» »

Nasvet pri nakupu računalnika

Nasvet pri nakupu računalnika

Grey ::

V mislih imam kot 1. konfiguracijo:

ECS L4S8A2L
P4 2.4GHz 533/512kB
512MB DDR-RAM PC2700
Gigabyte Radeon 9000Pro 128MB
Maxtor 40GB
Hercules Muse XL
Logitech MX300
Tipkovnica
Zvočniki
CD-ROM TEAC 52X
CD-RW TEAC 52X24X52

Kaj menite o tej konfiguraciji? Uporabljal jo bom predvsem za igranje iger, surfanja po internetu in gledanja filmov. Kakšen drug predlog? Moj budget obsega 220k SIT.

Han ::

Predlagane spremembe:

- osnovna plošča: Epox, Gigabyte, Abit, Asus ali MSI z Intel čipovjem
- Radeon 9000 Pro 64 MB (bolje 9500 s 128 MB)
- trdi disk: WD ali Seagate, vsaj 80 GB
- tipkovnica: KeyTronic (KT1000 ali 2001)
- DVD-ROM: Toshiba SD-M1712
- CDRW: LiteOn 48/24/48

kuglvinkl ::

Ti kaniš dati 50k+ za CPU, pa napišeš keyboard... Upoštevaj Hanov svet. Ferrari z skajem.

MX300. Pol toliko mi ni bila povšeči kot MX500. Ki je verjetno dražja za 3k SIT.
Your focus determines your reallity

gamer ::

meni firmo procesorja za igrce so amdji bolsi vsaj po mojih izkusnjah so delal hitrej,... pa se pocenil so se, tko da bos lohk tist kar bos pr procesorju prsparu na graficno investiru...

San ::

Za vse, ki non-stop sprašujete kaj se najbolj splača, imate klele zbran po mojem mnenju najbolj kvalitete IN ugodne stvari, ki so trenutno na trgu.
Moj dream machine, ki ga imam danes končno doma ( sa še ta post, pa ga grem sestavt:)))))) zgleda tkole:

Proc -- AMD 2100+ (AIUHB:)
Mama: Epox 8rda+ mislim da mi ni treba preveč pojasnevat zakaj
RAM : 2 x 512/333 Samsung - za to ceno, bi bil nor da ga ne bi vzel čim več
Pečka: Lite-On 48/25/48 - sej vem, eni spet Teac ;)
Trdi disk: WD80 JB - disk za tiste, ki ne gledajo TVja ;-) U knoW
150k

AGT računalniki
- prijazni, hitri in nevsiljivi ( MlacoM lahka puši K - biiiiiiiiiiiiiip!)

Monitor: Samsung 959NF (če nisi še videl do zdej FlatScreen, ne veš kaj je res dobr za tvoje oči :) ) za 81k v Enaa

Napajalnik Chieftec 360W (active PFC, to le glej kr je dobr da ga ima) 13k

Ohišje Codegen 6066 - siv z plexi oknom, placa za 7 trdih diskov, čip in lep 13k

To je to. Neki stvari mam tud od prej, recimo grafa Herc. 8500LE, k sploh ni za odmet, v bistvu naseka tvojo 9000Pro. Raj vzem 9100 z 128Rama, ker je, kera fora, cenejša IN boljša od 900PRO . A sem kej sputu? Mislm da je to to.
Kup kar TEBI paše, kup tako mašino k ti sede, ker sam taka je prava, sam v taki boš našl kej užitka.
Sam sem nor na film (in CS :) zato mislim dodajat diske vsake tolk časa - 1,5 Tb bi bilo čist zadost. Od frenda šefe si je obvladal Parahelio in 3 LCD 18" za FlightSimulatorje, Morph pa ima vse nabrit do zadnjega mikrona, ker je pač majstor in ve vsako cako na računalniku.

Zdej pa prosim, prosim nehite že težit s tem kaj naj kupim, ker bi vm najraj dajal naslov teme "Kje naj iščem"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

boštjan ::

namesto intelovega proca,kupi AMD+epox8rda+ in R9500pro(če boš jo le kje dobo).MIš MX500,cd-rw plex 48/24/48.

Grey ::

:))Ferarri s skajem:)), kuglvinkl ta je dobra. Sej kokr je Han napisu, sm tut mislu vzet Keytronic KT1000 črno(majhna zgleda kar mi je všeč), diska pa ne rabim tolk, k mam vse filme na CD-ju, zdele ga mam pa zasedenga šele polovico pa mam 40GB(programi, glasba). Več kot 40GB ga trenutno ne rabim. Ne vem zakaj je plata z Intel čipovjem boljša od kere druge? Ker druge, k majo druge čipe gor ponujajo več(procesorja pa itq ne mislim navijat in ga tut nkol ne bom). Sicer majo pri Mlacomu plato od MSI s čipovjem SiS655(dual DDR). Samo potem mi to spremeni vse ker si ne morem privoščit zverine kot je 2.4GHz. Bom rajš kr pri tej grafi ostau ker itq kmal pride GeForce FX 5200 al pa celo 5600 pa bo bla mogoče v moji kišti če ne bom zadovoljen z Radeonom.

Js sam komi čakam da bom zaslišu zvok Ferarija s skajem pod mizo:D8-)

kuglvinkl ::

itq ne mislim navijat in ga tut nkol ne bom)

Če tega ne bi rekel, bi blo še OK. Ampak, zdej si pa pečen. >:D Saj veš, ona s kruhom. Moraš gledat širše pri navijanju, ni vse samo +x FPSjev/-hh:mm itd itd. Če se resno spraviš k delu, ti bo veliko bolj jasno, kaj imaš v kišti + ...

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Blisk ::

Predlagam raj radeon 9500, je zgraujen na novejšem čipovju.

Han ::

Trenutno morda res ne rabiš prostornega diska, kaj pa čez pol leta? Cena za 40 GB je 23k, za 80 GB pa 30k SIT. Pa si preračunaj, koliko stane 1 GB pri obeh.

To, da gledaš filme s CDja, ni ravno dobro za CD/DVD pogon. Skopiraj zadevo na disk in uživaj v tihem predvajanju.

SiS je včasih sinonim za nekompatibilnost in paranje živcev. Predvsem z gonilniki so težave. Če si se odločil za Intelov procesor, vzemi ploščo z i845PE čipovjem in PC2700 DDR pomnilnik (vsaj 512 MB, tako kot si napisal).

Mimogrede, kupovati R9000 Pro ali 9100 s 128 MB nima smisla. Pri teh (počasnejših) karticah je 64 MB povsem dovolj.

Grey ::

Tista s kruhom?:D Ja ne vem kaj si mislu s tem kuglvinkl, da bom vidu kaj mam pol res pod kišto. No ja to sm tut ugotovu glede R9000Pro 64 al pa 128 MB rama se ne pozna tolk na zmogljivosti k tut itq ne moreš met efektivno vkopljenega antialiasinga. Radeona 9500 pa ne bom nabavu k je predrag zdele trenutno, si bom pol rajš omislu GeForce FX 5200Ultra al pa GeForce 5600Ultra. Za disk sem se pa odloču da ga bom poveču za 20GB pa miško bom tut vzeu Logitech MX500, ker sm izračunu da se mi nekak izide. Glede plate s čipovjem Intel...pol mislm nabavt boljšo grafo čez neki časa pa bi gor rad meu AGP8x, pa tut nima nobena ATA133. Pa cena je za kr neki zelencev višja od SiS. Pa zdele trenutno mam tut plato na čipsetu SiS635T pa čist kul laufa.

Zheegec ::

Kot že rečeno, kupi AMD, nForce2 ima podporo za AGP 8x (čeprav res ne vem zakaj nujno rabiš 8x, saj na 4x vse dela ok), vzemi R9100 128MB (9500 je predrag, boš pa zato vzel FX5200Ultra?Halo?) Disk vzemi WD800JB, AXP2100+, Epox 8Rda+,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

koyotee ::

Zdj še večina grafičnih kartic bolj uporablja memory. čez čas pa bo 512 MB ali že 256 DDR dovolj in bojo posvetil grafe coru(procu)! Z ATI-jem mas lepšo grafiko, k Nvidia ma že sam surovo hitrost! My opinion
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Han ::

AGP 8x ne rabiš - se praktično nič ne pozna. ATA133 prav tako. Diski še lep čas ne bodo presegli 50 MB/s.

ripmork ::

NASVET:
pozabi na intel in kupi epox8RDA+ ter athlona1800 ki je ziher tolk hiter kot p4 2ghz
pol pa enga zallmana gor pa radeona 9100 pa boš imel najmanj 10% večji pospešek
pa še manj boš porabil

ripmork ::

manj denarja boš porabil da se razume:D
vse ostalo pa kot želiš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716192 (8231) Vlad Tepeš
»

Kdo rad sestavlja računalnike :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1296233 (4292) kloshar
»

Pomoc pri Konfiguraciji za vsesplosno mletje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
573990 (3252) Zheegec
»

Kaj naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
814993 (3810) B_U_R_I
»

Nakup računalnika P4; mnenja o nakupu!

Oddelek: Kaj kupiti
101264 (1081) PlayTheGame

Več podobnih tem