma razpadla plastika. V tem času je dvakrat zaribala črpalka za odtok vode in preparelo koleno na odoku cevi. Programator je občasno ružil od prvega dne in proti koncu je razpadlo še tesnilo za vrata.
Kupili smo Beko zaradi nižje cene, garancija pa itak 5 let.
Pralni in sušilni stroj delata 8 let, sušilc brez težav, pralni stroj je pa mal bol muhast. Po slabih treh letih crknejo ležaji. Serviser opazi poškodbo tesnila pri sestavi bobna. Jermen meče dol, dokler ga ne zamenja. Pogosto se stroj odloči, da ne bo ožel in ko zagrabiš mokre cunje pač še enkrat nastaviš ožemanje. Posledično serviser menja motor, elektroniko in vodno črpalko. Žal napaka ni odpravljena. V garancijskem roku so imeli totalno izgubo...
Bekotov pomivalc še nima leto, dela OK in nimam pripomb.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14153217 (5790) darkolord
»

Pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7319507 (2168) darkolord
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155433 (3685) IL_DIAVOLO
»

Pralni stroj

Oddelek: Loža
488855 (5743) simnov

Več podobnih tem