» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
64 / 90
»»

mat xxl ::

Alfa Dog je izjavil:

Pozdravljeni!
V zadnjem letu sta mi kapitulirala že 2 kitajska robota (Ilife in Alfawise), zato prosim za priporočilo (po možnosti iz lastnih izkušenj) kateri Roomba model naj vzamem za pogoje:
-izključno ploščice
-brez tepihov
-brez robov
-brez hišnih ljubljenčkov
-kompliciran tloris
-mokro čiščenje je plus, ni pa nujno
-buget do 300 EUR

Hvala za vse predloge.



Osnova : https://www.irobot.si/robotski-sesalnik...

Napredna : https://www.irobot.si/robotski-sesalnik...

Pa obe imata 2 leti serijske garancije ! Pa če imaš podjetje .... je lahko brez ddv !

d0rK ::

Lihkar updatam S5max na daznji firmware kjer pise da je dodatn multi level mapping!

Vm1999 ::

Kaj to pomeni, da sam zazna v katerem nadstropju je, ali da lahko shraniš več map? To zadnje bi pričakoval, da že ima...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Alfa Dog ::

mat xxl je izjavil:

Alfa Dog je izjavil:

Pozdravljeni!
V zadnjem letu sta mi kapitulirala že 2 kitajska robota (Ilife in Alfawise), zato prosim za priporočilo (po možnosti iz lastnih izkušenj) kateri Roomba model naj vzamem za pogoje:
-izključno ploščice
-brez tepihov
-brez robov
-brez hišnih ljubljenčkov
-kompliciran tloris
-mokro čiščenje je plus, ni pa nujno
-buget do 300 EUR

Hvala za vse predloge.



Osnova : https://www.irobot.si/robotski-sesalnik...

Napredna : https://www.irobot.si/robotski-sesalnik...

Pa obe imata 2 leti serijske garancije ! Pa če imaš podjetje .... je lahko brez ddv !

Hvala za predlog. Tile 2 leti garancije sta mi privlačni:)
Bom še malo pobrskal kje najugodneje dobim tega e5158

@floyd1: obakrat sem razdrl cel sesalec, enkrat menjal senzor, vse očitstil, zamenjal motorčka pogonskih koles, menjal senzorje med sabo.... brez uspeha.

@Vm199: saj ne mislim vzeti ravno najdražje Roombe. Vsekakor pa ne bom vzel še enega kitajca brez garancije, ne glede na znamko.

buttcrack ::

Zdi se mi, da je crknil motor v kaseti, ker iz njega ne piha tako močno kot bi moralo... A je to že kdo kdaj menjal/popravljal? Na kakšen način preveriti, če je res to krivo? Gre pa AW V8S pro, ampak načeloma so verjetno vsi podobni.

freesty ::

Je kaksna varianta, da tole pride?

2020-05-07 15:00:09
Hungary, Customs clearance processing complete.
2020-03-04 10:00:03
Hungary, Parcel is in clearance.
2020-02-28 17:00:36
Hungary, Parcel arrived at the airport.
2020-02-28 03:00:23
Hongkong, Departed Hongkong Sorting Centre.
2020-02-24 17:00:33
Hongkong, Arrived at Hongkong Sorting Centre.
2020-02-23 23:00:28
ShenZhen, Sent to HongKong Sorting Centre.
2020-01-20 19:29:58
Departure in Location Warehouse Sorting Centre.
2020-01-20 17:11:54
Shipping Label Printed.
2020-01-20 17:11:52
Confirmed & Prepared For Packing.
2020-01-20 08:06:08
Order Created.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

darkolord ::

jp

Vm1999 ::

karafeka ::

A vam pri Viomi v2 z najnovejšim firmwerom (s podporo za več map oz. nadstropij) samodejno prepozna, da se nahaja v drugem nadstropju?
V mojem primeru moram vedno v nastavitvah izbrati pravo nadstropje. Sem pričakoval, da bo to delal samodejno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Vm1999 ::

Pa je sploh mišljeno, da bi sam prepoznal nadstropje?

mat xxl ::

Ja a nima višinomera vgrajenega ?

Motion ::

Še komu javi telefon (play store) da 360 aplikacija ni varna?

karafeka ::

mat xxl je izjavil:

Ja a nima višinomera vgrajenega ?


Ne, drona imam, ki ga nese čez štinge.

d0rK ::

Na S5 max super deluje opcija dveh kart za ločeni nadstropji. Razmišljam pa o še enem docku ki bi ga imel zgoraj, da ne rabim premikati obojega.

yonny ::

karafeka je izjavil:

A vam pri Viomi v2 z najnovejšim firmwerom (s podporo za več map oz. nadstropij) samodejno prepozna, da se nahaja v drugem nadstropju?
V mojem primeru moram vedno v nastavitvah izbrati pravo nadstropje. Sem pričakoval, da bo to delal samodejno.


tudi jaz sem to mislil in ne dela samodejno tega, treba je rocno prestavljati kar ni logično, jaz nič ne spreminjam ko ga nesem v zgornji stuk, samo da posesa, program pa naj bo kjer je

dejanslo ::

Verjetno obstoja kopico nadstropij, ki so si toliko podobna, da bi lahko roboti imeli težave ugotoviti, kje točno so? Ugibam.. Oni le imajo milijone map na vpogled, verjetno je tako z razlogom.
Jaz še čakam novi fw na s5max - kot pes na kost. d0rK, koliko bi pa prišel dodaten dock npr?
There`s More Than One Way To Do It

Vm1999 ::

yonny je izjavil:


tudi jaz sem to mislil in ne dela samodejno tega, treba je rocno prestavljati kar ni logično, jaz nič ne spreminjam ko ga nesem v zgornji stuk, samo da posesa, program pa naj bo kjer je


Na S5 je enako, ročno izbereš trenutno mapo, ki jo želiš pa še to ni dobro narejeno, ker ti drugo pobriše. :/
Seveda, tudi jaz bi ga najraje samo prenesel v drugo nadstropje in pustil pri miru, da posesa. Problem je, če imaš določene no-go cone, ki ga zmedejo (v mojem primeru steklena tuš kabina, v katero se zaletava v nedogled).
To da bi pa zraven prenašal še dock, je pa sploh nesmisel. XD

Idealna rešitev (poleg nakupa drugega sesalca) bi bila, da sam prepozna drug tloris, tako kot sam prepozna, kje v trenutnem tlorisu je.

d0rK ::

Ne vem kolk bi lahko stal nov dock. A je možno, da stane 54 dolarjev?! S5 max dock

Thompson imaš ti kakšen link za cenejši dock?

dejanslo ::

Danes sem le dobil update in ga preizkusil. Docka nisem prestavil, ker sem ga prilepil na tla, pa je kljub temu delalo ok. To je to, jaz sem zadovoljen. :)
There`s More Than One Way To Do It

Tomson ::

d0rK je izjavil:


Thompson imaš ti kakšen link za cenejši dock?


kolikor berem je enak dock kot za Roborock S5, tako da naročiš slednjega, najugodneje sem našel tole opcijo za 38€, na teh 38€ je še postopek carinjenja, si na koncu na cca. 50€ ... če pa se mudi je tale opcija iz EU z DHL poštnino vred za 70€ ....
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

BoLhCa ::

Končno dobil 360 S6 Pro-ja pa me zanima a je še kdo mel težave s pairanjem daljinca? Ne uspe mi, haha.
Drugače pa aplikacija je insane dobra, noro easy razdelit prostore oz. jih združiti.
Robotek pa se tudi zelo inteligentno giblje med vsemi stoli, robovi,..
Na easy ga je tudi spucat in dostopat do obeh koškov, krpo za mokro čiščenje se da namestiti in odstraniti, brez da se ga dviguje.

Super zadovoljen zaenkrat.

EDIT: edini minus do sedaj aplikacija na Galaxy S6 Edge ne deluje oz. je sploh ni v play storu. Mal hecno ampak ajde, važno da na mojem telefonu dela, haha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

BoLhCa ::

Popravek, izgleda ni to da je telefon ne podpira ampak so jo odstranili iz Google Playa. Neki spor al nevem.

Sem pa zdej še dve super pozitivni stvari našel:
1. DND se pravi Do not disturb, tako da sem naštimal od 7 do 8 zjutraj k tamalga uspavamo, pa da slučajno se ne spomni kej blebetat, haha.
2. Možen izklop luči na robotku, kar mi trenutno super pride, ker nimam še vrat za spalnico (ja res haha), robotek pa je postavljen pred spalnico na hodniku, tako da me je motilo, ker so močne te lučke na njem.

To je to, stvarca je res bomba ni kaj, vredna denarja.

darkolord ::

Kakšno pa je ime appa?

BoLhCa ::

Na Androidu je vijolična ikonca z belim krogom na sredini, spodaj pa piše 360Robot.
Dokler se ne zmenijo u Googlom, jo lahko preneseš iz: https://smart.360.cn/cleanrobot/app_en_...

Motion ::

A zato mi je na vseh telefonih javilo da je lahko app kao škodljiv in bo blokiran.

darkolord ::

A lahko daš sliko, kako imaš označene prostore?

Imam isti app, samo S6 (ne-pro), pa mi je v eni verziji označilo in pobarvalo prostore (čeprav se ni dalo s tem nič početi), sedaj pa tega ni več. Je pa opcija za več štukov ...

bsslo ::

Prodajalec na Aliexpressu ponuja 3-letno garancijo na Roborock. Imate kake izkušnje?

Splošno vprašanje sem objavil kar v novi temi, da ne bomo tu preveč zavili - Aliexpress in 3-letna garancija

Matevz96 ::

Moj Roborock S5 si po 409 urah in 2,3 hektara počiščenih površin želi nove krtače in filtra, kje kopujete?
#hooldthedoor

Kripto mesi ::

Aliexpress, ampak vzami original. Js sem vzel sicer za mi robot tule (ne vem če paše na s50): https://www.aliexpress.com/item/3283196...

BoLhCa ::

@darklord evo slikce, mal kasno sam šiht pa mulc ni glih fajn za prosti čas, haha.

https://photos.app.goo.gl/4tUdV1vuc7ZNs...

EDIT: Tole je whole house slikca, levo vidiš imaš podmeni specify the room ter levo specify the area. Room seveda poklikaš katere bi rad, area pa narišeš kvadrat kje bi rad da puca.
Kjer imam vpisano terasa, je narisana rdeča površina torej tja ne sme jit, da mi ne pobegne, hehe. V kopalnico pa tudi ne, ker je še nimam urejene in je po tleh samo estrih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

darkolord ::

Hvala.

Barabe so očitno onemogočile to za S6 (ne-pro), ker te opcije nimam. Sobe sem nekaj časa imel, potem so pa zginile.

Motion ::

Tudi pr meni ni več sob. Sej ne da sem jih kdaj koristil, sam zgleda kot da bi app posodobil na verzijo iz leta in pol nazaj :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

BoLhCa ::

Katero verzijo aplikacije pa imate? Meni kaže V7.0.0.0
Ma jaz pa do sedaj, sicer ga nimam dolgo ampak sem že uporabil samo sobe meni, ne celotno stanovanje, hehe.

PINki ::

Se splača ta bundle? https://www.irobot.si/robotski-sesalnik...

Načeloma kupujem samo sesalec do 500€. Kaj je trenutno best buy z garancijo v Sloveniji?

darkolord ::

Kaj je trenutno best buy z garancijo v Sloveniji?
Do 500 eur kaj takega

bedarija ::

čisto odvisno kakšne podlage imaš doma, če imaš večinoma tepihe, definitivno irobot ker se z njihovo višjo linijo ne mora kosati noben drugi robot pri sesanju tepihov, vendar potem ne rabiš pomivalnega robota. če imaš pa večinoma parket pa je skoraj vak robot v tem cenovnem rangu dober nakup. zato raje vzameš nekaj z lasersko navigacijo (namesto kamer kot ima irobot) in da je morda celo kombiniran robot, sesanje + pomivanje.

S5 MAX za 480EUR ki je sesalni robot + pomivalni, torej ne rabiš dveh ločenih. pa zato ker je laserski ne rabiš tistih glupih naprav za navidezni zid in podobno, ker lahko vse v aplikaciji narišeš kje ne sme pomivat ali sesat, ker je laserska navigacija zelo natančna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

PINki ::

V stanovanju ne uporabljam tepihov, torej samo parket in topli pod. Pa so ti kombinirani roboti za sesanje+pomivanje dovolj učinkoviti ali je bolje imeti dve ločeni napravi? Želim izvesti dober nakup in imeti mir za naprej, da se kasneje ne tepem po glavi. Imamo manjšega psa v hiši, ki pušča nekaj dlake in enoletnika, ki redno kaj polije ali strese hrano iz krožnika in potem ostanejo zapacana tla. Vsak nasvet glede izbire robota za mojo situacijo je dobrodošel.
Hvala

bedarija ::

če pomiješ tla prec ko se nekaj polije bi morali ti kombinirani roboti biti čisto vredu, ker dokler nekaj ni zasušeno se čez zapelješ z mokro coto in je čisto, še posebej če je ogvora o kaki hrani ki je in mokra in v kosih, ki bi ti jo samo sesalec razmazal, je pa tako da moraš namestit krpo z rezervoarjem na sam robot preden lahko začneš pomivat, medtem ko irobot bravo samo primeš in postaviš na umazanijo ter zaštartaš. ti kombinirani pomivalci, vsekakor dobro pomijejo, samo so bolj ko ne namenjeni osveževanju tal, ker pomivajo tako kot sesajo, torej se samo peljejo po celem stanovanju, medtem ko pomivalci tal peljejo v "Y" vzorcu in vsekakor boljše pomijejo tla. ima pa sedaj že večina robot funkcijo podobno "spot clean", kjer kao označiš da je nekaj močno umazano in se potem v ekscentričnih krogih peljejo po tej točki.
ker pa si omenil psa pa definitovni ne računaj da bo to robotsko sesanje hands off, ker boš moral zaradi dlak čisto po vsakem sesanju očistiti krtačo zaradi dlak. če pa pes močno pušča dlako pa morda že med samim sesanjem.

darkolord ::

Sedaj imajo tudi nekateri sesalci opcijo Y

PINki ::

Čistit sesalec mi ni problem, tudi pes ne spušča ogromno dlak, nekaj srednjega. Na MiShopu vidim Xiaomi S6 za 499€, to bi bil ok nakup?
Potrebuje ta roba kakšno vzdrževanje? Menjava krtač, baterije, filtrov?

stara mama ::

Viomi V2 vsekakor ima Y funkcijo.
Je pa res, da pri teh pomivalcih ne moreš zdaj natrest vsega po stanovanju, vse popacat in mu rečt: zdaj pa zglancaj tla. Ampak opravljajo bolj vzdrževalno delo.
Krtače, filtri, cunje, vse je na aliexpresu za male denarje.

GupeM ::

Ja, potrebujejo nekaj vzdrževanja. Imam Roborock S5 eno leto in pol, pa skoraj še ničesar nisem menjal. Glavni filter samo opereš, pa je praktično čist, ampak bo pa zdaj počasi potreben menjave. Še najhitreje je potrebno zamenjati neke male filtrčke, skozi katere kaplja voda na krpo. Tiste sem 2x do sedaj menjal.

Ugl... zelo malo dodatnih stroškov zankrat.

Ti pa namesto S6 bolj priporočam S5 Max. Nimam sicer z nobenim od teh dveh izkušenj, ampak kar sem bral, je S5 Max v bistvu novejši in boljši model kot S6.

bedarija ::

tako kot zgornji komentar S6 je dejansko slabša verzija S5 max. na sesalcu iste velikosti ima S5 max ločen dodaten rezervoar z vodo, ima elektronske vodne šobe in lahko naštimaš koliko vode porabi za pomivanje (če je kaj umazano lahko naštimaš na večjo porabo vode) oba imata baterijo iste kapacitete vendar S6 lahko sesa dlje, ampak to samo zato ker so mu zmanjšali sesalno moč (torej velik minus)

odločit se moraš res sam. če boš vzel kombiniranega je S5 max za 500EUR verjetno najbolše kar obstaja na trgu, prav tako pa z irobot kompletom nimaš kaj zgrešit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

Queen ::

Zdravo!
Na geekbuying sem naročila Roborock s5 max v petek (12.6.) zjutraj. Do danes pri statusu naročila še vedno piše "payment confirmed (processing)". So malo počasni?

P.s.: hvala za vse nasvete, debate, priporočila, kritike v tej temi. So mi zelo pomagale pri odločitvi =)

darkolord ::

Izgleda OK.

d0rK ::

Jaz sem pa postal kar razočaran nad s5 max..

Ne vem kaj vse se je spremenilo ampak redno pucam krtačo, in senzorje in filter pa nekako se spuca tako lepo kot prve dne. Na res nizkem itisonu ne potegne ven dlak od prinašalca brez posebnega sistema čiščenja (najprej cela soba 2x potem samo za tepih poseben režim - naprej cel tepih 2x potem pa razdeljen na več zones da posesa se v drugi smeri saj gre pri prvih cisenjih vsakič v isto smer in dlake samo pogladi) . Sem pisal na support in upam da bodo vključili opcijo da sesalec kadar izbereš več kot en pass naredi drugega pravokotnega na prvega. Pa tudi drugače stvari niso iste kot pri novem pa ima samo par mesecev.

dejanslo ::

Si poizkusil z menjavo krtače?
There`s More Than One Way To Do It

Sparkxl ::

Jaz sem na s5 imel podobna opažanja. Po ca. pol leta ni več tako dobro čistil. Kriv pa je bil filter, čeprav sem ga redno čistil. Po menjavi je spet delal ko prvi dan.

simooon ::

Pozdravjleni. A je ta cena 328€ za viomi 2 pro ugodna ali so to vedno dobi oz se ceneje?
https://m.geekbuying.com/item/Xiaomi-Vi...

d0rK ::

Dejansko ful boljše sesa z novim filtrom kot s tistim ki sem ga resno tresel sesal in čistil z vodo... Mi je kar žal da sem samo tri ekstra filtre naročil.
««
64 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356420 (3854) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363960 (37886) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143619 (63301) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764292 (23940) mat xxl

Več podobnih tem