» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
62 / 63
»»

kekeck ::

Baja je izjavil:

ne muči se z windowsi. poglej si mmpos.eu. se splača že zaradi visjega HR.

Kaj pa NiceHash OS, pod pogojem da sem imel zadnjega pol leta ta rig itak na NH.

Baja ::

NH OS ne poznam. poskusi. za mmpos vem da da 20% več ven kot na win10.

kekeck ::

Sem naložil NH OS, predvsem zelo hitro in enostavno, nič nalaganja WIN pa AF, pa driverjev pa ... pa še diska ne rabiš.
Je pa končno "prismrdelo" iz riga, prekurjena sta bila 2 kabla za napajanje riserjev, sem zrihtal, sedaj je rig spet stabilen.
Sem mislil da GPU preko riserjev ne vleče elektrike, očitno jo kar nekaj.
Moram nekje dobiti nove kable pin6 na pin15 sata.

Machete ::

Če rabi kdo (powered) risejre z usb kabli, imama ene 7 komadov na voljo. Delujoči, eni tudi nerabljeni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kiwix ::

Tudi jaz imam še enega ali dva doma (verzija 006), če kdo rabi prodam po simbolični ceni 2EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiwix ()

Sharp999 ::

Pobje...Eno čisto okvirno vprašanje, koliko stane cca investicija v rudarjenje (računalniške komponente), da bi narudaril danes za cca 30 € v 24 urah? Pozor, elektriko ni treba računati ker je zastonj...

Kebo ::

Elektrika ni nikoli zastonj, samo strošek boš prenesel na nekoga drugega. Za 30€ na dan bi rabil 6*6800XT/3080 rig torej od 7000€ naprej.

Sharp999 ::

Kebo je izjavil:

Elektrika ni nikoli zastonj, samo strošek boš prenesel na nekoga drugega. Za 30€ na dan bi rabil 6*6800XT/3080 rig torej od 7000€ naprej.


Hvala za odgovor. Ali si mi pripravljen na ZS odgovoriti na par vprašanj - začetniških vprašanj ?

Kebo ::

Nope ker je minil že kar nekaj časa od mojih mining podvigov, imho se ne splača če moraš po današnjih cenah kupovat rige.

Vuli ::

si zamudil vlak, že 2x.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Baja ::

Ja, po moje se ti tudi ne splača danes kupovati opreme, ker vprasanje kako dolgo bo še kaj profatibilnega. tudi z "zastonj" elektriko.

kupi raje vsak mesec/teden za doloceno vsoto, tudi lazje razpršiš pa bos na dolgi rok po mojem na boljsem.

Matej68 ::

Pozdravljeni, na voljo imam nekaj zastonj elektrike (je ne kradem, brez skrbi), pridelam z sončno elektrarno.
Ne morem uporabiti ravno nekih pretirano hudih mašin za rudarjenje, ki bi zasedle celo sobo. Razmišljam pa o nakupu oz. da bi sestavil nekje 2-3 mining rige, s katerimi bi lahko rudaril 24/7.
Kriptovalute spremljam že nekaj časa in za svoje potrebe delam dobičkonosne trajde.
Tokrat pa bi nekaj dobička rad tudi usmeril v strojno opremo neglede na morebiten "pok balončka".
Zanima me v koliko časa cca bi se mi investicija lahko povrnila? Obstaja blue print za mining rig?
Poleg tega me tudi zanima katero valuto bi bilo najbolj smiselno rudariti? (Bitcoin zaradi velike zahtevnosti in navala najbrž ne?).

Mato989 ::

Z zastojn elektriko se ti povrne v cca. 4-5 mesecih od oka... samo boš moral vložit vsaj 3x 7k za 3 rige.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Baja ::

glej moj post pred tvojim. če pa že rudarjenje, je po mojem bitcoin asic najboljsa dolgorocna nalozba. pride te okoli 7kEUR, požre ~3.3kWh, pridela pa ~$1200 bruto/mesec. minus (morebitna) elektrika, minus (25%) davki.

aja, pa glasni so, ~75db.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Vuli ::

brezveze, da se neki zaganjaš. Če te že firbec matra sestavi Pc z 1,2 gpu-ji in probaj. 3 rige sestavljat ta čas, ETH bo šel itak v POS, pa že zdaj ni nekega bajnega profita.
1 Grafična za ~ 1000€ ti prinese recimo +-$4.38.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

c3p0 ::

S samooskrbo boš težko pokril 3 rige, malo si prej preračunaj, da ne bo denarnica bolela na koncu. Jaz imam enega s trenutno 6x gfx in še gre skozi.

Mato989 ::

Baja je izjavil:

glej moj post pred tvojim. če pa že rudarjenje, je po mojem bitcoin asic najboljsa dolgorocna nalozba. pride te okoli 7kEUR, požre ~3.3kWh, pridela pa ~$1200 bruto/mesec. minus (morebitna) elektrika, minus (25%) davki.

aja, pa glasni so, ~75db.


Problem ASICov je da jih potem ne morš za nič uporabit... če kupit minerja z 6 grafami lahko na koncu še vedno 1 uporabljaš sam, 5 pa prodaš za neko malo izgubo v skrajni sili... Kdo ti bo kupil ASICa čez 3 leta?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Baja ::

se strinjam, ampak ko bo šel eth na pos (predvidoma decembra?), boš pa rudaril kaj? je sploh še kaj profitabilnega? bo kaj profitabilnega ko se bo masa eth minerjev spravla na druge coine? komu bos potem prodal graficne z "majhno" izgubo?

po drugi strani z asicem, če tudi pade profit za 50 ali 75% v treh letih, je se vedno par sto evrov (ob zastonj elektriki). zraven tega si tolko zasluzjo, da pac kupis zmogljivejšega, starega pa odpišeš. big deal.

nabavjati rig, samo zato, ker bos mogoce lahko prodal potem se grafike, je neumnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Mato989 ::

Prvi problem oz. največje vprašanje je ALI bo ethereum res šel decembra na POS 100%... zgodovina kaže da se napovedi prehodov in sprememb na ethereumu v povprečju dogajajo 1-1,5 leta kasneje kot je napovedano...

Ne pozabimo, tole kar je letos Ethereum izvedel se je govorilo že za 2018 =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Baja ::

ja, naj reskira kdor hoče. jaz bi danes vzel asica ali dollar cost averaging.

kiFni ::

Boljš bi blo kupit eth kadarkoli pred novim letom, kot investirat v rige.
Ali pa prodat rige in kupit eth, če si rig že imel.
Danes bi imel 600% - 3000%+ prifita ;((

c3p0 ::

Če bi čebula... Rig ti skoz mina in se ne ukvarjaš s tečaji in špekuliranjem, samo hodlaš. Bolj psihološka finta.

MAX34216 ::

Je kdo že kupoval tukaj? Je tole legit?
https://bitmain.shopping/shop/

Machete ::

Ja je legit. (Nisem kupoval, preverjal legitimnost nekaj let nazaj..)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tidule ::

jaz bi bil previden. Zadnje leto se vrstijo negativni komentarji. Tudi nekatere cene so precej prenizke, da bi bile resnične. Da ti prodajajo ETH Miner z 500MH/s za dobrih 1000 EUR je IMO to good to be true.

MAX34216 ::

Ravno to ja... :-)
Zdaj sem šel za probo do konca za naročilom, in hočejo nakazilo preko Coinbase v crypto... a pišejo da se lahko plača preko paypala ali kreditnih kartic.

Baja ::

lahko probaš kontaktirati direktno bitmain, če je shop res njihov.

so pa cene res nizke. me kar mika nekaj nabaviti.

Baja ::

https://shop.bitmain.com/

zlgleda da je tole uraden shop. s19 pro je $9300

Senior Dev ::

Ima kdo The Bitmain Antminer E9? Zanima me kje ste ga kupili in koliko je bilo treba čakat?
https://www.notebookcheck.net/The-Bitma...

Bitmain has launched a new ASIC tailor-made for Ethereum. It can hit peak hash rates of 3GH/s, roughly equivalent to 32 GeForce RTX 3080 graphics cards. It consumes 2,665W of power and will be available for purchase later for an unspecified price.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Kripto mesi ::

Js imam, kupil včeraj v šparu dva komada na -25% (oma posodila svojo kartico).

GupeM ::

Kripto mesi je izjavil:

Js imam, kupil včeraj v šparu dva komada na -25% (oma posodila svojo kartico).

Lažeš. Ob nedeljah so trgovine zaprte. Drugače bi ti še verjel.

c3p0 ::

Za takega VIP ga pa že odprejo.

Sicer pa, if it sounds too good to be true...

SumTingWong ::

A dummy HDMI "hack" še deluje? Torej da z dummy HDMI unlockaš poln hashrate.

Tidule ::

SumTingWong je izjavil:

A dummy HDMI "hack" še deluje? Torej da z dummy HDMI unlockaš poln hashrate.


Kolikor vem deluje na RTX 3060, na vsaj 8x pcie slotu ter win 10 z gonilniki 7.05.

Na novejših čipih zaenkrat še nisem zasledil unlocka za ETH.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

red_baron ::

Zdravo,

Veliko vas pravi, da se več ne izplača.

EVO PRIMER:
kupiš 4X RTX3060TI za cca 900€ vsaka + še napajalnik vsaj 800W, PLATA, 8GB rama, SSD 128gb... pa par alu kotnikov in sestaviš en rig. Vse skupaj nekje 4000€.

Nicehash pravi, da na današnji dan okvirno dobiš neto ven 10,29€ oz-343€ na mesec. Elektrika (51,3€) je že odbita. Nekaj vzame še sistem seveda. Recimo, da je neto 320€.

Torej je ROI v dobrem letu dni ob predpostavki da laufa 24/7. Če kripto zraste se roi zmanjša ali obratno.

Recimo torej da se povrne v 14 mesecih ob TRENUTNIH cenah kripta. Seveda ti sistem ostane in ga tudi po dveh letih posamično prodaš za nekje 1000€ vse skupaj in se roi takoj premakne za dobra2-3 mesece.

Meni se to zdi kar hitra povrnitev investicije. Ob predpostavki, da NIMAŠ svoje sončne. Navsezadnje te GTX3060TI žrejo nekje 120W, seveda, če jih omejiš...

Če bi dal v neke sklade bi dobil nekje 5-6% na letni ravni mogoče....

red_baron ::

red_baron je izjavil:

Zdravo,

Veliko vas pravi, da se več ne izplača.

EVO PRIMER:
kupiš 4X RTX3060TI za cca 900EUR vsaka + še napajalnik vsaj 800W, PLATA, 8GB rama, SSD 128gb... pa par alu kotnikov in sestaviš en rig. Vse skupaj nekje 4000EUR.

Nicehash pravi, da na današnji dan okvirno dobiš neto ven 10,29EUR oz-343EUR na mesec. Elektrika (51,3EUR) je že odbita. Vnesel sem0,15EUR na kilovat (pa je trenutno manj pri Geni) Nekaj vzame še sistem seveda. Recimo, da je neto 320EUR.

Torej je ROI v dobrem letu dni ob predpostavki da laufa 24/7. Če kripto zraste se roi zmanjša ali obratno.

Recimo torej da se povrne v 14 mesecih ob TRENUTNIH cenah kripta. Seveda ti sistem ostane in ga tudi po dveh letih posamično prodaš za nekje 1000EUR vse skupaj in se roi takoj premakne za dobra2-3 mesece.

Meni se to zdi kar hitra povrnitev investicije. Ob predpostavki, da NIMAŠ svoje sončne. Navsezadnje te GTX3060TI žrejo nekje 120W, seveda, če jih omejiš...

Če bi dal v neke sklade bi dobil nekje 5-6% na letni ravni mogoče....

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

Kar pozabljaš je, da nimaš nikakršnega jamstva, koliko bo ETH vreden čez eno leto. Recimo leta 2018 je bil padec 10x, zdaj pa računaj koliko časa boš rabil, da se ti investicija povrne. Dodatno pozabljaš, da donosi niso konstantni ampak tvoj rig zaradi težavnost vedno manj in manj mina.

Recimo 200 MH/s rig je lani spravil iz sebe tam okrog 0.001, danes mogoče pride na 0.0003. Torej 3x manj.

Tako, da to kar je danes 10 EUR na dan, bo lahko čez pol leta 1 EUR na dan, potem pa računaj koliko časa boš rabil, da se investicija pokrije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Baja ::

pa se eth gre na pos. mogoče prej ko v letu.

c3p0 ::

Ah ja :) Ampak mining se trenutno skorajda ne splača. Moj rig brni že 4 leta in zna to leto ugasnit, kljub SE. Začuda so še vse gfx bp (6x 1070Ti, raznih znamk).

Baja ::

to pa ti skoraj ne verjamem. 8 veg trenutno da 400e/mesec čistega. pa kakšen evro al pa dva na kurjavi prihraniš ;)

ne bi pa zdaj vlagal v novo opreme, ker se bo stanje verjetno v parih mesecih obrnilo na glavo.

bozicek ::

Če štrom kradeš kje drugje se zaenkrat splača (pa da že imaš opremo)

Da jaz svoj rig premaknem domov in skoči položnica za 50€ gor, mi moja glavo odbije :D

S tem da so še podražitve elektrike na vidiku
Darila letos samo za poredne

red_baron ::

Baja je izjavil:

to pa ti skoraj ne verjamem. 8 veg trenutno da 400e/mesec čistega. pa kakšen evro al pa dva na kurjavi prihraniš ;)
Ceno elektrike sem že dal na 15 centov,

ne bi pa zdaj vlagal v novo opreme, ker se bo stanje verjetno v parih mesecih obrnilo na glavo.

Zdravo,
Pojdi na nicehash, odtipkas 3060Ti in ti lepo vrže ven nadan, teden, mesec.
To je če rudariš Btc.

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

rudariš eth, v btc-ju dobiš ven.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

bozicek ::

Ko bi bilo tako preprosto :)
3060TI za 900€ boš dobil samo LHR
Za Non LHR bo treba malce več odkašljati
in pa v Nicehash spremeniti iz $ v €
S tem da Nicehash ima kar visoke številke glede hash rate kartic (odbij kakšne 3-5 mh/s po kartici)

Z 4x3060TI LHR boš dobil ven 290€
Če dodaš še elektriko (ki je sedaj že počasi po 0,15€) dobiš ven 240€

Realno 200€

900*4=3600
300 za ostal šrot (napajalnik, plata, proc, ram, ohišje

Zaokrožimo na 4 jurje

4000/200=20 mesecev
ROI=1,5 leta

Na trenutno stanje
Čez pol leta boš, ob taki hitrosti rasti težavnosti, narudaril za polovico manj

Za info iz prve roke:
December 2020= 0,4 ETH na mesec
Maj 2021= 0,09 ETH na mesec
Danes= 0,045 ETH na mesec
Darila letos samo za poredne

red_baron ::

bozicek je izjavil:

Ko bi bilo tako preprosto :)
3060TI za 900€ boš dobil samo LHR
Za Non LHR bo treba malce več odkašljati
in pa v Nicehash spremeniti iz $ v €
S tem da Nicehash ima kar visoke številke glede hash rate kartic (odbij kakšne 3-5 mh/s po kartici)

Z 4x3060TI LHR boš dobil ven 290€
Če dodaš še elektriko (ki je sedaj že počasi po 0,15€) dobiš ven 240€

Realno 200€

900*4=3600
300 za ostal šrot (napajalnik, plata, proc, ram, ohišje

Zaokrožimo na 4 jurje

4000/200=20 mesecev
ROI=1,5 leta

Na trenutno stanje
Čez pol leta boš, ob taki hitrosti rasti težavnosti, narudaril za polovico manj

Za info iz prve roke:
December 2020= 0,4 ETH na mesec
Maj 2021= 0,09 ETH na mesec
Danes= 0,045 ETH na mesec


Zdravo,
Še enkrat sem preverjal na nicehash in da vedno imam v € nastavljeno. 4X 3060 ti naj bi pridelale 10.52€ in strošek elektrike je že odbit- vnesel sem 15 centov evrskih za kilovat.

Zakaj ne rudariš BTC zakaj samo ETH?

LHR se baje enostavno obide, da dela na polno, baje.... Vsaj na 3060 LHR...

Zgodovina sprememb…

Baja ::

NH itak rudari kar je najbolj profitabilno, izplačilo pa si lahko nastavis, ce se ne motim. ce pretvoris v fiat vrednost bos dobil isto, al v eth al pa v btc.

red_baron ::

Kartice LHR naj bi bilo enostavno odkleniti na full hash rate, tako da je vseeno katero dobiš.
Vsaj pri RTX 3060LHR je bilo enostavno dobiti RTX3060..

Tidule ::

red_baron je izjavil:

Baja je izjavil:

to pa ti skoraj ne verjamem. 8 veg trenutno da 400e/mesec čistega. pa kakšen evro al pa dva na kurjavi prihraniš ;)
Ceno elektrike sem že dal na 15 centov,

ne bi pa zdaj vlagal v novo opreme, ker se bo stanje verjetno v parih mesecih obrnilo na glavo.

Zdravo,
Pojdi na nicehash, odtipkas 3060Ti in ti lepo vrže ven nadan, teden, mesec.
To je če rudariš Btc.


V kripto se spuščat brez da imaš razčiščene osnove je recept za pridelat večji ali manjši minus.

Za NH ne rudariš BTC, na NH sploh ne rudariš v konvencionalnem smislu. Na NH ti v bistvu posojaš svojo računsko moč. Kaj točno se rudari določa NH odvisno od tvojega riga - lhr kartice praviloma ne rudarijo ETH, ker so na drugih algoritmih bolj profitabilne. NH potem tebi izplačuje najemnino za računsko moč v BTC. Tistega kar si dejansko narudaril pa ti nikoli ne vidiš. NH je tukaj samo posrednik.

Razlika je pomembna zaradi naslednje točke, ki si jo pozabil in sicer plačila davkov. Sicer glede na dejanske donose bo tega bistveno premalo, da bi se kdo spotaknil vate, ampak če gledamo celo sliko seveda je treba tudi to omenit.

To kaj ti nice NH izračuna na dan, kaj šele teden ali mesec je zgolj in le projekcija glede na trenutne cene. V realnosti se boš srečal s tremi tveganji - padec vrednosti, naraščanje težavnosti in podražitev elektrike. Nič od tega kalkualcija NH ne upošteva.

red_baron je izjavil:

Kartice LHR naj bi bilo enostavno odkleniti na full hash rate, tako da je vseeno katero dobiš.
Vsaj pri RTX 3060LHR je bilo enostavno dobiti RTX3060..


Potem raje prodajaj to znanje, če je tako enostavno.

V realnosti je za ETH full hash rate možno odklenit samo pri 3060, pa še to samo pod specifičnimi pogoji. Kot prvo morajo bit vse kartice na pci-Ex16 vodilu in nameščene moraš imet ustrezne gonilnike, ki delajo samo za windows ter še par malenkosti.

bozicek ::

In živi dokaz glede nihanja se ti je zgodil ravno danes
Še včeraj je ETH bil po 3370€ danes je na 3000€
Z isto konfiguracijo si izgubil evro na dan, kar na mesec prinese 30 evrov
Tvoj ROI se je tako povečal iz 20 mesecev na 23 mesecev
Darila letos samo za poredne

c3p0 ::

Počasi se bo splačalo bolj kupit in čakat da zrase, potencialni profit večji kot minat, kjer si takoj v luknji za vsaj par k€.
««
62 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324365 (5977) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141273 (728) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218226 (3865) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917762 (10922) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127469 (65196) -žiga-

Več podobnih tem