» »

Athloni XP 2500+ v JAE za 24k

Athloni XP 2500+ v JAE za 24k

1
2
3

DjTonic ::

Glede drugih oznak jedra še ne ven kaj dosti povem ti lahko le kdaj je bil izdelan in sicer v 21 tednu tega leta. Torej v tednu ki je trajal od 19-25 Maja 2003 (14. Dni nazaj) Kot kaže gre za zelo nov procesor. ;)

monster-x ::

asPeter: tko al tko mam namen nabavt 1 GB (2X512) rama, tko da bom očitno vzel kr TwinMOS. pr tej količini pa je razlika v ceni že kr velka -- 40k:\

Arkadij ::

za vse tiste k ste naveličani čakat na telefonu po 20 minut: 01/589 62 26 (vsaj jst sem na to cifro takoj dobil trgovino)

DjTonic ::

Jaz kljub temu da sem poklical direkt v trgovino iz fiksnega telefona sem čakal pol ure nato pa prekinil in poklical iz GSM-a ter dobil v prvo.

matter ::

Mene pa zanima kater hladilnik bi bil pravi za ta proc. Predvsem naj bo tih. Ali zalman (pahljača) bi dost hladil ? Zdele mi vredu hladi thunderbird 1200.
Torej kateri hladilnik ?

DjTonic ::

Pomoje bi ti kak Vulcano 7+ (low, medium, high) kr solidno hladil zadevo. Meni trenutno X-Dream hladi solidno XP 2000+. Samo vprašanje če ti matična sploh podpira tega novga Bartona? Prvo s za to pozanimaj pa se potem obremenjuj s hladilnikom ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

asPeteR ::

monster-x: Uf ce pa je govora o 1GB, potem se jaz sploh ne bi upal vprasat kaj je boljs!;)

Glede hladilnika. Ozrite se kaj po ThermalRightu(SLK serija) ker vam povem, da se barton svinjsko greje, v primeru ce se ga navije(in dost zvisa voltazo!!) Drugace pa NE! Samo, predvidevam, da se bo navijalo ...:D

matter ::

Plata ne podpira (KG7), in bom menju na NF7.
Bom probal zalmana :))

mico ::

js mam tut Bartona XP 2500+ iz JAEta pa ga laufam na 2350MHZ na 1,7V(0.05V nad defaultom). morm rečt, da sm zlo zadovoljen z overclockom :) je pa res da se kr precej bolj greje kot TBji prej(beri 3-6 C).

DjTonic ::

mico kakšen hladilnik za proc. maš?

Skankulja ::

mico: lepo lepo ;)

mene proc caka na posti (morem dvignit v pon.)... me pa mal skrbi. ceprav nacelno bi mogel laufat na 8k3a... pa vendarle nism cist zihr. official ne podpira bartona ( lala), v bios updateih tud ne pise kaj za bartona. hm... najlazje je probat pa bomo vidli. cudno se mi zdi ker plata laufa tanove tbreade (166fsb) nix jasno zaka nebi se bartona. epox support nix ne rece (lenuhi ;))... nakoncu pa znam dobit reply v stilu: "we're sorry but it just ain't the same core" -> ain't the same core my ass ;)
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

monster-x ::

Danes mi je ponesreči padel ta procesor na tla, ker še nimam komponent, da bi ga nataknil na plato in upam, da je preživel:D

asPeteR ::

monster-x: Kaj si opravil kaksen obred za boljse navijanje, pa ti je padel?:D

Drugace pa naj te ne skrbi. Ce se ni kaj zlomilo, bo delal.

ripmork ::

ko že govorimo o tem proc.....je že kdo slučajno prebral kakšne benchmarke?
sem pravkar prebral nekaj opisov in vam loh povem da so razlike med nenavitima 2100+ in 2500+ tako minimalne,da je isti klinc al je Barton al pa ne........pri navijanju procesorja ima
barton spet le čisto majhno prednost.........ma važn da je Athlon pa je:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

monster-x ::

asPeter: Vzel sem ga v roke in mi je padel ponesreč na tla. Padel pa je na tisto stran, kjer je jedro in so na robovih nekakšni gumijasti "čepki" ali kako se temu reče.:D :D . Vse pa je ostalo celo tko da ni blema:D .

morphling1 ::

RIPMORK, itak da je razlika minimalna pri enaki frekvenci in FSBju, še najbolj profitirajo igre tam do max 8%, ostalo je pa skoraj enako, tako da je še vedno glavna samo končna frekvenca in FSB teh procov
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

RIPMORK: Naceloma to drzi. Toda pri Bartonih je vecja verjetnost da bos dobil procesor, ki se bolje navija! To je dejstvo, ki sem ga obcutil na lastni kozi!:D

mico ::

DJ Tonic - Wasser cooling :)

drgač sm pa ugotovil, da dela na default voltaži na 2350 MHz. :)

matter ::

Kak je z odklepanjem ?

Kak guide al je kar odklenjen ?

Skankulja ::

za bartona velja isto kot za tbreade... mnozilnik je odklenjen po defaultu.
it realy isn't that hard to visit google and type in the keywords barton and unlock... or is it? :\
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

matter ::

sej sem to napisal v guglu. Pa nisem najdu jasnega odgovora. Sam ko je ravno odprta tema o barton procesroju sem raje s prve roku odgovor iskal.

DjTonic ::

RIPMORK jaz sem tudi gledal neke benchmarke na netu ko so testirali procesor na TBred (AIUHB) jedru in Barton. Poganjali pa so ga na 11×166 TBred je bil navit, barton pa na default. Razlika je bila res minimalna v prid Bartona. Večja razlika se je pokazala kasneje v igrah in kakšnem 3DMarku 2001SE. Nekoliko sem pa bil presenečen ko je Barton 2500+ premagal Tbreda tako 2400+ kot 2600+ pri zadnjem je razlika že več kot 200Mhz. Še slikica:

DjTonic ::

No, danes sem tudi jaz dobil svojega Bartončka 2500+, pred kakšne pol ure. Moje oznake so zelo podobne tistim od monster-x-a kot kaže je razlike med mojim in njegovim samo 19 procesorjev;)

AXDA2500DKV4D Y845858270100
AQXEA 0321TPDW

matter ::

Jest tudi dons dobu (po pošti):

AXDA2500DKV4D Y845858270082
AQXEA 0321 TPDW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

Skankulja ::

vsi imamo vecinoma podobne steppinge... zadeva laufa na 8k3a @ 190x13 (1.75V) stabilno. bom popoldan ko bom imel cas se malo pljunil v roke. worth buying i guess.:\
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

DjTonic ::

Skankulja dobro maš ti tole, kar lep overclock;) Iz tega sklepam tudi da imaš vodno hlajenje, zanima pa me kolko se ti proc greje?
Ali imaš enak ali podoben steping napiši. (AQXEA)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Alexius Heristalski ::

Jaz sem ga kupil v petek, 6. 6., steping pa je:
AXDA2500DKV4D
845858270086
AQXEA 0321 TPDW
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Skankulja ::

stepping je isti (enak)... se pravi AQXEA. in pa hladim ga zracno (zaenkrat)... greje se pa podobno kot tbread pred njim se pravi ~50 idle ~55 load. vodno bo pocas nuja.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

AB ::

Ali ima kdo Bartona BOX varianto?
Kako kvaliteten hladilnik ima?
Ali je glasen? (v primerjavi s Zalmanom 6000 Al-Cu)
Procesorja ne mislim navijati. Pomembna mi je tišina.

Buggy ::

skankulja: kako pa imas ti moznost 13 mnozilnika? A nimas ti KT333, kjer imas max mnozilnik 12,5? Sem morda kaj zamudil? Jaz imam 8k5a2+ (tudi KT333 samo novejsi) pa imam moznost mnozilnikov samo do 12,5. V cem je trik? Ali lahko izbiras vse mnozilnike z bartonom na KT333 plati (od koliko do koliko) ?

Za to plato BIOS uradno ne podpira Bartonov, opazas kaksne probleme?

Skankulja ::

Buggy: mas prav moja napaka... glede na to da bios nima varjante 12.5 je 13 edina izbira... torej je 190x12.5 ;). morm pa rect, da ma porocesor se rezerve (novi rami pa bo ;)).
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

KTr1sk ::

Kaj meni bi delal ta procesor, upgredan imam pa tale bios piše pa da podpira "1. Support AMD Athlon XP 2400+ and 2600+ CPU"
Plata pa je Esc K7VMM

DjTonic ::

Verjetno ga ne bi podpiral saj Barton deluje na 333Mhz FSB-ju (166). Tvoja plata pa mislim da omogoča le 266 Mhz Fsb. Saj 2400 in 2600+ se da dobiti tudi na 266FSB zato ju verjetno tudi podpira Barton pa obstaja le v 333Mhz FSB načinu. ;)

KTr1sk ::

Hvala ej, nisem vedu, da je Barton deluje na 333Fsb, ker zdajšni (1700+) ima res samo 266fsb

lp

Clemento ::

Bos mogu manualno nastimat v biosu...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Tarzan ::

2600+ obstaja na 133MHz FSB bol tako, bolj ne kot ja>:D . Pomoje bi blo fino pogledat, do kakšnega FSB lahko spraviš zdajšen procesor, poglej, kakšne dividerje imaš v BIOSU, do koliko sploh lahko spreminjaš FSB.

Nacek ::

Hello!
Jest pa mislim kupit Athlona 2800+(barton), pa me zanima če se ga da tut tako dobro navit kot 2500+?
A so že bartoni z 400mhz FSB v SLO?
LP

DjTonic ::

Da so tudi že z 200Mhz FSB samo cena je zelo velika (Athlon XP 3200+). Zakaj bi pa kupoval XP 2800+ (razen če imaš veliko keša) če pa lahko vzameš XP 2500+ in ga malo naviješ.;)

Nacek ::

Ker si milo rečeno ne upam tolk navijat, kakor eni tukej navijajo. Čeprav bom vzel ne box varianto in kupil zraven še TT Volcano 7+, si z navijanjem ne obetam kakšnih hudih rezultatov. Kje se pa da dobit une z 400Mhz fsbja? Govorim seveda o bartonih...

Alexius Heristalski ::

Skankulja, kateri hladilnik imaš?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

DjTonic ::

Naj povemd, da ko sem flashal moj bios na NF7-S rev2.0 se mi je zgodilo nekaj zelo presenetljivega. namreč Bios/plata mi moj procesor zazna na default kot AMD XP 3200+ in zato ga moram odviti če ga hočem poganjat na 1,83Ghz(11×166). Na privzeto pa mi gre na 2,2Ghz(11×200). Juhu:D

Malecky ::

Jaz sem se tudi udal ceni in naročil en komad...kako bo šlo bom poročal jutri ampak brez vode mislim da je brezveze bartona met...

Tarzan ::

Po izkušnjah kolegov iz Amerike, gre Barton 2500+ z dobrim zračnim hlajenjem (razne Delte in podobna "šara") okoli 2200MHz, nekaterim pa celo do 2400, eden stabilno goni bartona pri 2500MHz (Abit NF7-S v2.0; FSB 238MHz) (mislim, da gre v tem primeru za Bartona 2800+).
Z vodo, se z Maleckyjem strinjam je mogoče priti še precej višje, predvsem v tem "sovražnem " vremenu>:D

urosv ::

Dele je pri JAE-tu Barton 2500+ ze 23000 SIT (21 tedn 03, AQXEA batch)

matter ::

zdej ma še v akciji nf7-a v2.0 za 29.000. Sam kaj ko sem jo že naroču drugje :(

Arkadij ::

sm vidu ja...danes jo grem iskat.

Nacek ::

Hej!
Zdej sm dokončno naroču nov computer in mi je prodajalec/znanec rekel, da so bartoni od 2800+ naprej zaklenjeni... A naj mu verjamem, al mi hoče prodat kakšnega throughbreda (al kaj je že :)), čeprav, če se ne motim, so tudi ti odklenjeni? Isto me je presenetil s tem, da če kupim RAM DDR400, na moji novi plati NF7-S razlika ne bo opazna, saj plošča podpira ram do 333Mhz, tako da sem zdaj vzel DDR333 (seveda TwinMOS)...
Dejte mi pomagat dokler je še čas!!!
Hvala v naprej!

asPeteR ::

Bolj smotrno vzeti npr. bartona 2500+ kot pa 2800+. Zakaj tako, je bilo ze veliko napisanega.

Ram pa kar vzemi PC400. Kajti v razliki je cena minimalna, performance pa zelo opazen. Namrec cetudi ne bos navijal(kar dvomim:D ) se ti ga vseeno splaca vzeti, nikoli ne ves ... In se na bolj agresivnih timingih ga lahko vozis(cetudi na samo 166MHz).

8-)

Nacek ::

Vzel bom kar 2800+ zarad oznake:) RAM pa verjetno res PC 3200. Samo jest sm gledou, da ga moja plošča ne popira tako da mi ni čist jasno...

boštjan ::

NA nf7-s ti morajo PC3200 rami dobro arbajtat
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342796 (15580) peter_ki
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332875 (2146) c3R4R
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327811 (5488) Tarzan
»

Lastniki Bartona 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
504824 (3476) Alexius Heristalski
»

Problem zaradi navijanja na Abit NF7-S

Oddelek: Navijanje
421630 (1122) WhiteWolf

Več podobnih tem