» »

Kaj programirati?

Kaj programirati?

Grizzly ::

Trenutno mi je zmanjkalo idej, kaj bi lahko še sprogramiral. Res je, da je že vse na netu in karkoli bom naredil, ne bo nič novega, a vseeno iščem nekaj... nekaj, kar bi bilo res uporabno, ne razne igre ipd., ki so samo za zapravljanje prostega časa. Programiram pa windows/linux aplikacije in spletne storitve, mobilne aplikacije pa niso moje področje. Vsaka ideja mi bo prav prišla.

Unknown_001 ::

Probaj sprogramirati nekakšen nadzornik dela :D Recimo da imaš nekaj za počet na računalniku, kar nuca popolno skoncentriranost na delo, ampak imaš hkrati dostop do interneta ali kup programov (igric) ki jih ne potrebuješ a so zgolj moteč dejavnik ki te potencialno lahko odvrne od dela. Ko poskusiš pognati katero izmed njih pa te program zaustavi in opozori da nisi še dokončal dela. Se pravi. Mu naštimaš kaj imaš za narest- TO DO LIST in potem ko sproti delaš samo kljukaš kaj si že naredil in ko je vse obkljukano ali pa daš možnost will continue later ti bo pustil delat kar hočeš. Fora naj ne bi bila v tem, da bi te program 100% omejil ampak te zgolj opomnil,da imaš še nekaj za naredit.

Mislim, da ima kar precej ljudi težave s tem, da ko se spravijo nekaj narest pa pol nekje na četrt pozabijo da imajo za delat in ostanek časa zabijejo na internetu. :P

Kaj praviš? :):D

Se ponudim za poskusnega zajčka, pod pogojem da ne pišeš kake žleht kode... >:D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Grizzly ::

Na prvi pogled bi šlo. Prva ideja, ki mi pade na pamet je naslednja:
Naredim seznam programov, ki jih uporabnik lahko poganja in tasklisto, kar mora uporabnik narediti. Dokler ni tasklista izpolnjena, bo moj programček preverjal katere programe uporabnik poganja. Če programa ni na seznamu, ga bo program preprosto blokiral, po opravljeni tasklisti pa se blokada odpravi.
Taka je prva ideja, sčasoma pa lahko pogruntam še kaj boljšega. Seveda se bi dalo program tudi "zafrkniti" ampak povprečen uporabnik tega ne bi zlepa pogruntal.

Unknown_001 ::

Tako.

-Tasklista
-Blokada in tekstovno + zvočno opozorilo

Pa možnost za prestavitev dela v primeru da vsega ne končaš in ti zmanjka časa, (obnesla bi se šele ko bi parkrat potrdil zadevo). Ta backdoor mora obstajat, ker če ne... pol zan bit hudič pa križ s tem programom.

Pa nek spodoben UI.

Aja, ka bi se dalo zmenit, da narediš prvo verzijo za Linux pa mi jo pošlješ da potestiram? :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

Programiram pa windows/linux aplikacije in spletne storitve, mobilne aplikacije pa niso moje področje.

a to za hobi al na sihtu (faksu)

Unknown_001 ::

Izgleda da se s tem ukvarja ljubiteljsko, če sam ideje išče... Če bi šlo za šiht bi dobro vedu kaj naj naredi al pa vsaj v keri smeri mora razmišljat da nekaj pogrunta :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Vesoljc ::

naredi shell extension za windows, ki zna za-queue-at operacije. recimo, en folder dam kopirat, drug folder dam pa zarhivirat. ce das to skupi delat, bo disk umru in vse skupi bo trajal 3x dlje kot ce bi to izvedel sekvencno.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Grizzly ::

Se opravičujem za pozen odgovor, imel sem malo več dela in nisem toliko bral foruma. Ukvarjam se ljubiteljsko, kadar imam časa, sprogramiram kaj zase. Tokrat pa sem ostal brez idej.
Tisti nadzornik dela bi šlo narediti. Vendar ker programiram, kadar imam časa, lahko traja malce dlje. Windows ali Linux? Težko takoj rečem kaj bi prej, saj moram najprej pretehtati nekatere odločitve.

Rias Gremory ::

@OP
Lahko si tukaj kaj poiščeš: Mega Project List

Lahko tut narediš interpreter za brainfuck (oz. nek xy jezik).

Project Euler če si bolj matematik.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Isotropic ::

project euler so bolj skripte

dasf ::

Začni spremljati kakšne projekte na github-u s področja ki ga poznaš. Lahko prispevaš kodo, odgovarjaš na vprašanja drugih, objavljaš poročila o bugih...
Lahko pa seveda delaš nekaj svojega, tudi če že obstaja pa narediš z nekaj spremembami. V najslabšem primeru pridobiš izkušnje in imaš nekaj za pokazati.

Npr. če se ukvarjaš s spletnimi storitvami si izberi neko kombinacijo web frameworka v najljubšem jeziku (django, rails, phalcon...) in nek javascript mv* (angular, dojo, backbone...) ter ustvariš oz. prispevaš h projektu za lažjo integracijo enega z drugim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dasf ()

Csharp ::

Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj napisal. Tudi sam se v prostem času ukvarjam s programiranjem in iščem nove izzive. Ko neko področje dobro razumem, si zastavim nek "problem" in napišem program, ki približno zajema vse moje znanje z nekega področja. Ker sem tudi iskalec zaposlitve, sem sklenil svoje znanje (svoje izdelke) nekje objaviti, zato sem si zamislil, da bi za vsak program izdelal spletno stran z opisom programa, screenshoti in linki. Tako bi lahko vsakdo videl moje delo.
Sedaj pa se mi je pojavilo vprašanje, kaj je sploh primerno predstaviti. Recimo za primer tole: Kalkulator (grafična aplikacija) je že uporabna stvar, vendar ne odraža nekega znanja, saj ni noben problem shraniti nekaj spremenljivk in nad njimi izvšiti računsko opreracijo... s tem verjetno ne bi nikogar prepričal v svoje znanje. Torej, kaj bi lahko delodajalec pričakoval od kandidata? Kaj in koliko je treba pokazati za dober vtis (s čim bi vas prepričal)?

Ukvarjam pa se z naslednjim:
- razvoj "desktop" iger (če se mi logika igre zdi dovolj velik izziv)
- razvoj uporabnih desktop aplikacij (za svoje potrebe ali kar mislim, da bi uporabnik potreboval)
- spletne aplikacije/storitve in računalništvo v oblaku (izdelal sem že svojo alternativo za dropbox, sedaj pa iščem nove izzive)
- spletne strani (HTML/CSS + JS/PHP)

Kot sem rekel - programiram, ker mi je to v veselje, ker tako rešujem vsakodnevne probleme pri delu z računalnikom in ker tako nabiram nova znanja. Če pa že nekaj sprogramiram, bi rad to izkoristil pri iskanju zaposlitve.

dasf ::

Take projekte objaviš na GitHub-u (skupaj z dokumentacijo, opisi, screenshoti...).

Sicer nisem delodajelec "per se" ampak si pogosto izbiram s kom bom delal. Bolj kot kaj je nekdo naredil gledam kako je to naredil, seveda pa more bit nekaj z istega področja.
Torej kakšna je koda (komentariji, struktura, upoštevanje raznih "stilskih" pravil), dokumentcija, unittesti itd.

Česa bi se lotil je pa odvisno od tega kaj želiš pokazati, za znanje jezika in kakšnih knjižnic so imho dovolj manjši programi (npr. že kalkulator). Seveda je boljše imeti še kakšen večji projekt (recimo nek preprost cms?).

Naredi si še linkedin profil in poskusi sodelovati pri kakšnih opensource projektih. Potem pa ko spoznavaš ljudi jih dodajaš na linkedinu in si poskušaš pridobiti čimveč priporočil.

Csharp ::

LinkedIn profil imam, vendar je trenutno še bolj prazen. Ustvaril sem si ga ravno zaradi tega, da bom gor navedel povezave do svojih projektov (tako sem videl na nekaj profilih). Vendar, če je GitHub boljša rešitev, potem bom seveda izbral GitHub.
Tudi sam se zavedam, da dobra dokumentacija pripomore k boljšemu razumevanju programske kode, zato so v mojih programih komentarji "obvezni" (kaj točno funkcija naredi, če je zapletena pa še kako naredi). Če spišem svoj library vključim še primere uporabe funkcij.

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

kuall ::

Če mi kdo hoče pomagat programirat prevajalca med jeziki (google translate improvement:)) mu lahko jaz dam navodila on pa sprogramira. Jaz nimam časa trenutno. Tudi če ne bo nič ratalo bo precej dober programerski trening. Pa še delodajalci so navdušeni nad tem če napišeš, da te zanima umetna inteligenca. :)

Csharp ::

Če ima kdo še kakšno idejo kaj sprogramirati, naj kar napiše... mogoče bom jaz kdaj rabil kakšno idejo in bom odprl to temo in se česa lotil. Prevajalnik se tudi sam spravljam sprogramirat že dolgo časa, vendar nikoli ne najdem časa oziroma se potem običajno lotim česa drugega.

kuall ::

lahko malo opišeš na kakšen način bi to naredil? me zanima če slučajno isto razmišljava.
itak da je to težko kot hudič, ker je vse prepleteno. na enote je treba razdelit potem pa delat ko vol pa bo šlo.

brodul ::

Odprtokodni Tarok

Jaz se zmeraj pogresam delujoco verzijo taroka, ki bi bila prosta.
Server/client del. Mesanje kar potem izbira igre ter sama igra. Pac kar veliko stvari.

Ni lahka naloga. Definitivno pa tistem, ki rata pa potem napise se RESTful API in nek HTML5, dobi sluzbo kjerkoli hoce.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

ragezor ::

a obstaja kaka dobra knjiga na temo kako se implementirajo taka kompleksna pravila igre? po moznosti s primeri v pythonu/

deljenje, izbira igre, rufanje in napovedovanje bi ze se z if/elsi pohendlal. kako bi pa implementiral pravila same igre pa nevem niti kako bi se zraven spravil.

verjetno bi trebalo uporabit kak DSL, ampak o dsljih in njihovi uporabi vem bore malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ragezor ()

Isotropic ::

brodul ::

DSL je bliznica. Tarok je kar fobar, ker ima pod igre in je treba se eno abstrakcijo dodat.
Nekoc se je razvijal Pysol ... tako da mogoce je tam kaj pametnega pogruntanga
Sam dizajn je kar kompliciran in je treba prej vzet papirnat zvezek in stvari not napisat.

[python specific]
Tarok sem zacel delat samo potem dobil ostalega dela, ce komu koristi lahko forka:
https://github.com/brodul/tarok/tree/ma...

Ce koga skrbi lahko dodam licenco.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

ragezor ::

brodul je izjavil:


Tarok sem zacel delat samo potem dobil ostalega dela, ce komu koristi lahko forka:
https://github.com/brodul/tarok/tree/ma...

Ce koga skrbi lahko dodam licenco.


shuffle algoritem, ki ga uporabljas je malce slab se mi zdi :)

http://pastebin.com/G9jBXfjJ

technolog ::

Ker je očitno pretežko uporabit pythonovo nativno shuffle() funkcijo.

Brodul, ta koda je neuporabna za karkoli.

Spura ::

brodul je izjavil:



Ni lahka naloga. Definitivno pa tistem, ki rata pa potem napise se RESTful API in nek HTML5, dobi sluzbo kjerkoli hoce.

Zakaj RESTful?

ragezor je izjavil:

a obstaja kaka dobra knjiga na temo kako se implementirajo taka kompleksna pravila igre? po moznosti s primeri v pythonu/

deljenje, izbira igre, rufanje in napovedovanje bi ze se z if/elsi pohendlal. kako bi pa implementiral pravila same igre pa nevem niti kako bi se zraven spravil.

verjetno bi trebalo uporabit kak DSL, ampak o dsljih in njihovi uporabi vem bore malo.
Ne rabis DSL samo dober class design pa je dost.

brodul ::

No ali pa SOAP ... niti nima veze. Samo zadnje case majo frontend devi radi restful json APIje, ker jih pac knjiznice podpirajo.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

brodul ::

technolog je izjavil:

Ker je očitno pretežko uporabit pythonovo nativno shuffle() funkcijo.

Brodul, ta koda je neuporabna za karkoli.



Ja tista koda je dost crap. Ena is med prvih stvari, ki sem jih sprogramiral v python. Mesanje niti ni tok pomembno. vazna je dizajn same igre (kot celote) ... tako da gremo na delo. :P

Edit: dodal citat
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: brodul ()

kunigunda ::

Tarok pa res ni kej posebnega za sprogramirati. Vsaj ce so za mizo sami ljudje. Ce bi rabu, da komp igra namesto cloveka, je treba
pa seveda se nekaj dodatne logike vplesti.

Spura ::

technolog je izjavil:

Ker je očitno pretežko uporabit pythonovo nativno shuffle() funkcijo.

Brodul, ta koda je neuporabna za karkoli.

True. Slab class design, plus določene stvari so tko zastavljene, da bo ful problemov kasneje ko bos vec napisal.

Isotropic ::

lahko predlagas kaksen vir za boljsi design?
10 let exp nimam.

Zgodovina sprememb…

Spura ::

Ne vem kaj mislis pod vir za design, design je specificen na projekt, razen da celega napisem.....
Kar se pa tice designov v splosnem je to stvar k jo je treba dolgo studirat, trenirat in se trudit. Kot da bi spraseval za vir kako bit dobr tenis igralec... izkusnje in delo, delo pri katerem se trudis probavat in razvijat razlicne designe in kej prebrat na to temo. Torej delo samo ni dovolj, ce se zraven ne trudis izboljsevat te svoje sposobnosti.

Za zacetek si poglej:

SOLID @ Wikipedia

Predvsem S od SOLID je zelo pomemben.

napsy ::

Se strinjam s Spuro, ko das skozi nekaj vecjih projektov in si prisiljen svoje slabo zdizajnane programe tudi vzdrzevat nekaj let, takrat resnicno vidis lastne napake in se trudis da jih ne ponovis vec in se izognes maintenance hell. Taksne stvari res pridejo z izkusnjami.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Isotropic ::

kaksno knjigo alpa kaj za ucinkovit design
ker tako zahtevnih programov se dolgo casa ne bom delal

ragezor ::

Sem razmisljal malo o Taroku, kako bi ga spravil na net in postavil na SO tole vprasanje:

http://stackoverflow.com/questions/2228...

ampak so ga zaprli, ker je prevec siroko. Kje potem na netu lahko tezis ljudem s takimi vprasanji?

technolog ::

To je kvaliteta dobrega programerja, da zna problem razbit na več manjših. Ta manjša vprašanja pa so potem primerna za SO in jih lahko vprašaš.

Očitno nisi tak programer.

Invictus ::

Programiraj nekaj kar ima potencial prinesti kaj denarja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

napsy ::

Invictus je izjavil:

Programiraj nekaj kar ima potencial prinesti kaj denarja ...

Ali pa nekaj kar te veseli.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Invictus ::

napsy je izjavil:

Invictus je izjavil:

Programiraj nekaj kar ima potencial prinesti kaj denarja ...

Ali pa nekaj kar te veseli.

Pravzaprav oboje skupaj.

Samo zabijati čas zaradi veselja ... za to obstaja cel kup boljših alternativ ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

brodul ::

Programiraj nekaj kaj te veseli, predlog taroka je samo zato ker nekateri res nimajo idej, kaj bi programirali.
Ne se bat failat, dober dizajn kode ne pride z izklucnjim branjem design patternov. Pride z programiranjem, pa tudi branjem kode bolj sposobnih od tebe.

Ce bos znal programirat, te bo vzelo kaksno malo boljse podjetje, tam se spet veliko naucis.
Potem pa na svoje, ce res pride ideja.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Valat.si - tarok strežnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
559933 (3763) msms
»

S čim narediti grafiko igrice

Oddelek: Pomoč in nasveti
131795 (1111) d3m1g0d
»

Stran za igranje Taroka

Oddelek: Igre
4410731 (5427) technolog
»

Tarok

Oddelek: Igre
317582 (5600) mancini
»

Študij in zaposlitev v IT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14233796 (28042) lobo_feroz

Več podobnih tem