» »

Xbox One

Xbox One

««
3 / 27
»»

hojnikb ::

počakaj na mercator akcijo -20%
#brezpodpisa

IcyFox ::

wow, kdaj pa bo ta akcija?

Pesimist ::

komu se že pajtlajo kolena glede nove grožnja za xbox live? :))

Na srečo imam še ps4... :D

marceb ::

in kaj je nova grožnja?

Pesimist ::

Da bojo ddosali xbox live tako dolgo, dokler nebo MS sam izklopo serverjev, kar v končni fazi pomeni, da so napovedali smrt Xboxa. 25.12.2014
:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Zmaj33 ::

Kaj je fora tega? Če bi kaj takšnega se zgodilo in bi bil ps4 edini brez konkurence, bi bilo vse dražje.

Pesimist ::

nevem.

veqlargh ::

Matr, kako kupujete špile za xbox one? Vse fizično? Nimam pojma kako bi kupil digitalno kopijo, na xboxu sem videl, da lahko dodaš paypal podatke ampak itak teži za točen naslov... kaj, moram ponaredit enega za USA/UK?

kratos ::

Ena novica za xbox one uporabnike:
http://misterxmedia.livejournal.com/182...

Spet se uresničujejo moje napovedi (kot da sem jasnoviden) iz tistih debat ko so nekateri osebki zatrjevali da bo to generacijo razlika med konzolama drastično večja zaradi "zanič" x1 hardwara. Vse je en velik marketing sonya in microsofta že od samega začetka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

kratos ::

More?
Nadgradnja x1 Esram orodij ki je prišla decembra, tega niso napisali vendar je nek komentator podal informacije.

updated Esram tools December 2014 :
- http://gamingbolt.com/xbox-one-october-...

- http://gamingbolt.com/xbox-one-december...

k4vz0024 ::

Ali obstajajo freeware igre za Xbox One?

kratos ::

z xbox live gold dobiš dva špila vsak mesec... sicer so zaenkrat vsi zanič tako kot na ps4-ki vendar so pa zastonj! :) razen wormsi so bli prejšni mesec, ki so mi kar pri srcu saj jih že najmanj 10 let nisem igral hehe

k4vz0024 ::

Kako pa je pri Xbox One, oz. ali je xbox live gold storitev, ki je dosegljiva preko Xbox One?

veqlargh ::

Kratos, hvala za prvi link, zanimivo branje.

kratos ::

@k4vz0024 xbox live ima vsak, če hočeš pa gold storitev kjer dobiš nekaj bonitet pa moraš plačat cca. 35€/leto (včasih še celo manj če imaš srečo).

@veqlargh np, tudi meni je bilo. Branje bi pa priporočal predvsem kakšnemu vnetemu sony fanu, ki je kupil konzolo glede na strojno moč ki je superiorna samo na papirju in še zdaleč ne v praksi (ponovno kot pri prejšni generaciji).

veqlargh ::

Ah, taki ne bodo nikoli priznali česarkoli in se je prepirat z njimi res izguba časa. Tam so važne samo številke. Nima veze, bi vzel PS4 če bi mi tam ble ekskluzive zanimive. Mi pa X0 vseeno bolje služi kot kompleten sistem ob TV-ju. Zato je pač ta pristal doma. En sistem na vseh napravah, ni boljšega. Od PC-ja do telefona in XO.

k4vz0024 ::

Sem malce poguglov pa ni kaj napisanega ali dostopnosti free games.

BTW, se da z Xbox 1 uporabiti še kaj drugega kot za špil?

kratos ::

Kaj ni napisanega ? Z xbox live gold dobiš mesečno 2 igre zastonj, googlaj "games with gold".

Za vrsto stvari, glasba, DNLA, filmi prek usb diska, programi kot so netflix, youtube,... Če imaš kinect pa še upravljanje tv-ja, ojačevalca (zvočnikov) z glasovnimi ukazi (oz. ob prižigu konzole ti avt. prižge vse druge elektronske naprave ki jih nastaviš), gledanje TV-ja prek xboxa (z nekaj omejitvami kot je recimo OneGuide)...
Saj ti vse na googlu piše kaj vse ponuja xbox one.

k4vz0024 ::

To že. Ampak neke free alternative live goldu pa ne najdem.

Kako pa se obnese brskalnik? Je mogoče priklopiti tipkovnico za PC (wireless)?

Pa poslušanje internetnega radija?

Kaj pa je s tem 3D? Dobiš očala zraven?

Hvala za odgovore

kratos ::

To so taka uprašanja ki bi jih izvedel v minuti na googlu... Free alternativa goldu ? imaš free live ter plačljiv live, ni druge. Brskalnik kot brskalnik, seveda je možen priklop tipkovnice vendar gre z glasovnim iskanjem (bing) vse 3x hitreje. Za poslušanje radija nevem ker nisem preizkusil vendar ne vidim razloga da nebi delal. 3D očala dobiš zraven tv-ja ne konzol, konzole ti samo predvajajo 3d bluray filme ter igre (v prihodnosti).

ETI3n ::

kratos je izjavil:

Ena novica za xbox one uporabnike:
http://misterxmedia.livejournal.com/182...

Spet se uresničujejo moje napovedi (kot da sem jasnoviden) iz tistih debat ko so nekateri osebki zatrjevali da bo to generacijo razlika med konzolama drastično večja zaradi "zanič" x1 hardwara. Vse je en velik marketing sonya in microsofta že od samega začetka.

http://www.gamepur.com/news/17765-spenc...

Oh miracle...

kratos ::

"No drastic upgrade means exactly that, the console won't seem like it's brand new out of nowhere. He's being careful to not overhype it...He also says, clearly, that the hardware will stay the same (duh) and it will make the Xbox better at doing what it was built to do best, namely use the CPU, tiled resources in ESRAM and true multi-threading..."

In citat tvojega linka "DirectX 12 will improve graphics performance by 50%", gledano na trenutno stanje (kjer grafično še vedno prevladuje X1 in njegov Ryse) potem je logično kaj lahko še sledi.

Si si sploh prebral linke ki sem jih nalimal ? sklepam da ne če si pričakoval čudež.

Za take ki ne razumejo bom po domače povedal, predstavljaj si 2 pomaranči različnih velikosti, v našem primeru; ps4 večja - xbox one manjša, in ko jih izstisneš dobiš iz manjše več soka napram večji, ker je preprosto bolj sočna čeprav je manjša. Na tak način se bo to izkoriščalo in niso vpletene nobene dodatne pomaranče (po tvoje magija).
Če pa zdaj tega nisi razumel, ti pa neznam bolj kmečko povedat v čem je fora da je xbox one lahko posledično v praksi grafično močnejša konzola kljub "slabšemu" hardwaru na papirju, če bi bilo obratno in bi x1 izdali z superiorno strojno opremo bi seveda večina naivnežev kupila slednjega ravno zaradi tega. Ljudje so že tako zabiti dandanes da ne gledajo več na izbiro iger, temveč samo na številke in imaginarno moč konzole, žal, čedalje več je takih in bo kmalu tudi pri nas "murica" če ni že.

veqlargh ::

Glavno pri vsem je tole:

These are also hints to the total coherence of the entire Xbox One SoC, where exploiting regime every piece of hardware does not incur latency issues or bottlenecks (which happens on PS4 when using 4 CU for GPGPU with the bandwidth between CPU and GPU that drops down, being the PS4 balanced only for values of 14: 4 CU, not all directed to render therefore, worth the loss of bandwidth).


Pri PS4 so se začele omenjene težave pri nekaterih naslovih že pojavljat.

Pa tole (ker so govorili, da ima XO ATI 7700 GPU):
...A very different thing from the hardware structure of the ATI 7700 that has only one CCP...

It also offers the PS4 architecture more like the PC card than to that of One(misterx - actually 2015 PCs will have Xbox One architecture but Xbox One have some custom accelerators called accelerated DX12+ such as FPGA, HMC that will be available on PCs later)


Za konec pa še tole:
PS4 GPU = GCN 1.0, XO GPU = GCN 2.0


To je vse. Kako se bodo pa stvari izkoriščale v prihodnosti oz. ali je vse to dejansko res, pa bomo tako ali tako videli.

ETI3n ::

kratos je izjavil:

"No drastic upgrade means exactly that, the console won't seem like it's brand new out of nowhere. He's being careful to not overhype it...He also says, clearly, that the hardware will stay the same (duh) and it will make the Xbox better at doing what it was built to do best, namely use the CPU, tiled resources in ESRAM and true multi-threading..."

In citat tvojega linka "DirectX 12 will improve graphics performance by 50%", gledano na trenutno stanje (kjer grafično še vedno prevladuje X1 in njegov Ryse) potem je logično kaj lahko še sledi.

Si si sploh prebral linke ki sem jih nalimal ? sklepam da ne če si pričakoval čudež.

Za take ki ne razumejo bom po domače povedal, predstavljaj si 2 pomaranči različnih velikosti, v našem primeru; ps4 večja - xbox one manjša, in ko jih izstisneš dobiš iz manjše več soka napram večji, ker je preprosto bolj sočna čeprav je manjša. Na tak način se bo to izkoriščalo in niso vpletene nobene dodatne pomaranče (po tvoje magija).
Če pa zdaj tega nisi razumel, ti pa neznam bolj kmečko povedat v čem je fora da je xbox one lahko posledično v praksi grafično močnejša konzola kljub "slabšemu" hardwaru na papirju, če bi bilo obratno in bi x1 izdali z superiorno strojno opremo bi seveda večina naivnežev kupila slednjega ravno zaradi tega. Ljudje so že tako zabiti dandanes da ne gledajo več na izbiro iger, temveč samo na številke in imaginarno moč konzole, žal, čedalje več je takih in bo kmalu tudi pri nas "murica" če ni že.

kratos, očitno nisi razumel moje sporočilo oz prliman link.Seveda nisem prebral tvojih prlimanih linkov (ker ne spremljam teh console wars) ampak poudarek je bil na Dx12.Vsi pričakujejo čudeže, ampak na koncu ostanejo razočarani ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ETI3n ()

kratos ::

Potem se pa opravičujem ker sem si tvoj post drugače interpretiral :)
Se pa strinjam, stvari se od vedno premikajo počasi v grafičnem smislu, nikoli ni bilo nekega res drastičnega preskoka v svetu iger (vsaj kar se grafike tiče) počasi dopolnjujejo ter izboljšujejo vse aspekte in šele čez čas pridejo na nek nivo, na začetku bo dx12 malenkost boljši od predhodnika vendar bo čez recimo dve leti možno primerjati dx12 takrat/danes kot noč in dan, vendar pri samem štartu teh aplikacij pa seveda nebo nobenih presežkov.

ETI3n ::

kratos je izjavil:

Potem se pa opravičujem ker sem si tvoj post drugače interpretiral :)
Se pa strinjam, stvari se od vedno premikajo počasi v grafičnem smislu, nikoli ni bilo nekega res drastičnega preskoka v svetu iger (vsaj kar se grafike tiče) počasi dopolnjujejo ter izboljšujejo vse aspekte in šele čez čas pridejo na nek nivo, na začetku bo dx12 malenkost boljši od predhodnika vendar bo čez recimo dve leti možno primerjati dx12 takrat/danes kot noč in dan, vendar pri samem štartu teh aplikacij pa seveda nebo nobenih presežkov.

Ni panike, se zgodi.Mi pa X0 bolje sluzi kot PS4, punci sluzi predvsem kot odlicna multimedija, edino velikost me moti, ter nabiranje vsakodnevnega praha.Me zanima kako vi resujete tezavo?

veqlargh ::

Jaz ga mam zaprtega v omarici pod TV-jem. Če nebi blo kinecta nebi vedel, da ga imam :D

Pesimist ::

Ja tak kot je prezentiral dx12 bi vsak takoj pomislo wow vec kot 100% povečanje moči na istem hardweru. Vbistvu je to zavajanje na najvišjem nivoju. Tudi ce je demo realen, normalna igra ni sistavlena saamo iz teh pospešenih naprednih klicov, zato ne pricakovat vec kot 10% od 60fps igre. Od multiplatformk pa takaltak ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kitl76 ::

Eno hitro vprašanje Xbox Live Gold 1 mesečno članarino je možno sklenit s kreditno kartico direktno preko Xbox One? Pa še eno vprašanje zakaj med lokacijam, kjer živim ni Slovenije? Sam sem nastavi na UK je to v redu?

kratos ::

Ja kupiš lahko karkoli s kartico, samo nek fejk naslov vpišeš namesto tvojih pravih podatkov (recimo od kakega hotela). Slovenija ni uradno podprta, pa tudi če bi bila nebi imel nobene koristi od tega. Lahko imaš na UK vendar ti priporočam da zamenjaš na US ker so vse igre ter ostale stvari za cca. 20% cenejše, saj je vrednost dolarja manjša od € oz. ?

kitl76 ::

OK najlepša, hvala. Še eno vprašanje, če prav razumem, če kupim igro si jo v bistvu dol potegnem na disk in se tam shrani in potem ne rabim imeti ploščka.

drvo ::

kitl76 je izjavil:

OK najlepša, hvala. Še eno vprašanje, če prav razumem, če kupim igro si jo v bistvu dol potegnem na disk in se tam shrani in potem ne rabim imeti ploščka.

Seveda.

kratos ::

Sony Online Entertainment je prodan, še ta kopica ekskluzivnih iger za ps4 se bo po vsej verjetnosti prikazala tudi na x1. Med njimi H1Z1, Planetside 2, DC Universe Online, Everquest,...
https://www.soe.com/community

https://twitter.com/j_smedley/status/56...

kitl76 ::

Odlično :)

Pesimist ::

I guess I can sell my PS4 then. Zarad planetside sem ga primarno kupo in zarad slovenske Fifa lige vendar slednja se je izkazala za neresno in katastrofalno tako da skatla se samo idla. Bom si pa v prihodnjih mesecih vzel cas zaigrat vsej first light :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kratos ::

Aja pa battlefield Hardline beta je danes prišla na xbox store, tako da jo lahko slab teden preizkušamo :)

kitl76 ::

Jo že vlečem :)

Pesimist ::

Jo ze spilam kar fun, glede na to da bf4 samo male mape TD spilam.

kitl76 ::

Dobra je. Eno vprašanje a to špilaš z gamepadom, ki ga originalno zraven dobiš? Jaz sem toliko navajen na PC gaming, da se s tem gamepadom počutim prav okornega. Sensitivity maš nastavljeno na koliko? Meni prav miška manjka ne vem kako se privadit na tole.

Pesimist ::

Sej nisem reko da sem dober. Ponavadi prvi ali drugi od spodaj navzgor na lestvici :D
Jaz se nisem do dans gamepada za streljacine osvojil in ga verjetno nikol nebom vsej ne na taki nivo ko eni.

kitl76 ::

Ja pa mogoče obstaja za streljačine kaj drugega kot gamepad.

scipascapa ::

kok so kaj rabljeni x1?

kitl76 ::

Še eno vprašanje imam glede gamepada. Zraven sem dobil dve bateriji in sem bil kar malo šokiran, da plošček nima svoje baterije, ki bi se polnila. Zanimam me koliko časa potem glede na to, da skozi vibrira sploh zdržita dve bateriji?

kratos ::

@janny76 to je ena boljših lastnosti xbox one kontrolerja verjemi. Kupi 4x eneloop polnilne baterije z polnilcem za cca. 20€ in si preskrbljen za vedno. Pri ps4-ki ki ima kontroler z vgrajeno okleščeno 1000mah baterijo ti zdrži cca. 6 ur kar ni nič v primerjavi z x1, čez čas pa veš da bo še slabše in boš dobil ven le kake 2-3ure. Zato je še najbolj praktična rešitev nakup dodatnega kontrolerja (da lahko nemoteno igraš naprej - brez ovir kablovja), kar je po moje čist zgrešeno da si primoran imeti 2 kontrolerja zaradi zanič baterije.

Medtem ko mi moje eneloopke ki imajo skupaj 2800mah zdržijo neverjetno dolgo, niti nevem na koliko časa jih moram polniti vendar lahko trdim da z zagotovostjo zdržijo najmanj 24ur+ kar je cca. 4x več od ps4 (polnim jih 1x mesečno), ko preneha vibracija (indikator da so baterije že prazne) v 5 sekundah zamenjam in voila.

kitl76 ::

Ja imaš prav!

Pesimist ::

idi po play and charge kit. menda okol 20EUR. Drzi kamot 24 ur nabijanja fife.
ps4 kontroler ma res katastrofo od batarije. sploh ni hec.

mas tudi 3rd party baterije z stojalom za kontroler.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kitl76 ::

Pesimist hvala to sem rabil.

ETI3n ::

scipascapa je izjavil:

kok so kaj rabljeni x1?

Tam do 300€, brez kinecta, iger, itn.Pri nas so cene visoko absurdne, sicer jaz sem kupil X0 iz Nemcije (za borih 150€) tovarnisko nova, brez kontrolerja, adapterja, itn :)

kitl76 ::

Ko si ravno omenil kinect. Me zanima, če je kaka dobra igra za to, doma imam edino Kinect Rival Sports.

mihastopar ::

Ali vse igre podpirajo tipkovnico na xbox1?
««
3 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xbox Series X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Konzole
36271954 (1271) oo7
»

Xbox game pass v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16021717 (705) Magic1
»

Nakup Xbox One X ali PS4PRO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9517412 (14376) kevin55
»

Xbox "ONE" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
12532673 (22106) greeenmaster

Več podobnih tem