» »

PCP puške

PCP puške

edge540 ::

Že nekaj časa gledam malo zračne puške in slučajno sem naletel na t.i. precharged pneumatic sistem. Od navadnih zračnih pušk se razlikujejo po tem da jih ni potrebno napenjati pred vsakim strelom, ker imajo rezervoar z zrakom pod velikim tlakom (do 200 bar). Ponavadi imajo tudi nabojnik za več nabojev, kar omogoča polavtomatsko streljanje. Ena stran kjer to prodajajo. Imajo tudi prednost, da so veliko močnejše od navadnih zračnih pušk, pa tudi večji kalibri so na voljo (poleg standardnega 4.5 mm ali .177 imajo tudi 5.5 mm ali .22, pa tudi mnogo večje, do 12,7 mm ali .50) Večinoma spravijo skupaj nad 50 J energije, kar je dovolj za natančne strele do 100 m.

Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj s tem. Se da to dobiti kje pri nas ali blizu v tujini? Našel sem eno stran, kjer to prodajajo, vendar so cene v primerjavi z ameriškimi 2x višje8-O

Če kdo kaj ve o tem naj se prosim razpiše:)

M-XXXX ::

Sam poznam nekaj folka s trelišča in en ima tako pištolo. Streljanje je VELIKO hitrejše, tudi natančnejše,...

Meizu ::

Kako pa ta tank pol nafilaš? Glede na to, da je pritisk tudi do 200barov moraš že imeti hudič od kompresorja...

edge540 ::

Tak ko sem gledal, je ena varianta z kompresorjem (ki mora bit kar močen očitno ja), druga pa z potapljaško bombo. Šlo pa naj bi tudi z neko specialno ročno pumpo, ampak do nekaj manjših tlakov (pa sem pozabil koliko, mislim da naj bi šlo do slabe polovice ali nekaj takega).

John Abruzzi ::

Bol prisegam na klasično strelno orožje, poleg tega so pa te tvoje PCP igrače svinsko drage.

edge540 ::

Res je da je klasika bolj priročna ampak za ta hec pa ne rabiš orožnega lista.

dzinks63 ::

:)) To se nič ne fila. Puška ima podobne plinske bombice kot aprati za sladko smetano. Imajo tudi saržer v katerega gre ponavadi 12 metkov. So pa bombice različne velikosti za različne puške. Streljaš lahko podobno kot s papovko. Zelo hitro torej in strel za strelom . Lahko si namontiraš gor še daljnogled. Ta lahke so bolj za na 10m natačno , cene cca 120€. Močnejše so pa že prav nevarne, saj ti od blizu ( par metrov) prestreli colsko desko kot za šalo. Samo te so pa kar dosti dražje.

edge540 ::

Je varianta z CO2 bombicami, ampak te so šibkejše. Mene zanima nekaj, kar prestreli colsko desko na 100 metrov in to na mestu, kamor merim>:D

M-XXXX ::

dzinks63 ::

:)) Ne vem če obstojajo tako močne zračne puške. Za kaj takega bi morala bit že kr vojaška. Sicer pa imajo tudi sodobni loki izredno prebojno moč, sam ne vem na kako daleč se da še precizno streljati z njimi.

John Abruzzi ::

natoxt tale ti prebije steno na tri kilometre, poleg tega pa dvomim da majo PCP "puške" dometa sto metrov.

M-XXXX ::

Če smo natančni naj bi brez problema prebila 3 zaporedne ''kvadre'' (tiste betonske cegle) na 2 km, metek pa naj bi imel še dovolj energije za ene 5 killov:D
Tako za zanimivost naj bi metek šel z skoraj 3 machi>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

edge540 ::

Močnejše verzije spravijo skupaj 80 J+ energije. Streljajo lahko z hitrostjo nad 360 m/s in to .22 (res pa je da pri nadzvočni hitrosti izgubijo natančnost). Večina spodobnih PCPjev ima na 50 metrov grupo zadetkov znotraj pol palca (tako sem bral na neki strani, kjer so jih testirali, sem pa gledal posnetek, ko je model na 30 metrov 2x vstrelil skozi isto luknjo v deski).

John Abruzzi ::

wtf 360m- to je hitrost iztrelka 9mm pištole. Za tako puško bi mogu met dovoljenje.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

:))
>Če smo natančni naj bi brez problema prebila 3 zaporedne ''kvadre'' (tiste betonske cegle) na 2 km
Za kaj takega rabiš artilerijo.

M-XXXX ::

Obstaja ena zelo dobra oddaja, ko en bivši marinec hodi po svetu in preizkuša najbolša orožja, bombe, puške,...
Ravno v enem delu je bil-a predstavljena ta puška...

edge540 ::

Žal ne vidim slike ampak sklepam da govorite o .50 Berreti. Če je tako, potem bo kar držalo, da lahko prestreliš 3 zidake na 2 km. Puška ima začetno kinetično energijo 15 000 J. Če mislite, da ste za 10 cm jekla varni, se motite>:D

dzinks63 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

darkolord ::

Muzzle velocity: 853 m/s (2,800 fps)

3 mache? :D

M-XXXX ::

Mogoč sem zamenal feet in m/s!
Če jo hoče kdo kupiti,....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zračno orožje - replike (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28251838 (6241) Okapi
»

Zračna pištola

Oddelek: Loža
287739 (4292) Okapi
»

Zračna puška (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20372747 (42077) loveJDM
»

zračna puška

Oddelek: Loža
287076 (5284) guest #44
»

Zracne puske in pistole?

Oddelek: Kaj kupiti
327362 (6622) OmegaM

Več podobnih tem