» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
60 / 63
»»

dvince ::

matico1 je izjavil:

Pozdravljeni rudarji! :D

Kaj kej rudarite? Jst sm trenutno na Musiccoin-u. Sm ga že prej, zdej je pa profitabilnost zrastla tko, da mi da 100 kovancev več na dan. Drugač sm pa zadnji mesec rudaril bolj te "ta zihr" kovance, prej pa vsepovprek znano in totalno neznano.

npr. Adnet, Buckcoin, Nihilo, SnowGem, Digibyte, Bitcore, Minex itd. Zaenkrat ni blo kakšnega boom-a, x2-x3, neki tud v minus..no, Bytecoin je naredu x10, ko je pršu na Binance ampak je potem padu tko, da je glih na nekih x3.

Maste kakšne "vroče" kovance za predlagat?

Lp


Luxcoin, btcp, galactrum.. upam da bojo zrastli 2-3× v par mesecih, galactrum lahko tudi več, ker še ni imel pumpa.
Najbolj pa stavim na btcp, samo to je bolj long term hold.

kekeck ::

trenutno 60% ETH, ostalo RVN, ZEC, ZEN, ZEL

matico1 ::

Luxcoin in galactrum sm pogledu, Galactrum ma res ravno linijo, že 3 mesce nekak pod 2$, bil je pa 16$ ob tistem zimskem boom-u. Zec, Zen in Zel pa mam neko malenkost vsakega.

Kiwix ::

Jaz ostajam na klasičnih algoritmih: equihash, eth, lyra, neoscript, mogoče še kakšen :).
Power limit 50%, ventilatorji na 33%, temperatura kartic 48-55C.

matico1 ::

a ti je že vroče? :D pr men trenutno power limit 82%, ventilatorji auto se mi zdi da okol 50-60%, temperatura kartic pa okol 70C.

Galactrum se pa že neki pumpa vidm.

taddeo ::

Včeraj sem dobil od Coinbase ta email;

Suspicious activity detected on your Coinbase account
Hi ....

Due to suspicious activity on your account, we have increased the holding time before you can withdraw your funds to 14 business days. This is meant to protect you against fraud by ensuring that you authorized this purchase. No action is required on your part.

If you believe this is in error, please contact us by visiting https://support.coinbase.com



Kind regards,
The Coinbase Team


kaj bi naj to pomenilo?

profdoktor ::

Mene zanima kaj pomeni da so nekatere grafične kartice izgubile že tretjino vrednosti v zadnjih treh mesecih?

Fritz ::

profdoktor je izjavil:

Mene zanima kaj pomeni da so nekatere grafične kartice izgubile že tretjino vrednosti v zadnjih treh mesecih?

Mal poglej oglase pa povej odkod ti takšne ideje? 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Uporabnik ::

Katera maticna je sedaj najbolsa price performance, za 6 gpu pa da ima embedded graficno?

Pa se, kje se nabavlja grosisticno grafice kartice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnik ()

kekeck ::

Ali ima kdo težave z ETC (Ether classic).
Nanopool in Ethermine mi javlja napako Pool sent wrong data, cannot set epoch, disconnect

Đekson Đek ::

profdoktor je izjavil:

Mene zanima kaj pomeni da so nekatere grafične kartice izgubile že tretjino vrednosti v zadnjih treh mesecih?


Linki prosim do teh kartic

Kinetic ::

Kartice niso nič izgubile, še zmeraj se niso vrnile na neko normalno vrednost.
RX570, ki sem jo kupil januarja za 220 eur, je identične ne dobiš pod 265 eur. Je bila pa že 300 tud ja!

Pustimo pa to za koliko se je pool povečal pa težavnost... pa cena namajnanih coinov padla...

Baja ::

majna kdo z vegami?

imam problem z eno kartico, ki vsake tolko zgubi nastavitve za frekvenco in voltažo, kljub temu da je vse nastavljeno z softpowertable (regedit)

ob zagonu je vse ok. prave frekvence in voltaze ampak vsake tolko od nekje potegne nizje cifre in mi ni jasno od kje. seveda miner takrat zmrzne.

kakšne ideje?

Spock83 ::

Spock83 je izjavil:

Baja je izjavil:

kolko pa pride takšna zadevica? kakšen link?



https://www.parallelminer.com/product-c...

Na žalsot je danes dosti dražje.


Če koga zanima, prodajam!

Qcube ::

Sem opazil da prodajajo emaile/gesla iz miningpoolhuba, če so zares vdrli ali je fake ne vem. Morda vseeno dobro bit pazljiv če ste drugje uporabljali enaka gesla oz. če tam držite namajnane kojne.

tikitoki ::

Kinetic je izjavil:

Kartice niso nič izgubile, še zmeraj se niso vrnile na neko normalno vrednost.
RX570, ki sem jo kupil januarja za 220 eur, je identične ne dobiš pod 265 eur. Je bila pa že 300 tud ja!

Pustimo pa to za koliko se je pool povečal pa težavnost... pa cena namajnanih coinov padla...


Za take primerjave bi moral upostevati se razmerje med EUR in USD in realni doprinos dviga cen GDDR5.

Se pa strinjam, da je bilo se najcenejse zadevo kupiti ob splavitvi. To se v racunalnistvu ne zgodi pogost.

Ico123 ::

Zanima me, če je kdo kupil antiminer E3 in ga je inštaliral - prosil bi za pomoč.

Imam že D3, ki sem ga uredil preko nice hash-a in zadeva funkcinira in rudarim BTC.

Pri E3 lahko eth, nastavitve antpool-a pa me matrajo.

profdoktor ::

Se splača trenutno kupovat minerje? Razmišljam da bi kupil 5 minerjev za ETH ampak se bojim da se mi bo zadeva preveč grela 3 sobno garsonjero.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

1pioneer ::

V stanovanju ni dobro rudarit. Pozimi ja, ker prisparas na ogrevanju, sedaj pa ne ker ti bo klima pozrla dobicek.

Ico123 ::

Ima kdo antiminer e3, ki so prišli konec julija ?
Ali pa, če ima kdo dobre izkušnje s temi zadevami.
Poizkušam ga nastaviti preko antipoola pa mi nikakor ne gre.
Pošiljam v bitmain, pa mi odgovori ne pomagajo.

Če je kdo v bližini Celja, bi prosil za pomoč, se bova dogovorila.

lp

EasyLife ::

Sori tukaj totalen analfabet cryptovalut in mininga, sam glede na nekaj zadnjih objav se sprašujem, ali se vam to res splača??? Da šparaš na ogrevanju pozimi in, da ti poleti klima poje dobiček?? Zveni, kot neke vrste životarjenje tole rudarjenje. Ali se motim? Si je kdo že prislužil kakšen večji dohodek, z izjemo tistih, ki so kupili/rudarili pred vrednostjo BTC 20.000$.

dronyx ::

Saj ti ne bodo povedali po pravici. Seveda se vsem "splača" in mastno služijo. Tule imaš primer ene take profi naprave za miniranje. Stane verjetno krepko čez 1000 €, na mesec pridela pa 20 € (odšteta elektrika).

Qcube ::

EasyLife je izjavil:

Sori tukaj totalen analfabet cryptovalut in mininga, sam glede na nekaj zadnjih objav se sprašujem, ali se vam to res splača??? Da šparaš na ogrevanju pozimi in, da ti poleti klima poje dobiček?? Zveni, kot neke vrste životarjenje tole rudarjenje. Ali se motim? Si je kdo že prislužil kakšen večji dohodek, z izjemo tistih, ki so kupili/rudarili pred vrednostjo BTC 20.000$.


Trenutno se ne splača, oz. še vedno dobiš več kot plačaš elektriko, ni pa dosti. Ne vem pa po čemu ti sklepaš da rabiš klimo, a drugi nebivalni prezračeni prostori ne obstajajo?

Baja ::

če sproti prodajas je profit tak kot je trenutno. če pa počakaš na kakšne boljse case za prodajo pa ja, se da.

4x r9 270 so se poplačale ~x50 (pri trenutnih cenah, pri 20k/btc je blo to ~133)

bobby ::

Lahko imas logiko minerjev, vse kar namajnam, prodam takoj in imas profit, kot pac so trenutne cene, ce nimas kredita za rig.

Druga logika, imas rige, hodis v sluzbo, stroske placujes iz primarnega dohodka, vse narudarjeno hrckas na boljse cajte

Vecina logika majnerje je bila, vzamem kredit, majnam ker gre vse samo gor in bom imel kup evrov. Ampak pri teh se jenlogika podrla, ker imajo rig, strosek z rigom, strosek kredita in kar je namajnano se jim ne izide vec. No taki danes prodajajo pol leta stare rihe za 2k eur samo da se znebijo tega bremena.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

profdoktor ::

Takim se pravi špekulanti. To ti je isto kot pri kreditih v frankih. Vsi so mislili da se bo splačalo, ko pa se ni izšlo pa v jok in na drevo. S tem da če si nasedel z grafičnimi karticami ne moreš terjati od države, ker je ta dejavnost bila vedno označena kot visoko tvegana in to je bilo tudi splošno znano.

4knative ::

Počasi se bo spet splačalo rudarit ETH, ko pade pod 100$.
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

kekeck ::

Ni nujno da bo diff padel.
Trenutno en rig na NH drug pa na ETH.
Ni za prehvalt, glih za štrom +par centov. Še dobr da gre jesen v hišo, da ne bo več treba toplote čez okna metat.

Baja ::

Vege na xmr-u še vedno plunejo za približno 2,5x porabe.

Baja ::

po drugi strani pa je tezavnost zrasla za enih 50% v zadnjem tednu, dveh. je kdo zasledil kakšne novice o v7 asicih? tezko verjamem da je tolko folka prešaltalo, ker razen veg in asicov si v bistvu na istem kot eth/whatever.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

gustek_si ::

Se splača 4x RTX 2080Ti za ETH? Verjetno rabiš nekaj mesecev da se pokrijejo kartice in elektrika?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Baja ()

Vazelin ::

mesece pretvori v leta pa bo

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Baja ()

gustek_si ::

Razmišljam o nabavi dveh mining rigov. V vsakem rigu bi imel 4 kose RTX 2080Ti. Pomoje bi si pokril te kartice v pol leta... :|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Baja ()

amacar ::

Ja splaca se, ampak vzami vsaj 8 na en rig, drugace izpades gustek.

gustek_si ::

Ne morem, ker mora bit čim manjši rig. Skril ga bom v javni ustanovi, kjer mi ne bo delal stroška z elektriko in povzročal migren zaradi hrupa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Baja ()

amacar ::

Rig pustis doma, pa sebe skrijes v javno ustanovo (umobolnica?).

kiFni ::

gustek_si je izjavil:

Ne morem, ker mora bit čim manjši rig. Skril ga bom v javni ustanovi, kjer mi ne bo delal stroška z elektriko in povzročal migren zaradi hrupa.

POl pa rajš kup kakšnega antminerja za equihash, te so majhni. Samo to nisi slišal od mene :D

p.s. me prav zanima kaj na skrivaj rudarijo printbox avtomati po sloveniji :D;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

gustek_si ::

Kako je kaj dobičkonosno rudarjenje te dni? Tuhtam da bi vzel 16 komadov 2080 RTX kartic.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Baja ::

pogoji so pravzaprav idealni. nizki davki, nizka tezavnost. win win

bobby ::

Ali si se vsaj pozanimal, koliko namajnajo 2080 serije al samo trolas?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

amacar ::

Kreten je in samo trola.

gustek_si ::

amacar je izjavil:

Kreten je in samo trola.

Zahtevam, da se te odstani iz foruma. Če nisi sposoben kulturnega dialoga in si živčn ko prasc nimaš kaj tu iskati.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Baja ::

lol, gtfo gustek

bobby ::

Odgovoril si neumnostim, ampak ne meni, od katerga bi lahko pricakoval realen odgovor.
Podaj info, katero sem jaz podal pa se bomo naprej konstruktivno pogovarjal.

Ps. Zakaj nwbi Veg nabavil pa xmr majnal?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

maco-maco ::

Sem prižgal 2 grafične za ogrevanje, samo vidim, da se mogoče celo ne splača. A kaj še rudarite?
Bolha se počasi polni z rigi starimi manj kot leto dni. Sicer so cene večinoma še iz zlate dobe, a se bo verjetno kmalu streznil folk.


En je z 12x 1060 mining brez video izhodov. Kaj bodo z vsem tem naredili, če se cene ne popravijo oz. gredo še dol. Pa verjetno še kakšni poračuni za elektriko pridejo, pomlad, vročina... Tole zgleda še večji balon kot direktno nakupovanje kripto valut.
Kaj?

Mato989 ::

Za neko ceno se bo vedno nekdo nasel da kupi... Za 1 cent odkupim 200 komadov...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

1pioneer ::

Js lepo ogrevam in rudarim. Mam radiator ki mi vrača stroške el. nazaj :)

maco-maco ::

Ja, samo modeli imajo po 100 in več grafičnih. Tolk pa res ni potrebe po ogrevanju.
1
2
3
To so očitno pred enim letom vsi poblazneli. Ni mi jasno, kaj bodo sedaj in kako jim je ratal zadet večletni vrh. Grafične so bile takrat nenormalno drage in velika verjetnost je, da se ne bodo odplačale kljub prodaji.
Kaj?

Qcube ::

Jaz samo čakam da veliki minerji izklopijo mašine ker si ne bodo morali privoščiti plačevanje elektrike. Ko bo nethashrate padel bo to priložnost za manjše minerje ki nimajo velikih stroškov in se lahko igrajo tudi z začasno izgubo. Veliki centralizirani bodo propadli, manjši razpršeni preživeli.

gustek_si ::

Se bo pa malo več čakalo ko boš plačeval v trgovini z BTC. Ker itak bo kmalu BTC namesto USD in EUR.
««
60 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324398 (6010) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141274 (729) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218232 (3871) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917773 (10933) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127569 (65296) -žiga-

Več podobnih tem