» »

Ali se že v Sloveniji dobi kje Athlone z 333 FSB?

Ali se že v Sloveniji dobi kje Athlone z 333 FSB?

Blup ::

Nekoč je bila rdeča kapica, katro je pojedel volk... :8)

Blup
:\

Matek ::

Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Blup ::

Superca... najbl mi je pa všeč prihranek (8.ooo SIT) :D

A nižjih frekvenc pa ne bo na 333Mhz?

... oz cen :) ... za 2600+ dt 90.000 je pa tut kr mal huda! Kdaj se kej prčakuje, da te cene padejo?

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

iration ::

Tudi nižje frekvence.

ah, nevermind ;)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

morphling1 ::

Blup, ne vem v čem vidiš problem v nižje frekvenčnih tbredih, vsi so odklenjeni tako da samo znižaš množilnik in prestaviš na 166 brez da bi navijal jedro če te je strah. Vse kar naredi 333 tbred je to da ima povezan mostiček za razpoznavo 333 busa kar lahko narediš tudi sam. Cpu pa tako in tako ni fsb omejen in če imaš dober ram ti bo vsak delal, tole je čista marketinška fora da lahko procesorju prilepijo več plus ratinga in da deluje pri nižji končni frekvenci, za seveda večji dobiček, overclockerji so že par let na dosti višjih frekvencah povsem stabilno :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Blup ::

Morphling1: hvala za tale odgovor... sej jst nimam nobenga problema :D ... sam to me je čist tko zanimal... k bo kolega kupu računalnik v kratkem, pa sm si reku da bom mal pogledu kaj je kej z novimi procesorji... ta kolega pa ne bo nč naviju in mu jst tut ne bom razlagu: " kup to pol pa naredi to pa tist pa mal spremeniš tist pa maš velik za majhen denar!" :D ... to je bilo sam mal poizvedovanja al kak bi se temu rekl :)... pa brez skrbi, so mi znane osnove navijanja :) (da nau zdej še kdo tle v to temo pisu kak nej kupm 1800 + TB2 in dobim majko za tak denar :))

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

morphling1 ::

lol, OK :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Blup ::

Jst sm drgač ponosen lastnik Athlona XP 2000+, kateri mi zelo prav pride pozimi, da lahko malce bolj z gretjem šparam :D

Blup
:\

Zheegec ::

Moj 2100+ pa šele pri 2Ghz začne malo bolj gret sobo ;-)
Edino Bartona 2500+ se pa splača kupit - pa malo ga naviješ pa je res kulska stvarca.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Matek ::

Od kdaj so pa Bartoni 2500+ na voljo:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

morphling1 ::

Bartona se def. ne splača (še) kupit, ker pri Amd-jih dodatnih 256 kb skoraj nič opaznega ni naredilo. 1700+ ter 2100+ bosta še nekaj časa daleč, daleč najbolj optimalna nakupa, glede na navijaške zmogljivosti, dajati 30+ tisoč tolarjev več za procesor je škoda denarja, ko se ga pa da porabiti na toliko boljši način kot je več rama, večji hitrejši disk, boljša grafa ... Amd nizko frekvenčni proci so darilno z neba :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

Athlon XP 2500+ 57.600

No ja, po mojem se kar splača, posebno še ko ga naviješ na višje frekvence.
Se pa strinjam da se dodatnih 256Kb L2 res ne pozna VELIKO.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Matek ::

alien, to ni barton, kar si ti prilepil.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zheegec ::

ATHLON XP 2500P+/512 (1.83GHz) 48.000 57.600

Enlightened yet? XP2500+ obstaja samo z Barton jedrom, prav tako 2800+ (ki je bil tudi Thorughbred) in pa 3000+.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Blup ::

Kak je lohka 2500+ le 1830 Mhz?!? A ne gre to več po 66 Mhz al kak je zdej to?!?

Blup
:\

Zheegec ::

Gre, samo je AMD "pametno" spremenil PR+ rating, ker ima Barton 333FSB in pa 512Kb L2 cacha (oz. 256Kb več kot Throughbred/Palomino).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Blup ::

Svašta...

... sam škoda k računalnike kupujejo tut neuki in so pol primorani dajat tale PR+ rating... k če ga nebi blo bi blo prou fajno... da bi blo mal Intelovce sram :D

Blup
:\

morphling1 ::

2500+ je samo v Amd sanjah nažalost, 2GHz tbred sploh če je na 166 MHz tako kot Bartoni potem ga naseka skoraj povsod. Sicer pa skoki po 66 MHz za 100+ so bili samo do 2200+ že 2400+ je korigiran potem gre spet po 66 MHz dvakrat do 2600+ (zadnji proc na 133) Od 2600+ na 166 grejo pa skoki po 83 MHz za 100+, čist enostavno, sploh pa ko probaš to višjo matematko razložit kakemu začetniku, ki mu nič ni jasno kako da je 2133 MHz proc enako hiter kot 2083MHz :)
Sploh ne vem kaj so vam te oznake tako včeš da se dobro sliši verjetno, važna je realna frekvenca ter fsb, vsak ki ima malo pojma mu bo jasno kaj je hitreje.
Sicer pa navijanje Bartonov je še mala neznanka, ker jih ni ravno v izobilju. Če bi prišel kak z ratingom okrog 2000+ in bil poceni bi ga še sproba,l tako pa zame ni vreden denarja. Ampak to sem jaz ko gledam da pridem z minimalnim vložkom čim višje, sam proc je pa zelo cool za tiste ki ne navijajo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Duron 1800 ali Sampron 2200+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
553945 (3273) kixs
»

Se izplača?

Oddelek: Novice / Procesorji
201953 (1953) Dr_M
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327856 (5533) Tarzan
»

Athloni XP 2500+ v JAE za 24k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1107661 (4904) Boško
»

Barton, se splaca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
894576 (3659) Sergio

Več podobnih tem