» »

Konec vojne med Samsungom in Googlom

Konec vojne med Samsungom in Googlom

Slo-Tech - Navadno pišemo o novih tožbah zaradi kršitev patentov in modelov, redkeje pa o prekinitvah spopadov in poravnavah. To pot sta Samsung in Google poskrbela za nižje odvetniške zaslužke v naslednjih 10 letih, kolikor bo veljal sveže sklenjeni dogovor o navzkrižnem licenciranju in vzajemni uporabi vseh trenutnih in prihodnjih patentov.

Dogovor pokriva vse trenutne patente in tiste, ki jih bosta podjetji dobili v prihodnosti. Na ta način se bosta izognili nadaljnjim tožbam in se posvetili inovacijam, so zapisali v izjavi za javnost. Podjetji imata namreč spoštovanja vreden arzenal patentov - Samsungov portfelj v ZDA obsega več kot 4600 patentov (drugo mesto), Googlov pa dobrih 1800 (enajsto mesto). Apple je šele trinajsti s 1775 patenti.

Apple na tem mestu omenjamo zato, ker je v resnici eden izmed glavnih razlogov za ta dogovor, čeprav podjetji tega nočeta povedati naglas. Samsung in Google se občasno tožita, a nikoli nista bila prava konkurenta. Samsung potrebuje Google zaradi Androida za svoje telefone, Google pa potrebuje Samsung iz istega razloga, ker Android potrebuje telefone (Googlova Motorola je pač premajhna). Apple pa je povsem druga liga, saj predstavlja neposrednega konkurenta obema, četudi Samsung zanj izdeluje nekaj čipov.

Finančnih podrobnosti dogovora podjetji nista želeli razkriti. Pomembno je poznati še eno podrobnost. Dogovor vključuje le rabo patentov, ne prenaša pa se lastništvo. To pomeni, da bo Samsung lahko uporabljal Googlove patente v svojih izdelkih, ne bo pa jih mogel uporabljati v boju zoper Apple v sodnem procesu. Samsung ima podobne dogovore sklenjene že z Microsoftom, Nokio in Intellectual Ventures.

61 komentarjev

«
1
2

damjanll ::

Zavajujoc naslov, saj ni bilo nobene vojne med samsungom in googlom.

FlyingBee ::

ok, v navednicah naj bi bilo

drugače pa bo Sammy z AMOLED in svojo tehnologijo povozil oba

ScumbagSteve ::

In koliko od tistih 1775 jih je bulšit v stilu "Naprava mora biti štirikotne oblike z zaobljenimi robovi"?
Scumbag Štefko

nekikr ::

Takega patenta ni. Je samo v glavah nepismenih bedakov. Balasta pa je sicer precej, ampak točno toliko kot pri drugih. Če malo pogledaš kaj vse so patentirali zlobni Apple in sveti, humanitarni Samsung in človekoljubni Google se lahko samo za glavo držiš.

hojnikb ::

FlyingBee je izjavil:

ok, v navednicah naj bi bilo

drugače pa bo Sammy z AMOLED in svojo tehnologijo povozil oba

:)):)):))
Nice joke u made there :)
#brezpodpisa

McAjvar ::

nekikr je izjavil:

Takega patenta ni.

Kaj je potemtakem design patent?
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Dr_M ::

hojnikb je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

ok, v navednicah naj bi bilo

drugače pa bo Sammy z AMOLED in svojo tehnologijo povozil oba

:)):)):))
Nice joke u made there :)


Agreed.
Amoled ne bo povozil nikogar se kar nekaj casa.

FlyingBee ::

"Once you go AMOLED black youll never go back" - LCD z osvetljavo ozadja je JOKE, to vsi vemo, imata pa oba prednosti in slabosti to pa se strinjam

kar pa se tiče "vojne", mislim da Google brez Sammy-ja ne bi bil isti na mobilni sceni

nekikr ::

McAjvar je izjavil:

nekikr je izjavil:

Takega patenta ni.

Kaj je potemtakem design patent?

Točno to kar piše. Na trgu je na tisoče pravokotnih telefonov z zaobljenimi robovi, ki jih nihče ne toži. Prav tako je veliko steklenic oblikovanih tako kot tista od Coca-Cole (spodaj malo širša, pa tanjša proti vrhu). Saj pravim, da je problem v nepismenih bedakih.

hojnikb ::

FlyingBee je izjavil:

"Once you go AMOLED black youll never go back" - LCD z osvetljavo ozadja je JOKE, to vsi vemo, imata pa oba prednosti in slabosti to pa se strinjam

kar pa se tiče "vojne", mislim da Google brez Sammy-ja ne bi bil isti na mobilni sceni

sem mel amoled zaslon in je deep black edini plus te tehnologije.
Pentile matrika, pinkish tint pri nizkih osvetlitvah (vsaj na desire), poraba pri svetlih barvah, burnin efekt (sem mel vžagne cifre, kjer je ura)...
no thanks..
#brezpodpisa

McAjvar ::

nekikr je izjavil:

Točno to kar piše. Na trgu je na tisoče pravokotnih telefonov z zaobljenimi robovi, ki jih nihče ne toži. Prav tako je veliko steklenic oblikovanih tako kot tista od Coca-Cole (spodaj malo širša, pa tanjša proti vrhu). Saj pravim, da je problem v nepismenih bedakih.

Tam piše tudi, da je to design patent. Ne opisuje načina delovanja, pač pa obliko predmeta. Ki je dejansko zelo ohlapna v primeru Applovega design patenta. Al te moti, da ljudje ne uporabljajo izraza "design patent" in rečejo samo "patent" (in vprašanje, kakšne sorte patent dejansko mislijo s tem)?
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Dr_M ::

hojnikb je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

"Once you go AMOLED black youll never go back" - LCD z osvetljavo ozadja je JOKE, to vsi vemo, imata pa oba prednosti in slabosti to pa se strinjam

kar pa se tiče "vojne", mislim da Google brez Sammy-ja ne bi bil isti na mobilni sceni

sem mel amoled zaslon in je deep black edini plus te tehnologije.
Pentile matrika, pinkish tint pri nizkih osvetlitvah (vsaj na desire), poraba pri svetlih barvah, burnin efekt (sem mel vžagne cifre, kjer je ura)...
no thanks..


Enako. Imel amoled, trenutno pa ze drugi telefon z lcd in sem bolj s tem zadovoljen. Ceprav crna res ni crna, je pa vse ostalo toliko boljse.

nekikr ::

McAjvar: Moti me, ker patent na pravokotnik ne obstaja. Tudi patent na zaobljen rob ne obstaja. Tudi patent na spodaj široko in zgoraj tanko steklenico ne obstaja. Pa še mnogo takih cvetk tudi ne. Posledično se tudi ne tožarijo kar vsi vse povprek zaradi pravokotnih izdelkov. Design patent opisuje in orisuje točen izgled izdelka. Če ima lahko Coca Cola svojo steklenico, zakaj nekdo drug ne more imeti recimo svojega brivnika? Ali pa Samsung svojega polnilca? Pričakujem, da boš rekel, da je Samsung v tem primeru patentiral oval z zaobljenim robom. Boš?

ScumbagSteve ::

nekikr je izjavil:

McAjvar je izjavil:

nekikr je izjavil:

Takega patenta ni.

Kaj je potemtakem design patent?

Točno to kar piše. Na trgu je na tisoče pravokotnih telefonov z zaobljenimi robovi, ki jih nihče ne toži. Prav tako je veliko steklenic oblikovanih tako kot tista od Coca-Cole (spodaj malo širša, pa tanjša proti vrhu). Saj pravim, da je problem v nepismenih bedakih.

To se samo bedaki tolažijo, da ni tako.
Scumbag Štefko

nekikr ::

Beri zgornje in predvsem poglej link. Potem se poglej v ogledalo in si priznaj kaj si.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

ScumbagSteve ::

nekikr je izjavil:

Beri zgornje in predvsem poglej link. Potem se poglej v ogledalo in si priznaj kaj si.

Če pogledam v ogledalo ne vidim tako nesramnega in kar se obnašanja tiče neotesanega človeka kot je ta, ki mu pravkar odgovarjam.
Scumbag Štefko

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Ampak linka pa še vedno ne boš pogledal in potem sodil o bedakih?

Poldi112 ::

FlyingBee je izjavil:

"Once you go AMOLED black youll never go back" - LCD z osvetljavo ozadja je JOKE, to vsi vemo, imata pa oba prednosti in slabosti to pa se strinjam

kar pa se tiče "vojne", mislim da Google brez Sammy-ja ne bi bil isti na mobilni sceni


Po moje ne bi bilo nobene razlike. Bi bil pač HTC ali kdo drug glavni in pbi zasedal Samsungov delež.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

Dvomim, da imajo vsa ta podjetja v resnicni toliko 'izumov', ki so vredni patenta v pravem pomenu besede in so tudi brez prior art-a.

nekikr ::

Seveda ne. To je eden izmed večjih problemov. Patentiraš lahko praktično vse kar ti pride pod roko in patentu, če plačaš "upravne koleke" ugodijo. Ko pride stvar na sodišče je pa potem čisto druga zgodba in ti patent lahko tudi razveljavijo. Kar je svojevrsten absurd. Od vseh teh tisočih in tisočih jih je morda 5% res takih, kjer lahko rečeš, tole je pa patent, vse ostalo je pa samo hoarding za primer kakšnega spora.

FlyingBee ::

Poldi112 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

"Once you go AMOLED black youll never go back" - LCD z osvetljavo ozadja je JOKE, to vsi vemo, imata pa oba prednosti in slabosti to pa se strinjam

kar pa se tiče "vojne", mislim da Google brez Sammy-ja ne bi bil isti na mobilni sceni


Po moje ne bi bilo nobene razlike. Bi bil pač HTC ali kdo drug glavni in pbi zasedal Samsungov delež.


kapacitete oziroma dimenzije so popolnoma različne ... kar pa se tistih negativcev glede AMOLEDA tiče pa so vsi še s starimi ali celo prvimi izvedbami AMOLEDA gor rastl in seveda to ni to

bolj me zanima koliko je tukaj res glede patentov in "vojne" oziroma kakšne informacije dobimo mi in kaj se dejansko dogaja ... mogoče je v novinarstvu še kakšen patent potreben, recimo pri zvenečih naslovih ali pa detaljnemu poizvedovanju pred objavo, ker gre vse preveč "na hitrico" in izpade absolutno, vemo pa da je vse relativno

McAjvar ::

nekikr je izjavil:

McAjvar: Moti me, ker patent na pravokotnik ne obstaja. Tudi patent na zaobljen rob ne obstaja. Tudi patent na spodaj široko in zgoraj tanko steklenico ne obstaja. Pa še mnogo takih cvetk tudi ne. Posledično se tudi ne tožarijo kar vsi vse povprek zaradi pravokotnih izdelkov. Design patent opisuje in orisuje točen izgled izdelka. Če ima lahko Coca Cola svojo steklenico, zakaj nekdo drug ne more imeti recimo svojega brivnika? Ali pa Samsung svojega polnilca?


Obstaja patent, kjer v opisu piše: "We claim the ornamental design for an electronic device, substantially as shown and described." Poudarke sem dodal jaz. Moti me, ker je ta opis zelo splošen in slab, čeprav zgoraj trdiš, da opisuje in orisuje točen izgled izdelka. Moti me, ker piše samo "electronic device", kar pomeni kakršnokoli napravo in ne neke specifične (tablica, telefon, ...). Moti me, ker piše "substantially". Kdo se potem odloča, ali nekaj je "substantially as shown" ali ne? Menim tudi, da je sistem, ki dopušča takšne splošne zmazke, slab.

Potem pa imaš pri drugem patentu napisano "as shown and described", v tvojem linku na design patent za brezkontaktni polnilec. To je precej bolj specifičeno. Tudi pri ogledu slik človek ne dobi občutka, kot da gleda neko malo bolj podolgovato kopalniško ploščico z obrušenimi robovi. Menim, da med "brezkontaktni polnilec, ki izgleda takole" in "elektronska naprava, ki je približno takšna" je razlika. Konkretna.

Prav tako v primeru steklenice Coca Cole, katere izgled je zelo dobro opisan in se zato nihče ne obeša po tem patentu.

Zato upam, da razumeš, zakaj se mi zdi, da je en specifičen zmazek od design patenta slab in da je bilo nedopustno, da je bil potrjen v takšni obliki.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

nekikr ::

Seveda ne. To je eden izmed večjih problemov. Patentiraš lahko praktično vse kar ti pride pod roko in patentu, če plačaš "upravne koleke" ugodijo. Ko pride stvar na sodišče je pa potem čisto druga zgodba in ti patent lahko tudi razveljavijo. Kar je svojevrsten absurd. Od vseh teh tisočih in tisočih jih je morda 5% res takih, kjer lahko rečeš, tole je pa patent, vse ostalo je pa samo hoarding za primer kakšnega spora.

MrStein ::

Dr_M je izjavil:


Enako. Imel amoled, trenutno pa ze drugi telefon z lcd in sem bolj s tem zadovoljen. Ceprav crna res ni crna, je pa vse ostalo toliko boljse.

Od AMOLED poznam tistega na SGS3.
Nič mu ne manjka. Edino kar moti, je tisto, kar moti tudi na LCD: utripanje.
Pa še to le v določenih okoliščinah.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

KoKi ::

(Googlova Motorola je pač premajhna)

Googlova Motorola ni več od Googla.
# hackable

Meizu ::

hojnikb je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

ok, v navednicah naj bi bilo

drugače pa bo Sammy z AMOLED in svojo tehnologijo povozil oba

:)):)):))
Nice joke u made there :)


No ja, Asusovi IPSi na nexusih (tako 7 kot 10) medtem povozijo applovo retino kot smrdljivo kanto dreka.

trnvpeti ::

KoKi je izjavil:

(Googlova Motorola je pač premajhna)

Googlova Motorola ni več od Googla.

Sedaj ko so prodali motorolo so se morali vezati na samsung?
Kaj bo pa s tizenom?

trnvpeti ::

"Malo pred objavo posla z Lenovom je ameriška spletna stran Recode poročala, da je Google sklenil dogovor s Samsungom, po katerem bo svojega androida približal izgledu Googlovega (čistega) androida. Predstavnike Googla je menda precej razburil pogled na Samsungov najnovejši uporabniški vmesnik na tablicah tab pro in note pro, ki spominja na windows 8 (ali windows phone) in digitalne revije, kot je flipboard. Takrat se še ni vedelo, kaj je Google v zameno za Samsugovo privolitev obljubil korejskemu konglomeratu, verjetno pa je prodaja Motorole eden od pomembnih delov tega zadnjega dogajanja.
Dogajanje pa je očitno širše. Ne samo, da bo Samsung manj vlagal v razvoj svojega androida, odpovedal naj bi se tudi svoji trgovini z aplikacijami, in v zameno dobil poseben kotiček znotraj trgovine google play in del prihodkov, ki jih bodo z nakupi aplikacij ustvarili uporabniki Samsungovih telefonov.
S tem pa je verjetno konec projekta Tizen, alternativnega operacijskega sistema, ki ga je Samsung s partnerji pripravljal, da bi se nekoč morda otresel androida. Toda ta je nepričakovano hitro zavladal svetu mobilne telefonije in Samsung je verjetno ugotovil, da s svojim sistemom ne bi prišel daleč in da je najboljša opcija sklenitev partnerstva z Googlom, ki mu skoraj zagotavlja nadaljevanje prevlade.
Posel z Motorolo bodo izpeljali, ko ga bosta potrdila ameriški in kitajski varuh konkurence. V prihodnjih mesecih bo dokončno pod okrilje Microsofta prešel telefonski oddelek Nokie, zelo verjetno pa to ne bosta edina prevzema proizvajalcev mobilnih telefonov letos. Vprašanje je, koliko časa se bo lahko samostojno z vertikalno integriranimi tekmeci še boril tajvanski HTC, v težavah je kanadski Blackberry, ki je v razvitih državah že skoraj povsem izginil iz zavesti uporabnikov, in še kakšen drug premik se lahko zgodi."

http://www.delo.si/druzba/infoteh/googl...

klinker ::

Meizu je izjavil:

hojnikb je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

ok, v navednicah naj bi bilo

drugače pa bo Sammy z AMOLED in svojo tehnologijo povozil oba

:)):)):))
Nice joke u made there :)


No ja, Asusovi IPSi na nexusih (tako 7 kot 10) medtem povozijo applovo retino kot smrdljivo kanto dreka.


Kaj se ti hecas?
Ker sem primerjal oba (iPad in N7) skupaj in je bil retina much better, sploh v vidnih kotih, pa bolj svetel tudi. Sicer pa oba odlicna zaslona.

trnvpeti je izjavil:

"Malo pred objavo posla z Lenovom je ameriška spletna stran Recode poročala, da je Google sklenil dogovor s Samsungom, po katerem bo svojega androida približal izgledu Googlovega (čistega) androida. Predstavnike Googla je menda precej razburil pogled na Samsungov najnovejši uporabniški vmesnik na tablicah tab pro in note pro, ki spominja na windows 8 (ali windows phone) in digitalne revije, kot je flipboard. Takrat se še ni vedelo, kaj je Google v zameno za Samsugovo privolitev obljubil korejskemu konglomeratu, verjetno pa je prodaja Motorole eden od pomembnih delov tega zadnjega dogajanja.
Dogajanje pa je očitno širše. Ne samo, da bo Samsung manj vlagal v razvoj svojega androida, odpovedal naj bi se tudi svoji trgovini z aplikacijami, in v zameno dobil poseben kotiček znotraj trgovine google play in del prihodkov, ki jih bodo z nakupi aplikacij ustvarili uporabniki Samsungovih telefonov.
S tem pa je verjetno konec projekta Tizen, alternativnega operacijskega sistema, ki ga je Samsung s partnerji pripravljal, da bi se nekoč morda otresel androida. Toda ta je nepričakovano hitro zavladal svetu mobilne telefonije in Samsung je verjetno ugotovil, da s svojim sistemom ne bi prišel daleč in da je najboljša opcija sklenitev partnerstva z Googlom, ki mu skoraj zagotavlja nadaljevanje prevlade.
Posel z Motorolo bodo izpeljali, ko ga bosta potrdila ameriški in kitajski varuh konkurence. V prihodnjih mesecih bo dokončno pod okrilje Microsofta prešel telefonski oddelek Nokie, zelo verjetno pa to ne bosta edina prevzema proizvajalcev mobilnih telefonov letos. Vprašanje je, koliko časa se bo lahko samostojno z vertikalno integriranimi tekmeci še boril tajvanski HTC, v težavah je kanadski Blackberry, ki je v razvitih državah že skoraj povsem izginil iz zavesti uporabnikov, in še kakšen drug premik se lahko zgodi."

http://www.delo.si/druzba/infoteh/googl...


Auch.
Vidim nadvlado MS-a, Sammy-ja in Apple-a....aka MSA ki dela za NSA 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Meizu ::

Kaj se ti hecas?
Ker sem primerjal oba (iPad in N7) skupaj in je bil retina much better, sploh v vidnih kotih, pa bolj svetel tudi. Sicer pa oba odlicna zaslona.


Heh. Ne, (žal) se ne hecam. ppi ratio je pri Asusu boljši, barve so tudi veliko bolj svetle in lepše izstopajo iz ekrana kot na ipadu, ko sem nazadnje oba držal v roki.

Asus ima poleg ostalega tudi veliko boljše drobovje kot ipad.

FlyingBee ::

ne vem no, žal je Apple boljši pri tem, še vedno

Meizu ::

FlyingBee je izjavil:

ne vem no, žal je Apple boljši pri tem, še vedno


Kako pri bogu, če pa številke in občutek pričajo Asusovemu ekranu v prid? Ne rečem pri prenosnikih, iz nekega razloga pač ostali še vedno nočejo vgradit istih panelov v prenosnike pa čeprav bi jih lahko, tam apple res izstopa.

Ne se pa hecat da je apple še vedno alfa in omega ekranov v mobile ali tabličnem segmentu ker to pač več ni.

FlyingBee ::

subjektivno je ocenjevat zaslone, ampak na anandtech-u so opravili tudi meritve pa niso edini, ki štejejo zaslone appla v sam vrh

blackbfm ::

ki štejejo zaslone appla v sam vrh


Že nekaj časa ne več. Pa še ogromno jih ima yellowgate (iphone/ipad). Da niso tega sposobni zrihtat pri flaship izdelku po več generacijah, je pač največje šalabajzerstvo kar je svet vidu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

nekikr ::

To ni čisto res. Ipad Air ima boljši zaslon kot N7. Seveda ne pravim, da je N7 slab, ampak resni testi pravijo, da je Apple še vedno precej pred ostalimi. Kaj si ti subjektivno misliš pa sploh ni pomembno.

bojsi ::

Ipad mini retina ima dejansko slabši color gamut kot HDX7 kindle ter nexus 7.2, kar je navedeno tudi v testu. Air teh težav nima.

Meizu ::

No zdej pa pogledat hitro koliko stane ipad air, koliko pa nexus 7.2 pa bo takoj jasno, da ima asus očitno precej bolj cenovno učinkovite variante.

bojsi ::

Air je 10", nexus pa 7"... ne moreš tega primerjat. Poleg tega je hardware samo en del enačbe. Sploh pa nismo govorili o ceni.

nekikr ::

Aha, zdaj gremo na "cenovno učinkovite zaslone" :)
Testi pokažejo, da Applovi zasloni kar lepo posekajo konkurenco. Air in 4 še posebej, tudi Mini retina se dobro odreže.
O ceni se niste pogovarjali. Zgolj o kvaliteti kjer se N7 odreže zelo dobro, a bistveno slabše kot Applov tabor. Tvoje subjektivno mišljenje ni pomembno.

Dr_M ::

Na papirju odlicen zaslon nic ne pomeni, ce ti ob gledanju oci krvavijo. Pri zaslonih je pravzaprav subjektivnost tisti pravi pokazatelj, ker ti nic ne pomaga, ce ti "superioren" zaslon ne odgovarja.
Recimo sam imam tak primer. Ze nekaj let vsi povdarjajo superiornost IPS zaslonov, ampak jaz kadarkoli vzamem PVA pred IPS (not so vstete vse podverzije), ker PVA mnogo lazje gledam dlje casa, kot IPS. Pa imam oba side by side.

Meizu ::

nekikr je izjavil:

Aha, zdaj gremo na "cenovno učinkovite zaslone" :)
Testi pokažejo, da Applovi zasloni kar lepo posekajo konkurenco. Air in 4 še posebej, tudi Mini retina se dobro odreže.
O ceni se niste pogovarjali. Zgolj o kvaliteti kjer se N7 odreže zelo dobro, a bistveno slabše kot Applov tabor. Tvoje subjektivno mišljenje ni pomembno.



Sem vedel da boste to izpostavili hehe, sam počakat sem moral na par komentarjev.

Sicer pa ne, še vedno trdim svoje. Sm predržal vse ipade in mi barve na nexus7 izgledajo lepše kot na applu. Mogoče imajo applovi zasloni malce boljše barve kar se testov tiče (moje oči trdijo sicer drugače) ampak le za las, namreč razlika ni toliko očitna, definitivno so jih pa ulovili kar se ppija tiče.

Aja and, I hate to say it but - vse to ob veliiiko nižji ceni. Pa čeprav se še tako trudimo gledat le kvaliteto ekrana, mi nič ne pomaga če je applov ekran tisto pikico boljši v barvah pa še to le na papirju, stane pa 2x toliko.

nekikr ::

No, potem to povej ob debati. Se pravi, da priznaš, da so Applovi zasloni boljši, ampak da so temu ustrezno dražji. Ne pa da lažeš ("številke govorijo drugače"), ko te dobimo pa preusmeriš na "cenovno učinkovitost". Seveda, da boš to dobil servirano nazaj, če gre pa za laž in zavajanje.
Subjektivne ocene so pa sila nehvaležne. Verjamem, da je zate morda N7 boljši, nič ne rečem. Ampak če je tebi osebno nekaj boljše (testi pa trdijo nasprotno) težko posplošiš na "Ne se pa hecat da je apple še vedno alfa in omega ekranov v mobile ali tabličnem segmentu ker to pač več ni." če pa je točno to še vedno res in testi to potrjujejo. Subjektivno sicer jaz pravim, da je N7 čisto zanič, Nokia 3210 recimo ima neprimerno boljši zaslon. N7 je torej čisto beden. Razumeš, kaj ti želim povedati?

Meizu ::

nekikr je izjavil:

No, potem to povej ob debati. Se pravi, da priznaš, da so Applovi zasloni boljši, ampak da so temu ustrezno dražji. Ne pa da lažeš ("številke govorijo drugače"), ko te dobimo pa preusmeriš na "cenovno učinkovitost". Seveda, da boš to dobil servirano nazaj, če gre pa za laž in zavajanje.
Subjektivne ocene so pa sila nehvaležne. Verjamem, da je zate morda N7 boljši, nič ne rečem. Ampak če je tebi osebno nekaj boljše (testi pa trdijo nasprotno) težko posplošiš na "Ne se pa hecat da je apple še vedno alfa in omega ekranov v mobile ali tabličnem segmentu ker to pač več ni." če pa je točno to še vedno res in testi to potrjujejo. Subjektivno sicer jaz pravim, da je N7 čisto zanič, Nokia 3210 recimo ima neprimerno boljši zaslon. N7 je torej čisto beden. Razumeš, kaj ti želim povedati?


Razumem kaj hočeš povedati ampak tudi glede na prilepljene benchmarke "poceni" asusov ekran ne zaostaja veliko za dragim applovim ekranom.

In priznajte si enkrat, da številke niso vse. Razlika v tistih benchmarkih je tako majhna, da gre za praktično isto kvaliteto zaslonov. In da, ne moreš več trdit, da so applovi ekrani alfa in omega če pa niso več.

To je kot bi primerjal dva različna avtomobila, oba gresta več kot 200km/h kar je sweetspot recimo, s tem da končna hitrost applovega avta je 242km/h, asusovega pa 240km/h. Je applov motor še vedno res tisti undisputed winner, ali je pravkar prišla zelo zelo resna konkurenca?

Edit: No, je pa res da sem se že na začetku pozabil omejiti. Če nasploh pogledaš malce nazaj v temo, je bilo govora o nexus7 vs. ipad mini retina. Tam smo pač pogruntali, da asusov ekran tisto 7.9'' retino povozi po dolgem in počez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

bojsi ::

Meizu je izjavil:

Če nasploh pogledaš malce nazaj v temo, je bilo govora o nexus7 vs. ipad mini retina. Tam smo pač pogruntali, da asusov ekran tisto 7.9'' retino povozi po dolgem in počez.

Mini retina je še vedno odličen zaslon, le da je nexus še kanček boljši. Tisti "povozi po dolgem in počez" lahko kvečjemu velja za kakšen poceni kitajske tablice. Ne bodi tako senzacionalen kot žuta štampa.

Meizu ::

bojsi je izjavil:

Meizu je izjavil:

Če nasploh pogledaš malce nazaj v temo, je bilo govora o nexus7 vs. ipad mini retina. Tam smo pač pogruntali, da asusov ekran tisto 7.9'' retino povozi po dolgem in počez.

Mini retina je še vedno odličen zaslon, le da je nexus še kanček boljši. Tisti "povozi po dolgem in počez" lahko kvečjemu velja za kakšen poceni kitajske tablice. Ne bodi tako senzacionalen kot žuta štampa.


Velja, potem se pa strinjamo s tem kar sem rekel glede alfa-omega stanja.

Ampak ne morem se otresti dejstva, da ko nekdo hvali retino so napumpavanja vedno dobrodošla. Takoj ko se nekdo oglasi s številkami, ki applovim izdelkom ne pričajo v prid je pa džumbus.

V applovih temah se nonstop hvali ppi ane :)

FlyingBee ::

prvi so bili s PPI, ki je vreden mojega očesa, ostali dohitevajo, ampak kalibracija pa še ni samoumevna

Meizu ::

FlyingBee je izjavil:

prvi so bili s PPI, ki je vreden mojega očesa, ostali dohitevajo, ampak kalibracija pa še ni samoumevna


Isto boš rekel čez 10 let ko bodo zunaj ekrani s 1000ppija na kvadratni milimeter. A veš, tehnologija razvaja.

Še praktično nedolgo nazaj smo vsi veselo uživali z 2 vrstičnimi regljami...

nekikr ::

Ampak ne morem se otresti dejstva, da ko nekdo hvali retino so napumpavanja vedno dobrodošla. Takoj ko se nekdo oglasi s številkami, ki applovim izdelkom ne pričajo v prid je pa džumbus.

Spet lažeš. Če pogledaš zgodovino tem na slo-techu boš hitro videl, da so komentraji vedno v stilu: "Naslov teme: Apple predstavil retina zaslone (se pravi na trgu nič podobnega trenutno), komentarji pa: brezveze, jebeni Apple, naj propade itd."
Kot drugo, sam sebe potiskaš v drek. Aktivno. Takoj, ko si začel lagati, da so Applovi zasloni slabi (oz. jih po dolgem in počez prekašajo drugi) si dobil nazaj servirane številke, ki lepo pravijo, da je Apple še vedno prvi. Potem pa svojo laž označiš za "džumbus" drugih.
Vseeno mi je katera stvar ti je ljubša, na penis mi gredo samo te neprestane laži in senzacionalno nabijanje samo zato, ker ti odgriznjeno jabolko ni všeč. Vsaka stvar ima pluse in minuse, če je boljša v nečem je pač boljša, ne ti ne jaz ne bova zato živela nič boljše ali slabše ;)

blackbfm ::

Takoj, ko si začel lagati, da so Applovi zasloni slabi (oz. jih po dolgem in počez prekašajo drugi) si dobil nazaj servirane številke, ki lepo pravijo, da je Apple še vedno prvi.


Poglej ta odstopanja pa še enkrat reči da so applovi zasloni dobri..ne rečem da zajebejo serijo, ampak večina jih je rumenih


«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung in Huawei zakopala bojno sekiro

Oddelek: Novice / Tožbe
55087 (4052) LeQuack
»

Nokia in HTC se ne bosta več tožila

Oddelek: Novice / Tožbe
56074 (5055) Griffith
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662131 (53738) Icematxyz
»

Google je prevzel Motorolo Mobility (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
6024713 (22315) PrimozR
»

Google začenja razmišljati o smiselnosti programskih patentov

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
4511791 (10214) Icematxyz

Več podobnih tem