» »

Stran za igranje Taroka

Stran za igranje Taroka

megy ::

Obstaja kakšna dobra stran za igranje taroka? Sedaj igram že na tarok.net in na igrajmo.se (Ta stran ne deluje več).
A je še kakšna?????

arozma ::

Poldi112 ::

Tako to misliš, da igrajmo.se ne deluje? Ravno sem se logiral in vidim da je par tarok iger odprtih.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

megy ::

A res al kaj??? Pri nas probali na treh računalnikih in nikjer ne deluje.
A lahko preveriš še enkrat....

technolog ::

https://www.facebook.com/pages/Tarockus...

Moja stvar, preveri. Še ta teden bom odprl uradno temo na slo-tech za pripombe.

Kurzweil ::

nekoč tarok.net
danes e-mesto.si

z veseljem pa bom igral tudi od technologa (ti sprogramiral?), če bo v 3 tudi opcija

technolog ::

Tako je. Fora mojega taroka je, da deluje brez jave / flasha, s čimer direktno ciljam iPad (in ostale tablice).

Kurzweil ::

Že to da ni Flash je zlata kepa, ker starjšim tarokašem (ki sestavljajo večino resnih igralcev pri nas) imajo nekateri že res lame računalnike. Tko da je Java bila še super, če pa ni treba nobemega plugina nalagat pa tko super. Smem vprašat kateri programski jezik in podatkovne bate si si pa zbral oz. s katerim si to implementiral?
Lahko rečem samo to, da pri tarok.net me je vlekla resnost igralcev in najbolj od vseh tarokov pri nas turnirji, druga stvar ki mi je bila resimo všeč in mora obvezno obstajat je zvok ob tem ko prideš v igro (zaradi tega jih veliko zaspi in ko prideš do polne mize lahko čakaš ali pa celo narediš novo igro, vidim pa da imaš tako da ko je polno moraš še pritisnat da prideš notri). Lestviva pri e-mesto pa je recimo ena velika neumnost, ker so mešani igralci, ki igrajo tarok v 3 in 4.
Zelo priporočljivo je, da se igralce, ki sredi igre odhajajo nekako sankcionira ali vsaj markira, ker drugače je na dolgo rok vse skupaj iz dneva v dan manj resno. Tudi to da si ime zmisliš ko prideš notri je malce mimo, ker potem se razni bedaki ne identificirajo oz. celo uporabljajo tuja uporabniška imena.

Če prav opažam imaš tudi možnost renonsa? ali to pomeni, da lahko zaklikaš karto, ki dejansko ne paše gor in je potem renons. Če je temu tako se lahko vrnem starjšim igralcem, ki zaklikajo, ali v nekem pričakovanju naslednje karte (kot najbolj logične) že predvidijo kaj bo padlo in pravtako zaklikajo. Da ne omenim kolikokrat prihaja do zaklika pri nekaterih, ki igrajo na touch padih in ali starih senzorskih miškah ali pa wireless miškam s preznimi baterijami, nočem vedet kako bi bilo šele pri touch screenu. Edina rešitev je da imaš ob izbrani karti še potem en gumb ko potrdiš karto, da jo vržeš kar pa ZELO upočasni igro.

V vseh communityjih sem bil ogromno zraven in s kolegom tudi samo načrtoval tarok, ampak me je iskreno povedano minilo, ker je tarok.net dejansko že pobral vse resne tarokaše, pravtako je cela liga in že pravo pristaštvo tam, 10 let kasneje vidim da so še vsi userju tam, je edini, ki ga folk plačuje, z ljudmi iz e-mesta sem se pogovorjal, ki so plačali članstvo ali celo donirali, razvoj pa se je ali vsaj tako izgleda ustavil, kdaj padejo serverji ali delajo tako počasi da je folk pač rekel da ne plača nobenega taroka več. Torej če bo tvoj tarok naplačljiv (morda tu pa tam kakšna reklama, pa še to ni toliko denarja, kolikor je kiča) potem boš še dobil userje, drugače se bojim... Verjameš pa lahko, da če bo vredu ga z vesljem zamenjam in seboj potegnem res ogromno število ljudi s katerimi igram, sem igral, tekmoval in vse mogoče.

Želim pa ti veliko sreče. Me pa zanima če imaš kakšen namen narediti tudi AI playerje (computer playerje al kako naj po domače rečem), ker tam pa se začne potem programiranje, dokler imaš samo žive igralce je vse skupaj precej lažje. Upam in vidim, da imaš neko vizijo, že to da bo tarok gladko delal bo nekaj in da bo ZARES stabilen, ker dokler tega ni sploh ne razmišljat o turnirjih in ligah. Sicer pa full support za tale tvoj projekt !!!

technolog ::

Ooo :) Si se pa razpisal. :) Bom kar sproti odgovarjal.

Podatkovna baza je bila izbrana MySQL, vendar mi je bilo kmalu žal, ker - enostavno ji manjkajo nekatere funkcionalnosti in je bilo treba napisat workarounde. Je pa vsaj hitra. Na zahtevke odgovarja v rangu milisekunde.

Glede neresnosti igralcev - se strinjam. Na e-mestu imajo narejeno tak, da kdorkoli zapusti igro, potem se igra prekine, prav tako če nekdo zaspi za računalnikom se igra pri njem ustavi. Jaz imam narejeno tako, da se igralec zaveže za recimo 10 rund, ima pa tudi štoparico, ki omeji, da ne more predolgo razmišljati (čas se akumulira od poteze do poteze, +8s na potezo).

Na našem sajtu bo ELO rating ( Elo rating system @ Wikipedia ), tako da se bo vidlo, kdo je izkušen igralec, to je veliko boljša rešitev kot lestvica na e-mesto.

Način renonsa je neobvezen, priporočen za najbolj natrenirane igralce - poleg tega pa si ob začetku igre obveščen, da se bo igralo na ta način. Tako da je to samo kot dodana vrednost.

AI player je, en hudo neumen, ki vrže karto, če greš dol z mize ali pa ti poteče čas za potezo. Načeloma ni nekih velikih planov.

Skratka, velik razmišljanja je bilo vloženega. Hvala za želje. Vizija je ja, turnirji, naprej online, potem tud v živo s piknikom, turnirski sistem je še v delu. Ker sem matematik, so mi take stvari zanimive. :)

Od tukaj naprej bi pa preferiral ne več izdajat inside informacij >:D Ker mislim odpret temo čez par dni in ljudi uradno povabit testirat, da bo mal navala in se bo formirala vsaj kaka miza.

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Eno vprašanje, ker sem v dilemi. Kot vemo, ko napoveduješ bonuse, ne smeš tako napovedat, da bi kontriral nekoga, ki igra s tabo.

Mamo igralce A,B,C,D. A rufa B. Sepravi mamo skupine {A,B} in {C,D}.

C napove pagat ultimo. B kontrira. Ali lahko sedaj D kontrira?

Po moje ja - ker lahko sklepa - če bi B napovedal pagat ultimo, ga C ne bi mogel kontirat. Zato je C z njim v skupini.

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Mi igramo, da lahko, je pa to stvar dogovora.

Če boš slučajno naredu tarok za tri, dej pls uporabi pravila od Tarok zveze Slovenije.

technolog ::

Pravila so tale:

http://www.pagat.com/tarot/sltarok.html

Uporabil sem jih, ker so zelo precizna in piše v njih za obe varianti taroka.

MadMicka ::

Pravila Tarok zveze Slovenije za tarok v tri so neprimerno bolj dodelana. So namenjena pravemu, tekmovalnemu taroku. Izpilila so se tekom več kot 10 let vsakomesečnih turnirjev, kjer je sodelovalo ogromno tekmovalcev. Objavljena so na njihovih www straneh.

Pomembne stvari so npr.:
- rezultat se ne zaokrožuje, kar dejansko večkrat lahko vpliva na končno mesto
- radelci se brišejo tudi, če izgubiš
- če tisti, ki dobi kontro, zmaga, potem tisti, ki ni dal kontre, piše gor razliko oz. toliko, kot če kontre ne bi bilo (na ta način se prepreči, da bi se dva, ki se poznata, na koncu skontrirala in tako tretjega izigrala)
- berač seveda ne more šteti samo 70, valat pa 250, saj je v tri berača narediti težje kot pa valata!
- itd.

Imeti tarok v tri na računalniku po pravilih tarok zveze je želja številnih igralcev, ki igramo tarok v tej organizaciji. Najmanj 12 krat letno se zbere cca 150 do 180 igralcev, ki igramo 5 kol po 18 iger. Tako se nekje po slabih 8 urah skupaj s pavzam ustvari lestvica nastopajočih. Mogoče bi se lahko obrnu na zvezo ali pa klub iz tvojega kraja, ki je včlanjen v zvezo in bi tako dobil še dodatno pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

technolog ::

Če misliš, da so tole:
http://www.tarokzveza.si/Akti/PRAVILA%2...

izpiljena pravila, se lahko samo smejim. Nobene natančnosti, vse je nekaj v zraku (ni čudno, da so morali izdat še dodatno objasnitev), pa še zelo kratka so, pol stvari manjka, da bi jaz to lahko precizno sprogramiral.

rezultat se ne zaokrožuje, kar dejansko večkrat lahko vpliva na končno mesto


je tako narejeno (zaokroževanje na 5 misliš). To sem itak že od začetka mislil tako naredit, ker itak računalnik sešteva in njemu je vseen, dobi se pa večjo natančnost.

radelci se brišejo tudi, če izgubiš


A potem pri klopu, ko vsi pišejo dol, zgubijo tud radl, če ga majo?

Moja odločitev: Ful me moti, da TARZS nima pravil še za v 4. Ker potem bi oboje naredil tako, sedaj je pa malo čudno če bodo za 3 pravila od njih, za 4 pa z nekje drugje. Ko bo strežnik dokončan, bom našel enega tarok štručkota, s keterim bova pogledala, katere točno so razlike in stvar spremenila.

MadMicka ::

Pri klopu se radelci ne brišejo in ne upoštevajo. Velja pa samo kontra, ne pa tudi re. Pravila so nekoliko komplicirana, ker, ko odigraš na tisoče iger, pač naletiš na takšne in drugačne probleme, pogosto zaradi nefer igre.

Drugače pa velik sreče pri tvojem projektu, bomo z veseljem sodelovali :)

brodul ::

Jst sem tele delal leto nazaj, ko sem se se precej ucil.
Ni koda neko svetovno cudo, protreben je redizajn razredov. (nisem nikoli na FRI hodil :D )
https://github.com/brodul/tarok/tree/ma...

Mogoce bom prepisal. Pa naprej razvijal. Ce hocete delat povejte, bom dal pod GPL3 licenco.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: brodul ()

brodul ::

P.S. :

Predvsem je misljen kot projekt dejmo se python naucit pa, da je free in open (nimam namena denar sluzit).
Cilj je najprej logiko napisat. potem pa nek preprost web api ali pa cli interface. AI pa GUI ni v planu.

EDIT mi neki ne dela.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

technolog ::

@MadMicka: Ja, s pravili je križ. Ko sem se odločil za ta obsežen projekt, sem pogledal, katera pravila bom vzel. Na zalogi sem imel tale od tarok zveze, e-mesto, pagat.com in še nekaj drugih.

Na koncu sem se odločil za pagat.com, saj je to stran posvečena prav tarok pravilom. In vedno ko sem imel vprašanje - kaj če? - je bilo nekje v pravilih napisano. Res precizno, sem bil prav vesel.

Imel sem samo eno dilemo. Če recimo ekipa A napove nek bonus, potem ga pa zmaga ekipa B. V tem primeru piše ekipa A dol vrednost bonusa - bil sem mal v dvomih, če ekipi A zbijem dol še tiho osvojitev od B. Na koncu tega nisem, čeprav bi bilo mogoče logično. Je to OK?

@brodul: Sem pogledal tole. Dobro napreduješ, sicer malo preveč ponavljaš kodo. Težko je sodit, ker si še čisto na začetku. Vsekakor je to en tak res obsežen projekt, s katerim se veliko novega naučiš, še posebej, če hočeš imet multiplayer preko interneta.

technolog ::

brodul je izjavil:

P.S. :

Predvsem je misljen kot projekt dejmo se python naucit pa, da je free in open (nimam namena denar sluzit).
Cilj je najprej logiko napisat. potem pa nek preprost web api ali pa cli interface. AI pa GUI ni v planu.

EDIT mi neki ne dela.



Pa za mešanje kart maš slab algoritem (večja šansa da dobi taroke zadnji igralec), preber si tole:

http://www.codinghorror.com/blog/2007/1...

strel ::

Obujam tole temo. Na igrajmo.se je zadeva do novega leta delovala super, sedaj pa so neke težave.

Pozna kdo kak boljši zastonj portal.

jizzer ::

Pa že igrajmo.se ima določena pravila, ki niso glih ok in včasih je prav nadležno. Ampak ok, druga ni in kot si rekel zadnje dni še to j*be :)

technolog ::

Polajkaj mojo stran in mogoče mi kdaj uspe dokončat portal:

https://www.facebook.com/valat.si/

Kurzweil ::

technolog je izjavil:

Polajkaj mojo stran in mogoče mi kdaj uspe dokončat portal:

https://www.facebook.com/valat.si/


hehe, po petih letih se spet vidimo v tem topicu :)) Na kakšni točki pa je razvoj tvojega taroka in partala približno? Si že kje blizu vidnega rezultata, oz. se že da kaj odigrat, kakšen beta test pa to... hehe?

technolog ::

So bli tud že projekti, ki so zamudili več kot 5 let. Pa tud web se je tok spremenil v zadnjih petih letih.




Ena stvar ki jo moram gotovo še porihtat so slovenski prevodi.

technolog ::

Testiranje bom verjetno objavil na facebook pageu. Ne vem sicer kdaj, ker je ful odvisno od tega, koliko bom imel dela na šihtu.

Kurzweil ::

Super, ja upam, da boš imel čas in voljo in da se tole čim prej dokonča. Sam igram tarok že od vrtca in sem šel praktično čez čisto vse plačljive in brezplačne taroke. Igral tudi na državnem prvenstvu in na vseh možnih turnirjih, ampak sedaj zadnje leto ali dve sem malce prenehal z tarokom. No zdej je spet časa, volje in želje, da se igra, tako da bi bilo tole super, predvsem pa lahko stvar pomagam pošerat in povabit ljudi. Če pa slučajno rabiš kakšno pomoč, pa z veseljem pomagam. Sicer pa poln support za tole in upam, da bo čimprej zadeva delujoča, bom spremljal!

Poldi112 ::

Zanimivo. Jaz sem se tudi pred časom navdušil, da bi naredil en hobi tarok (nisem resen programer, se mi pa malo sanja php). V glavnem lokigo za AI. Ustavilo se je potem precej zgodaj, ker je bilo demotivirajoče testirati z ascii prezentacijo.

Zdaj idealno bi bilo, če bi kdo delil kodo za prikaz, bil bi pa vesel že samo slik kart. Ker na netu jih nisem nasel, piatnik je pa moj mail ignoriral.

Kako je sploh z legalnostjo kopiranja slik teh kart?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

technolog ::

No, strežnik mi je uspelo spravit v funkcionalno obliko. Kdor je zainteresiran, lahko sproba. Če se ne nabere dovolj igralcev, probajte incognito mode (kar da +1 sejo) ali pa še kak dodaten računalnik.

Prijava deluje s facebookom ali pa tudi brez.

http://valat.si:9000/

Res bom vesel kritik. Tud če nisi igralec taroka, lahko daš kako kritiko glede UI ali same izvedbe.

Poldi112: Na spletni strani si lahko pogledaš karte, CSS in HTML datoteko.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Not Found

For request 'GET /lobby'

technolog ::

Kateri brskalnik uporabljaš? Lahko probaš Chrome?

bluefish ::

FF, IE11 dela. No, pri slednjem se potem zatakne, ko kot gost poskušam ustvariti novo igro. Ob kliku na Create game se nič ne zgodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

technolog ::

Zanimivo. Prijavi se na eno že obstoječo mizo. "Join"

bluefish ::

Po prijavi kot gost te opcije ni.

technolog ::

Jah, moja napaka. Razvijal sem na Chromu in predvideval, da bo na ostalih brskalnikih v letu 2017 vse OK :)

Logično, IE11 ne podpira eventsource: http://caniuse.com/#feat=eventsource

p.s.: Se en bug, ne podpiramo šumnikov v imenih.

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Kdor želi res videt igro naj naredi tole:

1. Se prijavi s Chromom, ustvari igro.
2. Trikrat gre v incognito mode, se pridruzi mizi, zapre okno
3. Klikne start na main računu.

jc ::

Refused to connect dobim jaz.

The Player ::

Technolog, pohvale izdelavo tarok portala :)

Imaš mogoče namen dodati tudi kakšne druge karte kot dolgočasne standardne Piatnikove karte, ki jih že vsi poznamo?

Recimo Hinko Smrekar je naredil Smrekarjev tarok, ki je ti. slovanski tarok z motivi slovanskih šeg in običajev ali pa Slovenski tarok, ki je zamisel dr. Janeza Bogataja, ki ima motive iz slovenske zgodovine, kar doda tudi malo na kulturni ravni.

Je pa čedalje večji trend custom narejenih tarok kart, recimo blejski tarok je bil pred kratkim narejen, ali pa mačji tarok z mačjimi motivi :) itd.

Sem pa zalaufal spletno stran v FF pa mi javi forbiden 403

matobeli ::

Win10, Chrome: ERR_CONNECTION_REFUSED

ste mi pa nardil malo slin, nisem igral že vsaj pol leta :'(

p.s. dela na točskrin??

technolog ::

Problem s kartami so več ali manj avtorske pravice. Poskenirat in potem dat vsakemu igralcu izbiro ni tak problem.

Dela na android tablicah, ja.

Naslednje testiranje bo čez en mesec.

Zgodovina sprememb…

The Player ::

technolog je izjavil:

Problem s kartami so več ali manj avtorske pravice. Poskenirat in potem dat vsakemu igralcu izbiro ni tak problem.

Hm, a Piatnikove karte niso avtorsko zaščitene, da se jih lahko uporablja?

Sem sklepal, da je problem v avtorskih pravicah, ampak ne razumem čemu, saj ne prodajaš kart, da bi jih na tak način kršil.

Also Smrekarjev tarok je uradno nemogoče dobiti, kar zadevo klasificira kot "abandonware" po domače povedano, a žal to še ne pomeni, da niso avtorsko zaščitene.

technolog ::

To niso piatnikove karte.

The Player ::

technolog je izjavil:

To niso piatnikove karte.


Aja? Čigave pa so?

Sem naredil hitri google search pa nisem nič našel, kdo bi bil lahko avtor poslikav na tarok kartah od Piatnika.

Če po tvojem simboli in poslikave iz piatnikovih kart niso njihove, ali to pomeni, da avtor ni znan oz. so poslikave ljudsko izročilo in zato niso avtorsko zaščitene?

technolog ::

Živjo. Kogar zanima preizkus, lahko to naredi že danes! :D Na novo podpiramo tudi Firefox!

http://valat.si:9000/mize

Kdor ustvari igro, naj počaka par minut, ker bo gotovo malo trajalo, preden se naberejo trije ali štirje igralci!

technolog ::

Še to - dajte raje igrat tarok v tri, lažje se naberejo trije igralci kot štirje.

technolog ::

Evo, v zadnjih 4 mesecih je blo narejeno ogromno izboljšav: http://valat.si/

Bi pa res prosil za feeback, tud tokrat. Lahko je glede česarkol, pravil, dizajna, tehnične izvedbe... Zbiram tud ideje kako dobit konstantno bazo igralcev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Valat.si - tarok strežnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5510109 (3939) msms
»

Tarok game za pc ali kar na webu

Oddelek: Pomoč in nasveti
81844 (1631) MadMicka
»

Tarok

Oddelek: Igre
317704 (5722) mancini
»

Server za igranje taroka - katera varianta se največ igra?

Oddelek: Loža
212481 (2147) T-h-o-r
»

Tarok

Oddelek: Igre
73336 (3099) Timx

Več podobnih tem