» »

Valat.si - tarok strežnik

Valat.si - tarok strežnik

«
1
2

technolog ::

Danes predstavljam dokončanje projekta, ki sem ga začel že skoraj 5 let nazaj.

http://valat.si:9000/

Ker je trenutno hud problem z premajhnim številom igralcev, bo strežnik odprt petek, sobota in nedelja od 7h do 9h.

Kdor se bo odločil stvar malo preprobat, bom zelo vesel, če mi v to temo ali na ZS napiše pripombe, kje UI ni idealen, kaj bi lahko bilo bolje narejeno, itd...

Ales ::

Hm. Kaj če bi predstavil, kaj vse strežnik omogoča, kaka so pravila (runde, tempo igre, itd.), kaka tehnologija je v ozadju, itd.?

Je opcija AI igralcev?

Zakaj bi strežnik bil odprt samo v določenih časovnih obdobjih?

Kurzweil ::

Imam eno ključno vprašanje, se da igrat v tri?

Sicer pa sem ravno aktiviral kolege, da testiramo za vikend. Smo igrali leta na Tarok.net in na e-mesto, kot tudi analogno na vseh mogočih turnirjih. Rade volje dam kakšno konstruktivno kritiko, da se seveda igra še izboljša. A kot rečeno, če ni igre v tri, sem jaz out.

manniac ::

Ajde, gremo igrat server je odprt.

Rok Woot ::

Bedno je ko nemoreš odpret računa brez facebooka, kot prvo.

manniac ::

Prijavi se kot gost.

Rok Woot ::

Ja seveda, samo na dolgi rok to ni to.

lanparty23 ::

Igra se.

nyler ::

ena opomba, ko igraš z računalnikom ta rufa križevega kralja vedno če ni v talonu, tudi če ga ima računalnik v roki sam :)

lanparty23 ::

Ne, pri meni je racunalnik odigral tudi ostale kralje.

nyler ::

Pri meni ne razen če je bil v talonu, sicer samo obveščam, da razvijalci malo uč vržejo če je res pogosto križev kralj ali je bilo zgolj naključje :)
če vodijo kje statistiko odigranih iger, bi bilo zanimivo vpogledati :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nyler ()

technolog ::

Hvala za feedback. Računalniški igralec je bil objavljen šele včeraj, bugi seveda so. Programiranje umetne inteligence za tarok je zelo težko. Poleg te napake, da se zarufa, kako bi ocenili težavnost igralca?

A mate kakšne druge pripombe?

nyler ::

Glede na to da, sem sam začetnik je kar vredu. Dvomim pa da za bolj izkušene igralce lahek :)

technolog ::

Dobro, nameravam sprogramirat tri različne umetne inteligence za tarok, za začetnike, srednje in poznavalce.

Kaj pa uporabniški vmesnik, je v redu? Bi kaj izboljšal?

nyler ::

Overlapping pojavna okna so me malce zmotila :)

Ps: Bo strežnik danes deloval? :)

Kurzweil ::

Evo par opazk:

- karte se mečejo v kontra smeri, kot običajno
- solo tri je možno igrati vedno
- malce bolj viden bi moral biti čas, do kdaj je treba vreči karto... mogoče direktno pod kartami
- chat ni lahko bil že v meniju, kjer se formira mize
- kot pri vseh tarokih, je folk ob čakanju nekje drugje, zato bi bilo fino, da je ob začetku igre kakšen zvok, ki opozori, da se je igra začela

technolog ::

Hvala vama. Bom probal upoštevat napotke.

Strežnik mamo odprt čist vsako soboto in nedeljo od 6h do 10h.

matobeli ::

A je delujoče prek androida? Touchscreen friendly?
Pa mišljeno je dopoldne ali popoldne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

technolog ::

Seveda deluje s Chrome brskalnikom. Edino za mobitel bo malo premajhen zaslon, rabil boš vsaj tablico. Za telefone bo treba pripravit posebno aplikacijo, kar je okoli 100 ur dela.

Mišljeno je popoldne, torej od 18h do 22h. Recimo sedajle je ta čas. http://valat.si:9000/

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Za telefone bo treba pripravit posebno aplikacijo, kar je okoli 100 ur dela.


razlog da rabis posebno aplikacijo? raje zrihtaj spletno verzijo da bo delovala na tel

matobeli ::

Sej deluje, cca OK, sem zdejle odigral nekaj partij na 5" pa gre. Mogoče samo mal povečat fonte.

Da slučajno ne pritisnem valat namesto naprej:))

Zame mal prehiter tempo, sploh za prvič ko je bilo treba poštudirat kako in kaj.

Drugač pa čist ok.

technolog ::

Ja, čas se da naštimat, od 2 sekundi na potezo do 10 sekund na potezo. Pač naštimaš odvisno a igraš poglobljeno al bolj za sprostitev.

Povečava je Control + kolešček na miški. Oz Control + (+/-)

lanparty23 ::

Racunalnik se je dvakrat zapored zarufal(kralja je imel v roki ze od zacetka).

darkolord ::

Kar OK, ampak:

- precej prehitro gre vse skupaj; s tem ne mislim potez, ampak vsi ostali koraki. Ko je konec runde, niti nimaš časa pogledati rezultata, ker se ti že odšteva čas za novo rundo... se mi zdi vse skupaj (rezultat) brezveze, če nimaš potem niti časa za ga pogledat ...
- to da se pojavna okna odpirajo eno čez drugo, je precej nadležno - moraš zapirati okna, medtem pa že teče čas naprej
- v oknih so premajhni fonti in knofki
- tudi če se ob 22.00 stvar zaključi, bi se lahko vsaj počakalo, da se končajo igre v teku ... zdaj se je stvar pač kar ustavila

technolog ::

Konstruktivne pripombe, hvala. Umetna inteligenca je na določenih točkah še precej uboga, tarok je zelo kompleksna igra.

Edino glede zadnje točke je verjetno zgolj to, da ste že odigrali 10 rund. Ob 10h se zapre samo opcija za ustvarjanje nove igre (oz še to ne, če znaš naredit pravi HTTP request.)

darkolord ::

Aha, možno. Potem je pa pripomba to, da se po koncu vseh 10 rund ne zgodi ... nič. :) Pač karte zadnje roke so ostale "na mizi" in to je bilo to.

matobeli ::

Po zadnji rundi bi blo kul če bi se mal statistike igre pokazal. Ker je mejčken "kaj pa sedaj" moment ko zaključiš vse runde.

technolog ::

Ja, definitvno lesvica in izračun ratinga za tiste igralce, ki se prijavijo s Facebookom. Mogoče ste opazil, da rating je, ampak se ne spreminja (je skos 5000).

technolog ::

http://valat.si:9000/

Včeraj sem sprogramiral sistem za rating, tak kot ga imajo na šahovskih prvenstvih. Lestvica najboljših igralcev je tu: http://valat.si:9000/best

technolog ::



http://valat.si:9000/

Vesel bom konstruktivnega feedbacka.

cod-bo ::

Kul je, pa se ena opazka racunalnik odigra skoraj vedno (nevem če ne celo vedno) v križu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cod-bo ()

technolog ::

Dobra opazka, cod-bo. Maš prav, moja napaka. Računalnik igra samo križ in srce. Moram debuggat kje točno se mi koda skvari.

Drugač pa res super, v treh dneh je 100 igralcev odigral 60 iger. Hvala! Edino kak feedback bi bil dobrodošel.

http://valat.si:9000/best

Zgodovina sprememb…

technolog ::

http://valat.si:9000/

Računalniški igralci so tokrat močno izboljšani.

MadMicka ::

Najprej moraš obrniti vrstni red izigravanja kart. Nato je problem, ker večkrat igralec ne vidi možnosti izbire igre, tisti okenček je prazen, ura pa teče. Pa to uro za začetek je najbolje, da jo kar izbrišeš....

N00bJizz ::

Sem odstranil cookie v Chromu, pa zdaj mi napiše authentication failure, kak za vraga naj se prijavim z goole računom?

const ::

Zdravo, imam vprašanje, na kakšen način deli karte, ker konstantno dobivam slabe karte (zadnjič 12krogov nisem dobil za povohat kje šele za igrat) in ko se igra začne vedno nabija potem samo enemu.?

LilStalker ::

Jaa tocno to tudi jaz nisem zadel Jacpota pa ze zelo zivljenje vplacujem pa se vedno nisem zadel! Kaksna nategancija tudi tukaj najbrz nastavljajo? Se socustvujem s tabo sej bo...

const ::

Katastrofa program

joker16_7 ::

Pozdravljeni,

zanima me katera je trenutno najmočnejša opcija za igranje mrežnega taroka? eTarok ali e-mesto?

Hvala. :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MadMicka ::

Ne vem, kaj je zate "najmočnejša opcija", ampak največ igralcev je na valat.si, potem na eTarok, medtem ko jih na e-mesto skorajda ni več.

joker16_7 ::

MadMicka je izjavil:

Ne vem, kaj je zate "najmočnejša opcija", ampak največ igralcev je na valat.si, potem na eTarok, medtem ko jih na e-mesto skorajda ni več.


Res sem se morda nerodno izrazil. Mislim sem na splošno kje se največ dogaja. Torej št. igralcev, on-line turnirji, občasni turnirji v živo itd. Kakšna pa je cca številska zasedba na Valat in koliko na eTarok?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

;-) ::

Aplikcija je za igranje top. Manjka pa ji kar nekaj funkcij/dodelave da bi bilo placilo upraviceno. Jaz osebno sem jo izbrisal raje kot da sem brezplcno omejen na ure in nevemkaj.

Vsaj nek normalen ranking list v appu za igro v 3 in 4, neko dogajanje z turnirji, izbire imena in avatrja, toti parket podlaga je za kozlat. Zadnje case opazam da igralci izgubljamo povezave. Neki normalni gumbi za smer igre in izbiro kart itd.

Kar se same igre tice je noro da ne mores vnaprej izbrati karte ki jo bos vrgel in mores cakat na to da si na vrsti.

Neki FAQ manjka v igri. Kako poteka tockovanje za rangiranje itd.

Itak pa je cena previsoka 2.7€ na mesec za app v takem stanju, kvecjemu bi to bilo primerno za letno clanarino.

Skoda da si nasel skupaj 20.000 slovencev sedaj pa bos pognal tako mnozico v nic. Bognedaj da kdo naredi v tem trenutku podoben app, ker bodo igralci bp takoj presledali.

Mislim da bos z temle izgubil flow igralcev in bo skasirano prineslo le kratkotrajen dobicek, st. Igranih iger pa bo padlo.

Veliko uspeha.

Facebook dev ::

Cena je malo več kot 1EUR na mesec. Igraš lahko še zmeraj popolnoma brezplačno igrajo 40 ali 60 rund ali koliko. Kar je več ur igranja taroka vsak dan. Če za neko stvar porabiš 2 uri na dan, se ti ne zdi vredno da bi plačal tudi pičel 1EUR na mesec developerjem za razvoj?

Sam igram tarok več mesecev na mobilnem internetu in nisem diskonektan nikoli, razen če pač sam zaprem aplikacijo.

Naštel si kar nekaj stvari, ki bi jih spremenil, misliš, da je vse to delo enostavno in prav tako ni vredno plačila?

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Cena je 2.97€ na mesec ne 1€.

Za 1€ sem takoj in moznost placila kako drugace kot samo preko google trgovine, pa placam kr letno clanarino.

Ne ne igram vec kot dve uri na dan, ko pa igram pa mi ni bit skoncentriran na to kdaj bo mimo mojih 40rund.

Vem da te spremembe niso enostavne ampak app je res osnoven.

Meni je vseeno kaj si ti mislis o mojem komentarju ampak stavim kaj hoces ce ostane pri teh obvestilih brez kakih updatov portala bo cez kako leto sigurno 50-60% manj igralcev. Ko jih en x izgubis jih nebo vec, sploh ce se najde kak podoben portal z vsaj crno podlago namesto laminata.

Facebook dev ::

https://valat.si/%C4%8Dlanarina

Slab način trolanja?

;-) ::

https://ibb.co/nzcgF2K

Sori ne gledam vseh strani v vseh moznih nacinih prikaza. Men kaze tako.

Facebook dev ::

Zdele sem počekiral na 3 brskalnikih na računalniku in na telefonu in vedno dobim normalen prikaz.

Slabo trolaš, naredi sam tako aplikacijo ali jo spremeni v tako obliko kot si ti želiš in naredi tak uspeh kot jo ima tale, takrat se pa naslednič javi.

bluefish ::

;-) je izjavil:

Sori ne gledam vseh strani v vseh moznih nacinih prikaza. Men kaze tako.
Nekaj ti je očitno odrezalo.

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

matobeli ::

V "moji" Play trgovini piše v opisu 2.97eur, tudi v aplikaciji mi piše 2,97eur, kot edina možna izbira, na izbiro je samo zlato članstvo.
Tudi ko pritisnem "kupi" mi Play store želi računati 2.97eur/mesec.

Glede na to da ne je do končanega nakupa ločil samo še klik potrdi je verjetnost da je cena v resnici 2.97€/mesec zelo visoka.

Sem pa danes naložil app, baje so 1.11 neke spremembe delal

;-) ::

Tudi meni v trgovini ponudi samo ta znesek. Se vedno tudi na strani kot sem ze prilozil screen.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poker (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24227646 (4979) CoreySteel
»

Tarok android

Oddelek: Igre
144517 (1972) technolog
»

Stran za igranje Taroka

Oddelek: Igre
4410725 (5421) technolog
»

Tarok

Oddelek: Igre
317573 (5591) mancini
»

Tarok za 3 igralce

Oddelek: Igre
112737 (2554) Mr_Globus

Več podobnih tem