» »

Nakup novega telefona

Nakup novega telefona

1
2
»

sthep ::

@Blindyy...poročaj. Me zanima tvoje mnenje o telefonu.

Johnny76 ::

Popust 15% za Lumio ne velja. Odlocil sem se za Prestigio 5450 za 129,99€, ki me je s popustom in silikonskim ovitkom stal 120€. Ce primerjam s Xperio Arc S, ima moj sedanji malo slabso kamero, ostalo pa gre v prid Prestigiu. Imamo pa doma kaksen mesec ze eno Lumio 520. Z vidika preglednosti, enostavnih menijev, dodatkov, bliznjic in se marsicesa, je Prestigio korak spredaj.

Bo pa cas pokazal vec razlik med njima....

hojnikb ::

pa si kupo jajco... Za tak denar bi dobu iz DE moto E, ki poseka tega vraga po dolgem in po ćrez.
#brezpodpisa

Johnny76 ::

Dokazi mi z linkom, kje dobim moto e s postnino in ovitkom za 120€.

hojnikb ::

#brezpodpisa

Johnny76 ::

Jao preh ste mi pa kitajce limal.

Za mojo uporabo bo najbrz precej podobno.

Pithlit ::

hojnikb ti že najmanj pol teme tupi s to moto e.

Pa tud moj kitajc za 105€ pelje prestigio-ta na wc. Prej linkani efox tudi. Sam človeška trma... :/
Life is as complicated as we make it...

menjalnik ::

Tudi sam uporabljam Prestigio telefon in dokler ga ne probate bodite tiho8-)Vse kar me jezi na telefonu je fotoaparat, kamera je HD in je v redu. @Blindyy upam, da ti bo dobro delal. Sem videl, da mu je cena fejst padla, jaz sem dal slabo leto nazaj 120€ za svojega 4055, ki ima manjši ekran, hardware je isti. @Pithlit tvoj kitajc je iz iste moke narejen, kot Prestigio sam v drugi pakungi:P

Pithlit ::

menjalnik je izjavil:

@Pithlit tvoj kitajc je iz iste moke narejen, kot Prestigio sam v drugi pakungi:P

Seveda je. Ampak za manj denarja ponuja več. Precej več. Prestigio je v kitajski trgovini vreden tam... 50-60€. Glih tolk da bo jasno kolk se ga preplača s tem da se ga kupi pri nas.
Life is as complicated as we make it...

d4vid ::

Johnny76 je izjavil:

Popust 15% za Lumio ne velja. Odlocil sem se za Prestigio 5450 za 129,99€, ki me je s popustom in silikonskim ovitkom stal 120€. Ce primerjam s Xperio Arc S, ima moj sedanji malo slabso kamero, ostalo pa gre v prid Prestigiu. Imamo pa doma kaksen mesec ze eno Lumio 520. Z vidika preglednosti, enostavnih menijev, dodatkov, bliznjic in se marsicesa, je Prestigio korak spredaj.

Bo pa cas pokazal vec razlik med njima....


Jao, tukaj ti lepo povejo da ne kupit prestigio, a ti narediš ravno to. Potem za primerjavo nalepiš še link iz gsmarene, kjer piše da je strojno prestigio kao boljši. Ampak se ne zavedaš da primerjaš jabolke in hruške. Windows Phone ni Android in WP bo na istem hardweru deloval dosti bolje (vem iz izkušenj: HTC HD2). Poleg tega tudi frekvenca procesorja in količina RAM-a nista zagotovilo, da bo telefon deloval brez problema. Važno je tudi od tega, kako vredu je programska oprema. Zato je kar nekaj kitajskih telefonov, pa tudi nekaj od znanih znamk, sranje od sranja. Ker je kot prvo preveč bloatwara na telefonu, ter odvisno je tudi od tega, kakšni gonilniki so za npr. grafiko.

Mam doma Nokio Lumio in se s trditvijo da je Prestigio boljši pač ne morem strinjat. Če se mat znajde na Nokii takoj po nakupu (prej je mela nevem, nokio 3310?) pač ne more bit tako nepregleden in težek za upravljanje. Fotoaparat pa sploh ni primerjave s drugimi telefoni istega cenovnega razreda.

Zdaj zna kdo rečt, zakaj nisem še jaz kupil Lumie, ampak kitajca: WP ima določene pomankljivosti, zaradi katerih ga ne uporabljam. Na HD2 je bil WP7 kar lepo odziven, ampak ni bilo to to. WP8 na Lumii tudi ni še dovolj dober zame. Za starše je pa vredu telefon. Za splet, klicanje, SMS in fotografiranje je telefon zakon in ga priporočam vsakemu. Poleg tega mi je android boljši OS, ker ga lahko "hekam" in "tweakam". Root, drug ROM, itd... Za tega kitajca mogoče moj custom ROM, če mi uspe root in CWM spravit gor.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

heero ::

kaj je bolje izbrati ?

- rabljen LG Optimus G
- nov Sony Xperia M2
primerjava
cena je ista od obeh

hvala

radmannsdorf ::

jaz bi vzel sony-ja. novejši model(vrjetno dalj časa uradni updejti), pa še nov je :)

Pithlit ::

heero je izjavil:

kaj je bolje izbrati ?

- rabljen LG Optimus G
- nov Sony Xperia M2
primerjava
cena je ista od obeh

hvala

Jaz sem biased... Imam 4X HD :P (pa od sony-a ne kupim nič, od tistega rootkit-a par let nazaj pa do PS fiaska... saj lahko da delajo super zadeve, so pa po odnosu do strank totalni levaki).
Life is as complicated as we make it...

heero ::

a se da do 200€ za novega dobiti kaj boljse kot m2 ?

GeForce ::

Moto G

heero ::

raje bi nekaj kar se da dobit v sloveniji da ne bo kaksnih komplikacij z garancijo

hojnikb ::

Zakaj bi ble komplikacije z garancije ?
Če bojo kdaj komplikacije, bojo to ziher pri nas :))
#brezpodpisa

GeForce ::

hojnikb je izjavil:

Zakaj bi ble komplikacije z garancije ?
Če bojo kdaj komplikacije, bojo to ziher pri nas :))

+1
Sem imel problem z Cisco ruterjem kupljenim na Amazonu.de. Pri nas sploh ni bilo servisa za dobit na telefon ali mail in sem se brez težav zmenil z Amazonom da pošljem nazaj in mi vrnejo kupnino in stroške poštnine pošiljanja. Tako da glede garancije, bi tudi mene bolj skrbelo v Sloveniji kot iz tujine.

Pithlit ::

heero je izjavil:

raje bi nekaj kar se da dobit v sloveniji da ne bo kaksnih komplikacij z garancijo

Kolkr jst vem smo v EU. Tko k nemčija. Edina komplikacija z garancijo v tem primeru je cena paketa za pošiljanje na servis.

Kolk komplikacij lahko pričakuješ s slovenskimi servisi pa lahko sam zveš... pa niti tega foruma ti ni treba zapuščat. Hint: dokaj standardni odgovor s slovenskih servisov - "stik z vodo".
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Pithlit je izjavil:


Jaz sem biased... Imam 4X HD :P (pa od sony-a ne kupim nič, od tistega rootkit-a par let nazaj pa do PS fiaska... saj lahko da delajo super zadeve, so pa po odnosu do strank totalni levaki).

Saj je LG isto sranje.

Komaj kupim 4X, pa objavijo da ga ne bodo več podpirali.

Dobro da obstaja Vanir. Dela res hitro ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Ja no... to da ti podtaknejo rootkit pač ni isto kot to da ti povejo da nadgradenj pač ne bo. Eno ti škodi, drugo pa ne.
Life is as complicated as we make it...

heero ::

to sprasujem ker sem blizu italjanske meje in tam so dosti bolj poceni telefoni kot v slo . ali je se kaksen mobitel do 200€ moto g je hud samo kamera 5 mp . in v cem je prednost moto g od sony m2 ali katerega drugega ker kot vidim samo ekran malo vecji

Egidij88 ::

Je kakšen dober in poceni tech store v Italiji... blizu Gorice, Palmanove, Udin...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

hojnikb ::

heero je izjavil:

to sprasujem ker sem blizu italjanske meje in tam so dosti bolj poceni telefoni kot v slo . ali je se kaksen mobitel do 200€ moto g je hud samo kamera 5 mp . in v cem je prednost moto g od sony m2 ali katerega drugega ker kot vidim samo ekran malo vecji

megapixli niso vse..
#brezpodpisa

spirit ::

na Moto G kamrea res ni nek presežek, vsaj po testih sodeč je pa drugače vrhunski telefon, tudi sam se nagibam k nakupu Moto G, tako da če ga kdo že ima bom vesel, če bo podal kakšno bolj osbno mnenje in primerjavo.

heero ::

kakor gledam slike ki so slikane z moto g niso nevem kaj ta telefon mi deluje na neko poceni kitajsko jajce pa se slo jezika nima , ali je se kaksen telefon(nov) ki se lahko primerja z xperia m2 ali boljse do 200€

hojnikb ::

Glede na to, da ima Moto G razn fotoaparata vse boljše ali enako kot M2, hkrati pa stane manj, težko temu rečeš kitajsko sranje. Sploh, ker motorola ni glih neka noname firma.

Kej boljše od moto g boš dobil samo še od kakega kitajca.
#brezpodpisa

heero ::

ja vem sej motorola je dobra samo ker bi jaz rad dober fotoaparat le to mu manjka .pri m2 me moti prednja kamera ki je kvaliteta vga ki ne sluzi nicemur . kaksna pa je mobitrgovina nekje v ljubljani ki prodajajo rabljene telefone sem vidu ni tolki drag s3 ima gdo kaksno mnenje o tej trgovini ali so posteni ? kako je pri njih garancija ?

Pithlit ::

Če bi rad dober fotkič kupi namenskega.
Life is as complicated as we make it...

heero ::

ok tako sem malo pregledal vse telefone in so prisla samo ta dva v ozjo vrsto kaj bi vi izbrali ? mnenja ?
primerjava

Egidij88 ::

Xperia nima dobrega ppi. To me najbolj muči, če že moraš izbrati med tema dvema. Nisem ga pa nikoli držal v rokah, tako da je za pogledati.

heero ::

bolj se nagibam h nakupu lg . kako je z podporo z update ali so se vedno ali prekinjeni ?

Pithlit ::

Je pa že Invictus na to temo nekaj rekel. LG zelo hitro neha z nadgradnjami.
Life is as complicated as we make it...

heero ::

a ve gdo kje bi lahko dobil ta lg optimus l9 II v italiji ga nimajo vec v prodaji ali je mogoce kaksna trgovina v slo da ga prodaja?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513724 (10034) Leko
»

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717199 (10609) Scaramouche
»

Nov pametni telefon z dobro baterijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
449062 (7511) MajorM
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716749 (13102) 1krat
»

Iščem nov telefon do 120€

Oddelek: Mobilne tehnologije
313123 (2397) sthep

Več podobnih tem