» »

Lumia 520 Mnenja,nasveti...

Lumia 520 Mnenja,nasveti...

vasbuki320 ::

Pozdravljeni:)!

Ker imam namen kupiti ta telefon,me zanimajo vaša mnenja...
Kolegi pravijo da je crap..ker naj bi imel samo 1Ghz/2 jedra,in 512 MB rama...
Je res,da vse šteka tu gori???
Nevem no...

Maystr ::

Jast sem mel Lumia 620, ki ima iste specifikacije in je dela gladko vse. Kolegi imajo verjetno Androida, katere šteka in se zatika če ima štirikrat boljše specifikacije. Lumia 520 je verjetno najboljši telefon, ki ga dobiš za ta denar.

sajmon ::

Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da štekanja ni, kljub "slabši" specifikaciji strojne opreme. Edini minus je mogoče odsotnost bliskavice pri fotoaparatu.

broken/link ::

iz izkušenj kolegice: kar je sajmon rekel :) štekanja ni :)

Thunder wave ::

Poznam nekoga, ki mu je Lumia 520 začela po nadgradnji na WP 8.1 tako štekati, da se niti pisati ni dalo več normalno. Mogoče so zdaj že kaj popravili.

Bolf3nk ::

Thunder wave je izjavil:

Poznam nekoga, ki mu je Lumia 520 začela po nadgradnji na WP 8.1 tako štekati, da se niti pisati ni dalo več normalno. Mogoče so zdaj že kaj popravili.



malo je že pozno za pravljice

dragonlord ::

Hčerka ga ma pa je poln aplikacij pa manj šteka kot moj lg 4x:)

matonson ::

Sam vmesnik deluje dokaj gladko. Ni super smooth, je pa bolje kot večina Android telefonov. Kvaliteta klica je izjemna. Sliši se zelo dobro. Ima tudi zelo glasen zvočnik. Fotoaparat je ob dobri svetlobi OK.

Za zahtevne igre žal ni oz. framerate je na čase zelo slab. Probal sem Minisons rush ter Assasin Creed in ni to to. Na telefon itak bolj pašejo miselne igre:).

Trenutno WP8 še ne podpira EAP-TTLS protokola(wifi) tako, da telefon ne deluje z nekaterimi Eduroam omrežji.
Zaslon je povprečen. Na soncu se bolj slabo vidi, drugje je ok.

Telefon kot celota je za ta denar odličen. Mi ne pade na pamet, da bi kupil kaj dražjega... Zadosti vse moje potrebe.

vasbuki320 ::

Aha :)
Vidim kar pozitivne odzive:)
telefon nebi bil za 3D igre,bil bi pa za Office,mogoče kdaj navigacija,skype ....

Boljše bo že kot S galaxy Ace...

Aston_11 ::

Sem ga kupil ženi in nima pripomb. Dela lepo.

particle ::

matonson je izjavil:

Sam vmesnik deluje dokaj gladko. Ni super smooth, je pa bolje kot večina Android telefonov. Kvaliteta klica je izjemna. Sliši se zelo dobro. Ima tudi zelo glasen zvočnik. Fotoaparat je ob dobri svetlobi OK.

Za zahtevne igre žal ni oz. framerate je na čase zelo slab. Probal sem Minisons rush ter Assasin Creed in ni to to. Na telefon itak bolj pašejo miselne igre:).

Trenutno WP8 še ne podpira EAP-TTLS protokola(wifi) tako, da telefon ne deluje z nekaterimi Eduroam omrežji.
Zaslon je povprečen. Na soncu se bolj slabo vidi, drugje je ok.

Telefon kot celota je za ta denar odličen. Mi ne pade na pamet, da bi kupil kaj dražjega... Zadosti vse moje potrebe.


Imam ga cca 3 mesece. matonson je napisal točno tako kot je. :)

zanhor2 ::

Imam telefon že 5 mesecov in moram rečt da je za ta denar odličen...Deluje tekoče pa tudi igre delujejo super...za 150eur neboš dobil boljšega fona
i7 860 | GTX 650 |8GB RAM | 1,5 TB HDD | 120gb SSD | Win8.1 Pro 64-bit

sajmon ::

vasbuki320 je izjavil:

Aha :)

Boljše bo že kot S galaxy Ace...



Sem imel pred L520 SG Ace (1). Ni primerjave, sploh v tem, kako tekoče sedaj deluje sistem.

Ker se je tu javilo kar nekaj uporabnikov L520, kako dolgo vam drži baterija. Ste po nadgradnji na WP 8.1 (če ste že nadgradili) opazili kakšne spremembe v trajanju baterije.

Thunder wave ::

Bolf3nk je izjavil:

Thunder wave je izjavil:

Poznam nekoga, ki mu je Lumia 520 začela po nadgradnji na WP 8.1 tako štekati, da se niti pisati ni dalo več normalno. Mogoče so zdaj že kaj popravili.



malo je že pozno za pravljice

Ni pravljica ampak resnica, žal. Ne pravim pa, da niso tega z naslednjim updateom odpravili.

Bolf3nk ::

kaj bluziš? pokaži mi EN video na youtubu, kjer wp8 šteka, da ne more pisat. EN video.

tvoj kolega ima verjetno prastari windows mobile

Thunder wave ::

Ja na Nokii Lumia 520, bravo! Malo si vzel osebno, a? Jaz povem kako je bilo, ker pa se ze nekaj casa z njim nisem videl, ti ne znam reci kako je zdaj. Mozno tudi, da je bilo kaj narobe z njegovim telefonom in je bilo pac tako nakljucje, da je sovpadalo z updateom.

d4vid ::

Živjo, zanima me kako je s baterijo na tej Nokii Lumiji 520? Približno koliko časa drži z izklopljenim prenosom podatkov, izklopljenim wifijem, bluetoothom, GPS... ob nekaj klicih na dan? Doma mat kupuje nov telefon in me zanima, sedaj je imela prastaro nokijo, ki je držala 1 teden, seveda sedaj ne bo tako, pravtako bo telefon uporabljala bolj kot ne za klice, pa vendar - naj se nauči uporabljat pametni telefon :D
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

puda ::

Jst pa ne razumem kaj vsi tako hvalijo to Lumio 520, smo jo kupil doma za mater in niti ene dobre stvari ne vidim na njej. Kupili smo jo, ker so jo vsi hvali kolk je oh in sploh odzivna in da je windows ne vem kako pregleden in enostaven, vendar je daleč od resnice. In ne vem kako eni lahko govorite da je bolj odzivna od katerikoli androida. Zadnje čase v vsaki temi samo te lumnie nabijate.

Pa še na zadnji komentar odgovor: če misliš najcenej telefon na touche raj uzem klasičnga ker si boš sam prihranu več živcev, vrjem!

T0RN4D0 ::

Za klicat klasiko.

Sicer pa kar se mene tiče je winphone (lumia w) delal precej bolje kot sedaj android (xcover 2), ki je en velik polizdelek.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Formula 1 ::

Mi smo jo naročili včeraj za mamo. Namesto Nokie C6-01 bo super telefon.

Pezdicek ::

puda je izjavil:

Jst pa ne razumem kaj vsi tako hvalijo to Lumio 520, smo jo kupil doma za mater in niti ene dobre stvari ne vidim na njej. Kupili smo jo, ker so jo vsi hvali kolk je oh in sploh odzivna in da je windows ne vem kako pregleden in enostaven, vendar je daleč od resnice. In ne vem kako eni lahko govorite da je bolj odzivna od katerikoli androida. Zadnje čase v vsaki temi samo te lumnie nabijate.

Pa še na zadnji komentar odgovor: če misliš najcenej telefon na touche raj uzem klasičnga ker si boš sam prihranu več živcev, vrjem!


Do sedaj še nisem videl androida, ki bi bil tako odziven. Nexus je blizu. Na skoraj vsak ne-nexus telefon moraš namestit CM, da deluje tako kot bi moral.

Doma imam polek LG g2 še lumio 800. Ki je stara 3 leta 1 core procesor 512 ram in Wp 7.5. In nese lgja spat kaj se tiče same gladkosti

HotIce ::

Lumia je gre po poti Iphona glede sistema...
Manj požrešen.hiter,brez zatikanj cena pa primerna današnjim časom.
Tako da ti zelo priporočam tale telefon saj sem uporabnik že od WP7 in deluje vsak telefon super.

joze67 ::

matonson je izjavil:

Fotoaparat je ob dobri svetlobi OK.

Camera obscura je na dobri svetlobi OK.

puda ::

Pezdicek je izjavil:

puda je izjavil:

Jst pa ne razumem kaj vsi tako hvalijo to Lumio 520, smo jo kupil doma za mater in niti ene dobre stvari ne vidim na njej. Kupili smo jo, ker so jo vsi hvali kolk je oh in sploh odzivna in da je windows ne vem kako pregleden in enostaven, vendar je daleč od resnice. In ne vem kako eni lahko govorite da je bolj odzivna od katerikoli androida. Zadnje čase v vsaki temi samo te lumnie nabijate.

Pa še na zadnji komentar odgovor: če misliš najcenej telefon na touche raj uzem klasičnga ker si boš sam prihranu več živcev, vrjem!


Do sedaj še nisem videl androida, ki bi bil tako odziven. Nexus je blizu. Na skoraj vsak ne-nexus telefon moraš namestit CM, da deluje tako kot bi moral.

Doma imam polek LG g2 še lumio 800. Ki je stara 3 leta 1 core procesor 512 ram in Wp 7.5. In nese lgja spat kaj se tiče same gladkosti


Doma so trenutno aktivni htc one x, htc one(m7), htc one(m8), samsung note 3 tako da to so moji standardi ne-štekanja. Na vseh telefonih je naložen original android z zadnjimi updaiti. Ja vem da je to čiso druga liga ampak vi pišete, da je nokia 520 bolj odzivna in ne šteka tako kot android telefoni, po tem sklepam, da niste še uporabljali telefona, ki je resnično odziven. In ja so tudi nekateri dražji android telefoni, ki so imeli težave kot naprimer veliko samsung telefonov amapk ni treba vse androide v isti lonc metat prav tako pa ni treba slona delat iz miši pri lumniji 520. In da ne bo pomote ne govorim o operacijskem sisemu windows ampak direktno o lumni 520. Pa še to, moje iskušne kažejo, da se netehnični ljudje veliko lažje navadijo na androida kot pa windowse.

matonson ::

joze67 je izjavil:

matonson je izjavil:

Fotoaparat je ob dobri svetlobi OK.

Camera obscura je na dobri svetlobi OK.

Oh, kako smo pametni...

Bolf3nk ::

puda je izjavil:

Pezdicek je izjavil:

puda je izjavil:

Jst pa ne razumem kaj vsi tako hvalijo to Lumio 520, smo jo kupil doma za mater in niti ene dobre stvari ne vidim na njej. Kupili smo jo, ker so jo vsi hvali kolk je oh in sploh odzivna in da je windows ne vem kako pregleden in enostaven, vendar je daleč od resnice. In ne vem kako eni lahko govorite da je bolj odzivna od katerikoli androida. Zadnje čase v vsaki temi samo te lumnie nabijate.

Pa še na zadnji komentar odgovor: če misliš najcenej telefon na touche raj uzem klasičnga ker si boš sam prihranu več živcev, vrjem!


Do sedaj še nisem videl androida, ki bi bil tako odziven. Nexus je blizu. Na skoraj vsak ne-nexus telefon moraš namestit CM, da deluje tako kot bi moral.

Doma imam polek LG g2 še lumio 800. Ki je stara 3 leta 1 core procesor 512 ram in Wp 7.5. In nese lgja spat kaj se tiče same gladkosti


Doma so trenutno aktivni htc one x, htc one(m7), htc one(m8), samsung note 3 tako da to so moji standardi ne-štekanja. Na vseh telefonih je naložen original android z zadnjimi updaiti. Ja vem da je to čiso druga liga ampak vi pišete, da je nokia 520 bolj odzivna in ne šteka tako kot android telefoni, po tem sklepam, da niste še uporabljali telefona, ki je resnično odziven. In ja so tudi nekateri dražji android telefoni, ki so imeli težave kot naprimer veliko samsung telefonov amapk ni treba vse androide v isti lonc metat prav tako pa ni treba slona delat iz miši pri lumniji 520. In da ne bo pomote ne govorim o operacijskem sisemu windows ampak direktno o lumni 520. Pa še to, moje iskušne kažejo, da se netehnični ljudje veliko lažje navadijo na androida kot pa windowse.


Folk še na nexuse flashajo CM, da bi radi popolno gladkost. Za moje pojme je že sam nexus 5 več kot odličen in je tam tam z WP in ios.

Zaenkrat že noben samsung ni tekoč not nexus. Noben. Niti S 5 ne. Dokler je njihov butast TW gor. Tudi htc je laggast. Razen m8. Pa še to vprašanje nekega časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

Pezdicek ::

Doma so trenutno aktivni htc one x, htc one(m7), htc one(m8), samsung note 3 tako da to so moji standardi ne-štekanja. Na vseh telefonih je naložen original android z zadnjimi updaiti. Ja vem da je to čiso druga liga ampak vi pišete, da je nokia 520 bolj odzivna in ne šteka tako kot android telefoni, po tem sklepam, da niste še uporabljali telefona, ki je resnično odziven. In ja so tudi nekateri dražji android telefoni, ki so imeli težave kot naprimer veliko samsung telefonov amapk ni treba vse androide v isti lonc metat prav tako pa ni treba slona delat iz miši pri lumniji 520. In da ne bo pomote ne govorim o operacijskem sisemu windows ampak direktno o lumni 520. Pa še to, moje iskušne kažejo, da se netehnični ljudje veliko lažje navadijo na androida kot pa windowse.


:)) ... je res da lumie 520 ne poznam. Govorim za model 800 ki je starejši.
In ta deluje v nulo kar se tiče gladkosti. Odpreš imenik, sms, galerijo, domov, kamera.. V trenutku. Pri andruidu pa je to (bil) vedno problem. Da ne govorimo o kameri.

S tem ko si povedal, da so htc one x / one m7 in note standardi ne štekanja...si povedal vse.

Zgleda, da še sam nisi videl od blizu tekočega delovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pezdicek ()

puda ::

Kaj ti pomaga če ne šteka če pa vsak dogodek vsebuje animacijo, ki traja pol sekunde... In v primeru lumie 520 še štekne. Pa če mi prosm poveš ker telefon pa ti uporabljaš,da vidim tvoj standard, ker če si jih sam v trgovin na stojalu testiru sva debato zaklučla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puda ()

Pezdicek ::

Sem že povedal, da imam lg g2 in naložen cm11 ter lumio 800.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pezdicek ()

vasbuki320 ::

Sem nabavil L520 in skoraj ne morem verjeti kako smooth zadevca deluje.
Ni nobenih zatikanj,vse dela gladko,tudi malo zahtevnejše igre delujejo super.

Za tako ceno res ni boljšega telefona.

Lp

puda je izjavil:

Kaj ti pomaga če ne šteka če pa vsak dogodek vsebuje animacijo, ki traja pol sekunde... In v primeru lumie 520 še štekne. Pa če mi prosm poveš ker telefon pa ti uporabljaš,da vidim tvoj standard, ker če si jih sam v trgovin na stojalu testiru sva debato zaklučla.


Zadeva niti malo ne štekne...Nevem kaj si ti videl...Kolikor vem so te nadležne animacije sinonim za Android....

Zgodovina sprememb…

pobcc ::

Kje se ga najceneje lahko kupi ? Mišljeno je kot darilo, zato bi rad zapakiranega in še zanima me, če ga recimo naročiš preko amazona ali katere koli druge tuje strani ali bo še vedno imel opcijo slovenskega jezika ?

radmannsdorf ::

broken/link ::

ista cena na enaa: http://www.enaa.com/search.asp?q=lumia%...

v nemčiji jo dobiš za okrog 90eur. ko prišteješ še poštnino - je boljše naročiti kar iz ene izmed naših spletnih trgovin.

radmannsdorf ::

upam da na enaa kmal zrihtajo poštnino tako kot mimorvste......3,9€ pa potem poštarju nič ne doplačaš še tiste 0,98€.
samo mimovrste ima to. na žalost. sem bolj zagovornik enaa, ampak končna cena s poštnino je pa na mimovrste manjša. na ta način sem dobil tiskalnik za 5€ manj pri mimovrste..

kojot31 ::

Je mogoče kdo mejaval digitizer za nokio lumia 520? Jaz moram menjat lcd in digitizer. Ne vem pq, kateri je pravi na ebau. Mi lahko kdo pogleda in pove, kateri bi bil pravi? Gor je ene 30 modelov podobnih.

radmannsdorf ::

kojot31 ::

hvala!

pobcc ::

Pozdravljeni,

mami probavam nastavit mms-je na nokia lumia 520, ampak za enkrat neuspešno. Prej je imela nonsmart phone, neko prastaro nokio, ki itak ni podpirala mms-jev. Sedaj pa sem uspel zrihtati apn za internet, se pravi brksanje deluje, ampak mms-ji pa nikakor ne.
Niti iz simobilove strani ne, kjer je itak malo čudno vse skupaj napisano http://www.simobil.si/pomoc-in-informac...
Prosim za pomoč.

Hvala

luxxx7 ::

Najbolje je da pokličeš na tehnično pomoč od Simobila in te bodo vodili...

mat11 ::

Če si kupil Nokio doma(SLO) oziroma ni brandana in nimaš res prastare sim kartice, vstaviš kartico v aparat in ti samo naloži nastavitve.
mat

Mikec17 ::

Pozdravljeni

Imam Nokio Lumio 520. Imam eno težavo in ta je, ko sem nedosegljiv (imam telefon ugasnjen, ni signala) pa če me kdo kliče ne dobim SMS-sporočila da me je kdo klical. Kako se to nastavi da bom vedel ali me je kdo klical?

Hvala že vnaprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mikec17 ()

radmannsdorf ::

katerega operaterja pa imaš? bob recimo, te možnosti nima.
drugače pa pokliči operaterja in naj ti aktivirajo.

Mikec17 ::

Bob-a imam hvala za odgovor.

Blabla__ ::

Kako za božjo voljo kontakte iz te Nokie spravim na računalnik, ali kamorkoli. Otroku bi rad kontakte (telefonske številke) iz te Nokie dal na iPhone 4.
Preden so prišle te "pametne", je to bilo enostavno pri Nokii.

Vse sem poskusil...

Ko priklopim Lumio na PC vidim slike, videe, mp3je ....to sem tudi dal na PC .....kje so pa kontakti?
Rešitev s sim kartico ni ravno rešitev ....pa tudi to ne ponudi?! Ne morem označiti VSE kontakte in potem iskati opcije, možnosti ....?

A je sploh kakšna rešitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blabla__ ()

GTX970 ::

MOBILedit, MyPhoneExplorer ne pomagata ?

Blabla__ ::

Kaj je to?

edit:
Sory ....saj vem da google pomaga :)
Potem inštaliram en od teh programov in naj bi delal?

Bom poskusil, hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blabla__ ()

Blabla__ ::

Mobiledit sem instaliral in na koncu hoče kodo?

So to plačljivi programi?

luxxx7 ::

Če si bil registriran in posledično prijavljen preko Microsoftovega računa (Outlook,live,hotmail...) jih imaš na tem računu pod zavihek ljudje. Nato se v iPhonu prijaviš na Microsoftov račun in jih uvoziš na jabko ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513170 (9480) Leko
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229412 (23781) traxxas
»

Nov pametni telefon z dobro baterijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
449038 (7487) MajorM
»

Nokia lumia ali Samsung galaxy

Oddelek: Mobilne tehnologije
224149 (3569) MatH
»

kateri telefon kupiti

Oddelek: Mobilne tehnologije
162719 (1976) SLO_Matej

Več podobnih tem