» »

Prednosti grafičnih kartic AMD vs NVIDIA

Prednosti grafičnih kartic AMD vs NVIDIA

««
8 / 29
»»

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Napajalc ::

m0LN4r je izjavil:

hojnikb je izjavil:

zakaj potem tut 270x ne dobi boosta ?

Gimping. Sej vis, da je 290X pocasnejsa od 390 v starih igrah.


Sej je tako, isti core clock imate če gledamo referenčno r9 290x, potem je pa še razlika v frekvenci ramov, verjetno tudi timingov, kar nanese podoben rezultat.
011011100111010101100010

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

Who Controls the User Experience? AMD's Carrizo Thoroughly Tested

Zelo dober test.

Ni tko svoh tole, na nivoju z 850/950M/XBOX1, sam ki je to od 960m/970m/980m/980notebook

Napajalc je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

hojnikb je izjavil:

zakaj potem tut 270x ne dobi boosta ?

Gimping. Sej vis, da je 290X pocasnejsa od 390 v starih igrah.


Sej je tako, isti core clock imate če gledamo referenčno r9 290x, potem je pa še razlika v frekvenci ramov, verjetno tudi timingov, kar nanese podoben rezultat.

V testu 40mhz na jedru in 250mhz vec na memory ima 390, a hkrati ima ^~300SU manj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PredatorX ::

D3m je izjavil:

Who Controls the User Experience? AMD's Carrizo Thoroughly Tested

Zelo dober test.


Ja zelo dober. Ampak design OEMov, bi bil lahka velik boljši... vsaj dual channel z ddr3 2133/2400Mhz. Edin škoda, je ker ni carrizo že 14nm... no sej tudi zaradi tega je cenejši.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

izbira carrizo laptopov je ena velika žalost če smo iskreni.

Če bi ponudl kej poštenga (8800p, fullhd, ssd) za nek dober dnar ~500e, bi sigurno vzel raje to kot pa zdaj i3+ 930m
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

Hitr ram ti pa bodo senkali
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Napajalc ::

m0LN4r je izjavil:

D3m je izjavil:

Who Controls the User Experience? AMD's Carrizo Thoroughly Tested

Zelo dober test.

Ni tko svoh tole, na nivoju z 850/950M/XBOX1, sam ki je to od 960m/970m/980m/980notebook

Napajalc je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

hojnikb je izjavil:

zakaj potem tut 270x ne dobi boosta ?

Gimping. Sej vis, da je 290X pocasnejsa od 390 v starih igrah.


Sej je tako, isti core clock imate če gledamo referenčno r9 290x, potem je pa še razlika v frekvenci ramov, verjetno tudi timingov, kar nanese podoben rezultat.

V testu 40mhz na jedru in 250mhz vec na memory ima 390, a hkrati ima ^~300SU manj.


Optimalno bi blo, da bi modificiral "original" bios za r9 290/x ki bi imel dvignjeno default voltažo na ramih za + ~0.025V. To bi se potem približal 390 seriji, pač nebi bil tako visok max OC, bi bil pa lep oc okoli 1100/1600 z samo 0.05V dvignjeno voltažo.
011011100111010101100010

m0LN4r ::

Torej ma 290X 300SUjev viska, kakor tudi texture rate.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

Ni viška, samo lepše se zide na 390 seriji.
011011100111010101100010

D3m ::

hojnikb je izjavil:

izbira carrizo laptopov je ena velika žalost če smo iskreni.

Če bi ponudl kej poštenga (8800p, fullhd, ssd) za nek dober dnar ~500e, bi sigurno vzel raje to kot pa zdaj i3+ 930m


Malo manj jim deli slabe reklame pa si bodo OEM mogoče celo premislili.

Sicer je pa delna krivda tudi na AMD.

Če gledamo ceno 150$ AMD SoC ali Intel 280$ SoC. Groza, da OEM potlej še špara pri AMD izbiri.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

jst bi jim z veseljem delal dobro reklamo, če bi bla kak konkretna ponudba. Tko maš pa 768p TN jajca z 500GB diski. Pa HPji, ki jih nihče noče.
Kako boš to nekomu ponudo........


Če gledamo ceno 150$ AMD SoC ali Intel 280$ SoC. Groza, da OEM potlej še špara pri AMD izbiri.

v realnosti je ta 280$ intel SKU precej cenejši za OEMa
#brezpodpisa

D3m ::

hojnikb je izjavil:

jst bi jim z veseljem delal dobro reklamo, če bi bla kak konkretna ponudba. Tko maš pa 768p TN jajca z 500GB diski. Pa HPji, ki jih nihče noče.
Kako boš to nekomu ponudo........


Če gledamo ceno 150$ AMD SoC ali Intel 280$ SoC. Groza, da OEM potlej še špara pri AMD izbiri.

v realnosti je ta 280$ intel SKU precej cenejši za OEMa


Kako jim lahko delaš, če že zdaj OEM-i jebejo zadevo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

lej, ko bo proper ponudba, bojo šli kamot za med.

Tko maš pa danes dans super i3 laptop, ki poseka vsak mobile amd v single thread za borih 299e od nemcev...

Pa btw... Še vsak amd laptop ko sem ga mel na bench mizi, je al crknu (že ene 3je primeri) al pa delal dost debilne probleme (nedelovanje zvoka na random, nedelovanje lana pod win10).

Aja, pa še čisto vsak se je pregreval do onemoglosti.


Človek res potem nemore bit presenečen, ko se folk izogiba amdju na veliko.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Napajalc ::

Mene bolj skrbi da poznavalec kot si ti kupi AMD gpu zase brez dual biosa, drugi poznavalec kupi pa škart hladilnik na GPU. Torej sta oba plačanca ali pa nimata pojma.
011011100111010101100010

hojnikb ::

odsotnost dual biosa mene niti najmanj ne moti, ker nimam fx cpuja. Itk pa nisn tipičen amdjaš, ki več tweaka/šraufa/žuli grafiko kot pa igra igre.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Ce damo igre na stran, je intel zmagu z Quicksync v laptopih. Ze 5 let nazaj s prvimi i3 za 500EUR takrat. Zravn so pa se ble neke 5xxm nvidije za stos.

Res so bli 7xxp monitorji notr, ampak lej sestrin 500EUR laptic izpred slabih 5 let ji se vedno sluzi vec kot prevec dobro.
Priklopi ga na TV ali ne. Pa se ventilator ugasne in predvaja film. Zdaj pa ma notr se SSD in to je to za naslednjih par let.



Ce hoces gejmat na laptopu vzames vsaj 960M in 1080p ekran za branje danes ali pa konzolo.

Za ostale pa je i3-6xxxu dovolj za 10 let.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

hojnikb je izjavil:

odsotnost dual biosa mene niti najmanj ne moti, ker nimam fx cpuja. Itk pa nisn tipičen amdjaš, ki več tweaka/šraufa/žuli grafiko kot pa igra igre.

Kakor vem si šele par mesecev nazaj tvikal bios na tvoji 7950.
011011100111010101100010

m0LN4r ::

Za 99,9% folka mora delat out of the box lepo, dokler se je ne navelicas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

odsotnost dual biosa mene niti najmanj ne moti, ker nimam fx cpuja. Itk pa nisn tipičen amdjaš, ki več tweaka/šraufa/žuli grafiko kot pa igra igre.


LoL, očitno si nesposoben.
FX proci so pa res simpl za OCjat.

m0LN4r ::

Ni to point.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

Napajalc je izjavil:

hojnikb je izjavil:

odsotnost dual biosa mene niti najmanj ne moti, ker nimam fx cpuja. Itk pa nisn tipičen amdjaš, ki več tweaka/šraufa/žuli grafiko kot pa igra igre.

Kakor vem si šele par mesecev nazaj tvikal bios na tvoji 7950.

nope, bios sem stweakal takoj ob nakupu grafike, ker je bil stock nevzdržno glasen in potraten (1.2V@900Mhz), potem pa nič več. Edini hw mod je bil menjava celga kulerja nekaj mescov nazaj. To je to.

m0LN4r je izjavil:

Ni to point.

Exactly. Če bi mel fx, bi bil z slabim bios flashom mrzel, takoj pa samo prešaltam na igpu, preflasham in je to to. Dualbios what ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

Ce damo igre na stran, je intel zmagu z Quicksync v laptopih. Ze 5 let nazaj s prvimi i3 za 500EUR takrat. Zravn so pa se ble neke 5xxm nvidije za stos.

Res so bli 7xxp monitorji notr, ampak lej sestrin 500EUR laptic izpred slabih 5 let ji se vedno sluzi vec kot prevec dobro.
Priklopi ga na TV ali ne. Pa se ventilator ugasne in predvaja film. Zdaj pa ma notr se SSD in to je to za naslednjih par let.



Ce hoces gejmat na laptopu vzames vsaj 960M in 1080p ekran za branje danes ali pa konzolo.

Za ostale pa je i3-6xxxu dovolj za 10 let.


Čim, daš dodatni ram za 30€ dobiš boost iz 20 fps na 28 fps. Noice.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

kje ti to vidiš ?
#brezpodpisa

D3m ::

Na grafu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

verjetno nebo težko markirat, ker jst vidim čipe z različnim tdpjem...
#brezpodpisa

D3m ::

In različnim hlajenjem, single-channel, itd.

Prvo, bi morali imeti vsi dual-channel.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

ker ravno tdp določa performance.
8700P z 12W tdpjem se obnese drugače kot z 35W.

Še enkrat, še vedno nisi markiral
#brezpodpisa

D3m ::

Hmmmm očitno sem naredil napako.

Prvi je Kaveri ostali so Carizzo.

Kaj za vraga se dogaja? :|
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

škrtarjenje vsepovsod, to se dogaja.

Ni čudno, da se potem folk izogiba amdja

One of the biggest issues we'll see here is the effect of dual channel memory on gaming. The Kaveri system used has a chipset solution that supports dual graphics, but also two memory modules installed. The Carrizo systems either came pre-prepared with one module installed or do not support dual channel memory full stop. This latter point is the main kick in the teeth, especially for a company like AMD that prides itself on gaming - the issue here is down to pin compatibility between Carrizo and Carrizo-L. As the latter only supports single channel, an OEM will design one motherboard to support both platforms (whether they are used for both or not). If a motherboard supports Carrizo-L, then it will not ever support dual channel memory, and any Carrizo APU that is used will be crippled.


Če bi amd prtisno, da morejo met dualchannel ram, bi bla zgodba drugačna. Tko pa OEMi šparajo, kjer se le da.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

Sej OEMi bi dal notr dualchannel in vec MHz rame, ce bodo kupci to tudi placali in bi bil velik interes.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Čemu single channel. Madona časi nForce 2 in dual-channel so bili zlati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

ceneje je, plain and simple.
#brezpodpisa

D3m ::

Vem. Samo maržo imajo pa temu previsoko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PredatorX ::

Zanimo, kako vlečejo zmeraj svoje strani naprej.

Recimo za multimonitor porabo kažejo TPU.
http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/...
- Ampak, ker je zdej R9 390 hitrejša od GTX 970 pri 1080P je to kr neki.

In zato kaže performance iz nemški strani.
http://www.computerbase.de/2015-06/amd-...
http://www.computerbase.de/2015-01/nvid...

Potem pa človk pokaže YT je pa itak največji šrot.. dokler mu ne pokažem nekaj kar je njemu full všeč.
Tole je itak kr neki

i5 pa nemore štopat GTX kartice... kje pa. DX11 je zakon na NVIDIJI.
Pol pa vid tole...


tale je pa pravi:)

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

Optimalno bi bil da bi nardil ponudbo naket r9 nano in spustil ceno z 495 na 400e in zraven bi dobil kodo ki bi dala nek popust pri nabavi vodnega full coverja + hobotnico 2x 8 pin na 1x 8 pin power jack.
011011100111010101100010

PredatorX ::

Nano je že zdej dobr P/P.

Napajalc ::

To bi sam razširli ponudbo, -original hladilnik + full cower z kodo ki bi zregulirala da ostane isti p/p.
011011100111010101100010

m0LN4r ::

Pazi, da se ne raztrgas v tem brskanju igle.
No vsaj Fiji ne rabi +60W za bluray in vsakdanjo rabo. Nima pa se vedno funkcionalno uporaben GVR in driverje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Spet je predator pozabil linkat novico: https://translate.google.de/translate?s...

xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

A samo dva meseca? To je pa slabo. Nvidia je imela veliko več z G80 in G92. AMD spet nima za burek.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Malo zanimive primerjave porab med karticami.

Toliko o varčnosti nvidie.

|HP EliteBook|R5 6650U|

PredatorX ::

LoL potem ti stock 7850 porabi toliko kot malce navite GTX 750TIke.

Jst ::

Kolega je danes končno kupil Nano (naročil je iz tujine in dal 520EUR). Kako je to smešna kartica. Ko sem jo prijel v roke, sem prvo pomislil na 6" mobilne telefone. Prav luštna je. Vsi v pisarni smo se čudili in se strinjali, kako smešna in luštna da je kartica. :)

Ne vem, kako se imenuje njegovo majhno ohišje, ampak na sprednji strani ima dva 14x14cm ventilatorja in še toliko višine, kot en napajalnik (ali za dobre dve DVD enote, čeprav ima prostor samo za eno). Recimo da je v višino 40cm. Čisto na vrhu, na zadnjem koncu je tudi en 14x14 ventilator. Zadaj ima eno majhno tipko, kjer imaš na voljo dve hitrosti vseh ventilatorjev. Hitrejša je malenkost slišna. Perfektna kartica za njegov PC.

Ima tudi low power Intel i7 4000 generacije in samo SDD.

Me zanima koliko mu bo zadeva throttlala in koliko se bo to slišalo med igranjem.

Offtopic: Ta njegov računalnik je priklopljen samo na TV in ob zagonu si je v autorun nastavil JoyToKey, program, s katerim lahko uporabljaš gamepad namesto miške in tipkovnice, odvisno pač, kako si nastaviš. Sedaj uporablja Xbox360 gamepad, namerava pa kupiti takšnega, ki ima touchpad na sredini, po zgledu Sonyja. Uporablja tudi nekaj programov na tablici za lažje kontroliranje. Ne vem, kako mu je uspelo tako lepo skriti kable, ker ko stopiš v njegovo dnevno sobo, računalnika ne opaziš, če ga ravno ne iščeš oz. pričakuješ.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PredatorX ::

Verjetno 850-950Mhz v gamingu. Nisem videl kakšnih problemov s temperaturo... verjetno se bo bolj grela. Naj sam sporoči, mene tudi zanima.
En zanimiv video.


Ja tale ma kr 3500RPM na fanu, ampak je grafa tud na 54C pa lepo laufa na 900MHz+.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Jst ::

Jaz sem po drugi preureditvi dnevne - entertainment - sobe, še vedno pustil mizo z monitorjem, tipkovnico in miško. Imam pa v prihodnosti načrte, da se tudi tega znebim in prestavim PC drugam. Tako bom tudi jaz potreboval neko "nano" kartico. Za Gaming PC pa upam, da letos pridejo single GPU kartice, ki bodo sposobne 4K. Vendar sem vseeno zelo skeptičen, da se bo to zgodilo letos. Mogoče kakšen Pascal Titan, ampak tam do 600 EUR bi še dal, mogoče, res mogoče, bi se stegnil do 750.

Tako da močno upam, da imata tako AMD kot Nvidia, med seboj konkurenčne produkte, namenjene za to leto. 2560x1600(1440) je "done deal" s trenutno high end generacijo, tako iz AMDja, kot Nvidije. Če jim uspe izdati 600EUR kartico, ki bi bila sposobna brez problema poganjati 4K bi se mi uresničila že večletna želja. Namreč pred leti sem si rekel, da bom kupil 4K monitor takoj, ko bodo okoli 1000EUR. A so bili GPUji pre-prešvoh. Tudi SLI/Crossfire/Dual_GPU, ki jih nisem nikoli maral, ne furajo suvereno 4K.

Potem pa pride na vrsto še VR. Prve generacije se bom izognil, kasnejše, ko bo na voljo tudi več iger, delanih z mislijo za VR, takrat se bom odločil kaj in kako. Za letošnjo generacijo VR bo dovolj - predvidevam - tako Pascal kot Polaris.

Malo offtopic post, ampak ko sem ga začel pisati, sem ga tudi dokončal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

Polaris NANO. :D

Drugače naj cena R9 Nano pade na 300€ pa te bo mogoče celo mikalo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jst ::

Če Ta Nano pade na 300EUR (v parih mesecih), takoj zamenjam 7950 (ki mora furati 2560x1600 resolucijo), ki jo imam sedaj. Takoj, isti dan bi naročil, ali dal gotovino. Ta kartica mi je res všečna. Kolega, takoj ko je danes prišel, sem ga vprašal, kako kaj dela Nano, ampak je rekel, da še ni zamenjal 750. Škoda. Sem (smo) upal(i), da bom(o) slišal(i) kako se obnese...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

Vprašaj ga, če ima Coil Whine? Ker nekateri pišejo, da imajo "vse" Coil Whine. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

3000+ rpm ... OMFG
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

FAT KID....OMFG! Check them hands O_o
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()
««
8 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

AMD Radeon R9 400 Series (strani: 1 2 3 4118 119 120 121 )

Oddelek: Strojna oprema
6004672190 (528846) gddr85
»

AMD-jev tržni delež grafičnih kartic se je prepolovil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
45678545 (64827) Trololololol
»

AMD Radeon R9 Fury X je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8028130 (15463) PredatorX

Več podobnih tem