» »

5 G - za in proti

5 G - za in proti

1
2
3 4

Poldi112 ::

Pusti jih. Obsedeni so s svojim področjem. Eni imajo fetiš na okolje, drugi na sevanje, tretji na zasebnost. In potem iščejo odrešenika nekje v raji, ki še ni spregledala, namesto da bi znanje uporabili aktivizem oz. vsaj za zaščito.

Medtem ko pametni uživajo pod svobodnim soncem in sledijo svojim sanjam.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Revija Zarja... visoko strokovna revija s peer review članki. ;)
sudo poweroff

Vice ::

Pika na i je izjavil:

Vice je izjavil:



Ljudje ki jih kontrola ne skrbi so samo naivni in neizobraženi.

Prav. Ljudje, ki jih kontrola tako nemogoče pretirano skrbi, so pa samo izobraženi? paranoiki. Zmenjeno.

Ko sem v službi, sem pod kamerami. Zakaj je to POVSEM PRAV, ti pa ne bom razlagala, ker nima smisla.


Noben ni paranoik. Če je tebi normalno, da v trgovini kupuješ samo cuker in robčke za pred TV in če je zavarovalnica, banka... pripravljena dobro plačati ta podatek jim ga z veseljem prodam. Samo ne se jokat ker boš imela manj ugodno zavarovanje, manjši kredit... kdo pa si želi zafurstrirane, zapečkane ljudi od katerih podjetja nimajo nobenih koristi. To je realnost danes od katere se dobro služi, zato rabimo naivne kot si ti.

Pika na i ::

Vice je izjavil:

naivne kot si ti.

To verjetno misliš take (kot si ti in tebi podobni?), ki razlagajo, kako prelepujejo kamere na prenosnikih, potem so pa varni, ko prenosnik s sabo nesejo v posteljo in na wc.
Jasno, kontrolirate internet, ne on vas.
Ja, pa res, le kdo je tu naiven.

poweroff je izjavil:

Revija Zarja... visoko strokovna revija s peer review članki. ;)

O strokovnosti revije nisem govorila. Da jo (pre)bereš občasno, pa ne zanikaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pika na i ()

Poldi112 ::

> To je realnost danes od katere se dobro služi, zato rabimo naivne kot si ti.

In kako ti, ki si razgledan, skrbiš za svojo zasebnost?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

O strokovnosti revije nisem govorila. Da jo (pre)bereš občasno, pa ne zanikaj :)

Huh, že par let ne. V bistvu že 15+ let nimam TV, zadnjih nekaj let pa sem dobival edino revijo Monitor na katero sem bil naročen, pa sem jo sedaj odpovedal.

Od časopisov sem nazadnje kupoval Sobotno prilogo - 3, 4 let nazaj.

Slovenskih medijev tako na splošno ne spremljam - razen radio v avtu. In pa spletne medije.
sudo poweroff

Smrekar1 ::

dronyx je izjavil:


Ja, zanimivo da ni še nikakršne skupine ki bi se borila proti tem IR panelom. :)


Najbrž zato, ker je infrardeča svetloba samo neškodljiva toplota, medtem ko so mikrovalovi elektromagnetna radiacija oziroma sevanje. Kot v Černobilu!

Machete ::

Mene najbolj zanima v katerem primeru je dobro biti pod kamero.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ToniT ::

Machete je izjavil:

Mene najbolj zanima v katerem primeru je dobro biti pod kamero.

Če delaš na televiziji in si napovedovalec ali kaj podobnega. Ali pa si igralec itd...
Je kar nekaj poklicev...

Cruz ::

ToniT je izjavil:

Machete je izjavil:

Mene najbolj zanima v katerem primeru je dobro biti pod kamero.

Če delaš na televiziji in si napovedovalec ali kaj podobnega. Ali pa si igralec itd...
Je kar nekaj poklicev...
Bi rekel, da so ti poklici na kameri, pod kamero si razlagam kot neko opazovanje. :)

Machete je izjavil:

Mene najbolj zanima v katerem primeru je dobro biti pod kamero.
Dejansko v nobenem, če se gremo nek zdrav odnos. Lahko bi rekli, da na blagajni, ampak je bolj pomembno, če je kamera usmerjena v stranko, v tebe ne rabi biti. :)

Moje prvo počitniško delo je bilo v skladišču trgovine z oblačili. Kamere so bile povsod, šef pa je v pisarni sedel cel dan in opazoval zaposlene. Dejansko si je pisal kolikokrat je šel kdo na čik, si vzel pavzo in ga opozoril, če je bilo potrebno. Je bilo kar čudno vse skupaj. Nihče ga ni maral ali spoštoval. Needless to say, kakšno leto kasneje so ga odpustili zaradi pomanjkanja rezultatov.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Machete ::

Da, zanima me Pikin odgovor.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dronyx ::

Machete je izjavil:

Mene najbolj zanima v katerem primeru je dobro biti pod kamero.

Vsaj mene osebno zelo moti ta obsedenost z "video nadzorom". Pa verjamem, da tega ves čas nekdo ne gleda, ampak vseeno je neprijeten občutek. Ta kitajski sistem je pa naravnost bizaren. Predstavljajte si vožnjo z avtomobilom, pri čemer veš, da si ves čas pod nadzorom. Kako hitro pelješ, si pravilno ustavil na prehodu, pravočasno dal smerokaz...Tam imaš pilotne projekte, kjer droni za nadzor prometa lebdijo nad mestom in neprestano snemajo in tudi merijo ves promet. Lahko kdo reče temu paranoja, samo jaz si v takem sistemu ne želim živeti. Pa ne glede na to, če zaradi tega preprečijo par nesreč. Odjebite s tem sranjem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Poldi112 ::

>Odjebite s tem sranjem!

Kolega, v napačno drevo lajate. Državni zbor je na enem drugem naslovu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Invictus ::

Machete je izjavil:

Da, zanima me Pikin odgovor.

Mogoče dela v kaj podobnega...

Big Sister (brothel) @ Wikipedia
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Poldi112 ()

starfotr ::

jype je izjavil:

starfotr je izjavil:

Naravna radiacija ni še nikomur škodovala. Jo je enostavno premalo.
Svašta.

Skin cancer @ Wikipedia

Gamma-ray burst @ Wikipedia


Saj zato pa imaš obrambne mehanizme in svoje izkušnje ter izkušnje staršev, ki ti pravijo, da se umakneš s sonca, ker ni zdravo, če pretiravaš. Če upoštevaš osnove, ni šans, da dobiš raka.

Pika na i ::

dronyx je izjavil:

Machete je izjavil:

Mene najbolj zanima v katerem primeru je dobro biti pod kamero.

Vsaj mene osebno zelo moti ta obsedenost z "video nadzorom". Pa verjamem, da tega ves čas nekdo ne gleda,

Da je povsem prav sem napisala in ne da je dobro. Je razlika, Machete. Ok, za določene situacije bi pa res lahko tudi rekla, da se je izkazalo za dobro.

Sprijaznite se, mene to ne moti.
Zelo me pa moti, ko nekdo fotka in sem slučajno na fotki, pa to želi dat na glup FB.
Moti me, da je nekaterim (velikim) povsem normalno, da si ljudje želijo svoje pojave kazat vsemu svetu.

In smo nazaj na 5G. Kaj je to taktični internet?

poweroff ::

Hecno. Ne moti te, če si pod nadzorom, ker takrat Veliki Brat menda skrbi zate. Ko pa Mali bratje to počnejo za zabavo (Facebook), te pa moti.
sudo poweroff

dronyx ::

Pika na i je izjavil:

Zelo me pa moti, ko nekdo fotka in sem slučajno na fotki, pa to želi dat na glup FB. Moti me, da je nekaterim (velikim) povsem normalno, da si ljudje želijo svoje pojave kazat vsemu svetu.

Ja, to je moteče, sploh če gre za kakšne zabave, kjer se pričakuje, da se ljudje sprostijo, ne da paziš, kako te bodo v neprijetni pozi poslikali in dali na internet. Zato se pa ponavadi pred vsako resno zabavo pobere prisotnim vse telefone. Jaz recimo preprosto iz profila ne izgledam v redu kljub številnim lepotnim posegom in znorim, če komu pride na misel da me slika.

Pika na i ::

poweroff je izjavil:

Hecno. Ne moti te, če si pod nadzorom, ker takrat Veliki Brat menda skrbi zate. Ko pa Mali bratje to počnejo za zabavo (Facebook), te pa moti.


Da Veliki brat skrbi zame, sem pa napisala kje?
In seveda, ker nisem proti kameram, se ne smem boriti niti do/o pravicah do zasebnosti, a ne.
Saj ne bomo nikdar skup prišli. Tako da se kar umiri. Ok, lahko se tudi ne. Saj veš, da se z veseljem, večino časa, pregovarjam s tabo. Včasih te celo upoštevam. :)

@dronyx, me ne moti, če imaš mojo fotko, če jo že ravno želiš imet. ne želim pa, da jo daš na FB ali kamorkoli drugam/drugim in da je to povsem normalno, da se s tem s strinjam.

poweroff ::

Mogoče pa samo ne razumeš, da je že samo snemanje s kamero poseg v zasebnost.
sudo poweroff

Jazon ::

poweroff je izjavil:

MogoÄe pa samo ne razumeĹĄ, da je Ĺže samo snemanje s kamero poseg v zasebnost.


Snemanje s kamero je lahko poseg v zasebnost.

Vice ::

Pika na i je izjavil:

Vice je izjavil:

naivne kot si ti.

To verjetno misliš take (kot si ti in tebi podobni?), ki razlagajo, kako prelepujejo kamere na prenosnikih, potem so pa varni, ko prenosnik s sabo nesejo v posteljo in na wc.
Jasno, kontrolirate internet, ne on vas.
Ja, pa res, le kdo je tu naiven.



Pri nekem posploševanju brez dejstev in tako malo na "naivni palec", človeka ne pripelje daleč v življenju. Malo bolj se potrudi.

Poldi112 je izjavil:

> To je realnost danes od katere se dobro služi, zato rabimo naivne kot si ti.

In kako ti, ki si razgledan, skrbiš za svojo zasebnost?


Mislim, da se je za zasebna podjetja, kot državne inštitucije, naredilo kar nekaj dobrega gradiva na temo "Varni na spletu" in to je lahko tvoj dober začetek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Poldi112 ::

Kolega, ne skrbite zame. Sprašujem vas striktno zato, ker neznance zmerjate z naiveži.

Predlagam vam, da namesto zmerjanja raje pomagate s konkretnimi predlogi, ker v nasprotnem primeru izpadete zgolj pametnjakovič.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Vice ::

Hmm dejstvo je, da se ne poznava, zato tudi nisva kolega, še najmanj pa da bi nekoga zmerjal, od kje vam to? Če je pa vas osebno zmotila kakšna beseda, ki z vami nima nobene veze, pa morate sebe vprašati zakaj, jest vam res nebi rad dal odgovora na to... Sicer pa jest imam rad vse in dajem samo komplimente. ;)

jype ::

Forumska kolega, ker sodelujeta v isti temi.

Če te skrbi zasebnost, potem se ne udeležuješ zabav, pa je.

Vice ::

A štekam, potem smo vsi kolegi... "zemeljski kolegi" ;)

Machete ::

Drži. Earthlings je ena lepa angleška beseda, za katero ne vem prevoda.
Zemljani, če se omejimo zgolj na ljudi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Pika na i ::

Nov iPhone res nima možnosti za 5G?
Šalabajzerji.

Vice ::

Novi avti res nimajo možnosti letenja po zraku?
Šalabajzerji

dway ::

Mislim, da racunalniski forum ni najbolj primeren za taksna vprasanja. Ce zelis nepristranski odgovor. Sprasevat ljudi, ki presedijo cel dan za laptopom, ki seva je malo tako...lahk predvidevas kaksen odgovor bos dobil. Ce bi jih sevanje zelo skrbelo ali mislis, da bi preziveli cele dneve za tipkovnico? Drugac pa taksni ljudje vecinoma ne slovijo za ljudi, ki zgledajo nadpovprecno dobro. Tako, da sklepam, da jim je prioriteta intelekt in tehnologija kot pa zdravje. Moje mnenje. Upam, da nisem koga uzalil s tem. Govorim na splosno, nic osebnega. Zanima me, ce je ze kaksna raziskava, ki potrjuje neskodljivost 5G na zdravje ljudi in zivali. Ce je, prosim za vir.

jype ::

Če te "skrbi" sevanje je fino, da se temeljito izobraziš glede sevanja, ne pa da nekritično goltaš govno, ki ti ga servirajo tisti, ki nekaj prodajajo.

Indukcijski šporget v par sekundah izseva več kot laptop v enem tednu, pa se šporgeta nič ne bojiš.

Invictus ::

Tako ali tako njegov smartphone seva bolj kot vase ostale naprave v njegovem gospodinjstvu :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Scorpy84 ::

jype je izjavil:

Če te "skrbi" sevanje je fino, da se temeljito izobraziš glede sevanja, ne pa da nekritično goltaš govno, ki ti ga servirajo tisti, ki nekaj prodajajo.

Indukcijski šporget v par sekundah izseva več kot laptop v enem tednu, pa se šporgeta nič ne bojiš.


Kako pa tole razložiti?
https://vimeo.com/359157026?fbclid=IwAR...

Zdej ali so kaj fejkali, ampak mi je zdaj dalo misliti.

Egidij88 ::

Raptor F16 ::

Pika na i je izjavil:


Moje mnenje je še vedno - telekomunikacijske tehnologije najbolj vplivajo na duševno zdravje človeka.


V bistvu samo informacije, ne pa tehnologija.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

blay44 ::

Hm, za to kaljenje že vem. Sem tud sam probal. Kaj pa ta g.Clegg?
Kolk je merodajen, glede na hude reference?.

destroyer2k ::

Scorpy84 je izjavil:

jype je izjavil:

Če te "skrbi" sevanje je fino, da se temeljito izobraziš glede sevanja, ne pa da nekritično goltaš govno, ki ti ga servirajo tisti, ki nekaj prodajajo.

Indukcijski šporget v par sekundah izseva več kot laptop v enem tednu, pa se šporgeta nič ne bojiš.


Kako pa tole razložiti?
https://vimeo.com/359157026?fbclid=IwAR...

Zdej ali so kaj fejkali, ampak mi je zdaj dalo misliti.


While this study did test the effects of Wi-Fi on other plants (broccoli, red clover, and peas) and purported to find negative effects on them, science is still waiting for a successful replication to the Danish cress study (as well as a replication of new results presented in this paper).

https://www.snopes.com/fact-check/cress...

poweroff ::

...a small school science project was done by five Danish schoolgirls... Hipatija? :))
sudo poweroff

blay44 ::

Študije na studijo:D
To lahk vsak sam proba. Zdajle je IN božična pšenička.
En lonček pod anteno, druzga pa na drugi konec hiše.
Ne glih po merilih "znanstvenikov". Rezultati pa bodo in na podlagi videnega, najbrž kar merodajni.
Aja, enga zraven šproheta, da bodo zajet 100kHz pas.

stara mama ::

Že nekoč to ericssoni in nokie "kuhali" jajca, zakaj bi zdaj bil 5G drugačen?

jype ::

stara mama je izjavil:

Že nekoč to ericssoni in nokie "kuhali" jajca, zakaj bi zdaj bil 5G drugačen?
Zato, ker plastičnih jajc ne moreš segret z mikrovalovi.

link_up ::

hihi, kako se en drugega drazite. :) Pa dajte no, tehnicni forum, tehnicni kader...pamet na dlani!
Pa saj vi sami sevate z bistveno visjo frekvenco, kot ta bogi 5G.
In and Out

shawshank ::

link_up je izjavil:

hihi, kako se en drugega drazite. :) Pa dajte no, tehnicni forum, tehnicni kader...pamet na dlani!
Pa saj vi sami sevate z bistveno visjo frekvenco, kot ta bogi 5G.


Na žalost se vsak strinja z znanostjo samo dokler se znanost strinja z njem.

Zgodovina sprememb…

jype ::

shawshank je izjavil:

Na žalost se vsak strinja z znanostjo samo dokler se znanost strinja z njem.
To ne drži. Jaz sem objektiven.

shawshank ::

jype je izjavil:

To ne drži. Jaz sem objektiven.


Hvala za praktično demonstracijo mojega primera.

jype ::

shawshank je izjavil:

Hvala za praktično demonstracijo mojega primera.
No, saj konec koncev imaš prav. Znanost se z mano strinja vedno, zato se jaz vedno strinjam z znanostjo. Malce tavtološko vse skupaj, ampak drži.

link_up ::

jype se ne objema, ker je prenevarno ane? :)
In and Out

jype ::

Pomembno je, da najprej prebereš, kaj jaz menim o 5G. Za moj odgovor stari mami so odgovorni moderatorji, ki njegovega idiotskega prispevka niso pobrisali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

shawshank ::

Na koncu nima veze kaj si ti kot objektivna oseba misliš o 5G, ampak koliko dreka bodo premešali senzacionalistični mediji ki igrajo na strah pred vsako novo tehnologijo.
Se ponavlja zgodba že od parnega stroja naprej, vse do elektrike, računalnikov, radijskih signalov, GMO in 5G.

jype ::

shawshank je izjavil:

Na koncu nima veze kaj si ti kot objektivna oseba misliš o 5G, ampak koliko dreka bodo premešali senzacionalistični mediji ki igrajo na strah pred vsako novo tehnologijo.
To drži. Da moderatorji slo-techa dovolijo pisanje idiotizmov, je pa nedvomno posledica uredniške politike.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5G tehnologija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28035532 (2525) OK.d
»

V Veliki Britaniji zaradi teorij zarote gorijo bazne postaje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4813916 (10004) AndrejO
»

Tudi v Sloveniji preizkusili 5G, frekvence bodo prihodnje leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
14022635 (15749) bozicje
»

5G ali vremenska napoved: moramo res izbirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6424640 (13643) LeQuack

Več podobnih tem