» »

Kateri sesalnik kupiti?

Kateri sesalnik kupiti?

««
«
1 / 7
»»

perci ::

Kupujem sesalec, 3/4 za sesanje parketa, 1/4 za preproge, tko da bi blo verjetno fajn, da bi imel globinsko krtačo. Fajn bi blo, da je stoječ, tko da ga ne rabim vleči za sabo. Se dobi kaj pametnega za cca. 50 jurjev?

Eksperti, na plano :).
  • zaklenil: perci ()

mtosev ::

Hoover je dober. Click
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

perci ::

A lahko kaj več poveš o njem? Ga maš doma? Se obnese?

ombre ::

Še en glas za Hoover - to je mercedes med sesalci. :D
OmbreMan - Galaxy of knowledge

perci ::

no, mercedez je vorwerk ampak jst bom zadovoljen z yarisom. :D

mtosev ::

Vorwerk mamo doma.

Ampak Hoover je the best. :D

Aja link poglej.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

JanezH ::

Sesalnik, ELECTROLUX, Oxygen Z 5928 Celebration

Enga taksnega electroluxa so zadnjic hvalili v delo-vi prilogi.

Sesalec KLIK

Keyser Soze ::

Dyson Animal Pro - je pol pa Maybach, če je tisti marcedes. Ampak ta je že rahlo izven tvoje proračunske lige.

Tegale Electroluxa se tudi jaz ne bi branil. Pa še kakšnega Phillipsa poglej. S Phillipsom sem preživel kar nekaj časa, pa je bil več kot OK.

perci ::

Tale Elektrolux mi ni vsec, ker moras ta kurac za sabo vlečt. Hocem stoječo zadevo. Idealen bi mi bil vorwerk sam 250 jurjev ne dam za sesalc.

Tale Hoover mi na pogled in po specifikacijah ustreza edin ne vem, kako kej zadeva v praksi funkcionira.

mtosev: Zakaj mislis, da je hoover the best? Mislm, kaj te je tok impresioniralo?

ombre: Zate isto vprasanje kot za mtoseva.

Keyser: Philips ma same one "vlačuge" stoječe zadeve nisem nikjer opazil, hočem stoječga ;).

Vem, da jih ma tut miele, sam 70 jurjev mi je spet mal velik.

mtosev ::

Kvaliteta, tradicija, pa nekje je pisalo/so rekli da je the best. >:D :D

Aja to so Ameriški sesalci.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

TribesMan ::

Mamo electrolux... in sesalec ima samo eno napako...

Sesalec mora bit narejen v enem kosu, tako kot je rekel perci... Sam presesam celo bajto enkrat na teden (tko ene 350m^2 v treh štukih) in je prav annoying tisto vlečt za seboj. Prej smo meli vorwerka 15 let, sam zadnje generacije so baje samo se bleda senca tistih vorwerkov izpred 10 let. Sosed ga je kupil nedavno nazaj in ga je imel že nekajkrat na servisu.

Drgač je pa electrolux full tih in neznansko močen... v prostorih kjer imamo topli pod ga ne smeš uporabljat na polni moči, ker zadeva privzdiguje toplipod... Tudi tepihe in podobne reči posesa tako kot se spodobi. Skratka vse super, samo stoječ bi moral biti...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

Nak, stoječi so meni bedni. Hočeš posesat po mizi, tipkovnici, za omaro? A moram za to dokupit cev in potem vleči za sabo zadevo?

P.S.: Tele Vorwerke sem pa gledal letos na sejmu v Lj in so mi delovali zelo balkansko ter nič kaj posebno. Ravno tako predstavitev.:\

perci ::

A moram za to dokupit cev in potem vleči za sabo zadevo?
Zdej, vorwerk ma cev zraven, ga majo pr starcih, a ta hoover je nima?

Sicer pa Keyzer, kje več sesaš? Po tleh al po tipkovnici? :))

flashroyal ::

HYLA NST.

Slovenska tehnologija, razvoj izdelava. The best money can buy. Vse ostale firma z "Imenom" so še svetlobna leta daleč od tega.

-HYLA-

perci ::

cena???

Pa kdo bo to vlačugo vleku za sabo. Sicer pa je tehnologija na strani zelo slabo opisana. Nič ne piše na kakšen način se prah loči od zraka, piše sam, da se. A naj kar slepo verjamem?

A pride tale sesalc sploh v moj budžet?

Pa kam naj ga parkiram po končanem sesanju?

A ma ta zadeva globinsko krtačo?

Zaenkrat se še najbolj nagibam k hooverju, upam da ne bom preveč falil. Kupil bom pa v sredo po vsej verjetnosti.

mtosev ::

@perci

Reči kak boš zadovoljen. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

perci ::

Ja, kupila sva Hooverja, ne tega, ki je na linku, ampak en model slabši. Razlikuje se samo v globinski krtači, ki je pri najinem "turbo" varianta, kar pomeni, da jo poganja samo zrak, pri modelu na linku pa ima v krtači prov svoj motorček tko kot vorwerk. V glavnem, zadeva je tok močna, da brez težave poganja tisto turbo krtačo tudi na zrak. Dala sva pa 34 jurjev pa še 6 jurjev bova dala za dodatno gibljivo cev.

Par motečih stvari:
-glasen je ko sam hudič - ko da bi 747 pristajal v stanovanju;
-iz motorja piha ful topel zrak - zadeva se mora noro gret
-ne stoji samostojno, tko kot vorwerk

Dobre stvari:
-velika moč
-globinska krtača
-je v enem kosu, ni vlačuga
-čeprav ni vlačuga, je kar sexy oblike
-cenovno relativno dostopen (z dodatno gibljivo cevjo je 40 jurjev)

mtosev ::

Si zadovoljen? ;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

perci ::

Sem kar zadovoljen, ceprav ga nisem se prav veliko uporabljal. Edino glasnost me malo moti.

josh ::

Zrak se greje predvsem zaradi sesanja - ker se zrak stiska (p*V/T=konst), in pa tudi zaradi slabega izkoristka. Pomenbna je razlika med močjo sesanja in nazivno močjo sesalca.

Lep dan

BlackHole ::

PA gremo še enkrat. Tudi jaz gledam tele Hooverje, predvsem bi rad enega brez teh vrečk, ki jih moraš nonstop kupovat zraven. Kake imate kaj izkušnje s temi sesalci, ki so brez vrečk? Recimo nekaj takega.
LP Marko

perci ::

No, jst ti zdej po dveh letih uporabe povem, da hooverja ne bi še enkrat kupil. Kot se izkaže, zadeva v praksi sploh ni tako močna. Ko sesaš, moraš paziti, da malo težje delce sesaš v rikverc, drugače jih ne pozauga. in drugo, full preglasen je. Pa ne zna sam stat pokonci, to je tut minus.

TribesMan ::

Na koncu koncev se izkaže da razne Electrolux/Philips "vlačuge" sploh niso tako slabi sesalci. Sam navadit se moraš da vlečeš za sabo 10 kil... :\
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Mercan ::

Če hočeš pameten sesalnik, je najboljš kupit nahrbtnga. Lepo nosiš sabo, posesaš vse živo, od stopnic, miz, tipkovnc, za šalo, vlečejo pa tut orng.
Mamo doma enga Pacvac (avstralski) in navadnega sesalca nikol niti pogledam ne več.

kok ::

Dysona, ampak seveda ne v naših štacunah, kjer te želijo oropati pri belem dnevu, ampak na ebayu.

mike182 ::

Jaz imam tega doma in res očisti vse kar mora, ker je dovolj močan. Ima tudi dovolj dolgo cev,
in ni treba vleči vsaki meter, pa še lahki je povrhu. Priporočam

SESALEC

.:M:.

tempoFlow ::

Jaz pa bi svetoval Miele. Zelo kvalitetna izdelava, dokaj tih in pa dobra moč sesanja. Tudi tesnenje je izvedeno v redu, tako da se posesani prah ne vrača nazaj v prostor.

Invictus ::

Mogoče bi razmislil o kakem vodnem sesalce. Precej bolje filtrira zrak, poleg tega lahko večino porabiš kot osveževalec zraka.

Zgroziš se ko vidiš kako umazana voda je v sesalce, ko enkrat posesaš.

LP I.

TOP ::

Ja res se zgroziš kak je umazana voda,ampak zgroziš se tud ko je treba vse to oprati mislim sesalec on cevi,bejži stran od teh vodnih sesalcev.

Gregor P ::

Vodni sesalci še vedno niso dorasli kupcem:D ... je pa dobra ideja:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

perci ::

No, jst sem 3 mesece nazaj kupil irobot roombo in od takrat hoover se ni sel iz omare.

aljazh ::

A pohištvo imaš na škripcih, da ga dvigneš za 15 cm, ko se Roomba spravi na delo? :D

Resno, jaz imam ravno te dni na testu Roombo in ima precej problemov z vogali, marsikam pa sploh ne pride, čeprav z navadnim sesalcem pridem brez težav. Poleg tega v času, kot ga Roomba rabi za eno sobo, jaz na roke posesam že celo stanovanje.

Ciklamen ::

Samo eno svetujem: Ne kupujte Vorwerk-a.
- End of the Post ->

jernejl ::

Ali bi lahko prosil tiste, ki že imate nekaj izkušenj z robotskimi sesalniki, da bi še kaj več napisali o tem, kako se obnesejo v praksi?

Kako kvalitetno očisti, koliko je delov, ki jih ne doseže ali ne očisti, ali se da z njim "ročno" očistiti nek določen del, kjer se je npr. kaj razsipalo po tleh.

Kako bi se obnesel, če je na tleh postavljena kakšna višja vaza ali stojalo ipd., ki bi se ob malce močnejšem "trku" lahko prevrglo?

Hvala.

Ciklamen ::

Jernej, v kolikor jaz vem, imajo ti robotski sesalniki senzorje, tako da bodo vedeli če je kak objekt pred njimi.
- End of the Post ->

Karen ::

Jaz tudi razmišljam o robotskem sesalniku: naj mi nekdo pove ali gre ta zadeva čez ene 2cm prag? Sej razmišljam da bi kar kakega kolega našel da bi mi dal za sprehodit tega robotskega, da vidim če bo šel čez prag (je pa laminat plus alu prag)...

BigWhale ::

No, jst sem 3 mesece nazaj kupil irobot roombo in od takrat hoover se ni sel iz omare.


Ce bi to temo videl takrat, ko si jo odprt, bi te sel s tistim hooverjem po glavi nabutat... :>

Tudi jaz razmisljam o Roombi, rahlo neprijetna je cena... 600 EUR, pa dejstvo, da placujem gospodinjo, ki sesa namesto nas. Zato sesalec primem v roke samo takrat, ko je notri kaj res usrano. :)))

Okapi ::

Robotski sesalnik se splača imeti tam, kjer je velika površina brez stolov, foteljev in miz. Za kakšen velik hodnik ali vežo so idealni. Tudi v veliki kuhinji brez jedilnice se dobro izkažejo. Ali v veliki spalnici, s tem da pod posteljo ne bodo prišli, če ni dovolj visoka.

Za povprečno slovensko stanovanje na splošno niso najbolj primerni.

Odvisno je tudi od posameznega modela. Vaze po vsej verjetnosti ne bodo prevrnili tisti, ki imajo senzor. Ampak če imaš kakšno vredno več kot 100 evrov, jaz ne bi tvegal;-)
Čez 2 cm prag večina ne bo prišla. Za hitro sesanje manjše površine, kjer se je nekaj posulo, niso najbolj primerni. Sicer se da, nekateri imajo poseben program za to, ampak je 100x bolj priročno uporabit "električno metlo", kot je recimo tale:
http://www.mimovrste.com/artikel/332003...
Za sesanje debelih preprog v glavnem niso primerni. Ker ne pridejo vsepovsod, moraš v vsakem primeru imeti še klasičen sesalnik. So pa super igrače za mačke - zlepa se jih ne naveličajo:P

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

aljazh ::

Po mojih izkušnjah z robotskimi sesalniki (te dni testiram Roombo, pred časom pa sem imel na testu enega za 300 eur), je njihova učinkovitost najbolj odvisna od oblike prostora in postavitve pohištva.

Pri meni sta v kuhinji in dnevni sobi oba pogrnila na preizkusu, ker je očitno preveč vogalov in prostori za vogali ostanejo neposesani. Ok, ponekod je premalo prostora, da bi robotski sesalnik prišel zraven, ponekod pa ga je več kot dovolj, a očitno sesalnik ne najde teh "skritih kotičkov".

V spalnici, kjer je prostor v obliki navadnega pravokotnika, in so omare postavljene tako, da ni "skritih prostorov" za vogali, pa se obnese dobro. Posesa čisto vse, tudi pod posteljo.

Glede praga: 2 cm mislim, da ne bo šlo. Pri meni je nekje 0,5 cm in gre lepo čez, 1 cm bi mogoče tudi še šlo, več pa se bojim, da ne. Težava bi znala biti tudi, če bi se peljal iz "višjega" prostora v "nižjega". Kajti ima senzor, ki preprečuje, da bi zapeljal čez stopnice. In vprašanje, kakšno toleranco ima, lahko da bi bilo 2 cm razlike v višini tal že dovolj, da bi se ustavil in ne bi šel naprej. Jaz na žalost nimam takšne višinske razlike v tlakih in ne morem preizkusiti.

Glede zaletavanja: Sesalnik nima optičnega/IR/whatever senzorja za ovire, pač pa ima okrog sprednjega dela nekakšen odbijač na vzmeteh, s katerim zaznava ovire. Torej se mora vedno zaleteti v oviro, da jo zazna. Trčenja seveda niso tako močna, da bi se karkoli poškodovalo, znal bi biti problem le pri kakšnih lažjih nestabilnih predmetih, ker bi ga potisnil naprej ali prevrnil. Prazno petlitrsko vedro na primer potiska pred sabo. Tudi prazen koš za smeti malce odrine, ko se zaleti vanj.

Torej, za moje stanovanje se nobeden od obeh preizkušenih do zdaj ni obnesel tako dobro, da bi se odločil za nakup. In v času, ki ga rabi, da posesa eno sobo, jaz z navadnim sesalnikom bolj temeljito posesam celo stanovanje. Čisto možno pa, da bi se pri kom drugem bolje obnesel, kajti kot sem že rekel, njegova učinkovitost je še najbolj odvisna od oblike prostora in postavitve pohištva ter ostale opreme.

Okapi ::

Sesalnik nima optičnega/IR/whatever senzorja za ovire

Kakor kateri. Trilobite ga ima, Karcher se mi zdi, da tudi.

O

kitewing ::

Imam najdražjega Hover-ja http://www.hoover.si/product/98/ in sem razočaran nad njim. Se kvari (v manj kot enem letu je bil že 2x na servisu) je neokreten, težak... Na srečo ni edini sesalec pri hiši, vendar tudi drugi niso vredni svojega denarja. Gorenjev sesalec ropota kot reaktivec sesalna moč je šibka....

perci ::

Bigwhale: Jst mam roombo 560 in jo iz UK dobiš s poštnino vred za 300 EUR.

Zdej, tko je. Ta zadeva je fajn, ce imas cim manj sranja po tleh. V takem primeru jo lahko nastimas na timer enkrat na teden in spravis pod posteljo, da je ne vidis. Seveda naj sesa takrat ko si na sihtu.

Ni pa zadeva popolna in ne posesa sten in stropa, logicno je pa tudi, da v ostre kote ne more priti. 90 stopinj posesa komot, tko da ne vem kaksne probleme mas ti po kotih, aljazh. Zadeva tudi ni primerna ce imas ful stvari po tleh, ker se s tistimi koti ful ukvarja in zadeva traja.

Jst zdej tamalo prepričujem, da se znebiva maljonov teh stvari, ki jih ima na tleh - razne rastline in roze.

Okrog nog pri mizi pride komot, fajn je edin da das stole na mizo.

mtosev ::

Hoover Sensory 2200W je masina od sesalca. vlece ko nor.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

perci ::

Glede zaletavanja: Sesalnik nima optičnega/IR/whatever senzorja za ovire, pač pa ima okrog sprednjega dela nekakšen odbijač na vzmeteh, s katerim zaznava ovire. Torej se mora vedno zaleteti v oviro, da jo zazna.

Ne vem katero roombo imas na testu, ampak 560 oviro seveda zazna. To opaziš tako, da vedno upočasni pred oviro, je pa res, da se potem malce zaleti v steno, ker pac zeli priti cisto do konca. Poskusi postavit nogo pred roombo pa bos videl, kako upocasni preden ti zapelje gor.

Glede pragov - cez 1cm pragu pri meni samo zapelje cez. Se sploh nic ne ustavi, nic ne pleza, ampak samo zapelje. Mislim, da bi moral tudi 2 cm sfolgat.

Vsake tolko ga dam posesat tudi kavč, vendar ga prej dobro spucam ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Gwanaroth ::

http://www.parnad.si/

Vredno svojega denarja.
Lights often keep secret hypnosis..

BigWhale ::

Men so teli vorwerki in podobni sesalci totalno mimo, vsaj za vecje povrsine, ves cas, ga moras drzati v roki in zadeva ni ravno lahka. Pri 200 kvadratih te ze kar roka boli. :)

Elektrolux za manj kot 100 EUR posesa vse. Preprog nimava tako, da ni problemov s kaksnimi globinskimi krtacami. Kavc? Pri dveh majhnih otrocih in psici se sprijaznis, da bo kavc usran in kupis najcenejsega kar jih je. Ko otroci zrastejo, se bo pa razmisljalo o cem drugem. :)

jype ::

Najboljša je una stvar k vodo not natočiš. Potem samo vzameš cedilo za špagete in zliješ v stranišče, lego kocke pa pobereš ven.

Karen ::

Hmm, ravno zato moram robotskega prizkusiti, da vidim kako se bi obnesel pri takem pragu in nasploh (majhni froci press). Se pa da klone Roombe iz tujine za dobro ceno dobit, to sem pa gledal.
Enega 3 leta starega Vorwerka imam pa doma (nikoli vžgal), če koga zanima se ga znebim pod ceno (grem tudi pogledat kateri model je če dobim kak info na privat). Baje je popolnoma delujoč.

BioTech ::

doma imamo 2 sesalca. en je tanov vorwerk, ki je bulshit in pa electrolux trilobitea(robota).
pri forverku padajo smeti ven ko končaš, piha ven zrak ko tornado,...
pri robotu je pa slabost da ne posesa po kotih in če maš velik pohištva se ne znajde najbolš...
toj to.
sori bula!

Okapi ::

Jaz bi se, če se odločaš za en sam sesalnik, vsekakor odločil za kakšno klasiko.
LG recimo dela dobre.
http://uk.lge.com/products/model/detail...

Če bi imel rad zverino, je Dyson.
http://www.dyson.com/store/product.asp?...

Imam pa enega suho/mokrega Philipsa.
http://www.nakupovanje.net/PHILIPS-Tria...

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095641 (10869) Zstiller
»

Moč sesalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514491 (9736) Blumper
»

Pokončni sesalnik - izkušnje

Oddelek: Loža
4327927 (13628) Bantani
»

Sesalniki in podtlak

Oddelek: Loža
298176 (7030) steev
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567560 (32426) LordPero

Več podobnih tem