» »

Kopiranje "kodiranih" videokaset VHS

Kopiranje "kodiranih" videokaset VHS

pivmik ::

Imam eno videokaseto VHS, ki so mi rekli, da se je ne da skopirat(so verjetno mislili iz VHS na VHS) ker je "kodirana".

To kao zakodirajo uni tipi ki snemajo poroke, proslave, fešte, maturantske, itd itd...
A je to kakšna super zaščita ali bi lahko jaz preporsto piklopil videorekorder na TVTuner na PC, pa snemal iz videorekorderja na računalnik(trdi disk)?

A je to slučajno Macrovosion? Če je a se ga da odpravit s pomočjo neki programčkov, ker sem nekajkrat zasledil da obstajajo programčki, ki odstranijo macrovision zaščito. Samo nisem siguren če so namenjeni kombinaciji videorekorder -> PC
LP, Gregor GRE^

Gapi ::

?e je jezi?ek za snemat odlomljen pol ga prelepi z selotejpom. To je eden izmed trikov. Za druge pa prebrskaj www ali pa kar po goooooooglu poglej.
No person is rich enough,to buy back his past.

TylerDurden ::

Hmm, če je jeziček odlomljen, se samo snemat ne da na master, ampak zakaj bi to sploh hotel. Da pa signal kvari mi je pa tudi malo larifari, ker še nisem slišal za videorekorderje z macrovisionom, vsaj pri nas ne.
Let\'s make some soap ...

TylerDurden ::

Zakaj pa najprej ne probaš pa potem sprašuješ, saj veš: "NAJPREJ SKOČI, NATO RECI HOP."
Let\'s make some soap ...

Gapi ::

Jah no probat ni greh.
No person is rich enough,to buy back his past.

Zoidberg ::

če ti kaseto predvaja na tv zakaj jo potem nebi mogel posneti. Sqaj jo moraš tako ali tako snemati analogno
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

roscha ::

Sami znalci. Na VHS videokasetah SE uporablja t.i. Macrovision. Približen princip: Vertikalni sinhro impulzi so "rahlo" zjebani, kar TVji preživijo in pokažejo OK sliko. Pri presnemavanju pa se sinhro signali ne posnamejo pravilno (VCR nima takšne tolerance kot TV) in pri predvajanju evo zmazek od slike.

Obstajajo tudi vezja za rešitev tega "problema", malo pobrskajte po googlu pa je. Pacanje v smislu VCR --> PC --> VCR pa po moje nima smisla, kvaliteta malo preveč trpi.


by!

HeiJack ::

V Conradu (hala D pod Emporiumam) majo napravco, ki odstrani Macrovision zaščito.Sicer stane okoli 11.000 SIT, ampak se splača če velik presnemavaš VCR-VCR ali DVD-VCR.Priključek je SCART In in SCART out, preprosta zadeva (aja pa še štrom za napajanje vezja rab:D ).

pivmik ::

EEE, hvala roscha, car si.
Se mi je kar zdelo, da obstaja ta zaščita (sedaj brez " " ).
In sem imal prav, da je Macrovision :)

Ok zadeva je taka:
Imeli smo maturancki ples.
Želeli smo nabaviti snemalca in smo tudi ga.
S sošolci smo se zmenii da bomo vzeli eno kaseto in ostalo bom jaz skupiral na računalnik in pretvoril v DivX(jabatga jaz sem glavni šolski pirat (ne prodajam piratske robe, ampak nabavljam vse kar se da nabavit zatonj, oz čimbolj poceni)).
To se je nekako razvedlo(ali je snemalec sumil po številu naročenih kaset: 1).
Zato je snemalec rekel da ki so kasete zaščitene in da se jih ne da kopirat.
Jaz sem seveda vedel, da če že obstaja da se jo da uničit.
Zato sem tle vprašal.
In mislim da se kar lepo da posneti iz VCRja preko TVTunerja na računalnik brez dodadtnih antizaščitnih stvari, ker sem posnel eno staro kaseto od maturanckega, nekaj dni nazaj.
Ok, na maturanckem uni brus od snemalca se je pobral stran(čisto ob začetku), ker je kao premalo naročil. Čeprav smo mu rekli da naj da višjo ceno kaset ali bilokaj.
Ma smo res prasci, da smo vse spiratiziral :P . A kaj češ če uni snemalci uporabljajo tehnologijo od 15 let nazaj. Vsaj da bi dal tudi verzijo na CDju v DivX ali SVCD ali DVD formatu. Pa še une kamere stare ko zemlja imajo in so kod da bi imeli bazuko na rami. Da ne govorim o kvaliteti posnetkov, kvaliteti kaset (ki se sčasoma še izgublja) in končni obliki obdelanega videa, ki je res za "profesionalce" smešno.
Mogoče se je ustrašil ko je videl našo predstavitev razreda, ki sem jo jaz s sošolci pripravil:
Odlično urejen video(prelivi, prehodi, 3d napisi, glasbena podlaga, čeprav prvič resno urejam video)
Snemano z Digitalno kamero, posneto v DivX
Projecirano na VELIKO platno direkt iz računalnika.

MA sigurno ko je videl vse to se je usral in si je šel menjat plenice domov.

Je treba it naprej s časom in tehnologijo.
Oni pa mislijo da bojo služili mastne densrce s 15 let staro tehnologijo.

Druga stvar so fotografije... čeprav so analogne so še zmeraj odlične.
Fotograf nam je dal album da si izberemo fotografije in mi prasci smo ga takoj spiratizirali, slučajno bo ta vikend padu po skener mojemu sošolcu. Samo vseeno smo vsi naročili veliko število njih, ker vseeno je fotografja fotografija. In slike so res kvalitetne.


In zdaj bom jaz odrešitelj in bom uredil video od maturantskega plesa iz "amaterskih" posnetkov z digitalinimi kamerami (mogoče se je teh ustrašil snemalec) ki so jih imeli s sabo povabljenci(relativno veliko njih).
Pa bom naredil DivX verzijo in VHS verzijo(malce težje VHS ker ne vem kako bom razmnožil).
LP, Gregor GRE^

Ziga Dolhar ::

Hehe

Mi smo pa direkt dobil možnost maturanca na VHS, CD ali DVD. Seveda si lastim slednjega.
https://dolhar.si/

ALS ::

Ej PicNiK zakaj ste najeli kamermana, če si pa TI taka faca, da vse obvladaš.
Res si car, frajer.
8-O LP

pivmik ::

ALS: a kaj me ti zajebavaš al kaj?
Drugi so najeli kamermana, drugi so ga hotli. Če bi jazst odločal bi raje predlagal, da naredimo sami. In itak jazst nisem snemalec, jaz sem video editor, jaz samo urejam video.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

ALS ::

Ja mal te zajebavam!
Res je da nekateri nikakor ne grejo s časom naprej in si ne omislijo boljše opreme.
Ampak moraš priznati, da tudi ti ne montiraš na mašini, ki si jo ti kupil in snemali tudi niste z kamerami, ki ste jih sami kupili.
Ko bi sam(z lastno plačo) odštel recimo milijon in pol za opremo in nato delal 10-15 ur na projektu nato pa bi naročili eno kaseto, ki se bo kopirala, bi tudi ti verjetno razmišljal o zaščiti.
Pa še o tisti bazuki na rami??
Če nisi snemalec potem verjetno ne razumeš, da je s kamero, ki jo postaviš na rame snemanje lažje in so posnetki mirnejši.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36862220 (14710) Buffy
»

Kako posneti film iz digitalne kamere?

Oddelek: Zvok in slika
375332 (4160) m1h4
»

DVD+VHS

Oddelek: Zvok in slika
71458 (1393) Yossarian
»

Kako z DivX na VHS? kaj potrebujem?

Oddelek: Sedem umetnosti
132102 (1855) rc-car
»

presnemavanje DVD filma na VHS kaseto

Oddelek: Sedem umetnosti
61757 (1532) tropinovec

Več podobnih tem