» »

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom)

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom)

St235 ::

jaz si predvsem ne domišljam, da je moja dolžnost vzgajat partnerja. Pa tudi, če ga opozorim na kakšno napako tega ne počnem na enak način kot z otrokom.

In ja to, da svojemu partnerju 14 dni vsakič ko se usedeš v avto serviraš, da si moral za njega plačat kazen, ker on ne vozi po predpisih, niti si ni sposoben za lastne kazni zaslužit denarja, je disfunkcionalno do amena.

SeMiNeSanja ::

St235 je izjavil:

jaz si predvsem ne domišljam, da je moja dolžnost vzgajat partnerja. Pa tudi, če ga opozorim na kakšno napako tega ne počnem na enak način kot z otrokom.

In ja to, da svojemu partnerju 14 dni vsakič ko se usedeš v avto serviraš, da si moral za njega plačat kazen, ker on ne vozi po predpisih, niti si ni sposoben za lastne kazni zaslužit denarja, je disfunkcionalno do amena.

Očitno ne ločiš med dobronamernim/zabavnim/hudomušnim zbadanjem in maltretiranjem?

eric_cartman ::

Očitno ne ločiš med dobronamernim/zabavnim/hudomušnim zbadanjem in maltretiranjem?


Tenka je meja med dobronamernim zbadanjem in maltretiranjem. Če ne drugega pa postane, ko ji boš to petič omenil, "v šali"... Potem pa se sprašuješ zakaj noče več vozit tvojega avta in zakaj je stalno slabe volje, pa pravi, da ni nič narobe...

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

eric_cartman je izjavil:

Očitno ne ločiš med dobronamernim/zabavnim/hudomušnim zbadanjem in maltretiranjem?


Tenka je meja med dobronamernim zbadanjem in maltretiranjem. Če ne drugega pa postane, ko ji boš to petič omenil, "v šali"... Potem pa se sprašuješ zakaj noče več vozit tvojega avta in zakaj je stalno slabe volje, pa pravi, da ni nič narobe...

Se strinjam - pri Lakotniku me je strah, da ga tudi enkrat nebi smel dobronamerno/zabavno/hudomušno zbosti - očitno se ni za hecati z njim :|

Drugače pa vsakdo najbolje pozna svojega partnerja in točno ve, koliko je 'trpežen' in kaj si sme privoščiti, če ne želi naslednji teden spati ne kavču....

St235 ::

Točno tako. In zato so takšni kvazi dobronamerni nasveti še toliko bolj neumesni.

In ne, v nobenem zdravem partnerskem odnosu si takšnih stvari ne meče pod noge niti 5, kaj šele 14 dni.

r3dkv1c4 ::

bastadu je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

bastadu je izjavil:

Kako naj dokažem, da nisem vozil, če sem bil sovoznik?

Verjemi, da se na sliki jasno vidi kdo je vozil.
Ne mi rečt, da se jasno vidi, če je slikan od zadaj ...

In ja, s partnerko živiva skupaj in imama enega otroka, tako da ni dvoma, da sma si ožja družinska član ...

Žal se vidi, ali sedi za volanom moški ali ženska, žal boš moral ti dokazat, da si sedel zraven, ker oni hočejo "težko prigaran denar" od tebe.

kriko07 ::

Da nebom spet odpiral teme.Zasledil sem,da na hrvaškem že kaznujejo,če slučajno nekomu poblendaš zaradi policistov.Vendar kaj pa če ti nekoga poznaš in mu kar tako poblendaš,za njim se pa vozi policija,ki to vidi :).Danes sem to naredil,vendar niso obrnili ;)

St235 ::

Čist simple, če te ustavijo moraš predložit dokaze, da se z voznikom, ki si mu poblendal poznata vsaj dve leti in imata redne stike, ki niso redkejši od trikrat na mesece. Izjema je avgust, ko se lahko vidita samo dvakrat.

Če te pogoje izpolnjujeta in to s pisno izjavo potrdijo vsaj trije sosedi od tvoje sestre potem so se ti policaji dolžni opravičit.

Druga možnost pa je, da pogledaš kaj o uporabi dolgih luči pravi Zakon o pravilih cestnega prometa, ki bi ga vsaj bežno moral poznat glede na to da imaš izpit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kriko07 ::

Če te pa ne ustavijo ti pa itak nič ne morejo...

St235 ::

to ti misliš... kar poglej si kolk tem je o temu, da je kazen prišla naknadno. Za vsako figo pa ja, ne bodo trošil bencina in gum ter polkrožno obračal.

Pač zapišejo kršitev in pošljejo po pošti.

kriko07 ::

Kak pa bi pršla kazen po pošti,če so se samo mimo peljal,sej nimajo takga spomina da bi si kr zapomenli registersko.

St235 ::

Zakaj pa ne? kak problem pa si je zapomnit registrsko? En policaj si zapomni številke, drugi črke pa je to to.

kriko07 ::

Samo,fora je v temi da se lahko izmisliš da so bile npr. srne,ker tam so in si jih opozoril na nevarnost.Drugače pa,koliko je sploh kazen?Kaznujejo te pa za "Narobna uporaba luči" ?

St235 ::

Kaj ko bi najprej razčistil, čemu so dolge luči namenjene? In začuda boš opazil, da to ni opozarjanje srn na nevarnost, niti ni pozdravljanje mimoidočih. Kaznovan pa boš po 71. členu zakona o pravilih cestnega prometa.

kriko07 ::

Kako misliš dolge luči?Sej poblendaš lahko le z dolgimi lučmi (kratke-dolge). Rekel so mi da je blendanje za nevarnost,in ne da boš pozdravljal druge.

Drugače pa je bila vojaška policija..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko07 ()

šernk ::

Svetlobne in zvočne signale se lahko uporablja za opozarjanje na nevarnost. Med drugim tudi na sledje, da nimaš prižganih kratkih luči (jap tudi policaji sem že videl da so žmigali), saj takšno vozilo velja za nevarno v prometu.

če je ovira na cesti si pravzaprav dolžan nasproti vozeče opozarjat, pod oviro pa sam štejem tudi srno za ovinkom. Pa mimogrede tudi srnam, zajcom, lisicam požmigam. Prvič zato da se prepričam kje so, drugič zato da me zagotovo opazi, občasno pa uporabim za srne tudi zvočni signal, ker če srno slučajno oslepiš z dolgimi žarometi, se ji tudi sanjalo ne bo kam gre.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kriko07 ::

Sej nebom dobil kazni to vem,vendar kolikšna pa sploh je,če npr. pobledaš nekomu,da je tam radar,čeprav v mojem primeru ni bil oz sploh kakšnga policista ne.

St235 ::

šernk je izjavil:

Svetlobne in zvočne signale se lahko uporablja za opozarjanje na nevarnost. Med drugim tudi na sledje, da nimaš prižganih kratkih luči (jap tudi policaji sem že videl da so žmigali), saj takšno vozilo velja za nevarno v prometu.

če je ovira na cesti si pravzaprav dolžan nasproti vozeče opozarjat, pod oviro pa sam štejem tudi srno za ovinkom. Pa mimogrede tudi srnam, zajcom, lisicam požmigam. Prvič zato da se prepričam kje so, drugič zato da me zagotovo opazi, občasno pa uporabim za srne tudi zvočni signal, ker če srno slučajno oslepiš z dolgimi žarometi, se ji tudi sanjalo ne bo kam gre.


Vir za tole? Ker nisem nikjer zasledil, da bi zakon predvideval uporabo dolgih luči za opozarjanje na karkoli.

kriko07 je izjavil:

Sej nebom dobil kazni to vem,vendar kolikšna pa sploh je,če npr. pobledaš nekomu,da je tam radar,čeprav v mojem primeru ni bil oz sploh kakšnga policista ne.


Zato, ker blendaš zaradi radarja ne boš dobil kazni. Boš pa lahko dobil kazen, ker so točno predpisani pogoji kdaj se lahko uporablja dolge luči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

šernk ::

Zprcp
70. člen
(zvočni in svetlobni opozorilni znaki)
(1) Zvočne in svetlobne opozorilne znake sme voznik uporabiti le, kadar je ogrožen on sam ali kdo drug in pri prehitevanju zunaj naselja. Pri prehitevanju vprežnih vozil ali jahačev in pri prehitevanju v naselju, sme opozarjati le s svetlobnimi opozorilnimi znaki. Pri dajanju svetlobnih opozorilnih znakov mora voznik paziti, da ne zaslepi drugega voznika.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

točno, havala za link.

Sam ne pozabit, da radar (ali pa pozdravljanje)ne sodi med nevarnosti na cesti:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

thramos ::

Policaji veliko časa posvetijo dokazovanju, da ni bilo srne, ki je spizdila v gozd.

St235 ::

V bistvu bi bilo v teoretični situaciji bolj na posamezniku, da dokaže, ali je nevarnost res obstajala. Oziroma vsaj vzpostavi utelejen sum v to Zgolj izjava, da je bila srna, ko te ustavijo v centru ljubljane, ko blendaš in trobiš bejbam na pločniku pač ni dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

šernk ::

To itak, samo drugo je pa dokazovanje zakaj si blendal.

sicer pa radar spada med nevarnosti denarnici, mogoče bi pa izgovor vžgal 8-)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kriko07 ::

Cesta je takšna,ki je 2 metra stran gozd. Tudi tabla je za nevarnost srn,tam je omejitev 90km/h.Zato je kar velikokrat tam srna.Drugače so se pa peljali v Vojaško-policijskem avtu,mislim da je bil renault :)

St235 ::

Potem sploh niso bili policaji. Zdaj si ga šele naj***, če te bode pred vojaško sodišče zvlekli.

kriko07 ::

In zakaj bi ga na**** :)?

St235 ::

A nisi nobenga filma videl, kako to zgleda pred vojaškim sodiščem? Guantanamo in to.

kriko07 ::

"Naloge VP

skrbi za vojaški red in disciplino
varnost vojaškega prometa
preprečuje, preiskuje in odkriva kazniva dejanja v vojski
varovanje objektov in okolišev posebnega pomena za obrambo
varovanje vojaških in civilnih oseb posebnega pomena za obrambo
varovanje in spremstvo vojaških delegacij,konvojev,...
varovanje poveljstev in enot posebnega pomena za obrambo
varnost vrhovnega poveljnika v vojnem stanju
"Pooblastila VP

Vojaška policija ima pod pogoji, ki so predpisani za policijo, pravico in pooblastila, da:

opozarja ter ukazuje
ugotavlja identiteto, napoti, vabi, privede, pridrži, omeji gibanje ali odvzame prostost
opravlja varnostne in protiteroristične preglede, preglede prevoznih sredstev, prtljage ter

objektov in njihovih okolišev, ki so posebnega pomena za obrambo

zaseže predmete
uporablja prisilna sredstva
ureja in nadzoruje vojaški promet
zbira obvestila, od oseb zahteva podatke in ugotavlja istovetnost oseb in predmetov.
Vojaška policija lahko pridrži vojaško osebo, ki pod vplivom alkohola ali psihotropnih snovi moti

javni red in mir ali vojaško disciplino do iztreznitve, vendar ne dalj kot 24 ur."
Kaznovati me pa že nemore,če sem "nekoga opozoril na nevarnost" :)

solatko ::

Dostikrat opozorim na regionalni cesti, hitre nasproti vozeče z blendanjem in za čuda se vsem umakne noga iz gasa, saj je to splošno opozorilo na inkasante. Vedno takrat, ko radarja niti ni. Če radar je, tudi slučajno ne blendam. Naj padejo v zasedo in se naučijo vsaj odgovarjat za svoja dejanja, če že prometnih predpisov ne poznajo.

Sicer pa pri naš še nisem zasledil policaja, ki bi koga kaznoval za nepravilno uporabo luči, saj se jim še kolesarjev ponoči, ne zdi opozoriti na ustrezno opremljenost prevoznega sredstva, da o vožnji v nasprotno smer, oviranju prometa in podobnih cvetkah, sploh ne govorim.

V prejšnjem sistemu ti miličnik ni napisal kazen, za vožnjo brez luči, je pa vedno pogledal serijsko številko na gumici ventilčka in ga je zaradi neustreznosti odvrgel v travo. Naprej si šel lepo peš. Za vožnjo po nasprotni strani pa si, kot mulc, mimogrede dobil kakšno okoli ušes.:'(
Delo krepa človeka

kriko07 ::

Ja jaz sem se zadnič peljal z pozicijskimi lučmi nasproti policaju "vozil čez most".Pa veš da pozicijske so da komaj gorijo,pa me niso ustavil :)

GrimReaper ::

Sam za opozarjanje na nevarnost uporabljam vse 4 smernike (čeprav kakor opažam, me noben ne šmirgla), pomoje se podnevi tudi veliko bolje vidi kot kratke-dolge luči. Oz. je tudi lažje upravljat, ker samo enkrat pritisneš gumb.
S slednjimi utripam ne, mogoče kakšnemu ki nima prižganih luči, uporabljam jih pa samo za vožnjo v temi.

Zvočne in svetlobne opozorilne znake sme voznik uporabiti le, kadar je ogrožen on sam ali kdo drug in pri prehitevanju zunaj naselja.

Zadnje mesece sem imel kar nekaj primerov, da sem že začel prehitevat, ampak je potem drugi dal levi smernik in sem moral bremzat. Od takrat naprej se probam izogibat prehitevanja, če so na levi stranske ceste, ogledal itak noben ne uporablja.
Nekaj sem jih vseeno prehitel s pomočjo troblje, nekaj pa tudi brez. Ampak če je še v zakonu zapisano, ne vem zakaj nebi kar vedno potrobil, better safe than sorry.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

kriko07 ::

No ja,vendar 4 smernikov skoraj noben res ne šmirgla.Blendanje takoj vidiš,in tudi nevem zakaj naj bi bilo prepovedano blendati.Nebi rekel zaradi policistov vendar kar takole,če npr. nekoga pozdraviš.

šernk ::

Sam za opozarjanje na nevarnost uporabljam vse 4 smernike (čeprav kakor opažam, me noben ne šmirgla), pomoje se podnevi tudi veliko bolje vidi kot kratke-dolge luči. Oz. je tudi lažje upravljat, ker samo enkrat pritisneš gumb.


prvič: z vsemi 4 smerniki postaneš ti viden ostalim, da vedo da je nekaj narobe s teboj (stojiš na cesti itd...). Če takšnega srečam bom 10m za njim že letel z mojo potovalno hitrostjo in se mi niti sanjalo ne bo, da je za naslednjim ovinkom kaj narobe

drugič: žmiganje z dolgimi je zakonsko dogovorjen znak za opozarjanje na nevarnost nasproti vozećim in je verjetno znan po celem svetu

tretjič: prst imam praktično vedno na ročki za luči, zgrešit je ne morem, rahel poteg nazaj in žmiga (italijani imajo to super narejeno, rahel poteg nazaj požmiga, malce bolj nazaj vklopi dolge luči, se pa ročka vedno vrne v prvotno stanje). Gumb za vse 4 smerokaze je pa ponavadi nekje sredi armaturne naprave ob gumbih za klimo, meglenke in bog si ga vedi kaj je še zraven, da ga zadanem moram praktično preusmerit pogled iz cestišča.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bastadu ::

Ne razumem, kako te blendanje lahko zaslepi, če ga izvajaš pravilno (kratki pritiski, ne dolgi), ...

kriko07 ::

Ponoči je to menda mišljeno,da te zaslepi.

šernk ::

bastadu je izjavil:

Ne razumem, kako te blendanje lahko zaslepi, če ga izvajaš pravilno (kratki pritiski, ne dolgi), ...


ker nekateri bi lahko vzeli za blendanje to da na vsake 3 sekunde preklopiš med kratkimi in dolgimi :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Tadeja5 ::

No sama imam vprašanje v kontra varianti. Pri meni je ta, da je partner res vozil in prekoračil hitrost (250€, v 8 dneh 125€ + 3 kazenske), ker pa ima sam že 6 kt, s tem da ima še kako leto da se mu izbrišejo 4 kt, bi si jih sama prevzela nase, ker sama jih nimam nič. S tem da se na sliki vidi samo zadnji konec avta, ker je s strani redarstva bil staciniran redar (nevem, ali to snemajo v avto kdo vozi ali ne, glede na sliko zadnjega konca se ne vidi, kdo vozi). S tem, da smo bili vsi skupaj v avtu, resda sama kot sovoznik.
Ker je dobil danes plačilni nalog, me SAMO ZANIMA, če se je že kdo pritožil in če kdo ve, na kak način oz. kako zgleda kot dokument pritožbe in moje izjave, da prevzemam krivdo za nastali prekršek ter kot oba dokumenta odpošljem na organ, od kjer je bil današnji plačilni nalog odposlan??
Sama sem klicala takoj in kaj sledi v primeru prenosa točk in kazni (bolj se mi gre za točke, kazen tako iz družinskega proračuna gre ne glede na to ali plačam jaz ali on), ampak ker uradniki nimamo toliko časa, da bi navadnemu človeku razložili kako in kaj spisat, vsaj okvirno ( zvedela sem samo to, DA V PRIMERU PLAČILA KAZNI, SPREJEMAŠ KRIVDO IN OSTANEJO TOČKE TEBI, KOT LASTNIKU VOZILA, ČE PA NISI VOZIL, PA POLOŽNICE NE SMEŠ PLAČAT IN SE V 8 DNEH PRITOŽIT, IN DOBI PAČ OSEBA, KI JE BILA PREPOZNANA KOT VOZNIK PREKRŠKAR, IN TA OSEBA POTEM DOBI ISTO POLOŽNICO, NASLOVLJENO NANJO IN S PRAVICO POLOVIČNE PLAČILNE GLOBE V ROKU 8 DNI), sprašujem, če je kdo v tem primeru spisal pritožbo, bi res lepo prosila, če bi se dalo vsaj pokukat (osebne stvari me ne brigajo, rabim samo osnutek, da bo karseda pravilno navedeno in v obliki, primerno za uradne zadeve)...

Hvala in lp

MadMicka ::

Napišeš v obliki dopisa. Naslov pritožnika, datum, številka zadeve, njihov naslov, zadeva - pritožba in na kratko on v pritožbi pojasni, da je bil tega dne doma, da je avto vozila ta in ta oseba ter se na kocnu podpiše. Nato pa lahko zraven priloži še tvojo izjavo, da si res ti tega in tega dne ob tej in tej uri na tej in tej relaciji vozila avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

solatko ::

Partner naj se nauči vozit, kolikor toliko po predpisih. Gre za lažno izjavo, kar je kaznivo dejanje.
Jaz se s tem nebi hecal, bolje za druge udeležence pa je, da se partner umiri, če pa ga že serje po cesti, naj nosi še odgovornost.
Ga boš pač ti vozila, če bo ostal brez dovoljenja.
Delo krepa človeka

St235 ::

jap, takšna izjava se lahko obravnava kot kriva izpoved, ki se lahko kaznuje z zaporom do dveh let.

hocevar91 ::

Virjan je izjavil:

Če so jo slikali pri garažah je omejitev 40km/h, če se ne motim je isto pri vrtcu malo naprej.
Tudi sam sem pripeljal že parkrat tam okoli 50 pa je bil isto tam radar, pa nisem nikoli nič dobil.
Pomoje imajo nastavljeno na 50km/h + , lahko pa računaš da ti še malo števec narobe kaže(vsaj meni).
in si skoraj na nuli.Če pa res dobiš kazen pa kar plačaj, brezveze scat proti vetru...

Naštimano majo 40km/h+ preverjeno. Babici so takrat, ko so pošiljali prve kazni, ki so bile tudi za leto nazaj, poslali 4 kazni in na treh od teh je bila hitrost 45km/h +- 2km/h.

Je pa to že tako standardna lokacija, da imaš res smolo, da ni pred teboj kdo, ki vozi po predpisih.

bambam20 ::

St235 je izjavil:


Torej laično in posplošeno:

Po mojih izkušnjah so do sedaj brez težav uspele pritožbe kjer je bilo priloženo potrdilo delodajalca, zdravnika in podobni ekvivalenti. Se pa je treba zavedat, da lažnih potrdil ni tako enostavno dobit, ker izdaja lažnega dokumenta (ali na primer lažno) predstavlja kaznivo dejanje, kar je za veliko večino totalen overkill glede na to da gre za izogibanje prekršku.


Lažna potrdila je dokaj lahko dobit.

St235 ::

Super, mi lahko zrihtaš ene 4? rabim dva za prekrške in dva za kazniva dejanja. Nič takega, samo pisno potrditev, kje sem bil.

solatko ::

rupsi31 - tudi opravičila za špricanje šole je čisto lahko dobit, samo mi ni jasno, zakaj potem toliko neopravičenih ur po slovenskih šolah (ga skoraj ni državljana, ki nebi poznal kakšnega zdravnika, medicinske sestre ali funkcionarja športnega kluba,.....).

Precej težko je dobit ponarejeno potrdilo, ki bi služilo temu namenu in istočasno pilo vodo, razen v privat firmah, kjer ti prijateljski šef napiše, da si bil pač v službi (če ve za kaj boš to rabil in ima negativni odnos do državnega, mestnega proračuna);((
Delo krepa človeka

bambam20 ::

In lažno pričanje pred sodnikom. Oh :).

solatko ::

rupsi31 - Do sodnika v primerih prekrškov zabeleženih s stacionarnimi napravami, po navadi ne pride.
Delo krepa človeka

St235 ::

Trenutno s stacionarnimi napravami nadziramo hitrost, varnostno razdalji in mirujoč promet. Prevoženo rdeče luči kot vem ne.

Torej so vse prekrški, kjer zgolj zaradi zaznanega prekrška večinoma ni racionalno peljat postopka dlje kot do lastnika.

Problem je v tem, da pa v primeru lažnih papirjev vseeno nastane papirna sled za katero lahko nekdo kazensko odgovarja. V 99 primerih ne, ampak kdo bi pa hotel bit tisti 1 primer, ko se soočiš z obtožbo kaznivega dejanja, zato da nek zaposleni ne bo plačal 200€ kazni?

scipascapa ::

ne pozabi na polovičko teh 200€, torej 100€. naj stane kolikor hoče, tudi pogojna kazen, samo da 100€ ne dam.
ne pa ne.

jl ::

Živjo,

prejel sem kazen za prehitro vožnjo, vendar je v tem času vozila punca. Kakšen je sedaj postopek, da kazenske točke prejme ona. Ali bi bilo dovolj, da pošljem ugovor zoper plačilni nalog z njeno izjavo ter kopijo njene osebne izkaznice?

M-XXXX ::

jl je izjavil:

Živjo,

prejel sem kazen za prehitro vožnjo, vendar je v tem času vozila punca. Kakšen je sedaj postopek, da kazenske točke prejme ona. Ali bi bilo dovolj, da pošljem ugovor zoper plačilni nalog z njeno izjavo ter kopijo njene osebne izkaznice?

Prvo vprašanje: lahko dokažeš, da ti takrat nisi vozil?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
766143117 (25329) solatko

kazen za prehitro vožnjo slaba vidljivost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
516394 (4476) AndrejO
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom)

Oddelek: Na cesti
465591 (4261) solatko
»

Radar

Oddelek: Na cesti
3811810 (10125) knesz
»

Plačilo kazni za prometni prekršek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6725350 (12665) Aston_11

Več podobnih tem