» »

DVD+VHS

DVD+VHS

jest10 ::

Nameravam nabaviti kombinirani predvajalnik. Doma se valja ogromno VHS kaset zato je to skoraj nuja(VHS predvajalnik počasi a zanesljivo crkuje).
Nujen pogoj pa je da prebavi tudi DIVX/XVID.
Trenutno se mi zdita zanimiva Philips DVP3100V/02 in Lg V8705S DVD/VCR DIVX Ima kdo kakšne izkušnje z njima?
Priporočate kaj drugega?

Yossarian ::

Za podobno ceno bi jaz raje kupil (in tudi sem) DVD recorder (pri nas se dobi Hyundai DVDR 510 = 50.000 SIT in DVDR 530 = 70.000 SIT - v Big Bangu Maribor), ki predvaja tudi DivX. Vse videokasete si bom presnel na DVD in bom videorekorder nehal uporabljat.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

zavajon ::

Vprašanje in malo v razmislek:
Ali DVD rekorderji presnamejo iz VHS v MPEG2 format in s kakšnimi parametri (bitrate, CBR, VBR,...)? Važno zaradi tega, da bo ta DVD berljiv tudi v drugih playerjih.
Kako je shendlano glede dolžine posnetka na VHS? Film je lahko dolg 1 uro ali pa 3. Bo v obeh primerih napolnil 4.7GB DVD?

Pomisleke imam zato, ker sem opazil, da je kompresiranje videa v MPEG2 precej zahtevna operacija in npr. na PC-ju Athlon 2000 da kompresiranje v real-time bolj slabe rezultate glede kvalitete končnega izdelka. Morda so pa enkoderji v teh rekorderjih toliko boljši kot softwerski.

Sam sem problem VHS-ov rešil tako, da sem nabavil TV tuner in 200GB HD. Tako presnamem iz VHS v nekompresiran avi, nato pa v MPEG2 z VBR kompresijo, ki mi jo program za kompresiranje (TmpgEncXpress) sam določi tako, da gre izbrani posnetek v 4.700 MB. Ob tem naredi še deinterlacing in po možnosti cropanje. Vendar to traja 10-15 ur. S kvaliteto sem zadovoljen.

lp

CaqKa ::

>>> Ali DVD rekorderji presnamejo iz VHS v MPEG2 format

ja v kaj pa? (verjetno nisi mislil da dvd recorder posname iz vhsa na vhs format?)

>>> in s kakšnimi parametri (bitrate, CBR, VBR,...)?
takšni kot jih nastaviš, ponavadi so izbire naslenjde: 1,2,4,6 ur na en dvd

>>> Važno zaradi tega, da bo ta DVD berljiv tudi v drugih playerjih.

kaj bi imeli proizvajalci od takih dvdrecorderjev katerih dvdji nebi bili standardni?



okrog tvoje kolobocije z snemanjem preko računalnika.. to je ravno čar dvdrecorderja.. da se ti z ničem drugim več ni treba ubadat..

Yossarian ::

Točno tako. Ravno zaradi enostavnega rokovanja se ti splača razmislit o tem. In še sam si rekel, da ti VHS-ke tako in tako počasi crkujejo; torej jih čimprej presnami. Če je VHS posnetek kvaliteten, je tudi DVD posnetek iz tega lahko kvaliteten.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

jest10 ::

Nisem rekel da VHSjke crkujejo. Pravim da mi crkuje VHS predvajalec.

CaqKa ::

mislim da bodo pa dvdji bolj občutljivi kot pa vhske..
sicer nebi imeli tiste 'kje pa vi kupujete dvd medije' teme.

Yossarian ::

Glej, saj je vseeno, potem pač hitro presnami, dokler še dela. Zagotovo ne boš vsega presnel, ampak se ponavadi čez določeno obdobje nabere tudi nekaj takega, kar ne uporabljaš več in mirne duše prezreš. Sicer pa ti sam najbolj za sebe veš, kaj ti paše. Jaz sem ti samo obrazložil, zakaj sem se odločil tako, kot sem se.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36862077 (14567) Buffy
»

kako spraviti video iz vhs kasete na dvd?

Oddelek: Zvok in slika
92584 (2442) j3rn3jk
»

Pomoč pri presnemavanju z video kasete na računalnik!

Oddelek: Zvok in slika
185880 (5568) zavajon
»

Progressive vs. Interlaced MPEG2 kodiranje

Oddelek: Zvok in slika
51885 (1812) SasoS
»

Kartica za zajem videa iz zunanjih virov?

Oddelek: Kaj kupiti
62190 (2119) kurjač

Več podobnih tem