» »

GSM oddajnik in sevanje na relativno majhni razdalji

GSM oddajnik in sevanje na relativno majhni razdalji

Osprey ::

Zanima me vaše mnenje o sledečem. Na službeni lokaciji so nam na sosednjem objektu, ki je oddaljen ca. 20 - 25 m zračne črte postavili GSM bazno postajo. Naše pisarne so skoraj v ravni črti od pozicije anten. Moram priznati, da me zaradi tako majhne razdalje skrbijo morebitni vplivi sevanja. Vaše mnenje?

hojnikb ::

A mobitel, ko ga nosiš par cm od svojga korenjaka, te pa ne mot ?
#brezpodpisa

Osprey ::

Tam ga nosim samo, ko se premikam (beri: hodim), doma, v avtu ali pisarni ga definitivno nimam v žepu.

hojnikb ::

Brez skrbi, nebojo ti začeli rasti dodatni udi zarad tega "sevanja". :)
#brezpodpisa

.:joco:. ::

Na kratko: Ne. Sevanje v tem območju ne more povzročat nobenih zdravstvenih težav, vplivov na počutje ipd. Ne glede na to kako blizu je postaja.
Se pa zna zgodit, da bo koga zdaj bolela glava in bo mislil da je od tega (čeprav ni) in bo zganjal paniko.
Na dolgo se sicer da razpravljati o tem, ampak bolj kot ne povzroča le nepotrebno paniko pri ljudeh, ki ne razumejo o čem teče debata. Več tle.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

jebiveter2 ::

Če antene niso obrnjene v pisarno, ni sile.

jebiveter2 ::

Na oddajniku so ponavadi usmerjene antene.

Če niso obrnjene v tvojo stran, ni tudi razloga da bi bile, ne boš prejel praktično ničesar

Osprey ::

Prosim, če se zadeva prestavi v Mobilne tehnologije.

Sej mi je popolnoma jasno, da gotovo "dobiš" več sevanja od samega aparata zaradi neposredne bližine. Je pa gotovo tudi res, da aparat seva večinoma samo takrat, ko poteka klic, bazne postaje pa oddajajo non-stop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

Osprey ::

Sem še enkrat preveril, in dejansko je tako, da so antene usmerjene direktno v našo pisarno. Torej ca. 20 m stran je antena, ki je orientirana direktno proti nam v ravni črti. Na splošno nisem nek fanatik kar se tega tiče, tudi doma imam Wifi in podobno, ampak to se mi pa res zdi že skoraj preveč. Ali se motim?

jebiveter2 ::

Verjetno se motiš

Osprey ::

OK, bomo videli, kaj bodo pokazale meritve.

jebiveter2 ::

In kdo naj bi to meril ?


Če so to razni radiostezisti in podobna homeopatska navlaka ti bodo izmerili vse, še tisto čegar ni

Osprey ::

Ne, po postavitvi bazne postaje pridejo neki pooblaščenci mobilnega operaterja, ki opravijo meritve EM sevanja.

driver_x ::

Osprey je izjavil:

Ne, po postavitvi bazne postaje pridejo neki pooblaščenci mobilnega operaterja, ki opravijo meritve EM sevanja.


Ampak tile so merodajni ravno toliko, kot tisti en post višje.

SmeskoSnezak ::

Torej, kako je s tem?

A sevanje škoduje ali ne?

Jaz sem našel tale link http://www.bidocean.com/cellphone.php
@ Pusti soncu v srce... @

jype ::

Gradiva na tem linku ti ni treba upoštevat, ker so mnoge navedbe v njem neresnične.

LeQuack ::

Tudi cigarete včasih niso škodovale zdravju, dokler naenkrat so. Hočem reči da so dolgotrajni učinki še neraziskani in bomo mogoče v prihodnosti zvedeli, da je stvar škodljiva. Vsekakor si ne bi upal z gotovostjo trditi, da nekaj zagotovo škoduje ali pa ne, kot nekateri zgoraj nad menoj, ki so očitno šli v prihodnost in od tam prinesli odgovore.

Če ne drugega so tukaj psihološki učinki, ki niso zanemarljivi, recimo nasprotje placebo efekta. Če ti nekdo s pištolo meri v glavo to ne škoduje tvojemu zdravju, vsekakor pa psihološko vpliva nate.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

jebiveter2 ::

Dolgotrajni učinki so raziskani: Ni jih

jype ::

LeQuack> ki so očitno šli v prihodnost

V prihodnost smo šli že malo po drugi svetovni vojni, ko se je te raziskave dejansko opravilo.

Zdaj razumemo, kdaj sevanje postane ionizirajoče in s tem tudi nevarno.

jype ::

Več o tem:



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi v Sloveniji preizkusili 5G, frekvence bodo prihodnje leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
14022789 (15903) bozicje

5 G - za in proti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15424511 (17572) Jazon
»

Nastavitev routerja v najemniški hiši

Oddelek: Pomoč in nasveti
442536 (1537) val46
»

5G ali vremenska napoved: moramo res izbirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6424740 (13743) LeQuack
»

Nov standard LTE Advanced bo nared do petka

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
347649 (6864) guest #44

Več podobnih tem