» »

Barton, se splaca?

Barton, se splaca?

«
1
2

Oblivion ::

Premisljeval sem o nakupu novega procesorja in me zanima ce se Bastron splaca. Mogoce 2500+. Ali je boljse ce bi si omoslil mogoce kaksen athlon 2400+ ali 2600+. Kaj pravite?

pako ::

Kakšna je razlika v ceni?:)

Oblivion ::

Barton 2500+ je 37.000, AthlonXp 2400+ je 30.000, AthlonXp 2600+ pa 45.000 ta je malce predrag. Ma me zanima predvsem kolko bi uplivalo 512 L2 keša in 333fsb, ker 2400+ ima 266fsb.

Zheegec ::

Oblivion - na nForce2 plati za XP2400+ 333FSB sploh ni problem, prav tako ne 400FSB.
512 L2 (torej 256K več) ne vpliva ravno veliko, pregreva se približno enako kot prej - zaradi več cacha se greje bolj, samo ima tudi večjo površino, tako da se izravna. Bi pa bil Barton na 2Ghz veliko hitrejši kot AXP2400+, o tem pa ni dvoma, samo kdo pa kupi XP2400+ in ga ne spusti za začetek vsaj na 333FSB?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Klemenn ::

Hmm.. Če gledate tako, na koliko bi lhko `za začetek spustil´bartona? :\

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Sergio ()

Zheegec ::

Problem je ker folk nima toliko izkušenj z Bartoni. Prav gotovo je za OCja bolje 2400+ pa ga navijaš po želji in znanju, Barton pa verjetno ne gre v takšne ekstreme kot Tb-B (recimo 1700+ @ 2.8Ghz), samo bi pa 2Ghz za XP2500+ Bartona bilo res minimum, recimo na 2.3 in 200FSB (400 DDR) bi bil pa že hitrejši od XP3200+ ko pride.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Oblivion ::

Ja sam 2400+ se nima 333 fsb-ja. Zal je sele z 2600+. Mam pa za zdej gigabyte ki podpira 333fsb in me zanima kaksen procesor bi bil najbolji gor. S to plato ni kaj dosti za navijat, tko da za enkrat se nimam teh namenov, bi blo pa fajn imet kaksen bolj sposoben proc. Zdej mam ta bogi Palomino 1700+ in ne gre nikamor. Torej kaj priporocate?

Oblivion ::

Pa se to, kako pa upas dat iz 266fsb-ja na 333 na 2400+?

Zheegec ::

XP 1700+ ki ga naviješ na 10*200(FSB) = 2Ghz, pa deluje bolje kot Xp2400+ ki ima še 266FSB. Vsakemu Throughbredu-B ali pa tudi Palominu koncu koncev (če je odklenjen) lahko FSB pač spreminjaš po želji po načinu več FSB=boljše performanse, tako da ne toliko gledat kateri proc ima kakšen FSB. Glej jedra, tukaj imaš pa samo Throughbred-A in -B ter Barton, Palonimov se ne najde več.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Oblivion - frekvenca procesorja = multiplikator*FSB. Če želiš povečati FSB moraš najprej znižati multiplikator, ker drugače bi dobil recimo; XP 2400+ ki deluje na 15*133=2Ghz -> spremeniš FSB; 12*166=2Ghz -> spremniš FSB; 10*200=2Ghz. Če želiš pa več kot 2Ghz pa pač pustiš FSB na 200 (recimo) in povečuješ multiplikator da dobiš višje frekvence (recimo 20*200=4Ghz:D ). Zaželjeno je seveda da povečaš FSB do kolikor gre, potem pa multiplikator.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Oblivion ::

Ja, logicno ;). Sam problemcek je moj gigabyte ki gre fsb na 166 in nc vec. Tko kaj cem stimat tko visok fsb, ko bo pa vse crknilo ;) Proc je zaklenjen in nimam poguma da bi se ga spravil operirat. Planiram pa nabavit to cudo Abit NF7-S in bom pol kej sprobal z navijanjem. Na tej plati pa mi ne pusti visat in nizat mnozilnik, tko da nimam kaj dosti sarit. A bi se poznalo, ce bi samo mnozilnik vecal brez fsb-ja? Dvomim.

Zheegec ::

Ja v frekvenci bi se poznalo za kolikor bi pač dvignil množilnik - logiš. To se pa vedno pozna, čeprav se z višanjem FSBja bolj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Oblivion ::

Pol bom probal dvignit fsb na enih 145 pa mnozilnik na recimo 13, pa bomo vidli kaj bo, ce bo laufalo al ne. Mogoce pa ne bo treba niti novega procesorga nabavt. A bi navit procesor na 2ghz delal boljse kot original 2ghz? Se bom probal malcek poigrat z plato pa bomo vidli kaj bo.

Zheegec ::

Ko navijaš pazi da greš postopno in vmeš testiraš ter spremljaš T.
Če je proc navit na recimo 2Ghz potem teoretično dela enako kot 2Ghz original proc (teoretično=če so ostale komponente enake bo razlika ~1%), če ima pa višji FSB, potem bo gotovo deloval hitreje (če bodo ostale komponente enake). Seveda povsod govorim o SINHRONEM delovanju.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Oblivion ::

Ja, bom postopoma poizkusal. Kolko se pozna v hitrosti med 512kb keša in 256? Je kaksna razlika?

morphling1 ::

Čisto odvisno od softwera, programi ki veliko dostopajo do spomina profitirajo. Od iger recimo UT2k3 tam okoli 8% ostale igre tam okoli 5%, content creation programi (PS, dreamweaver, Adobe premiere ...) dobijo večji pospešek tam okoli 16%, office programi tam okoli 4%, razne rendering zadeve in druge čisto računske operacije pa nimajo koristi od dodatnega predpomnilnika. Navijajo se različno vseeno pa v povprečju malo slabše kot tbredi, tako da recimo jaz malo cinkam če bi sprobal kakega ker ga moram spravit potem na okoli 2.5G da kaj profitiram :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Oblivion ::

Ja, potem so razlike majhne. Ja Barton 2500+ dela na 1.8Ghz, najbrz bi se ga dalo navit s tvojim znanjem na 2,5Ghz vsaj mislim da. Do kolko grejo zelo dobri Tbredi recimo 1700+? Se dobi tudi kaj hitrejse? Nimam se vodnega doma, zato ne morem navijat ravno v visave tega proca. Je pa povsod kamor grem (obicajno kupujem v Italiji) to da imajo samo Palominote in Thunderbirde. Tko da bi blo to treba najbrz tle v Slo nabavt.

smirnof ::

no nej mi en pove, če bom lohka svojga 1600+ palominota navil vsaj na 1800+?

prosim napište, množilnik, fsb in voltažo (sej ne bom direkt navil, samo da bom vedu u kero smer ga je treba navijat)


btw: imam ram 512mb pc2700 winbond (no u pondelk ga grem kupt)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smirnof ()

kuglvinkl ::

Tole je tema o Bartonih.
Your focus determines your reallity

smirnof ::

jebeš bartone:D
no al bi mi lahko samo napisal pa konec debate? morm težit;((

kuglvinkl ::

Ne ne moreš težit! In toplo ti priporočam, da postaviš vprašanje tam kamor sodi. zadnje opozorilo.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

smirnof ::

pa nič!

boštjan ::

kavka,če hočeš nasvete o navijanju, idi sem.

Oblivion ::

Da ne bom odpiral nove teme o procesorjih. A mi zna kdo povedat, ce so kaj vredni procesorji AthlonXp Thunderbird? Kar sem opazil da se prodajajo samo v Italiji. Gre se za to, da dobis v Italiji davek nazaj in niso ravno tako ogromne cene kot pri nas.

frenk ::

pr italjanih je čist možn da sploh ne vejo kva prodajajo:D

Fury ::

Athlon XP Thuderbird?!?! To _NE_ obstaja :)

Obstaja AMD Athlon xxxx Mhz to so thunderbirdi, 1300 mislm da je zatadn, pol je pa Athlon XP 1500+ in naprej cifre do 3000+ trenutno.. teh mas pa velik izvedenk

palomino - 1.75V, 0.15 mikoronska tehnologija
thoroughbred A - 1.5V, 0.13 mikron, zelo mejhno jedro, ne prevec navijaski
thoroughbred B - 1.6V (DUT3C) in 1.5V(DLT3C), 0.13 mikron, mal vecje jedro, dodani dodatni layerji, hudo navija :)

smirnof ::

link

tle piše da imata Tba in TBb isto kodo, tak da se mi zdi da morš datum gledat- kak je zdej stem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smirnof ()

jest10 ::

TB so do 1400MHz

frenk ::

ja res je...TB grejo do 1400MHz, XP-ji pa od 1400MHz(1600+) naprej

Fury ::

ne, XPji so ZIHR od 1500+ naprej, ceprov zdej jih ni vec :)

Fury ::

tb A in tb B locs pozadni crki oznake serije.. npr: RIUGA AIUHB

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

smirnof ::

sej 1,5v je boljš kot 1,6?

frenk ::

dj kavka: ja nj bi blo kao bol sam pr men ni blo tko

smirnof ::

razlož...

btw: kaj se bolj splača kupt 1700+ TBb al 2000+ TBb?

Fury ::

ce misls z 1.5V tb-A pol je slabs kot 1.6V tb-b
ce misls pa tb-B DLT3C pol je pa vecioma bols, zna bit pa tut slabs.. pac sreca in izbira prave serijske...

definitivno se bl splaca 1700+ tb-b :)

Oblivion ::

Ja sej Italjani so itak neki xy, tko da je res vse za pricakovat od njih. To je direct copy-paste iz njihovega cenika. Zato sprasujem, ker se mi zdi zelo cudno.
AMD THUNDERBIRD XP 2600+ 2.08GHz, Socket A, bus 333 MHz,
128kb cache L1, 256kb cache L2 172,80 207,36

Na ceniku od Agt sm pa vidu da majo 2400+ TBb je tapravi thoroughbred al ne? Nekje sm prebral, da se dobijo samo do 2000+. Prosim naj me kdo popravi ce se motim.

Zheegec ::

Throughbed-B so skoraj vsi od 1700+ pa do 2700+, s tem da je 2500+ Barton.
Thunderbird XP 2600+ pa obstaja v sanjah0:) To je definitivno Throughbred-B.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Oblivion ::

Hvala Alien. Je pa zanimivo, da tako napisejo. Me prov zanima zakaj je to dobro. Pa sej ni vazno, nameravam nabavit kar v slo. procesor, da se izognem kaksi neusecnosti. Hvala se enkrat.

Sergio ::

Izgleda, da se bom jaz odločil za nakup Bartona 2500+ ter le-tega kupil v tujini.

Ima slučajno kdo informacije, kateri stepping procesorja iskat slučajno?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Oblivion ::

Tudi jst sm razmisljal kaj takega sam pol sm videl da tiktaka na 1.83 GHz in pol bom raje kaksen 2400+ nabavu ki tece na 2.0 GHz. 333FSB pa mislim da za enkrat mi se ne pride v upostev pa se malo razlike je med bartoni pa "navadnimi" athloni.

morphling1 ::

Finta je v tem da je 2400+ boljši proc kot Barton 2500+, samo na 12*166 MHz bus ga je treba nastavit (se pravi čisto nič navito, za tiste, ki se bojijo) in bo povsod hitrejši od default Bartona 2500+, ki tudi dela na 166 MHz. Jaz bi ga že probal samo sem skeptičen glede navijanja, ker če končam na enaki frekvenci kot z tbredom, nisem skoraj nič pridobil.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

No sej mene tud zanima, zakaj je barton tako dober? Bartona ne mores nic bolj naviti kot Tb-ja ... ?

morphling1 ::

Sej ni toliko boljši, samo na parih benchmarkih je malo hitrejši in so mu nabil 200+ glede na enako hitrega tbreda pri enakem fsb-ju, kar pa v večini primerov ni res. Od špilov edino UT2k3 bolj profitira (8%) ostalo je bolj zanemarljivo tam okol 5% (večinoma pa še dosti manj), vse kar je pa izrazito računsko je pa popolnoma enako kot na tbredu. Jaz bi ga vzel samo če bi bil siguren da se mi bolj navije, v to pa trenutno v primerjavi z mojim starim tbredom nisem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Sergio ::

samo 256 KB L2-predpomnilnika je še vedno nekaj nezanemarljivega...

Sem bral teste, pa še vedno nisem dobil konkretne informacije, kater stepping iskat.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

Si bral teste in nisi opazil, da je 256 KB pri AMDju dejansko skoraj zanemarljivih, to pa zato ker je že z 256 KB zelo zelo učinkovit, saj imajo AMDji dosti več L1 predpomnilnika in prehod na 512 KB je bil dosti manj očiten, kot pri Intelu. Seveda bi se našle aplikacije kjer bi bila razlika večja samo za vsakdanjo uporabo je to max 5% . Za stepping pa poglej na VR-zone overclocking database za Bartone, boš najbolj videl kaj je treba iskat.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

No, prejle sem bral Jokerja kjer je bil test bartona ... Skratka, razlika je v bistvu kar opazna!
No, mogoce bodo prihodnje aplikacije bolj zahtevale vec cachea, ceprav to ni najboljsi argument ...
Skratka vprasanje je ce se splaca dat za bartona 35k?:P

Oblivion ::

Ku ti je prej povedal, je barton slabsi proc ku 2400+, tako da za manjsi denar bos dobil boljsi procesor. Jst se bom kar za to varjanto odlocil. Me pa se nekaj zanima, sej ni nic slabsi varjanta, ce nabavis recimo box da dobis vse notr od cooler-ja pa do navodil itd. al pa samo proc. Je razlika?

Sergio ::

asPeter: 28.500 SIT, ce znas iskat ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

asPeteR ::

Mah, tujina, ja ... Sergio ... Kaj pravis, a greva skupaj kupit proc? Postnina manjsa ...8-)

Glede BOX izvedbe ... Hladilnik dobis zravn, pa se 3 leta garancije ... Toda se naceloma ne splaca kupit te izvedbe ...

Oblivion ::

Ja, sm gledal na ceniku od enaa.com in sm vidu da majo same box izvedbe, zato sprasujem.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron

Oddelek: Strojna oprema
191633 (1347) Sami
»

sempron 3000 in epox 8rda3+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
644039 (3463) mtosev
»

Barton 2500MHz vs. Sempron 2800MHz

Oddelek: Kaj kupiti
342089 (1470) Sami
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327750 (5427) Tarzan
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535040 (4404) krucymucy

Več podobnih tem