» »

Nakup novega telefona

Nakup novega telefona

«
1
2

Johnny76 ::

Kupujem nov telefon. Zagledal sem sem v Nokio Lumio 520, ki jo pri Big Bangu prodajajo za 99,99€ (trenutno je akcija).

Trenutno si lastim Xperio Arc S, ki pa ne deluje dobro in je že izven garancije. Pri telefonu mi je pomembno, da ima velik ekran ( > 4 inche) ter dober fotoaparat ( > 5MP). Ostala oprema bo že zadostila moji uporabi.

Za telefon bom namenil 100€ in niti € več, tako da iščem enako dobre (ali boljše) telefone in možnosti za manj denarja!

s6c-gEL ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Invictus ::

Obstaja nova Lumia 630, ki v Nemčiji stane 120 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Prvič: a je res treba da vsak ki išče nov telefon odpira novo temo?!? Ker jih kao ni še dovolj (in so v vsaki povsem enaki odgovori)?

Drugič: @s6c-gEL... efox ima, po testih, švohoten forkič (v bistvu je to baje njegova edina večja hiba). Je pa res da je kul če te sam MPji zanimajo. Za vsakdanjo point&click rabo je čist dober.
Life is as complicated as we make it...

d4vid ::

Če ne rabi fotoaparata, eFox-a :) Drugač pa lumio, dela bp telefon, tudi fotoaparat je za moje pojme vrhunski proti androidom istega cenovnega razreda.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

radmannsdorf ::

še tale kupon -15% izkoristi
http://www.bigbang.si/akcije-in-ugodnos...

Johnny76 ::

Hja, tale Efox mi je kar všeč, ker je velik in pregleden. Fotoaparat najbrž ni veliko slabši. Nisem zahteven uporabnik, a rad imam jasne in ločljive slike. Npr.: Nad kamero na Xperii Arc S sem zelo navdušen.

Po drugi strani pa mi Efox ponuja le 1 leto garancije (Lumia ima 2 leti). Kako je s popravili, če se kaj pokvari v tem prvem letu? Vse poteka preko pošte. Verjetno bom telefon po kakšnem letu ali letu in pol prodal še "pod" garancijo.

Kaj pa vem? Je že kdo dejansko kupil Efox-a? Internetni opis in sličice so vedno super.

Tnx za kupon, sem ga kar spregledal ;-)

d4vid ::

Ja, jaz sem ga ravno včeraj naročil, sporočim kako je s telefonom :) Po Antutu benchu je malo za galaxy s3, za mene vrh glave :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

sthep ::

primerljvega telefona z androidom za tak denar najbrz ni. mogoce kdo ve ali pride v bliznji prihodnosti kaksen nov budget telefon? tudi sam sem v dilemi, galaxy trend, htc 310, experia e mi niso kaj prida. lumina 520 pa ima windowse. tezka.

hojnikb ::

če ti 10-15€ ni preveč, se lahko stegneš po Moto E... Sam pa ni tako zmogljiva kot ta kitajc
#brezpodpisa

sthep ::

jo prodajajo kje v sloveniji?

hojnikb ::

nep, sam tujina...
#brezpodpisa

Pithlit ::

sthep je izjavil:

primerljvega telefona z androidom za tak denar najbrz ni.

Primerljivega kako? S čim? En kup kitajcev pod 100€ je kar solidnih.
Life is as complicated as we make it...

sthep ::

primerljivega v smislu price/performance, po moznosti z dobrim fotoaparatom in androidom. "kitajci" me ne zanimajo (ne pravim, da so slabi).

Pithlit ::

Pol ti pa sam motorola ostane. Če ti je že težko mal s kitajcem prišparat (saj je meni tud... zato bo pa hčerka poskusni zajček - upam da se carina mal zbrihta pa opravi svoje postopke ker to je že blesavo: 8 dni s kitajske v slo, danes je pa že sedmi dan na carini).
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

počakaj še kak mesec in razkiraj za Moto G
Daleč naboljši brandname telefon za tak denar :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Johnny76 ::

Kaj pa bo takrat z Moto g?

hojnikb ::

Takrat boš našparal +50€ :)
#brezpodpisa

Pithlit ::

Hmmm... težka bo, imho.
Life is as complicated as we make it...

Johnny76 ::

Sem se odločil, da grem po Lumio 520. Kako pa je s tole micro-SIM kartico? Sedaj imam klasično SIM, ki mi jo bodo "predelali" v micro-SIM. Kaj pa, če naslednji telefon ne bo imel micro-SIM, ampak klasičnega? Kako potem dobim spet nazaj tisto klasično SIM kartico?

Vidim, da Lumia nima bliskavice? Kakšna je potem kamera v primerjavi z Xperio Arc S? Precej slabša?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Johnny76 ()

d4vid ::

Ko smo pri nas kupil na mobitelu Lumio, ja mat dobila novo SIM kartico s pretvornikom. Torej, če maš microSIM vzameš ven tisto SIM kartico, če rabiš veliko, maš zraven še "pretvornik".
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

daj pejt operaterju pa naj ti dajo novo simko. Če boš sam neki rezal, bo kmal šla rakom žvižgat.
Nazaj v sim pa itk gre z adapterjem
#brezpodpisa

d4vid ::

Hojnikb, jaz sem jo šel sam rezat za v one X, pa mi je uspelo, vendar sem jo že mal preveč porezal in sem moral lepo vstavit da jo je zaznalo. Tako da raje ne rezat sam.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Johnny76 ::

Niti nisem pomislil, da bi sam rezal. Glede na to, da bom mobitel kupil pri Big Bangu, moj operater pa je Bob, verjetno Big Banga ne briga kaj preveč za mojo SIM.

spirit ::

V bigbangu ti jo sicer preščipnejo, ampak probaj iti do simobila če ti bodo hoteli dati micro sim, če ne jo bo treba pač preščipnit ali pa plačat novo.

St235 ::

Tudi v simobilu (konkretno v areni) ti jo mirno odrežejo s kleščami. Traja 3 sekunde in večinoma dela. Drugače pač plačaš tistih 12€ za novo.

hojnikb je izjavil:

daj pejt operaterju pa naj ti dajo novo simko. Če boš sam neki rezal, bo kmal šla rakom žvižgat.
Nazaj v sim pa itk gre z adapterjem


zakaj bi šla rakom žvižgat? če prav odrežeš potem dela ali pa ne dela. Ne bo pa čez 14 dni zato umrla. Jaz mam odrezano že več kot leto dni in dela BP. Če pač zajebeš pri rezanju (najlepše gre z namenskimi klečami) pač kupiš novo. Stara bi bila v vsakem primeru za v smeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

hojnikb ::

d4vid je izjavil:

Hojnikb, jaz sem jo šel sam rezat za v one X, pa mi je uspelo, vendar sem jo že mal preveč porezal in sem moral lepo vstavit da jo je zaznalo. Tako da raje ne rezat sam.

jst sn tut rezu za svojga One Xa, pa je odpovedala po cca 2 mescih..
Res pa je, da je bla takrat že stara cca 12 let
#brezpodpisa

spirit ::

Super, odrežeš in vse kar je gor gre v maloro... jaz bi dal tistih 12€ pa da ti še vse prenesjo. na Mobitelu vem da so mi , pa nisem nič plačal, je pa res da sem telefon uzel istočasno in sem za to tudi rabil simko, pa imel sem še tastaro, s tavelikim čipom, ki se je ne bi dalo odrezat.

d4vid ::

Ja nekatere stare ne delajo menda če jih prerežeš... Jaz mam pa to SIM cca 2 leti. Kdo ve koliko stane nova SIM pri tušmobilu? bi kar kupil novo microSIM. Mam pa naročnino.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

St235 ::

d4vid je izjavil:

Ja nekatere stare ne delajo menda če jih prerežeš... Jaz mam pa to SIM cca 2 leti. Kdo ve koliko stane nova SIM pri tušmobilu? bi kar kupil novo microSIM. Mam pa naročnino.


moja je iz leta 2000, obrezana deluje dalje.

spirit je izjavil:

Super, odrežeš in vse kar je gor gre v maloro... jaz bi dal tistih 12€ pa da ti še vse prenesjo. na Mobitelu vem da so mi , pa nisem nič plačal, je pa res da sem telefon uzel istočasno in sem za to tudi rabil simko, pa imel sem še tastaro, s tavelikim čipom, ki se je ne bi dalo odrezat.


Kdo za vraga pa ima na smarrt phonu karkoli shranjenega na SIM?

Drugače pa ja, tista dva, ki kontakte hranita na SIM se definitivno naj ne lotevata rezanja, ker v tem primeru ostaneš brez vseh kontaktov, če gre kaj narobe.

In tavelike čipe se da enako odrezat. Tudi do nano, samo tam je treba imet že malo sreče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

katimm ::

Iz prve roke lahko povem, da na Tušmobil-u vam kartico obrežejo zastojn in menjava le te, če je kaj narobe z njo. Gre se za 5 sekund dela... kdo vam pa bo zaračunal za to.

Dosan ::

Kdo ve če v Bigbangu za Lumia 520 velja 15% popust na en izdelek, ki ga zdajle promovirajo? Ali je to že prevelika utopija?

Johnny76 ::

Ma da velja, ker jo grem jaz danes kupit!!!

Johnny76 ::

Na kuponu sicer piše, da le-ta ne velja za izdelke v drugih akcijah in odprodaji.

Verjetno bo tole kar 99,99€, bom pa imel kupon s seboj. 8-)

suhi ::

Eni pa komplicirate. Jaz daleč od tega, da bi bil spreten z rokami, pa sem vseeno brez problemov sam obrezal. Na koncu sem raje spilil robove, da ne bi odrezal preveč. Deluje brezhibno. In glede na to, da res nisem nek maher bi rekel, da komot sam obrežeš, če nimaš ravno dobesedno dveh levih rok.

Johnny76 ::

Ma ja kompliciramo. :D

Grem po kosilu na Big Bang in bom kupil. Po moje da kupon ne velja za Lumio 520. V tem primeru stane 99,99€.

V prodaji (in nikakršni akciji) pa je tudi GSM PRESTIGIO 5450DUO MULTIPHONE 4.5', ki stane 129,99€ z 15% popusta (sigurno velja) pa ga dobim za 110,50€. Zraven so priloženi še štirje barvni pokrovčki, kar je ravno razlika, ki bi jo pri Lumi-i namenil silikonskemu etuiju.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Zdi se, da je Prestigio boljši telefon, le pomnilnika ima manj (4gb proti 8gb), a glede na to, da ga ima sedaj Arc S komaj 1gb (320mb user avaliable), bo verjetno več kot dovolj.

hojnikb ::

prste stran od prestigio
#brezpodpisa

spirit ::

Prestigio ni švoh ampak raje lumio vazmi :)

hojnikb ::

software je zanič na prestigio...
#brezpodpisa

Johnny76 ::

Pa je res tako zanič? Ne bo zdržal tisto leto, leto in pol moje uporabe (telefonija, internet)? Itak ga imam namen prodati še pod garancijo.

hojnikb ::

kupi lumnio
#brezpodpisa

spirit ::

Zdržal bo ampak kot pri vseh low end androidih, to ni to.. low en se splača windows phone kupit ker dela res lepo.

hojnikb ::

lowend androide se gleda samo motorolo in kakega preverjenega kitajca. Vse ostalo je srednja žalost, nevredna denarja.
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

blindy, zakaj bi izbral nekaj kar bo mogoče delalo dobro, proti nečemi kar preverjeno dela dobro. a si kupu nokio pol?

d4vid ::

Torej naročil sem efox-a iz tele strani: KLIK! pa me zanima, če lahko kje preverim (dobim mogoče na mail?) kdaj je zadeva bila poslana?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Pithlit ::

Ja to se moraš pa s prodajalcem zmenit, ane?

Mimogrede... piše "out of stock". Tko da, srečno.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

heero ::

kaj pa rabljena Sony Xperia S .. mnenja?

d4vid ::

Sem že našel... Telefon je že poslan :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

radmannsdorf ::

d4vid, s kje so ti ga pa poslali? EU?

d4vid ::

Ja, naj bi ga poslali iz EU.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513319 (9629) Leko
»

Kateri pametni telefon kupiti za začetnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717163 (10573) Scaramouche
»

Nov pametni telefon z dobro baterijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
449040 (7489) MajorM
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716731 (13084) 1krat
»

Iščem nov telefon do 120€

Oddelek: Mobilne tehnologije
313119 (2393) sthep

Več podobnih tem