» »

Plačevanje z Maestro na web-u

Plačevanje z Maestro na web-u

MrStein ::

Nekaj spletnih strani omogoča razen z drugimi karticami plačevanje tudi z bančno kartico Maestro.

Primer je izimobil.si , ima pri tej opciji opombo:

S plačilno kartico Maestro lahko trenutno na spletu plačujejo imetniki kartic naslednjih slovenskih bank: Banka Celje, Banka Koper, Volksbank, BKS Bank AG, Deželna banka Slovenije, Gorenjska banka, Hranilnica LON, Hranilnica Vipava, Nova KBM, Poštna banka Slovenije, Probanka in Raiffeisen banka.


Sem povprašal po drugih bankah in NLB ter Sparkasse trdita, da gre tudi z njihovimi karticami. Za NLB jo je potrebno "aktivirati" v "vaši NLB Poslovalnici", Sparkasse pa bi naj deloval kar tako (kar ne drži, vsaj na prej omenjeni IziMobilovi strani).

Ima kdo s tem izkušnje?

(včasih sem sanjal, da ne bi rabil dodatne MasterCard ali druge kreditne za plačevanje po internetu, ampak se to ni zgodilo; zdaj me zanima le tak, kot zanimivost)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Danes je za en korak boljše: dovoli izbiro in vpis številke, prepozna od katere banke je kartica, potem pa zavrne na strani SecureCode. Moral bi vpisati datum rojstva in davčno, kar naredim, ampak trdi, da so napačni podatki.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ToniT ::

Če ti na SecureCode ne dela, preveri na banki, kaj imajo oni vpisano pod davčno in datum rojstva.

popster ::

Moral bi vpisati datum rojstva in davčno, kar naredim, ampak trdi, da so napačni podatki.

isto se je zgodilo meni z Sparkasse maestro, sem klical na banko in so ugotovili da ne bo slo skozi to plačilo s to kartico.

MrStein ::

Samo to plačilo ali sploh?
Ker načeloma kao podpirajo to.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

No tole je že komedija:

Spoštovani gospod,

prodajno mesto, na katerem želite opraviti transakcijo, ima podprte spletne transakcije le za tuje Maestro kartice, za domače Maestro ne, zaradi tega žal plačila ne boste mogli izvesti.

Banka Sparkasse d.d.


Spoštovani gospod,

možnost plačevanja preko spletnih trgovin s karticami Maestro je popolnoma odvisna od banke izdajateljica kartice, ki določa ali takšne nakupe dovoljuje ali ne.

S kartico Maestro lahko trenutno na spletu plačujejo imetniki kartic naslednjih bank: Banka Celje, Banka Koper, BKS Bank, Deželna banka Slovenije, Gorenjska banka, Hranilnica LON, Hranilnica Vipava, Nova KBM, Poštna banka Slovenije, Probanka, Raiffeisen banka in Sberbank.

Ekipa izimobil ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

No, plačilo ob eni drugi priložnosti (z isto kartico) je delovalo brez problemov.
Tako da lahko zaključim, da stvar deluje.
Čeprav je na drugem forumu en, kot tam pravijo, "znalec" trdil, da to ja ne gre, ni pogojev... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BorutK-73 ::

Nabavi si prepaid elektron kartico pri abanki ali banka Koper.

MrStein ::

Zgleda, da je ravno ta čas val uvedbe podpore za Maestro, ker podpirajo skoraj vsepovsod, recimo tudi Amazon.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469141006 (4257) TrumpDonald
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053157 (2680) cortez
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109432 (28282) Vetrpiha
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452307 (29042) MrStein
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615703 (13557) ...:TOMI:...

Več podobnih tem