Bloomberg - Samsung je hitro odgovoril na Applovo tožbo, v kateri ga je ta obtoževal kopiranja videza Applovega uporabniškega vmesnika v svojih galaxyjih, in vložil protitožbe. Vložili so jih v Južni Koreji, Nemčiji in na Japonskem. V njih Applu očitajo kršenje Samsungovih patentov, ki pokrivajo nekatera področja mobilnih telekomunikacij.
V Seulu jim očitajo kršenje petih patentov, v Tokiu dveh in v Nemčiji treh. Šlo naj bi za tehnologijo brezžične povezave mobilnih telefonov z računalnikom, in sicer optimizacijo prenosa in znižanje porabe energije med prenosom.
Čeprav sta Apple in Samsung velika konkurenta na trgu mobilnih telefonov, sta podjetji tudi pomembna partnerja. Apple je namreč Samsungova druga največja stranka pri nakupu čipov in zaslonov, zato so tožbe do neke mere presenetljive. Apple je ob vložitvi svoje dejal, da so se na to ozrli, a niso mogli spregledati kršitev patentov Samsungove divizije za proizvodnjo mobilnih telefonov. Slednjemu tako ni preostalo drugega, kakor da izbrska nekaj patentov, ki jih v svojih izdelkih verjetno krši še Apple in odgovori v enaki meri. Apple se na najnovejšo tožbo še ni odzval.
Mater bi bilo fino biti njihov odvetnik (eden od množice). Kaj bi bilo to potovanj (saj ne, da malo potujem)... prav super bi bilo :D Na koncu bo pa prišlo do zunaj sodne poravnave ... kot v večini primerov.
Patentov ima pa Samsung tak čez glavo, da so imeli lahko delo, ko so izbirali s čim bodo napadli.
Prvi izumitelj kopira iz narave, drugi iz poskusov, tretji pa kopira kopije. Ko se grejo pravdat ima tretji več dokumentacije kot druge dva in na sodišču zmaga. Če pa pride četrti s kopijo kopije iz amerike, kjer je patentski urad sveta zemlja, zmaga seveda američan.
Pravniki pa za vsak tak proces poberejo najmanj desetino vsote...
To je samo dokaj ugodna reklama za obe podjetji, ki se jim je zahotelo, da bi jih vsi mediji vlačili po zobeh. Kot "zastonj" avtomobili priznane bavarske znamke Sloveniji...spet brezplačna reklama...
Apple beleži vsak premik lastnikov iPhonov in iPadov, s tem pa se strinjate celo v pogojih o uporabi izdelkov.
Po poročanju BBC-ja, Apple na svojih najbolj prodajanih izdelkih, iPadu in iPhonu, ves čas beleži vsak korak svojih kupcev. Podatki se shranjujejo v skriti datoteki in to že od junija 2010, ko so to sposobnost vgradili z operacijskim sistemom iOS 4.
Sicer še ni nobenih poročil o zlorabi podatkov, a možnost obstaja, storiti pa ne morete ničesar, saj ste Applu zbiranje takšnih podatkov izrecno dovolili s sprejetjem pogojev uporabe. Takole piše v pogodbi:
>>Apple lahko zbira podatke o poklicu, jeziku, poštni številki, številki naprave, lokaciji in časovnem pasu, kjer se uporablja Applov produkt. S temi podatki ugotavljamo obnašanje naših strank z namenom, da izboljšamo naše izdelke, storitve in oglaševanje.<<
Strokovnjaki pravijo, da ni razloga za paniko, saj Apple podatkov ne bo kar predal javnosti ali jih zlorabil, a vseeno gre za lekcijo, da bi tiste sitne pogoje uporabe sem in tja morali prebrati bolj natančno.
To sledenje je dobro samo v dveh primerih, če potrebuješ pomoč, recimo prometna nesreča ali pa je bila naprava ukradena in jo izsledijo na tak način, vse ostalo je grobo kršenje zasebnosti.
Podatki se shranjujejo v skriti datoteki in to že od junija 2010, ko so to sposobnost vgradili z operacijskim sistemom iOS 4.
Strokovnjaki pravijo, da ni razloga za paniko, saj Apple podatkov ne bo kar predal javnosti ali jih zlorabil, a vseeno gre za lekcijo, da bi tiste sitne pogoje uporabe sem in tja morali prebrati bolj natančno.
Kako bi lahko Apple sploh prišel do podatkov in jih predal javnosti, če pa so samo na uporabnikovi napravi in v varnostnih kopijah?
Omenil si varnostne kopije, ki jih telefon, ko je povezan na wifi ali preko gsm/umts signala pošlje na Apple. A je to tako težko razumet? Mogoče je novica že stara a sem jo zasledil šele danes. Je pa velika možnost, da to dela tudi Motorola, če ne drugače jih je v to prisilila vlada s "protiterorističnim zakonom".
Vprašaj se ali bi bilo sploh smiselno zbirati določene podatke na uporabnikovi napravi in jih potem ne dobiti, sem pa našel tole takoj ko sem vtipkal v google "location data sending to apple"
Vprašaj se ali bi bilo sploh smiselno zbirati določene podatke na uporabnikovi napravi in jih potem ne dobiti
Da. Očitno že ima kakšen namen.
Glede Safarija ... isto funkcijo imata tudi Chrome in Firefox in je del HTML5 specifikacij. Primer uporabe: http://html5demos.com/geo Meni pokaže natančno na nekaj metrov.