» »

Barton, se splaca?

Barton, se splaca?

1
2
»

morphling1 ::

asPeteR, pozabi Joker, a so izenačili pogoje testa, se pravi enak FSB enaka končna frekvenca, vse enako razen predpomnilnik različen ?? Samo tako lahko primerjaš in to so naredili na Anandtechu, rezultati so pa tu:
Najprej teorija, kaj sploh je prednost dodatnega predpomnilnika pri Bartonu
Potem AMD cache prednost vs. Intel cache prednost

Ter še slikica, Amd ter Intel razlika v zmogljivostih pri enakih pogojih:


Razen Sysmarka content creation ter UT2k3, je razlika pri Amdju vsaj zame nevredna, sploh če se ne navija bolj. P4 po drugi strani pridobi dosti več z dodatnim L2 predpomnilnikom
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Morph, si gledal kaj površino jedra? Ker je večja (pozabil kolk, denimo pri Opteronu skoraj polovico jedra zavzema 1 Mb L1), bi se morda lahko dalo lažje hladit oz. učinkoviteje.
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Že, že samo tista dodatna površina se dodatno greje tako da tu si približno na enakem. Sklepam iz tega da še nisem zasledil kakih posebnih overclockov na Bartonih za razliko od tbredov. Saj enkrat bom enega sprobal, da vidim kje je potencial, samo nekako se bom težko zadovoljil z manj kot 2700 MHz (glede na to kar mam zdaj), to pa vem da zna bit kar problem
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

pele-on ::

Rekord pri Bartonu k ma 1890 pa še mal mhz so ga navili na 3000 mhz.Kaj to zate ni dost.Skor tok kot tvoj cpu.

morphling1 ::

S kakšnimi sredstvi, meni LN2 ter Prometeia ne pomaga, pa preberi kar sem napisal, če delam ugrade proca je to zato da je hitreje realno, ne po nekem PR ratingu, ki se kaže v parih komercialnih testih. Meni so važni samo MHz in če jih ne dosežem vsaj toliko kot s tbredom potem se ne splača menjat in celotno gledano mislim, da je še vedno večja uspešnost navijanja s tbredi kot z bartoni.
Kot sem pa rekel moram enega tudi sam dobiti na probo, da bo lahko govoril iz lastnih izkušenj navijanja.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

glede da so tbredi zelo OK,me zanima,Sergio zakaj se odločaš za bartona,zarad 512 cache?

Sergio ::

moji argumenti padajo v vodo kot vaba za ribe ;)

Seveda, prvo zaradi več L2 cache, nato zaradi privzetega FSB 166, ter na koncu tudi zaradi dokaj ugodne cene.

Menjam pa 1600+, tako da bi znala biti razlika opazna.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

boštjan ::

razlika bo ziher očitna,samo kolko sem jaz zdaj vido sta ceni skoraj isti 2500+bartona in 2400+ tBred-a

morphling1 ::

1. sem pokazal da se premalo pozna
2. pri odklenjenih tbredih -> nima vpliva
3. še bolj ugodno dobiš tbreda, za razliko v ceni pa kupi boljši ram, večji disk, hitrejšo grafično, al pa punco na večerjo povabi :D
4. tudi z navitim tbredom bo razlika do do 1600+ več kot opazna (sploh pod vodo)

Aja sej te nočem prepričat v nasprotno. Get Barton, pa pridem do tebe in ga lastno ročno sprobam >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Sergio ::

Bom prekalkuliral :)

Za osnovno ploščo imam pa v glavi 8RDA+. Bi moralo dobro delat.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kuglvinkl ::

Am, nope. Raje poglej za Abtiko rev 2.0 ali pa za 8rda3+ (2× LAN, SATA, 3× FW, boljši zvok, če ima nForce 2 Ultra).
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

asPeteR ::

A ima 8rda3+ ze novo cipovje ulta?

boštjan ::

morphling1 ::

Za Bartona definitivno, ploščo z novo revizijo SPPja. Ker tu je bil odpravljen bug za višje fsb-je pri 166 MHz procih predvsem bartonih. Pri navadnih tbredih pa ni posebnih razlik v navijanju fsb-ja med revizijami.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Oblivion ::

Ze ker mam plato od gigabyte in lahko nastavim fsb do 166, bi blo skoraj boljse da bi si bartona vzel, ki tece ze privzeto na tem fsb-ju al se motim? Ne bom moral niti zagnat racunalnika ce nabavim 2400+ in mu nastimam fsb na 166 ;)

Fury ::

BLJAK! 8RDA3+ BLJAK!

Onboard sound, 6 channel CMedia C9739a Audio Supports Digital SPDIF and software AC-3

CMedia... fuj. zvocna v SoundStorm je trikrat bols...

seveda ce pa mas svojo zvocno (pci) pol je pa itak useen :)

Sergio ::

Jaz sem vam najlepše zahvaljujem za vse informacije.

Jutri bom klical za zalogo. Vam sporočim.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

Mnja, sem že klical ;)

Vse imajo na zalogi, tako procesor kot plato. Ženska je bila celo tako prijazna, da mi bo naknadno po mejlu poslala stepping procesorja ter rezervirala tako proc kot plato.

Temu se pravi odnos do strank!
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Trubadur ::

kero mamapalto boš pol kupu?
Berite Thomasa!

boštjan ::

mene zanima,kje so tako prijazni:D

Trubadur ::

kter steping pa je najbolš?
Berite Thomasa!

Sergio ::

stran na , boštjan. Res so face. Kupil bom 8rda3+, je na zalogi.

Glede steppinga ma VR-Zone pravi, da je AQUCA stepping tisti pravi.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Fury ::

8rda3+ NIMA SoundStorma ampak samo bedn softwareski AC97 zvok.

Sergio ::

zvočna kartica je meni sedma skrb.

Firewire onboard, NIC onboard (2x RJ konektor)... To so stvari, ki jih je dobro imeti na plati. Imam sicer Audigyja, zvočno bom onemogočil ASAP.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

Fury, Epox plus modeli imajo MCP-T south bridge z vsemi njegovimi prednostmi, če hočeš uživat v soundstormu moraš dokupi spdif out kartico in greš z kablom na dts reciever za ultimativen zvok (boljši od audigyja). Brez une kartice pa za digital-analog konverzijo skrbi cmedia čip, pri abitki je vse enako samo da za konverzijo skrbi realtekov čipek, edino optični spdif izhod imajo abitke že na plati.

EDIT: vidim da 8rd3a+ vsaj po slikcah na ocworkbench nima MCP-T southbridga, hmm tole je pa potem korak nazaj glede na 8rda+, ki ga je definitvno imela. Če je res tako je sound seveda slabši, softweski po ac'97 codecu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

Sergio ::

morph, če bo vse po sreči, te vabim naslednjo sredo popoldne na OC popotovanje Bartona ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Oblivion ::

Tudi meni se zdi zvocna popolnoma nesmisel, da cele maticne zaradi tega nebi vzel. Kaksen proc bos vzel in za koliko Sergio?

morphling1 ::

Sergio zgleda, da bo res boljši audigy za zvok na 8rda3+.
Damn naslednji teden delam popoldne, si kak da prost dopoldne ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Sergio ::

To, da 8rda+ nima MCP-T, me niti malo ne moti. Še vedno ima IEEE-1394, ima dual NIC, Audigy bo pač še vedno grel moje srce ;)

Sem prebral review ter ugotovil, da je 8rda3+ enostavno odlična EPoXova plošča. Vodno bo treba popedenat. Nujno ;)

Oblivion: Navkljub nasprotovanju sogovornikov bom kupil Bartona 2500+ za okoli 30 jurjev. Bili živeli pa videli, pravijo! ;)

Morph: četrtek dopoldan. Frej do treh popoldne ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

Oblivion je pa dobra on-board zvočna en velik bonus in zmanjšanje stroška.
Glede tega je Abit nf7s rev2.0 boljša izbira, vidim pa eno veliko prednost 8rda3+ za navijanje direktno iz boxa. Epox ima namreč vdd napetost nastavljivo v biosu do 2V, kar je v primerjavi z Abitovimi 1.7V velika prednost za doseganje višjih FSBjev brez kakršnihkoli voltmodov.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Sergio zmenjeno v četrtek.

Sem pa zdaj malo bolj razmišljal, kako hudiča naj bi imela 8rda3+ dve mrežni in fw, z MCP čipom, če je pa ravno to prednost v MCP-T čipu. Tole ne gre skupaj in mi je tudi zelo čudno, razen če so šli vse posebej dajat na plato, kar je pa nesmisel če to omogoča southbridge.
Bomo vidli zelo kmalu v živo pri Sergiotu, jaz kar ne morem verjet da bi svojo najboljšo plato pri Epoxu tako brezveze omejevali.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Sergio ::

Dejansko so dali za dual-NIC in FireWire _lastne_ kontrolerje. Zakaj, mi ni jasno, ampak predvidevam, da so imeli trdne razloge za tako potezo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Oblivion ::

Ja, s tem se popolnoma strinajm sam ne da bi zaradi malce slabse zvocne na plati le te ne vzel. To se mi zdi cudno. Ce bi bi ze vzel plato z dobro zvocno bi tudi jst vzel nf7s rev 2.0 mislim da je se najboljse.

Ce bosta testirala ta teden, a bi lahko kaj rezultate sporocila, da vidim ali se zadevca splaca al ne? Ce se le da bi vaju prosil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oblivion ()

morphling1 ::

Strange, potem gre samo za ceno ter da se jim vseeno bolj splača kupovat zunanje kontrolerje kot pa MCP-T southbridge.
Kakorkoli že plata bo bolša za navijanje in to edino kar šteje :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

morph.. pomoje je cenovno bl ugodno tko kot majo zdej...

boštjan ::

fantje ne bi bil rad tečen,a govoraje o bartonu,za 8rd3+ pa lahko odprete novo temo v oddelku STROJNA OPREMA,saj veste da ne bo zmešnjave

Trubadur ::

a bo člank oc popotovanje?
Berite Thomasa!

morphling1 ::

Jap pač nvidia MCP-T je zgleda dražja, kot razni Realtek, Cmedia in podobne taiwanske zadev ki jih kupujejo na tone in vgrajujejo v večje število svojih plat tako AMD kot Intel.

Boštjan, ne skrbi glede zmešnjave. Gre za dober info.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

vem da gre za dober info in moram priznat,da koristen,a bolj pregledno bi bilo z novo temo,ker lažje je nekoga napotit na novo temo ki govori o plati,kot pa iskat v keri temi se je govorilo o plati 8rda3+

Sergio ::

Bom sedaj odprl nov thread, najdete ga na tem naslovu.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron

Oddelek: Strojna oprema
191652 (1366) Sami
»

sempron 3000 in epox 8rda3+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
644094 (3518) mtosev
»

Barton 2500MHz vs. Sempron 2800MHz

Oddelek: Kaj kupiti
342100 (1481) Sami
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327820 (5497) Tarzan
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535088 (4452) krucymucy

Več podobnih tem