» »

Uvožena hrana po trgovinah

Uvožena hrana po trgovinah

dottor ::

Še moj seznam za Lidl, kaj kupujemo največ tam:
-pakirane salame v kosu, praktično vse
-pakiran sir emental v rdeči "vrečkici", sir v lističih za toaste (vsi) in topljen sir (večje pakiranje, modri ciliner)
-sokovi 1,5Lx6kom: jabolčnik, juice, cola (2Lx6)
-lasagna (večje pakiranje v alu pekaču rdeče pakiranje)
-ribje palčke (modro pakiranje)
-slivovi cmoki (zeleno pakiranje)

Eurospin:
-1,5Lx6 ledeni čaj (navaden in z limono), cola, sokovi
-večinoma vsi sadni jogurti
-riževa čokolada (ta velika, modro pakiranje)
-večina pakiranih salam (če se vzame pršut ga je potrebno še malo posušit)
-razni "roglički" in podobno velika pakiranja (za zjutraj)
-paštete in mesni narezki (večje okroglo pakiranje)
-tuna tista v nekem velikem modro-rdečem pakiranju (se ne spovnem imena)
-testenine vseh vrst (modro pakiranje)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

energetik ::

dottor je izjavil:

Še moj seznam za Lidl, kaj kupujemo največ tam:
Bi ti svetoval malce spremembo prehranjevanja.. Če prou vidim same predelane mesnine, cukr in maščoba.

Magic1 ::

Hofer:
-skuše v navadnem olju
-zmrznjene maline
-hrenovke (pakira ptuj) 0.79EUR
-brusnična marmelada
-cookiji
-garmišknedl

Eurospin:
-velike olive v kozarcu
-siri, tortelini, lisnato testo


So bolj nezdrave zadeve:D
Meso:
Piščančje kupujem na tržnici pri PP
Zelenjavo pa kot nanese, imajo povsod dost podn...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

dottor ::

energetik je izjavil:

dottor je izjavil:

Še moj seznam za Lidl, kaj kupujemo največ tam:
Bi ti svetoval malce spremembo prehranjevanja.. Če prou vidim same predelane mesnine, cukr in maščoba.



Sej ne jem samo to kar kupim v Lidlu. Doma imamo njivo (zelo stran od prometa), kar pomeni svojo zelenjavo, katere doma pojemo precej, babica ima kmetijo kar spet pomeni domače meso. Zelenave in mesa zelo malo kupujemo, saj imamo večinoma svoje domače.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Relanium ::

detroit je izjavil:

dragi troli in ne troli: Jst bi bil ful srečen če se naredi, spisek sestavin iz lidla hoferja ki so zelo dobri po kvaliteti.
Recimo jogurte kje kupujete ker jst sovražim čudne hoferjeve jogurte s 90% vsebnosti cukra.
Kruh, meso, namazi, ipd
Ta spisek bi nam vsem pomagal, trolanje ne bo.

Spank you

Zelo dobra ideja, sam žal napačen forum, ker tu gor še večini ljudem mame kuhajo, sami pa premorejo kupit samo kak čips s kemijo posipan, pa še to grejo v te trgovine z velikimi predsodki.

Kar sem od oblačil kupoval v hoferju (ne kupujem drugače tam)
sem naletel na eno zelo super smučarsko jakno, je vsaj podobne če ne primerljive kvalitete z kako iz hervisa in podobnih.
In v primerjavi z njimi - za smešno ceno!
Pa še eno spodnjo majco za smučanje za par evrov, zelo topla zadeva in spet - v hervisu je nebi imel pod 15EUR ziher.
In še eno sicer poceni zložljivo potovalko za nekje ~8EUR, za na treninge.
Že zdavnaj je odslužila svoje, pa še kar služi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Pithlit ::

energetik je izjavil:

Meni se zdi pa glih obratno.

In zato je delanje seznamov popolnoma brezveze. Vsaj kar se hrane tiče.

Hoferjev WC papir (rumen) ga pa zmaga.
Life is as complicated as we make it...

gruntfürmich ::

vedno ko sem šel v hofer/lidl (v eurospin sigurno ne grem) sem imel občutek da je tam roba, ki je še moja prevzetna mačka ne bi jedla... in razočaran praznih rok odšel ven.
na srečo mi ni treba gledat na vsak zapravljen evro. hudo mi pa je za tiste, ki morajo in potem kupujejo ološ od ološa...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pithlit ::

gruntfürmich je izjavil:

hudo mi pa je za tiste, ki morajo in potem kupujejo ološ od ološa...

Še en ki rad pametuje o stvareh o katerih pojma nima. Zanimivo kolk je takih...
Life is as complicated as we make it...

stara mama ::

gruntfürmich je izjavil:


na srečo mi ni treba gledat na vsak zapravljen evro. hudo mi pa je za tiste, ki morajo in potem kupujejo ološ od ološa...

Hudo je meni za take, s tvojim mišljenjem.
Ampak itak si še predvidevam premlad, da bi se zavedal situacije - živeti na svojem.

Furbo ::

gruntfürmich je izjavil:

vedno ko sem šel v hofer/lidl (v eurospin sigurno ne grem) sem imel občutek da je tam roba, ki je še moja prevzetna mačka ne bi jedla... in razočaran praznih rok odšel ven.
na srečo mi ni treba gledat na vsak zapravljen evro. hudo mi pa je za tiste, ki morajo in potem kupujejo ološ od ološa...


LOL, meni se pa ti smiliš. Tako navajen vedno eno in isto embalažico kupovati, da boš zgleda kar poginil, če se kaj spremeni.

Potem pa tak folk navadno preplača kako potovanje, da gre v kake nerazvite kraje probat kako čudno hrano, doma se pa v drugo trgovino ne upa, ker ga ne olupijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vajenc ::

Trgovine Hofr in Lidl so na prvo žogo res bedne, zgledajo kot skladišča z odsluženo robo. V resnici pa imajo kar nekaj kvalitetnih stvari, od kozmetike, sladkiša, mesnin, mleka, jogurta... V Lidla grem sicer redko, sem pa pred kratkim tam kupil toplo funkcijsko tekaško majico z dolgimi rokavi, ki se je izkazala kot zelo dober nakup.

V Hoferju pa velikokrat kupim sladkarije, salame (zadnjič sem vzel odličen tris narezane suhe salame), zelo mastno ustekleničeno mleko za kufe, kokosovo mast in gaudo ali trapista za na pizzo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

MIHAc27 ::

Tako kot v Mercatorju ni vsaka stvar dobra, je isto tudi v Lidl/Hoferjih.
Npr. Lidlovih cmokov ne kupim nikoli več. So mi zanič.
V Hoferju so mi pa super...ampak tam imajo pa Sirupe bolj slabo izbiro.
Lidlova pekarna spet zmaga. Mi še v pekarno ni treba več hodit...mmmmmm

Ne vem kje trenirajo blagajničarke... če so v merkatorju trije pred mano, vsak z malenkostjo... čakam kot blesav. V Lidl/Hoferju sta 2 pred mano z polnimi vozički, pa vseeno hitreje pokasirano.

mihec87 ::

gruntfürmich je izjavil:

vedno ko sem šel v hofer/lidl (v eurospin sigurno ne grem) sem imel občutek da je tam roba, ki je še moja prevzetna mačka ne bi jedla... in razočaran praznih rok odšel ven.
na srečo mi ni treba gledat na vsak zapravljen evro. hudo mi pa je za tiste, ki morajo in potem kupujejo ološ od ološa...


Pač preplačaš isto zadevo na svetleči polici v svetleči pakungi...

dottor ::

Kar se tiče blagajničark bi jih tudi sam pohvalu, ker res ne čakaš preveč kot v merkatorju in podobnih trgovinah, pa ko je treba znajo odpret tudi vse blagajne ki jih imajo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

energetik ::

Ampak malo pa vseeno pretiravajo s hitrostjo, jaz z obema rokama zlagam v voziček, pa mi komaj ratuje prazniti pult. Ne predstavljam si kakšne stare mame, verjetno bi ji robo kar zmetala v voziček.

Heisenberg ::

energetik je izjavil:

Ampak malo pa vseeno pretiravajo s hitrostjo, jaz z obema rokama zlagam v voziček, pa mi komaj ratuje prazniti pult. Ne predstavljam si kakšne stare mame, verjetno bi ji robo kar zmetala v voziček.


To se povsem strinjam, ko skenira v Hoferju pa da si sam še vseeno hiti kot da je zadaj kolona 10ljudi...potem pa ratam ves nervozen in samo mečem v vozek ko zmešan, kot da se jim skos na wc mudi :) drugače pa vsaka čast to je super zadeva, tudi če je 10 ljudi gre vse ta hitro kot v mercatorju 2 v vrsti !

gruntfürmich ::

no, lepo da se debata razvija...:))

Še en ki rad pametuje o stvareh o katerih pojma nima. Zanimivo kolk je takih...

tisti, ki morajo gledat na vsak evro tako ali drugače mora kupovati slabše stvari. pri vseh stvareh. tu ni posploševanja z preplačanimi zadevami; najcenejše je vedno ološ.

Hudo je meni za take, s tvojim mišljenjem.
Ampak itak si še predvidevam premlad, da bi se zavedal situacije - živeti na svojem.

pri meni bi spoznal da 'živeti na svojem' dobi popolnoma nov pomen. tko da ja, narobe predvidevaš!

LOL, meni se pa ti smiliš. Tako navajen vedno eno in isto embalažico kupovati, da boš zgleda kar poginil, če se kaj spremeni.

Potem pa tak folk navadno preplača kako potovanje, da gre v kake nerazvite kraje probat kako čudno hrano, doma se pa v drugo trgovino ne upa, ker ga ne olupijo.

jah, vsak ma svoje. jst pa ne razumem ljudi kako vedno neko drugo stvar probajo, potem pa se vedno razočarani pa samo jamrajo. ampak hej, se pa hvalijo kako so že vse sprobali! pravi svetovljani:D
jst pa se raje držim enih in istih preverjenih stvari. sploh če so made in slovenija.
ampak hej, očino je bolje imeti 5 enakih zanič stvari iz kitajske kot pa eno kvalitetno...
nimaš kaj, lepo so vam ucepli potrošniško mentaliteto pod kožo...

Pač preplačaš isto zadevo na svetleči polici v svetleči pakungi...

uuuu, sami poznavalci, ki vedo kaj preplačajo in kaj ne...:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Magic1 ::

Jah no, mogoče pa večina misli napačno in je sosed res uber dober:)) Tolk kot sem jaz razočaran nad slo znamkami v zadnjem času, s tujimi trgovinami res ne moraš it na slabš. Mlečni izdelki, od sladoledov do sirov, vse postaja pri naših firmah popolnoma brez okusa.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

šernk ::

uuuu, sami poznavalci, ki vedo kaj preplačajo in kaj ne...:O


eni gledamo tudi neodvisne teste in ne samo kaj je dražje in kdo proizvaja :)

nič mi ne pomaga zadeva od priznane znamke za 15€, ki se uvrsti na 7. Mesto po testiranju, če teste zmaga noname znamka za 5€. Raje kupim tri kvalitetne in poceni stvari, kot pa eno drago pa še tisto zanič. Ampak ja...treba je kupit mercedesa, da sosed vidi da imam denar...čeprav si kupil največji krš na svetu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

gruntfürmich ::

pogovarjamo se načeloma o hrani. in tu je pa testiranje res lahko kvalitetno... brez poznavanja procesa v potankost in vhodnih surovin do izvora ni NIČ dorečenega. razen zelo očitnih razlik je primerjava izredno nehvaležna.
da bi pa se zanašal na okus kaj je kvalitetno in kaj ne... LOL to je pa vic stoletja... našopajo aromo in magic bo vesel.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Torej če ima gauda ali edamec ali ementaler okus samo po soli, potem je to super, ker nima dodanih arom...
Magic

zrataj4201 ::

Žal še eden takšnih kot:
Kupujem v Mercatorju ker je kvalitetna in Slovenska roba.
Ko pa se je v vloženih kumaricah pojavila miš, pa je naenkrat postala slovenska roba madžarska.To so vse krivi madžari, mi v sloveniji nimamo nič z tem.
Prej ali slej vsak spregleda."Esmeralda je spregledala, spreglejte še vi!"

P.s.Hofer npr ima tudi naravno "vegeto".Eden izmed zelo redkih produktov brez glutaminat natrija, ki se nahaja v večini tudi dragih izdelkov.

Hayabusa ::

V hofer/lidl-u kupujem samo čokolade (+60% delež kakava), občasno še kaka rozine-lešniki.


eni gledamo tudi neodvisne teste in ne samo kaj je dražje in kdo proizvaja :)

Url, pls.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

šernk ::

Od kdaj se pa kvaliteto enači z okusom?

testiranja so pri hrani še precej bolj pomembna kot drugje. Pri računalniku ti več kot crknit ne more in pol vidiš kvaliteto iz prve roke. Pri hrani tega ne moreš določit. Okus in izgled nista prav nič pomembna saj lepši kot je izgled več kemije ima v sebi.

vsakič ko me kdo pošlje kupovati zelenjavo v trgovino pridem nazaj praznih rok. Zakaj? Solata izgleda fantastična ampak kaj ko jo že na 10km vidiš, da je plastika.

nazadnje so izvedli test mletega mesa...mislim, da so trije vzorci od 10ih vsebovali kar je bilo napisano.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

zrataj4201 ::

Nekja testov naše VIP je tudi kot najboljši izdelek izbralo iz Hoferja, npr Mleko, Deviško olivno olje (ni pravo deviško ampak tudi nobeden tako deklariran in tudi precej dražji ni bil extra deviško), maslo..
Več pa ne vem

Vso pakirano mleto meso ima dolg spisek sestavin! Ne samo Hofer,Lidl....

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

gruntfürmich je izjavil:

no, lepo da se debata razvija...:))

Še en ki rad pametuje o stvareh o katerih pojma nima. Zanimivo kolk je takih...

tisti, ki morajo gledat na vsak evro tako ali drugače mora kupovati slabše stvari. pri vseh stvareh. tu ni posploševanja z preplačanimi zadevami; najcenejše je vedno ološ.

Hudo je meni za take, s tvojim mišljenjem.
Ampak itak si še predvidevam premlad, da bi se zavedal situacije - živeti na svojem.

pri meni bi spoznal da 'živeti na svojem' dobi popolnoma nov pomen. tko da ja, narobe predvidevaš!

LOL, meni se pa ti smiliš. Tako navajen vedno eno in isto embalažico kupovati, da boš zgleda kar poginil, če se kaj spremeni.

Potem pa tak folk navadno preplača kako potovanje, da gre v kake nerazvite kraje probat kako čudno hrano, doma se pa v drugo trgovino ne upa, ker ga ne olupijo.

jah, vsak ma svoje. jst pa ne razumem ljudi kako vedno neko drugo stvar probajo, potem pa se vedno razočarani pa samo jamrajo. ampak hej, se pa hvalijo kako so že vse sprobali! pravi svetovljani:D
jst pa se raje držim enih in istih preverjenih stvari. sploh če so made in slovenija.
ampak hej, očino je bolje imeti 5 enakih zanič stvari iz kitajske kot pa eno kvalitetno...
nimaš kaj, lepo so vam ucepli potrošniško mentaliteto pod kožo...

Pač preplačaš isto zadevo na svetleči polici v svetleči pakungi...

uuuu, sami poznavalci, ki vedo kaj preplačajo in kaj ne...:O


Sicer pa tudi hofer ima kar nekaj slo robe, no daj preberi v tvoji svetleči trgovini iz kje je roba-trgovcu je na prvem mestu zaslužek, nabavi drugorazredno robo pa zaigra na karto ja je slovensko moj k... ja... Kaj misliš da v made in slo ni dreka, tako kot je bila pri nekaterih branjevkah naša roba kajne...Da nebi o mesu upam da ne misliš da če je naša mesnica je tudi žvat naša..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

šernk ::

eni gledamo tudi neodvisne teste in ne samo kaj je dražje in kdo proizvaja :)

Url, pls.


že večkrat povedal, naroči se na ZPS revijo VIP. takšni testi pač ponavadi niso prosto dostopni. Potem imaš tu še avstrijske in nemške teste.


Vso pakirano mleto meso ima dolg spisek sestavin! Ne samo Hofer,Lidl....


ima, in od tega so našli v 70% vzorcev še dodatne sestavine, ki niso bile napisane. Ne vem pa ali je šlo za hofer, lidl, mercator, špar. Meso se kupuje pri lokalnemu mesarju sveže zmleto pred nosom.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

Venomus ::

Eurospin, Lidl in Hofer so glavne trgovine, kjer kupujem.

Če res ne dobim stvari tam, naprimer grenek kakav ali kaj podobnega, potem grem na silo v Špar, ki je drag kot hudič.

Za isto ''košarico'' plačam v Šparu 60 EUR, v Eurospinu ali Lidlu pa 35 EUR.

Sir Edamer se je v Eurospinu poslabšal zadnje čase, nekako ni dovolj slan in nima okusa, prej je bil boljši.

In pa pršut v teh trgovinah, nekdo je prej omenil. Res ga je treba še malo posušit, ko se ga kupi. Premehek je direktno iz pakiranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venomus ()

RejZoR ::

šernk je izjavil:

eni gledamo tudi neodvisne teste in ne samo kaj je dražje in kdo proizvaja :)

Url, pls.


že večkrat povedal, naroči se na ZPS revijo VIP. takšni testi pač ponavadi niso prosto dostopni. Potem imaš tu še avstrijske in nemške teste.


Vso pakirano mleto meso ima dolg spisek sestavin! Ne samo Hofer,Lidl....


ima, in od tega so našli v 70% vzorcev še dodatne sestavine, ki niso bile napisane. Ne vem pa ali je šlo za hofer, lidl, mercator, špar. Meso se kupuje pri lokalnemu mesarju sveže zmleto pred nosom.


Lahko ti iz prve roke povem, da sta Hofer in Lidl zelo natančna glede tega kaj je deklarirano. Vem za en primer, ko so snovi vse štimale, ampak so odkrili, da je dejanska vsebnost bila rahlo višja od deklarirane in so zahteval, da se na vseh izdelkih popravi deklaracija. In verjemi, če so tolk natančni pri eni stvari so tud pri vseh drugih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

...:TOMI:... ::

Joj, kako ste vsi čez les, da tako vneto hvalite hofer/lidl izdelke.

Izdelkom vsako leto dvignejo ceno, kvaliteta pada. Tudi, če izdelke delajo priznane firme, je kakovost slabša, kot pri "original" izdelkih. Več sladkorja imajo recimo hofer sladoledi narejeni v Lj mlekarnah. Prav zanič so.

Lidlova pekarna je tako zanič, ne vem kako lahko jeste to sranje.

Da ne omenjam prekomernega špricanja nemških izdelkov. Če še ne veste, nemci žita špricajo vsaj 5x pogosteje kot pri nas. Najbrž je isto s sadjem in zelenjavo. Zelo užitno in zdravo.

Če želite dobro jesti, se ognite trgovin in si zagotovite lokalne poštene pridelovalce, ki jim zaupate. Kupujte osnova živila in ne industrijsko predelanih. Jaz trojanskim konjem (našim in tujim) ne zaupam.
Tomi

korenje3 ::

itak večina hofer-lidl fanov bi hodila v skret kupovat, samo da je nemško.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Magic1 ::

Haha in vi optimisti mislite, da Mercator, Spar in Tuš svojo robo kupijo pri lokalnem kmetu :))
Mleko Ljubljanskih mlekarn je ziher iz alp...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

...:TOMI:... ::

Še en nepismen.

se ognite trgovin in si zagotovite lokalne poštene pridelovalce
Tomi

šernk ::

Seveda, Kras Sežana vse prasce futra pri nas, ravno tako kot je fructalov sok narejen iz svežega sadja, kruh iz mlinotesta iz slovenskega žita, in mleko iz ljubljanskih mlekarn iz slovenskega mleka >:D

večino naših stvari se izvozi, naši pa kupujejo cenejšo robo na madžarskem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

2x'=2 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Joj, kako ste vsi čez les, da tako vneto hvalite hofer/lidl izdelke.

Izdelkom vsako leto dvignejo ceno, kvaliteta pada. Tudi, če izdelke delajo priznane firme, je kakovost slabša, kot pri "original" izdelkih. Več sladkorja imajo recimo hofer sladoledi narejeni v Lj mlekarnah. Prav zanič so.



Zanimivo, ker sem pred kratkim bral test masla. Zmagalo je hoferjevo, ki ga delajo Pomurske mlekarne, original pomurskih mlekarn pa ji bil malo slabši.

ttommy ::

Jaz naprimer po solato, sadje, zeleni čaj, korenje, paradižnik, goveje in svinjsko meso hodim v Mercator. Tudi zamrznjene morske sadeže in sardele kupujemo tam.
V Lidlu pa kupujemo kruh in klobase, ter Ementaler sir, ki je res dober.
Gamer

...:TOMI:... ::



Zanimivo, ker sem pred kratkim bral test masla. Zmagalo je hoferjevo, ki ga delajo Pomurske mlekarne, original pomurskih mlekarn pa ji bil malo slabši.


Kaj ti to pove? Da je hofer plačal za oceno :) simpl.

Glej, kdo pri zdravi pameti bi za manj denarja (hofer maslo je cenejše) delal boljše izdelke, kot pod svojo blagovno znamko?

Ne govorim, da podprite lokalne trgovine, lokalne predelovalce... Podprite lokalnega kmeta, ki nima eko certifikata in dela spoštljivo z zemljo, brez kemikalij. Eko certifikati samo podražijo hrano in niso zagotovilo za kakovost. Kupi si moko in jo zmelji doma. Moka iz mlina je zanič, ker je vmes mlinar, ki ima neverjetno skaldišče, polno kemikalij.
Tomi

gruntfürmich ::

mihec87 je izjavil:

Sicer pa tudi hofer ima kar nekaj slo robe, no daj preberi v tvoji svetleči trgovini iz kje je roba-trgovcu je na prvem mestu zaslužek, nabavi drugorazredno robo pa zaigra na karto ja je slovensko moj k... ja... Kaj misliš da v made in slo ni dreka, tako kot je bila pri nekaterih branjevkah naša roba kajne...Da nebi o mesu upam da ne misliš da če je naša mesnica je tudi žvat naša..

najprej se nauči uporabljat ločila.
nato pa ti povem da raje kupujem slovenski drek kot nemškega, italjanskega, poljskega, avstrijskega... pa tudi par €€ raje več zanjga zapravim!

ne vem kaj vas tako muči, ampak če je roba najcenejša se to opazi. tako pač je in tako bo vedno. čeprav morda kaj je res bolje, ampak generalno se pač treba sprijaznit da je razlog zakaj je ena stvar pol cenejša od druge.

in pršut ni dovolj posušen?? pri mesu si pustijo takšne mahinacije? kako je šele pri drugih artiklih...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Alamar ::

...:TOMI:... je izjavil:



Zanimivo, ker sem pred kratkim bral test masla. Zmagalo je hoferjevo, ki ga delajo Pomurske mlekarne, original pomurskih mlekarn pa ji bil malo slabši.


Kaj ti to pove? Da je hofer plačal za oceno :) simpl.

Glej, kdo pri zdravi pameti bi za manj denarja (hofer maslo je cenejše) delal boljše izdelke, kot pod svojo blagovno znamko?

Ne govorim, da podprite lokalne trgovine, lokalne predelovalce... Podprite lokalnega kmeta, ki nima eko certifikata in dela spoštljivo z zemljo, brez kemikalij. Eko certifikati samo podražijo hrano in niso zagotovilo za kakovost. Kupi si moko in jo zmelji doma. Moka iz mlina je zanič, ker je vmes mlinar, ki ima neverjetno skaldišče, polno kemikalij.
A tako, kar vsi po vrsti so podkupljeni? Tudi priznane nemške in švicarske organizacije za testiranje.

Tale z lokalnim kmetom, ti je pa sploh največja traparija. Ravno ti največkrat zastrupljajo s prekomernim škropljenem in ostalimi mahinacijami, pol pa hočejo prodat, kot naravno domače. Če že, si raje sam posadi na vrt.

gruntfürmich je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Sicer pa tudi hofer ima kar nekaj slo robe, no daj preberi v tvoji svetleči trgovini iz kje je roba-trgovcu je na prvem mestu zaslužek, nabavi drugorazredno robo pa zaigra na karto ja je slovensko moj k... ja... Kaj misliš da v made in slo ni dreka, tako kot je bila pri nekaterih branjevkah naša roba kajne...Da nebi o mesu upam da ne misliš da če je naša mesnica je tudi žvat naša..

najprej se nauči uporabljat ločila.
nato pa ti povem da raje kupujem slovenski drek kot nemškega, italjanskega, poljskega, avstrijskega... pa tudi par €€ raje več zanjga zapravim!

ne vem kaj vas tako muči, ampak če je roba najcenejša se to opazi. tako pač je in tako bo vedno. čeprav morda kaj je res bolje, ampak generalno se pač treba sprijaznit da je razlog zakaj je ena stvar pol cenejša od druge.

in pršut ni dovolj posušen?? pri mesu si pustijo takšne mahinacije? kako je šele pri drugih artiklih...
Ti kar kupuj slovenski drek iz madžarskih sestavin. Sam raje kupim avstrijski jogurt iz slovenskega mleka.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

šernk ::

Kaj ti to pove? Da je hofer plačal za oceno :) simpl.


ali pa to, da je bolj odvisno od serije, kot pa za koga se dela :)

edit again:
in pršut ni dovolj posušen??


sicer ne vem za kateri pršut se gre, ker pri nas imajo v hoferju od peloza vendar ta isti pršut boš našel tako v hoferju kot v merkatorju in šparu. To da ni dovolj posušen je pa spet stvar okusa. Italijani so nori na tak pršut, mi pa pač nismo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

...:TOMI:... ::

Itak, da švabi in švicarji testirajo hoferjevo maslo za slovenski trg. :)) haha

Saj ni treba da je tvoj dobavitelj kmet. Lahko je upokojenec, ki ima cel dan čas in goji vso živo zelenjavo na svojem malo večjem vrtu, ima kokoši in zajce, hranjene samo z domačimi sestavinami. Tak človek 100 % ne uporablja škropiv.

šernk je izjavil:

Kaj ti to pove? Da je hofer plačal za oceno :) simpl.


ali pa to, da je bolj odvisno od serije, kot pa za koga se dela :)


Serije nimajo velike raztrosa, sploh ob današnji tehnologiji. Verjemi, da je še kako pomembno, koliko kdo plača...
Tomi

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

Tole specifično maslo seveda ne, je pa tukaj ducate ostalih izdelkov. Tudi eno drugo maslo

https://www.hofer.si/si/html/product_ra...

In od kje ti ideja, da Pomurske iztržijo več za svoje maslo v mercatorju, kot za hoferjevo serijo za hofer?

LeQuack ::

Dejte prosim kupovat v Mercatorju in rešujte slovenski interes, ne pa da mi folk gužvo dela v Hoferju na blagajni.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

jest10 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Itak, da švabi in švicarji testirajo hoferjevo maslo za slovenski trg. :)) haha

Saj ni treba da je tvoj dobavitelj kmet. Lahko je upokojenec, ki ima cel dan čas in goji vso živo zelenjavo na svojem malo večjem vrtu, ima kokoši in zajce, hranjene samo z domačimi sestavinami. Tak človek 100 % ne uporablja škropiv.


Optimist:))

...:TOMI:... ::

Alamar je izjavil:

Tole specifično maslo seveda ne, je pa tukaj ducate ostalih izdelkov. Tudi eno drugo maslo

https://www.hofer.si/si/html/product_ra...

In od kje ti ideja, da Pomurske iztržijo več za svoje maslo v mercatorju, kot za hoferjevo serijo za hofer?


Hočeš reči, da mercator dobi maslo "original" pomurskih mlekarn po isti ceni, kot dobi svoje generično mercator maslo* pomurskih mlekarn? Zakaj bi potem sploh imel svojo linijo izdelkov? Isto je pri hoferju/lidlu, zakaj bi imeli svoje mil fina/bona maslo, če za isto ceno dobijo uveljavljen izdelek na tem delu sveta? Generiki so zato, da je emabalaža ista, menja se pa dobavitelj. Možno je, da bodo čez nekaj let švabi proizvajali maslo,,kimga sedaj pomurske mlekarne.

*nisem na tekočem, kdo trenutno dela maslo za mercator trgovsko znamko.

jest10 je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Itak, da švabi in švicarji testirajo hoferjevo maslo za slovenski trg. :)) haha

Saj ni treba da je tvoj dobavitelj kmet. Lahko je upokojenec, ki ima cel dan čas in goji vso živo zelenjavo na svojem malo večjem vrtu, ima kokoši in zajce, hranjene samo z domačimi sestavinami. Tak človek 100 % ne uporablja škropiv.


Optimist:))


Mnogo bolj zaupam sosedu, saj vidim njegovo njivo, kot pa velikim firmam, ki imajo vse certifikate, vse laboratorijske teste, vse teste pri zps ipd.
Tomi

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Hočeš reči, da mercator dobi maslo "original" pomurskih mlekarn po isti ceni, kot dobi svoje generično mercator maslo* pomurskih mlekarn?

V principu ja. Lahko pa imajo tudi količinski popust.
Zakaj bi potem sploh imel svojo linijo izdelkov?

Več izdelkov, več prodaš.

PaX_MaN ::

...:TOMI:... je izjavil:

Lahko je upokojenec, ki ima cel dan čas in goji vso živo zelenjavo na svojem malo večjem vrtu, ima kokoši in zajce, hranjene samo z domačimi sestavinami. Tak človek 100 % ne uporablja škropiv.

Moj dedek škropi k pr norcih.

...:TOMI:... je izjavil:

Mnogo bolj zaupam sosedu, saj vidim njegovo njivo, kot pa velikim firmam, ki imajo vse certifikate, vse laboratorijske teste, vse teste pri zps ipd.

Aja, lol, trololo, nvm then.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

...:TOMI:... ::

Negirano 2x, jest10.

Generični izdelki so cenejši in slabše kvalitete.


Če imaš več izdelkov, ne prodaš več. Poglej si, koliko manj izdelkov imajo diskonti in jim prodaja raste. Kaj mi pomaga, če imam na izbiro 10 ali več istih izdelkov. Se bom potem odločal med recimo vodo zalo, odo, costelo, evian,.... Na koncu je vse voda. Kot da kdo okusi razlike med odo in zalo. To je samo primer, vode ne kupujem. Zamenjaj besedo voda za katerokoli osnovno živilo.

Tvoj dedi naj kar šprica, če so ljudje naumni, so pač neumni, jaz jim ne morem pomagat.
Tomi

ah9559 ::

Jaz vem za podjetje v Sloveniji ki izdeluje nogavice za vse ta največje firme na svetu in je sedaj začelo še proizvajat robo za Lidl pod imenom Crivit. Tak da dvomim da je kvaliteta kaj drugačna. Sam je pa tak da moraš preverit od izdelka do izdelka.

PaX_MaN ::

...:TOMI:... je izjavil:

Tvoj dedi naj kar šprica, če so ljudje naumni, so pač neumni, jaz jim ne morem pomagat.

Pol praviš da se lažeš.
Ok, te bomo vnaprej tko obravnaval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104520 (40978) zmaugy
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18650128 (28526) gruntfürmich
»

trgovinske znamke in kvaliteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911802 (10065) mulc007
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255936 (40704) cholt45

Več podobnih tem