» »

Nokia lumia ali Samsung galaxy

Nokia lumia ali Samsung galaxy

lucky2000 ::

V odhajanju je moj stari gsm...še lepo klasičen, s tipkovnico...skratka še iz kamene dobe :D

In sedaj sem pred nakupom novega, pametnega, zaenkrat očitno pametnejšega od mene :)

Pregledala sem kar nekaj forumov, podatkov, primerjav, ampak ker sem totalni amater in začetnik na tem področju, se v bistvu zelo, zelo lovim. Iščem aparat za klicanje, sms/mms-e, kak hiter skok na internet, kratkočasenje z kako mini igrico...skratka zaenkrat sem dokaj nezahtevni uporabnik.

Nekako sem se zapičila v :
- Nokia Lumia 520 ali 625 (približne razlike med njima so mi znane - fleš,močnejša baterija, velikost? - je smiselno dati več za model 625?)
- Samsung Galaxy Core

Prva dva WP8, tretji android. Teorije sem nekaj "pobrala"na netu, kaj pa vsi podatki dejansko pomenijo v praksi zame, se mi niti malo ne sanja. Vem, da ima vsaka zadeva svoj krog "navijačev"....ampak če mi lahko kdorkoli pomaga s kakim mnenjem, obrazložitvijo ali celo nasvetom in novim predlogom, pa bom zelo hvaležna.

LP, Lucky
  • spremenila: lucky2000 ()

Hayabusa ::

any Samsung = bloatware
Moto g vzemi.

first_line ::

Povej za koliko € si se pripravljena olajšati.

lucky2000 ::

first_line je izjavil:

Povej za koliko EUR si se pripravljena olajšati.



Nekje okrog 150,00EUR - maksimalno 200,00 EUR, če bi res bilo potrebno....lahko tudi prek vezave za eno leto - Mobitel.

Zanima me, kaj naj sploh gledam, da bo funkcionalno zame ok...pa da ne bo neka čisto pretirana cena. Od firme, modela, sistema..Ker se resnično samo "čudim" nad vsem, kar je na razpolago, in je težko biti vsaj malo pameten, če res nimaš pojma in izkušenj. Ne bi se pa rada zafrknila z neko cheap zadevo samo zato, da prihranim par eurčkov!

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: lucky2000 ()

luxxx7 ::

Za takšen denar kot navajaš bi bilo vzeti najboljše nekaj, ki poganja Window Phone 8 sistem, je enostaven, ima zelo dobre aplikacije, čeprav napram Androidu jih ma manj (če jih boš seveda potrebovala), deluje brez zatikanj, pri teh nizkocenovnih aparatov od Androida lahk pričakuješ poslabšanje čez čas ko bo več aplikacij nameščenih in bodo delovale hkrati.

P.S.:Pri Lumii 520 ni bliskavice, če boš dosti slikala ponoči...

Formula 1 ::

Lumia, če je res da tudi slabše delujejo dobro. Galaxya Core ima sošolka in dela obupno.

D3m ::

Kaj pa motorola moto g za 180€?
|HP EliteBook|R5 6650U|

M-XXXX ::

lucky2000 je izjavil:

first_line je izjavil:

Povej za koliko EUR si se pripravljena olajšati.



Nekje okrog 150,00EUR - maksimalno 200,00 EUR, če bi res bilo potrebno....lahko tudi prek vezave za eno leto - Mobitel.

Zanima me, kaj naj sploh gledam, da bo funkcionalno zame ok...pa da ne bo neka čisto pretirana cena. Od firme, modela, sistema..Ker se resnično samo "čudim" nad vsem, kar je na razpolago, in je težko biti vsaj malo pameten, če res nimaš pojma in izkušenj. Ne bi se pa rada zafrknila z neko cheap zadevo samo zato, da prihranim par eurčkov!

Hvala

Hitro dobi bon za 250€ (do konca meseca veljajo) in vzemi na Mobitelu nexus 5. Če dobiš bon za 100€, Nexus 5 je 60€ (z dvoletno vezavo). win-win

Runnagain ::

Malce OT, ampak ker se že omenja Moto G:
podpira tudi slovenski jezik ali se moram sprijaznit z angleščino, če si ga omislim?

Hvala za info in lp, Runnagain!!

Zgodovina sprememb…

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Glas za Lumio. WP je pac boljsi za uporabnika kot si ti, simple, dela, nima tolko bloatware-ja, aplikacij dovolj, itd.
Ce ze Androida pa izkljucno MotoG v tem cenovnem razredu, ker vse ostalo ja zal crap.

T0RN4D0 ::

Izogibaj se samsunga, vzemi raje lumio. Sam sem izbiral med lumio in samsung xcover 2... izbral sem samsunga in je tak polizdelek od telefona in OS da ni za nikamor.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

Egidij88 ::

Lumia 920 ali Moto G. Tudi jaz pravim - daleč od Samsungovih low-end jajc.

broken/link ::

Seen glas za lumio. Ga ima brat (820ko) in sestra (520), oba izjemno zadovoljna.

Runnagain ::

Malo sem se ozrl po teh Lumiah, točneje, 620tki. Ali Lumie podpirajo slovenščino?
Slovenska verzija ga podpira.
Kaj pa če ga kupim preko amazona.co.uk? Bo slovenski jezik še vedno prisoten?

Zgodovina sprememb…

lucky2000 ::

Hvala vsem za razmišljanja in debato. Odločila sem se, da bom nabavila Lumio 625... če pa bo v trenutku realizacije pravi navdih in dobra volja :) pa 920 .

luxxx7 ::

Runnagain je izjavil:

Malo sem se ozrl po teh Lumiah, točneje, 620tki. Ali Lumie podpirajo slovenščino?
Slovenska verzija ga podpira.
Kaj pa če ga kupim preko amazona.co.uk? Bo slovenski jezik še vedno prisoten?


Vse Lumie in ostali WP8 telefoni podpirajo slovenski jezik, neglede na to kje so bili kupljeni. Nokie še imajo to prednost da imajo evropsko garancijo, tako da če ga kupiš npr. v Nemčiji, Angliji... ga lahko mirne volje pošlješ na garancijsko popravilo v Sloveniji (pooblaščeni serviser za Nokio je Teleray).

Runnagain ::

luxxx7 je izjavil:

Runnagain je izjavil:

Malo sem se ozrl po teh Lumiah, točneje, 620tki. Ali Lumie podpirajo slovenščino?
Slovenska verzija ga podpira.
Kaj pa če ga kupim preko amazona.co.uk? Bo slovenski jezik še vedno prisoten?


Vse Lumie in ostali WP8 telefoni podpirajo slovenski jezik, neglede na to kje so bili kupljeni. Nokie še imajo to prednost da imajo evropsko garancijo, tako da če ga kupiš npr. v Nemčiji, Angliji... ga lahko mirne volje pošlješ na garancijsko popravilo v Sloveniji (pooblaščeni serviser za Nokio je Teleray).


To je pa dobro vedt (garancija pa to). Velja 100%? Je Teleray kaj boljši servis od Ram2, kjer vsak telefon "doživi" stik z vodo?

Zgodovina sprememb…

luxxx7 ::

Osebno imam dobre izkušnje z Telerayem, tudi znanci in prijatelji so mi povedali, da ni bilo nikoli komplikacij. Je pa to moje mnenje...

Hayabusa ::

To je pa dobro vedt (garancija pa to). Velja 100%? Je Teleray kaj boljši servis od Ram2, kjer vsak telefon "doživi" stik z vodo?

Same shit.

uros123 ::

Vzemi lumio 520 ali pa lumio 625, sam sem uporabljal androida in nisem bil zadovoljen, ker je telefon s časom začel postajati vse bolj in bolj neodziven. Sedaj uporabljam htc wp 8s in moram reči da celoten sistem deluje tako dobro kot pri dražjih napravah, je pa res da imaš malo manj aplikacij. Pri nokii ne pozabi še odlične brezplačne navigacije.

matonson ::

Dva tedna nazaj sem kupil lumio 520. Pričakoval sem res malo, dobil pa zelo veliko. Če pa se odločiš za android, vzemi Galaxy S3 Mini. Ima super amoled zaslon. Na mimovrste je 180EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

MatH ::

Kakšnega pol leta nazaj sem nabavil Motorolo Defy+ in se po enem mesecu vrnil na stari nespametni telefon. Pred enim mesecem pa sem nabavil Lumio 520, ki pa sem jo na moje presenečenje presenetljivo hitro osvojil (in ona mene). Nisem mogel verjet, da tako "švoh" telefon tako gladko dela in da so na prvi pogled pusti kvadratki in dolgočasen beli tekst v bistvu zelo pregledeni in intuitivni. WP8 ima prilagodotev povsem dovolj aplikacij pa prav tako. Po brskanju za aplikacijami v play storu me boli glava od kiča, pol izdelkov in reklam. Slednjih je v WP8 manj (recimo Shazam ima na Androidu reklame v WP8 pa ne). Pohvalil bi tudi dobre zvočnike in ekran.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513767 (10077) Leko
»

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717200 (10610) Scaramouche
»

Lumia 520 Mnenja,nasveti...

Oddelek: Mobilne tehnologije
479829 (7544) luxxx7
»

Intex Aqua i5 vs Lumia 520

Oddelek: Mobilne tehnologije
283790 (3249) Scylla
»

Nakup novega telefona (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
838431 (6344) heero

Več podobnih tem