» »

DOGe Coin

DOGe Coin

««
40 / 40
»
»»

mihco ::

Vikking je izjavil:

Uživajte v 50mio premine.

who gives a f...?
Aurora je bila 50% premine in kljub temu odlicna priloznost za zasluzek.

Vikking ::

Sem kaj rekel narobe?

mihco ::

Seveda ne. Le prevec se ukvarjas z dolgorocnostjo...

dottor ::

Kje lahko za vertminer najdem nastavitve za vsako grafično posebej?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Vikking ::

mihco: ojej, ne moreš vlgata v vsak kovanec dolgoročno, to imam le dva. Ostali so srednjeročni :). Za nekajurne kovance pa ni trenutno časa. Tako kot si rekel tukaj premine ni važn važn da čimveč uloviš v nekaj urah, potem pa zdilaš ob prvi priliki. Zaslužki so lahko lepi, rabiš pa več časa.

dottor poišči na bitcointalk forumu za vertminer nastavitve. Drugače pa če dosežeš oz. se približaš 50% običajnega hashrate-a kot ga dosežeš pri navadnih scrypt kovancih si zmagal.

da ti pomagam, beri in išči znotraj te teme: https://bitcointalk.org/index.php?topic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

dottor ::

Sem že gledal v tisti temi ampak ne najdem nič zame :( Samo za modificiran cgminer najde. Drugače pa mi izpiše error -5 (in kaj nardi ampak je vedno isti error -5)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Vikking ::

zmanjšaj intensity za eno ali dve enoti in razpolovi TC. Potem pa od tukaj naprej.

Pa najprej se ukvarjaj samo z eno kartico če imaš dve. Pa napiši kero imaš

za nscrypt rabiš modificiran cgminer, ali vertminer, exeminer, gpuminer... isti šmorn važn da je narejen za nscrypt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

dottor ::

Poskusu znižat I in razpolovit TC pa ne pomaga. Grafična je Sapphire ATI Radeon HD4870 512MB, ta druga pa ASUS HD4870 1GB. Drugače pa poskušam najprej eno usposobit da bi delala ampak ne gre.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Vikking ::

worksize na minimum: 64

Pa sploh se ne splača s temi karticami nscrypt-a. Niti nevem če boš kje dobu okvirno nastavitev za te kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

dottor ::

No vseeno hvala za trud. ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Vikking ::

probaj, tole je edino kar sem našel: -I 10 -g 1 --thread-concurrency 1024 -v 1 -w 256

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

dottor ::

Sem poskusu pa ne gre. Pač bom preskoču nscrypt mining pa je :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

edi123 ::

M-XXXX je izjavil:

Ste že zamudili. Važne so prve ure, takrat se še splača zaradi težavnosti. Nazadnje je bil poljski, potem nemški, trenutno je pa greekcoin čisto razfuk. Najameš neko močno mašino (50Mhash+) majnaš prve ure in dumpaš. Do sedaj se ej še vedno 5x+...

ki te dobiš ti 50+ mašino?

amacar ::

Leaserig, betarigs...

edi123 ::

Klko še je pol carine če ti pošlejo iz amerike asica? https://docs.google.com/a/siptv.si/spre...

20% ne?

amacar ::

22% je davka + carina, če je nad 150€. Koliko je pa carina pa se more na strani od carine pogledat.

Machete ::

Dajte se za asice menit v BTC temah, da ne bo zmede tu po nepotrebnem. ;)

jest10 ::

In kaj v BTC temi koristi scrypt asic?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

Machete ::

Pardon ob asic pomislim na sha256. my bad.
Torej je kdo že naročil kakega? Mislim da pod 50MH nima smisla treutno gledat?
Katerega bi priporočali?

Mene malce moti pomanjaknje dejanskega prikaza produkcije linije. Vsi imajo samo renderje nekih naprav, kar meni ne vliva preveč zaupanja.
A je bilo na začetku sha asicsov enako vse v oblakih in megli?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

edi123 ::

Fibonacci Axiom 6480$ +22% davka + carina = končna cena za nas?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

Machete ::

Za ta denar, ki ga bo (pri dražjih modelih) veljala carina in davek gledam da se že splača letet tja in stvar fizično pripeljat domov. Ampak verjetno zna bit timing in dogovor o tem problem.
Kako pa to da ni v EU nobenega proizvajalca oziroma razvijalca.. O.o

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

Vikking ::

V bistvu se vse dela v kitajski (gridseed-i) in bojda v indiji (alpha-t, ostali?).

Alpha-t je možen scam, medtem ko KNC pa se je že izkazal z sha256 asici in sedaj so objavili da bodo tržili še scrypt asic-e.

trenutno edino kar je že na trgu in deluje so gridseed-i. Mene je motilo pri gridseed-ih da so podatki iz cgminerja o WU-ja ekstremno nizki (350kh/s., WU pa okoli 0.6/m), Vendar bojda je napaka v prikazovanju znotraj cgminer-ja (ker je pač predelan za gridseed-e) in dejansko delajo normalno z predvideno hitrostjo.
Podatki in dejanske številke so zaenkrat še zelo skope.

Vendar če bodo v resnici prišli proti koncu leta KNC z 100mhs cena okoli 10k $ potem so trenutno gridseed-i ekstremno dragi.
Torej, vrabec v roki ali golob na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

Machete ::

Gridseed bom definitivno preskočil. Razmišljam pa o Titanu, verjetno bi ga vzel z enim ali dvema skupaj. Samo precej me motijo vse neznanke in ogromen strošek poštnine, carine, ddvja, čakanje, možnost da se posloviš od denarja, skok težavnosti, če jih dejansko začnejo pošiljati (+ostali..?)..
Nevem, neznam se odločit.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

Vikking ::

Glede na to da je podjetje iz Švedske:
KnCMiner AB is a Swedish company with head office in Stockholm. Company details below:
KnCMiner AB
Birger Jarlsgatan 33 5tr
111 45 Stockholm, Sweden
Org number: 556931-9725


Če bodo seveda tudi pošiljali iz Švedske (npr. alpha-t UK podjetje, je objavil da bo roba prihajala direktno iz indije). Potem se bo davek vključil v ceno ob plačilu - piše na njihovi strani, vsekakor pa bo brez carine in dodatnih dajatev in davščin.
Strošek poštnine pa bi moral biti zanemarljiv, v rangu 20EUR-50EUR.

V bistvu da dobiš 100mh/s za 10k $ je v bistvu to best buy od best buy-a. Cena je v $, tole bo prišlo cca s poštnino cca 8k EUR.
Kar je problem je to, da je trenutno še golob na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

Machete ::

Malce lažje se bo tožarit, če ta golob nikoli ne pristane v tem primeru, če so res bazirani na Švedskem.
Drugače pa se zdijo dost legit. Znanec ki živi skoraj zraven njih je preveril in so davčni zavezanci in poslujejo.
Naslov pa je v stanovanjski soseski in to precej elitni. Torej naslov je bolj ko ne očitno samo da je oziroma za pošto itd.. Seveda ni nujno da to pomeni da niso legit..
Se bo sprehodil tam mimo ob priliki in malo pofirbcal.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

Vikking ::

KNC je že znan z izdelavo sha asic minerje (Jupiter so dobavljali že okoli oktobra 2013). torej ne gre za neko fantomsko firmo, ki je nastala nenadoma in sedaj trži scrypt asice (kot je primer z alpha-t).
Tako da ni vprašanje KNC-ja kot podjetja, vprašanje je specifikacija končne delujoče scrypt mašine in rok dobave.

edi123 ::

meni se daleč najbolj dopate Fibonacci Axiom ampak z vsem tem dodatnim sranjem pa se mi več en dopade

Machete ::

A lahko kdo prova, lahko samo tesnto vsoto BTCjev potegnit dol z CryptoRush, da vidim ali je problem na moji strani, ali je generalen, ali na random izbirajo čigava sredstva bojo zadržali za piramidni nateg?

pegasus ::

Ne vem kolk ste kej gledali coin summit, tam so lepo povedali, da vrednost valuti daje njena uporaba. Zato so vsi klovnovski kovanci brez dolgoročne strategije samo to, klovnovski.

In kdor gleda na to sceno skozi pump & dump, je zame samo oportunist, celo mrhovinar ... in ne pravi evangelist tehnologije, ki ima potencial spremeniti svet.

Truga ::

Zato mam jaz vecino v btcjih, dogetih in litejih:

http://coinmarketcap.com/

Sortiraj po volume :D

Machete ::

To je to. Sam da jaz nit Dogijev nimam več. Mam pa nekaj starejših, in ne mislim z njimi počet nič, dokler jih ne najdem čez 40 let (WDC, ZETACOIN).

PS: če imate kaj na KriptoRuš, se pomoje kar poslovite. Zgleda da se bo ponovila zgodba še enega 'ddos attacka, hackanja strani, tišine, posipanja s pepelom, obljub, itd..' Skratka pljačka by the book.

mihco ::

Mi je vseeno koliko so resni ali ne, ker se nimam namena spuscati v take investicije. Zanima me le vpliv teh naprav na trg. Dejstvo je, da je rudarjenje na graficnih ze sedaj mejno. Asic-i bodo se to popolnoma unicili. Seveda obstajajo slabe tolazbe: "Bomo sli pa na druge algoritme,...". Vsi z farmami gpujev razmisljajo ENAKO! Kar bo imelo za posledico naval na take valute...ergo...visja tezavnost. Ob dejstvu, da cena ne sledi tezavnosti...nizek profit. Da ne omenjam, da je vedno tezje ustrezno nastaviti minerje za nove algoritme(primer: scrypt-jane)... Skratka..prodajte opremo dokler lahko! Pametni bodo "dumpali"(:D) svoje r9 280x pod 200eur, ker do poletja ne bodo vredne niti 100.

Machete ::

Mah, kaj češ prodajat. Če so že pokrite, potem jih je treba žgat na polno, dokler ti titani ne pridejo, pol pa potalat vaškim mulcem in žlahti :)

mihco ::

Machete je izjavil:

Mah, kaj češ prodajat. Če so že pokrite, potem jih je treba žgat na polno, dokler ti titani ne pridejo, pol pa potalat vaškim mulcem in žlahti :)

:) jap..tudi to je nacin.
Le, da imajo nekateri tako zalogo, da ni dovolj zlahte oz prebivalcev na vasi.

mihco ::

Machete je izjavil:

Mah, kaj češ prodajat. Če so že pokrite, potem jih je treba žgat na polno, dokler ti titani ne pridejo, pol pa potalat vaškim mulcem in žlahti :)

Zanimivo, da vsi ki prodajajo imajo cene postavljene visje, kot je cena novih, kljub vsemu, da so kartice svoje ze oddelale. :P

Truga ::

Ker lahko. Supply/demand.

FlyingBee ::

ne več za dolgo

mihco ::

Truga je izjavil:

Ker lahko. Supply/demand.

ne se hecat...supply = blizu neskoncno/demand= 0. To so oglasi, ki spadajo v to temo . Vsakemu, ki je v zadnjem tednu prodal r9 280x za 300eur podarim 0,01BTC :)

Machete ::

Samo v opozorilo. Po moji izkušnji in vzorcu, ki se je pokazal že na nekaterih ostalih 'crypto borzah' je CryptoRush insolventen v BTCjih.
Kar sem naredil je, da sem zamenjal BTC v nek crypto in le tega potegnil dol. Sicer je bilo nekaj izgube ampak bolje kot nič.

DrSergioDJ ::

en problemčič imam z miniranjem doga..

setup na kratko

ASRock 980DE3
3x sapphire 7950 3gb
4gb ram
Enermax Revolution 85+ 1250w napajalc

Na začetku sem imel probleme, ker mi je po cca. 30-40 minutah resitiral pc in se potem ni zbudil (zelena vodoravna črta tik pred vpisovanjem gesla za win7), kadar sem imel priklopljene vse 3 kartice.

Potem sem par dni miniral samo z 2 in je delalo brez problema. Potem sem par dni miniral samo s tisto 3. ki prej ni bila priklopljena in spet brez problema.

Danes probam spet vse tri in ko mi končno rata priti v win7 (velikokrat se mi ustavi pri bootu tik pred vpisom gesla in gledam tanko zeleno vodoravno črto na črnem zaslonu...včasih pomaga safe start in restart, včasih pa šele v 5-10. poskusu - kaka ideja?) in zalaufati cgminer, se mi dogaja, da mi 2 kartici delata "normalno" (cca. 550Kh/s), tretja pa samo z 80-90.

TechPower GPU-Z mi kaze, da so vse tri kartice na stock nastavitvah (kar bi morale biti, tako imam nastavljeno v cgminerju). Če v samem cgminerju pritisnem "G" za podatke od GPU-jev pa mi kaze, da sta 2 kartici res na 950/1250, ena pa na sramotnih 500/150 ?

Zakaj je temu tako?

Kartica, ki ne dela "prav", dela super, če je priklopljena samo ona.

Ker mi matična omogoča priklop 4 graf (3 pcie 1x, 1 pcie 16x) sem probal še različne kombinacije priklopov, a problem ostaja.
...

mihco ::

Imas disable-an ULPS? Si probal pred zagonom miner-a priklopiti monitor na problematicno kartico? Kako se ta kartica obnasa v igrah?

Machete ::

@ sergio

Čudna zadeva s katero sem se tudi sam ubadal kar dolgo oz. s podobno.
Prvo preveri za 100% da imajo vse kartice prave nastavitve v pravem vrstnem redu. (po številkah jeder naprimer Tahiti0, Tahiti1 itd..) Ker pri tebi sumim da ti ena kartica rudari dvojno, ker psu maš več kot ok, če si proval pa še kombinacije priklopov zna mi pade na pamet samo to..
Pa še najdi tehnično polo plate in preveri, če ti kak pcie ne izklopi drugega ali pa deli bandwith z njim. Pri meni je priklop na x1 izklopil x4 naprimer.

edit: Hm berem še enkrat. Ena ti očitno idla. Pomoje je krivda v plati. ČE maš šasno zamenjaj. Če se ti da pa provaj z guiminer-scrypt programom. Vem da je noobish in nima več updejtov, ampak počne točno to kar počne cgminer, le da je bolj trotel ziher nastavitev.
Pa naredi new miner, pa ga skopiraj še dvakrat in v vsakem popravi nastavitve za vsako kartico posebaj (pa ne pozabi shranit profila)
Pa nevem zakaj šopaaš na stock vse skupaj. Te kartice ti morjo letet čez 620..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Tilen ::

Izmed zadnjih 300+ "prispevkov" izbrisano vse, kar se ne nanaša na temo pogovora (DOGe Coin) in kar se nanaša na izbrisane prispevke. Samopromocijo (vseh ostalih kovancev) se lahko greste kje drugje ( npr. Alternativne kriptovalute).

Pravila
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mihco ::

Ali je mozno kje najeti mining rig za neuveljavljene algoritme? Torej rad bi najel mining rig, ki ne bi rudaril scrypt, scrypt-n, sha,... ampak bi lahko nalozil svoj sw. Proda kdo remote access do svojega neprofitabilnega riga zmoglivosti cca 10mh(scrypt vrednost) za en teden?

mihco ::

DOGE na razprodaji :)
Samo v zadnjih dveh urah je bilo prodanih vec kot 200mioDOGE samo na Cryptsy... cena padla za 20sat.

Zombi1 ::

Ja samo vprašanje kaj bo po Doge konferenci ki jo sponzorira tudi BC skupnost. Zna bit še zanimivo.

mihco ::

Zombi1 je izjavil:

Ja samo vprašanje kaj bo po Doge konferenci ki jo sponzorira tudi BC skupnost. Zna bit še zanimivo.

...pljunek v morje

matjaz82 ::

Imam eno vprašanje.

In sicer uporabljam cgwatcherja preko bfg mainerja. Bat mam narejen tako -S opencl:auto -o stratum+tcp://fedora.poolto.be:4333 -u username -p pasword -I 8.
Miner zalaufa normalno in vse dela normalno samo nabenega blocka mi ne sprejme pri vseh napiše Discarded.
Prosim če mi kdo lahko pove kaj imam narobe nastavljeno. Hvala.

Getworks............... 2
Accepted............... 0
Rejected............... 0 (0,0%)
Stale.................. 0 (0,0%)
Discarded.............. 2
Get Failures........... 0
««
40 / 40
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Etherum mining (rudarjenje) (strani: 1 2 3 460 61 62 63 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3108473689 (82420) Jagdpanter
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127442 (65169) -žiga-
»

Mining Biuld POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5414231 (12589) mmzzor
»

DURS vam večine dobičkov od bitcoinov ne bo obdavčil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
17645322 (38019) Machete
»

Catcoin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7815855 (12887) papasmrk

Več podobnih tem