» »

Ask Tomson

Ask Tomson

««
7 / 10
»»

woman ::

Hvala :), sem malo pogledala, v glavnem kritizirajo oblačila ...

Lurker22 ::

Tomson, imaš morda kakšne dobre predloge za nakup pametnih dodatkov za dom - npr. vmesniki za klimo, luči, etc. etc.?

raners ::

Tomson, ali slučajno veš, kaka je razlika v stropni luči Utorch UT30 in Utorch UT31?

Ali bi bilo boljše kupit "Xiaomi Yeelight Jiaoyue" luči? Za te vem, da ima aplikacija več prednastavljenih razsvetljav (za spanje, za branje, itd...). Ali imajo podobne funkcionalnosti tudi Utorch luči (UT30, UT31, UT40)?

Pri vseh teh pametnih lučeh me zanima, če si zapomni zadnje nastavitve, če jo ugasneš preko stenskega stikala za luč?

Ali jih ima kdo doma, da lahko pove iz prve roke?

Aja, pa zanima me, če je še kaki kupon za UT30 za 20 eur (LIMITED062408 ne deluje več)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raners ()

Tomson ::

@raners:
največja razlika je v moči in svetilnosti. Model uTorch UT30 LED je 18W (1700lm), model uTorch UT31 LED pa 36W (3200lm), model UT31 ima priložen še daljinec ter je dimenzijsko večja luč ...

Trenutno delujoči kuponi, omenjena koda deluje a za 20€, kot je razvidno nižje ...

- uTorch UT30 Smart LED stropna luč s kodo: LIMITED062408 iz 26€ na 20€ (EU skladišče)
- uTorch UT31 LED stropna luč s kodo: GDXPUT31 iz 26€ na 24€

Res odlična, a dražja Yeelight alternativa je model 320, sicer v akciji okoli 54€, ta hip ni kupona ...
- Yeelight 320 LED stropna luč za 62€

Sam sem se namenil v hiši vse luči zamenjat za Yeelight 320 modele, sem pa ugotovil da jih potrebujem 13kom in bo to malo predrag hec, tako da bom tudi sam v določenih prostorih uporabil ceneješe uTorch modele ...

Načeloma se pri vseh teh smart modelih lahko v aplikaciji shrani željeno nastavitev, za Yeelight lahko potrdim iz prakse (nastavim željeno svetilnost in temperaturo, shranim, nato preko stikala na steni luč deluje v shranjenih nastavitvah), za uTorch modele pa se lahko še pozanimam, da bo 100% in sporočim ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

aleskom ::

Živjo.

Crknil mi je brivski aparat. A obstaja kaj dobrega za solidno ceno? Včasih se je omenjal en Xiaomi? Ali mogoče kaj drugega?

Hvala.

buttcrack ::

tamalim moram grive obrit pa je stara mašinca šla po gobe...

a ma kšn kitajc solidno mašinco?

m4cer ::

Pozdravljen,

zanima me kateri power bank priporočaš za redmi 4x.

Lahko tudi tvoj link iz GB-ja če pošiljajo sem?

lep pozdrav.

t-zonaz ::

POzdravljen Tomson,
Iščem budilko. Enkrat v preteklosti si že dal link do amazona:
https://www.amazon.de/gp/product/B07MKL...
Ali obstaja kakšna cenejša varianta.
Hvala
t-zonaz

Blumper ::

Oj, moji sem razbil telefon. Trenutno ima LeEco pro 2(mislim da), ki sem ji ga kupil zaradi fotoaparata, ki je res odličen.
Sedaj gledam da bi ji kupil note7. Ima primerljivo kamero ali ne?(ne oziram se na pixle).

Redman ::

Evo jimmy Vacuum Cleaner naročen :) Tomson hvala za vse sugestije, da lepo praznim kartico hahaha :)

Tomson ::

@Redman:
hehe, malenkost! ;)

@Blumper:
konkretna primerjava bo težka, ker je na netu ni, sam omenjenih modelov tudi nimam, glede na prebrane teste, na Techradar npr. pravijo za Leeco Le 2 da ima "pretty decent camera for the price", se pravi ni nek presežek ni pa slaba, bo Xiaomi Redmi Note 7, za katero pravijo da je zelo solidna, odlična izbira, sploh ker je Remdi Note 7 res overall odličen telefon za ceno:

"Xiaomi should be proud, the Redmi Note 7 is a real achievement - one that puts almost every other smartphone manufacturer to shame."

- Xiaomi Redmi Note 7 Global 3/32GB pametni telefon s kodo: BG7RN732 za 130€
- Xiaomi Redmi Note 7 Global 3/32GB pametni telefon v FlashSale za 134€
- Xiaomi Redmi Note 7 Global 4/64GB pametni telefon v FlashSale za 146€
- Xiaomi Redmi Note 7 Global 4/64GB pametni telefon s kodo: BGN74E iz 198€ na 146€
- Xiaomi Redmi Note 7 Global 4/64GB pametni telefon s kodo: GKB07OFF za 178€ (EU skladišče)
- Xiaomi Redmi Note 7 Global 4/64GB pametni telefon za 199€ (SLO, 2dni dostava, 2-letna garancija)

@t-zonaz:
budilka je tako širok pojem, toliko modelov in razen dizajna, funkcionalnosti in cene težko izpostaviš določen model oz. zgrešiš z nakupom, ne gre za neko zahtevno elektroniko. Meni osebno so npr. všeč tile modeli z lučkami, od malo cenejši npr: klik ali klik, pri čisto navadnih modelih, pa se mi zdi še najbolj ključna všečnost dizajna, meni zanimive npr: klik, za kakšne res poceni opcije pa pogledaš in glede na dizajn izbereš kakšen model iz Aliexpressa ...

@m4cer:
Pri PowerBanku danes ni več bistvenih razlik, sam imam doma 2 Xiaomi modela in sem z njima zelo zadovoljen, jih tudi na testih pohvalijo. Tale je pri menu v uporabi večino časa:

- Xiaomi 2C 20000mAh PowerBank s kodo: BG2cpb2 iz 27€ na 17€
- Xiaomi 2C 20000mAh PowerBank za 24€ (SLO, 2-dni dostava, 2-letna garancija)

Tale pa je v uporabi ko potrebujem majhno težo in velikost baterije:

- Xiaomi Mi2 PowerBank 10.000mAh za 16€ (SLO, 2dni dostava, 2-letna garancija)

Če se potrebuje pa res velika kapaciteta pa kakšen Teclast model:

- Teclast A30 30000mAh PowerBank s kodo: ALL5%OFF iz 38€ na 36€

@aleskom
s kakšnim Xiaomijem sigurno ne boš zgrešil, pri cenejših modelih pa je nižja cena na račun kvalitete:

- Xiaomi Soocas S3 brivnik za 35€
- Xiaomi Mijia 360 brivnik za 34€
- Xiaomi ES3 brivnik za 17€

@butch3r:
pri teh poceni strižnikih za lase, mislim da ne bo nobene razlike (tudi v ceni ne velike) če kupiš v Slo kakšen poceni model (Hofer, Lidl) ima vsake toliko poceni modele, sicer pa kakšen Kemei model za 17€ ali še cenejši Digoo za 9€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

polpo ::

Vprašam še tu, če se je mogoče vprašanje izmuznilo iz teme Kateri sesalnik kupiti? :)

Tomson je izjavil:

Pri meni je kar v veliki meri nadomestil klasični sesalnik, ki sicer še vedno pride v poštev za najbolj umazana gradbena dela, bolj globinsko čiščenje preprog in podobne umazanije, kjer mi je Jimmya malo škoda. Je pa kar nekaj dobrih opcij za baterijske sesalnike trenutno:

- Xiaomi Dreame V9 20000Pa baterijski sesalnik s kodo: 3XOPYYMN iz 214€ na 196€ (EU Germany skladišče)
- Xiaomi JIMMY JV51 180000Pa baterijski sesalnik s kodo: 3WROPGSX iz 160€ na 147€
- Xiaomi JIMMY JV83 135AW baterijski sesalnik + 2x HEPA s kodo: 3WRH2NDC iz 242€ na 223€
- Xiaomi Jimmy CJ53 17.000Pa baterijski sesalnik s kodo: BGJM0506 iz 170€ na 143€
- Alfawise AR182 18000Pa baterijski sesalnik s kodo: FAST2341339A iz 125€ na 107€ (EU skladišče)
- Jimmy JV51 18000Pa baterijski sesalnik + gibljiva cev s kodo: 3WKIFFIT iz 171€ na 165€ (EU Germany skladišče)


Kako bi zgornje sesalnike razvrstil, mogoče če dodamo še Roidmi F8. Kateri bi bil najboljši za svojo ceno?
Po prebranem se boljše odreže novejši Dreame V9, kot pa JIMMY JV51 ali Roidmi F8.
Stepalna globinska krtača pri nekaterih modelih je bolj manjša priložena krtača, poimenovana "Electric Mites/Mattress Cleaner head"? Je sploh "uporabna" za tekstil in preproge?
Dodatno: Se je pa še Dreame V9 dodatno pocenil na Geekbuying, sedaj s tvojo kodo je 165€. Torej je res best buy?

Tomson ::

V osnovi so si vsi omenjeni sesalniki do neke mere podobni, razlika je, da so pod Xiaomijem različne znamke (Roidmi, Jimmy, Dreame). Kolikor sem prebral testov, vse omenjene modele precej hvalijo za ceno, nekaj razlik je v sesalni moči, dizajnu, malo v opremi in ceni. A ker razlike niso tako drastične (vsaj med nekaterimi modeli) je na koncu, iz mojega vidika, odločilna tudi cena. Pri izbiri optimalnega modela pa je vedno vprašanje kupca, katere lastnosti so primarnega pomena (cena, sesalna moč, oprema, priročnost) ... Dreame V9 s kodo Global verzija je OutOfStock, CN verzija je dražja:

Če dodamo še omenjeni Roidmi F8 in cene za primerjavo:
- Xiaomi Roidmi F8 baterijski sesalnik s kodo: BGRMI8062 iz 266€ na 210€ (HK skladišče)
- Xiaomi Roidmi F8 baterijski sesalnik s kodo: GKB07OFF iz 237€ na 231€ (EU skladišče)

Alfawise model je po moči podoben ima pa najnižjo ceno:
- Alfawise AR182 18000Pa baterijski sesalnik s kodo: FAST2341339A iz 116€ na 107€ (EU skladišče)

Xiaomi Jimmy JV51 se dobi sedaj za 141€ iz EU skladišča:
- Xiaomi Jimmy JV51 baterijski sesalnik s kodo: GKB07OFF iz 148€ na 141€ (EU skladišče)

Xiaomi Jimmy JV83 za 216€ iz EU skladišča:
- Xiaomi Jimmy JV83 baterijski sesalnik s kodo: 3CJQNKEK iz 236€ na 216€ (EU skladišče)
- Xiaomi Jimmy JV83 baterijski sesalnik s kodo: BGJV8306 iz 239€ na 177€

Xiaomi JV71 za 213€ iz EU skladišča:
- Xiaomi Jimmy JV71 baterijski sesalnik s kodo: GKB07OFF iz 219€ na 213€ (EU skladišče)

Xiaomi Dreame V9 baterijski sesalnik za 195€:
- Xiaomi Dreame V9 baterijski sesalnik s kodo: GKB07OFF iz 201€ na 195€

Glede na trenutne cene Dreame V9 več ni tako ugoden, Alfawise za 107€ je najcenejši model, sledi Jimmy JV51, pa JV83, ostali pa so potem blizu 200€ ali čez.

Če gledamo na sesalno moč, ki je v osnovni najpomembnejša lastnost sesalnika, Dreame V9 ima 120AW (20000Pa), Roidmi F8 ima 115AW (18500Pa), Jimmy JV83 ima 135AW (20000Pa), Jimmy JV51 ima 115AW (17000Pa), Jimmy JV71 ima 130AW, Alfawise AR182 pa 18000Pa. Razlike so, niso pa drastične, vsekakor pa Dreame V9 in Jimmy JV83 najmočnejša modela.

Oprema je precej podobna, glavna krtačka za tla, manjša krtačka za tekstil, dve ozki krtački, trda cev, model Roidmi F8 ima dve cevi (krajšo in daljšo ter malo drugačno obliko majhne metlice, Jimmy JV83 ima še dodatno še gibljivo cev ter dodatno tretjo ozko kratčko, Jimmy JV71 ima tri majhne krtačke, sicer pa dizajn bolj podoben F8 modelu, ki mi je osebno manj praktičen, Alfafise AR182 ima le eno majhno krtačko in brez krtačke za tekstil. Kar se opreme tiče je torej najbolje opremljen Jimmy JV83, najslabše pa Alfawise AR182. Priložena krtačka za tekstil je vsekakor uporabna in se dobro odreže, pri meni za sedežne in preproge ...

Vsi imajo podobne baterije, Jimmya izstopata zaradi možnosti menjave baterije, kar je lahko velika prednost, imajo podobne posodice, Alfawise malo pozitivno izstopa z 0.8L veliko posodico, ostali 0.4L/0.5L ...

Overall bi na prvo mesto postavil Jimmy JV83 in Dreame V9, nato Jimmy JV51, Roidmi F8 (čeprav mi tale najmanj leži zaradi zasnove/oblike in tipko je potrebno ves čas držati) ter še Alfawise AR182 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Recordman ::

Hej Tomson,
tole sem dobil od BG:

We are sorry to inform you that your order would be delayed 7 days due to customs inspection delay and we have sent 100 points to your account as goodwill. The tracking information will be updated in a few days after the order is dispatched.

Zgolj zamuda in nekaj obicajnega pri BG ali lahko pricakujem tezave s carino?
Narocil pa sem Oneplus 6T iz tvojega linka, EU priority line dostava.

Tomson ::

Le zamuda pri odpošiljanju paketa, bo čez nekaj dni paket odposlan. Če si izbral Priority Line poštnino si lahko brez skrbi glede dodatnih stroškov...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

pixelzgaming ::

V torek sem naročil telefon 1+6T iz GB, ki se kar ni dispatched in ga sedaj kaže out of stock. Bo tole poslano ali sem na boljsem če prekličem naročilo in naročim drugega?
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Tomson ::

Če mi pošlješ OrderNumber na ZS lahko preverim točno situacijo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

eeeee je izjavil:

Pozdravljeni, nekaj sem zamočil ob naročilu Amazfit Stratos. Pozabil sem označiti Spain skladišče in sem naročil iz China (AE). Ali obstaja kakšna varianta, da popravim svoj položaj? Za uro se mi zelo mudi, zato sem tudi pripravljen dati kakšen € več za poštnino. Res sem se zaj... Je pa že shipped...


Če paket še ne bi šel na pot, bi se dalo dogovorit. V tej situaciji vidim le eno možnost, če se tako mudi, naročilo še ene ure iz Spain skladišča. Ko druga prispe iz Kitajske, je ne dvigneš, po 20.dneh od obvestila o pošiljki bo poslana nazaj pošiljatelju. Potem pa se dogovoriš pri trgovcu za Refund (lahko se že tudi prej), praviloma ne bi smelo biti težav, mogoče ti bo zaračunal stroške pošiljanja, to je pa to ... Druga opcija pa je da pri prvem koraku naročiš kar iz Slo, dobiš v 2-3 dnevih, drugi korak pa ostane enak ...

- Xiaomi Amazfit 2 Stratos za 159€ (SLO, 2-letna garancija, 2-3 dni dostava)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Bauka ::

Tomson je izjavil:

@Bauka:
sem razmislil o svojih top gadgetih, ki jih res redno uporabljam in mi predstavljajo neko večjo dodano vrednost, olajšujejo življenje, poskrbijo za sprostitev in zabavo, rešujejo težave itd ...

1. Harman Kordon BT zvočnik, ki je absolutno fenomenalen in vsak dan v uporabi (v dnevnem prostoru). Res izjemen zvok za vse glasbene zvrsti, zelo uravnotežen, nori basi, izjemno visoka glasnost, če je potreba. Ni poceni, ni najbolj kompakten, a vreden vsakega € ...

- Harman Kardon Go Play BT zvočnik za 269€ (SLO)

2. Robotski sesalnik, vsekakor "a must" za vsako gospodinjstvo, no, vsaj pri nas smo vsi čisto navdušeni in si po letu, dveh težko predstavljamo brez. Med najboljšimi modeli, ki sej jim imel/jih imam, s funkcijo mokrega čiščenja (ki je res uporabno), tole so modeli, ki so res odlični overall:

- 360 S6 robotski sesalnik uza 270€ (HK)
- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik s kodo: 3ACJVKQI iz 346€ na 326€ (EU) ali v Slo za 379€
- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: BGODKUS50 za 318€ (HK) ali EU za 345€ ali SLO za 419€
- Roborock S60 robotski sesalnik za 513€ (EU) ali SLO za 549€

3. Pametna ura Xiaomi Amazfit Stratos, ni gadget brez katerega ne gre, se pa navadiš in je lahko super priročna, ne samo za sledenje športnih aktivnosti, tudi kot ura, super v kombinaciji s BT slušalko ali v kombinaciji s predvajanjem glasbe preko telefona in BT slušalkami, skratka, precej uporabna zadeva.

- Xiaomi Amazfit Stratos pametna ura za 132€ (HK) ali SLO za 159€

4. Bluetooth slušalka za telefon, gadget brez katerega ne grem nikamor, ne samo da je manj sevanja telefona na glavi, tudi zvok na obeh straneh je bistveno boljši, da ne govorim kako efektivno je odstranjevanje šumov (na avtocesti lahko odprem okno na stežaj, pa sogovornik na drugi strani misli da sem doma, brez pretiravanja), super za v avto, na kolesu, sprehodih, tudi ob daljših razgovorih roka ne trpi itd. Navdušen uporabnik BT slušalk že preko 10 let, začel s cenejšimi modeli, ker pa so cene precej padle, sem hitro ugotovil, da se splača vzeti najboljši model na trgu, ki je fenomanelen, Plantronics Voyager ...

- Plantronics Voyager 5200 BT slušalka za 79€

5. Bluetooth slušalke za glasbo, tudi v uporabi vsakodnevno. Sem navdušen nad ugodnim Meizu modelom, za res skromno ceno zelo dobra kvaliteta materialov, izdelave, zvoka, so udobne, dobro držijo, za res najboljši zvok si jih je le res potrebno dobro namestiti, globoko, da imajo dober oprijem, je lahko precejšnja razlika v kvaliteti zvoka.

- Meizu EP51 Bluetooth slušalke s kodo: GBBELAPR14 iz 21€ na 19€

6. LED ročna svetilka, močna, za uporabo doma, če zmanjka elektrike ali se potrebuje močna osvetlitev, pride zelo velikokrat prav, ko je enkrat pri hiši, sam jo uporabljam tudi za osvetlitev pri fotografiranju vsake toliko npr. skratka, zelo uporabna zadeva. Sam imam malo starejši HaikeLite MT03 model, 9000lm, izjemna svetilka, se dobi že podobne, ugodnejše, tudi močnejše modele:

- Heikelite MT40 8000lum LED ročna svetilka s kodo: BGMT40 iz 53€ na 43€
- HaikeLite Q30 12000lm LED ročna svetilka za 63€
- HaikeLite MT03 Portable 21000lm LED ročna svetilka za 99€

7. Baterijski pokončni sesalnik, tudi eden bolj praktičnih pripomočkov, redno v uporabi v kombinaciji z robotskim sesalnikom, pride prav za stopnišča, čiščenje po stenah, stropih, omarah, če je potrebno kaj na hitro počistit itd. Sam imam Jimmya, zelo zadovoljen, razmišljam le o dodatni bateriji v prihodnosti:

- Xiaomi Jimmy JV51 18000Pa baterijski sesalnik s kodo: GKB07OFF za 142€ (EU skladišče)
- dodatna baterija za 60€ (+ddv) ali 72€

8. Na poti z mano vedno PowerBank, pride še kako prav, ob poplavi napravic, ki redno potrebujejo polnjenje. Xiaomi 2C 20000mAh baterija mi je top, sicer ni med manjšimi, a zaradi večje kapacitete vredna malo višje teže:

- Xiaomi 2C 20000mAh PowerBank baterija s kodo: BG2Cmi2 za 17€ (HK) ali SLO za 25€

9. Še ena must have zadeva, električna zobna ščetka, 10 let pristaš Philips Sonicare ščetke, zamenjal 5 kom. ker so redno odpovedovali, nato pa preizkusil paleto cenejših alternativ in ugotovil, da so praktično na enakem nivoju na skoraj vseh področjih, le z 10x nižjo ceno, trenutno še kar na Alfawise S100, odlična, a malo dražja pa tudi Soocas X3:

- Alfawise S100 Sonic (bela) električna ščetka s kodo: GBSZYH051502 za 20€ (HK)
- Alfawise S100 Sonic (črna) električna ščetka s kodo: GBSZYH052706 za 19€ (HK)
- Xiaomi Soocas X3 Sonic električna ščetka s kodo: BGX3955 za 34€ (CN) ali HK za 36€ ali EU za 38€ ali SLO za 44€

10. Tablični računalnik, sicer vedno manj potrebe, ker so telefoni bistveno večji kot včasih, a še vedno v uporabi vsaj na tedenski bazi, na fotelju ali postelji ali potovanju, jih še kar redno uporabim in sicer 8" in 10" tablico, odvisno od situacije. Oba omenjena modela odlična za ceno, predstavljata neko bestbuy opcijo:

- Teclast T10 10.1" Android tablica za 134€ (HK) ali iz EU za 134€ (+15€)
- Xiaomi Mi Pad 4 4/64GB 8" Android tablica s kodo: BG0bb36b za 176€

Trenutno se moram lotit zmontirat še pametno ključavnico na prstni odtis, da se znebimo ključev, sem kar optimističen, glede na specifikacije super zadeva za zmerno ceno, a moram še preizkusit v praksi:
- Alfawise E202 Touchscreen Fingerprint pametna ključavnica s kodo: L3BFIGPR6V za 108€

Xiaomi Mi Box S prejel nekaj dni nazaj, še tudi moram preizkusit, če bo lahko zamenjal bistveno večji in zmogljivejši HTPC v dnevni sobi, upam da, ker je 20x manjša škatlica, lol:
- Xiaomi Mi Box S Android TV Box v FlashSale za 53€ (EU skladišče)



Prima tole bo pa prav prišlo pri nadaljnih spremljanih kod...

Res Hvala

Lukec1 ::

@Tomson odločam se za nabavo robotskega sesalnika Xiaomi Roborock S50 ali Xiaomi Viomi V2, kako je pri drugem z rezervnimi deli(krtače, brisalni sklop itd.)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lukec1 ()

urosh ::

@Tomson: Iscem to zadevo: Xiaomi FIMI X8 SE - kje najceneje do tega?

Hvala!

Tomson ::

@Lukec1:
zaenkrat še nisem kje zasledil dodatne opreme za Viomi V2, je pa sesalnik malo nazaj prišel na trg, ponavadi traja kakšen mesec da se pojavi še potrošni material. Bom preveril preko kontaktov, kako kaže, sicer pa vsaj prvih 6 mesecev ne rabiš skrbet, da bi bilo kaj za menjat.

@urosh:
najboljše opcije trenutno so:

- Xiaomi FiMi X8 SE RC Drone s kodo: 24HFIMIX8 iz 443€ na 374€
- Xiaomi FiMi X8 SE RC Drone s kodo: BGFIMIX8SE409 iz 440€ na 366€

Na Amazonu pa hitrejša dostava, a precej višja cena:
- Xiaomi FiMi X8 SE RC Drone za 520€

Podobna cena tudi iz SLO:
- Xiaomi FiMi X8 SE RC Drone za 529€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Nemelk ::

Zdravo.
rešujem eno situacijo utopljenega telefona :)
kaj se sedaj kupuje od 150-200 (iz EU skladišč), najbolj da je xiaomi, ker je prejšnji tudi bil.
Edine potrebe so solidna baterija in dober fotkič.
Ko sem jaz nazadnje gledal je bil top telefon Mi A2. Kako je pa sedaj? so kkšni Redmiji konkurenčni?
Nemelk ™

urosh ::

@Tomson: Hvala!

Lukec1 ::

@Tomson hvala, bom počakal, če dobiš kakšne obetavne novice za Viomi V2

Tomson ::

@Nemelk:
je več različnih opcij, odvisno od prioritet. Zelo dobra opcija s stališča baterija in tudi sicer precej soliden telefon overall je npr. Mi A2 Lite, ki ima v primerjavi z A2 modelom bistveno zmogljivejšo 4000mAh baterijo, glede na to da je baterija prioriteta, ugodno tudi iz EU skladišč:

- Xiaomi Mi A2 Lite Global 3/32GB za 153€ (EU Germany)
- Xiaomi Mi A2 Lite Global 4/64GB za 145€ (Amazon.de, 6€ poštnina)
- Xiaomi Mi A2 Lite Global 4/64GB za 179€ (SLO)

Sicer pa do 200€ trenutno bestbuy Xiaomi vsekakor Redmi Note 7, ki je na vseh področjih odličen za ceno. Ima fenomenalno baterijo, zmogljiv procesor, odličen, velik zaslon, precej dobro kamero za ceno, lep dizajn, najnovejši Android in brez večjih pomanjkljivosti (review: klik, klik, klik) ...

- Xiaomi Redmi Note 7 Global 4/64GB za 184€ (EU Poland skladišče)
- Xiaomi Redmi Note 7 Global 4/64GB za 199€ (SLO)
- Xiaomi Redmi Note 7 Global 3/32GB za 175€ (Amazon.de, 6€ poštnina)
- Xiaomi Redmi Note 7 Global 4/64GB za 181€ (Amazon.de, 6€ poštnina)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

~Panter~ ::

Eh, bedaki na pošti so mi usejali paket s kamero ;(
Kličem v center, kjer pravijo da je paket šel iz Lj ven proti Kranju.
V Kranju paketa niso prejeli. Grrrr, kamero pa potrebujem predno gremo na dopust ;(

24/06/2019
5
Pošiljka v PLC LJ usmerjena pošti
PLC LJ
3 Odprava iz uvozne izmenjalne pošte
SILJUA
4 Prispetje na uvozno izmenjalno pošto
SILJUA
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Tomson ::

To boš pa moral s pošto uredit! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

~Panter~ ::

Sej vem, samo nekje moram svoje frustracije izlit :))
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Picero ::

Še ena frustracija... ;) Sinu sem kupil Xiaomi note 7, po parih dneh se mu je pri gledanju filma, ko je imel naslonjenega na bok telefon samo prevrnil na prednje steklo, ki je počilo. Malo razočaran, ker so telefon propagirali kot da ima ful odporno steklo.
Kdo ve, če se da zamenjat samo sprednje počeno steklo ali bi moral zamenjat LCD in digitizer? Kje gre to najugodneje in za koliko? Se je kdo morda sam lotil zamenjat steklo (da se ga dobiti za par EUR kot rezervni del)?

balluf ::

Tomson,
rabil bi tablico 10" z LTE, cena/kvaliteta,po možnosti iz EU, kaj priporočate ?
Hvala.

Tomson ::

metsis je izjavil:

Tomson
Kaj lahko pričakuješ od tega:LANGFEITE L8 20.8Ah 48V 800W*


Glede na specifikacije odlična zadeva (od baterije, motorja, posledično dosega, pospeškov, hitrosti), sploh za ceno s kodo, žal pa ni kakšnega testa, ki bi pokazal, kako se skiro obnese v praksi. Vprašljiva je tudi zakonitost takšnega skiroja na naših cestah/pločnikih, zaradi teže pa je uporabnost že bolj na meji motorja kot skiroja, a vsekakor nora zadeva za ceno ...

- Langfeite L8 20.8Ah 800W*2 Dual Motor električni skiro s kodo: BGPROMOLFT iz 969€ na 566€

@Picero:
steklo je Corning Gorilla Glass 5, tako da je dejansko izjemno odporno na praske, udarci, padci (tudi z majhne razdalje) pa so bolj odvisni od sreče ... Glede na vrsto poškodve predvidevam da bo za zamenjat zgolj steklo, kar bo poceni, predlagam da se vpraša kar na servisu: Kron IT, Elkotex, Imedia ...

@balluf:
bestbuy 10" Android tablica z LTE (a le Band B1/B3/B38/B39/B40/B41)
- Teclast T20 10.1" Android tablica s kodo: BG2e129f iz 202€ na 145€ (HK, 2-tedna)
- Teclast T20 10.1" Android tablica za 177€ (HK, 2-tedna)
- Teclast T20 10.1" Android tablica za 219€ (EU, 5-7dni)

iz stališča LTE podpore boljša opcija tudi odlična, malo večja tablica Chuwi Hi9 Plus, podpira vse kar se v Slo uporablja za LTE, B1/2/3/5/7/8/20:
- Chuwi Hi9 Plus 10.8" Android tablica s kodo: BG972dd0 iz 210€ na 176€
- Chuwi Hi 9 Plus 10.8" Android tablica za 219€ (EU skladišče)

iz EU skladišča pa npr. tudi malo slabši a cenejši Teclast M20 s LTE podporo za Band B1/2/3/5/8/38/39/40/41:
- Teclast M20 10.1" LTE Android tablica za 150€ (EU skladišče)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

metsis ::

Na žalost je brez enega samega videa, brez testa v praksi, izkušenj z uporabo.

LANGFEITE L8 20.8Ah 48V 800W*2 Dual Motor Folding Electric Scooter Color Display DC Brushless Motor 45km/h Top Speed 55km Range EU Plug - Black
https://www.banggood.com/LANGFEITE-L8-2...

r00k ::

Katere zicne IEM slusalke so best buy do 20€?

Tomson ::

Je kar nekaj dobrih modelov, KZ je npr. nekakšen "budget king" ker ponuja precej dobre modele po smešno nizkih cenah ...

- KZ ZST Pro InEar slušalke za 12€
- KZ ATE InEar slušalke za 8€
- KZ ZS3 InEar slušalke za 8€
- Symphonized NRG 3.0 Premium za 25€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

zmelkoow ::

@Tomson; iščem tablico za kolega; 10" v rangu okoli 200€. Vidim, da se priporoča Teclast T29, ali je še kaj drugega v tem razredu, ne nujno z 3G/4G, pogoj pa je slovenski jezik...

Tomson ::

Drži, do 200€ sta Teclasta daleč najboljši opciji, vse štima, zelo dober zaslon, odličen procesor, software je izpiljen, deluje hitro, zanesljivo, kvaliteta izdelave je dobra, vse v slovenščini, skratka za ceno odlični tablici ...

Teclast T10, ki je predhodnik modela T20, v praksi praktično enak (brez pomembnejših razlik), brez SIM LTE podpore, malo večja baterija,
- Teclast T10 10.1" Android tablica za 139€
- Teclast T20 10.1" Android tablica s kodo: BG2e129f iz 202€ na 145€

Tudi dobri, malo dražji alternativi pa:
- Huawei MediaPad M5 Lite 10.1" Android tablica za 190€
- Huawei MediaTab T5 10.1" Android tablica za 198€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dzhimen ::

Živjo.

A bi se dalo mogoče kakšno priporočilo za:
- entry level WiFi IP kamero (nimam možnosti Etherneta) za notranji prostor, pa da ima možnost snemanja na kartico non stop (s prepisovanjem) ali pa samo ob zaznavanju gibanja. V bistvu da se da gledat za kake dva, tri dni nazaj.
- GPS Tracker za vozilo (low budget preverjena varianta, brez priklopa na akomulator, če je možno).

Vsak predlog dobrodošel. Hvala že vnaprej! ;)

JanezH ::

Zdravo Tomson,

naročil bi si električni skiro in gledam:
- Kugoo S1 električni skiro + veriga s kodo: S1KUGOO iz 281€ na 272€ (EU Poland skladišče)
- Xiaomi M365 električni skiro s kodo: BGM365OP iz 401€ na 302€
- Alfawise M1 električni skiro s kodo: ALFAWISEM1PL iz 307€ na 293€ (EU skladišče)

Mogoče se bolj nagibam h Kugoo S1, ker imam 90kg in ker je dobavljiv iz EU skladišča Poljska in upam, da je morebitno reševanje težav res preprosto in hitro.
Ali imaš tudi veze pri geekbuying.com , če bi se slučajno kdaj kaj zalomilo?

V glavnem katerega od teh treh bi ti priporočal? Ali pa morda še katerega drugega do 300 eur?

Kaj pa npr. tadva iz Slovenije (prvi se mi zdi kopija M365, drugi pa kopija Kugoo S1):
- https://www.evozilo.com/izdelek/zlozlji...
- https://www.evozilo.com/izdelek/elektri...

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

Tomson ::

@Smukec:
Xiaomi M365 je overall najboljši gledano kvaliteta/performanse/cena, a razlike med njimi niso velike, sploh osnovne specifikacije so precej podobne. Še največja razlika v praksi bo npr. pri vožnji, pri Xiaomiju je najmehkejša vožnja, ker ima obe gumi napihljivi. Kugoo ima obe gumi trdi, prednost je, da ni nikoli težav s spuščanjem ali predrtjem (kar je na poti lahko neugodno), vmesna opcija pa je Alfawise, ki je precej podoben Xiaomi modelu, ima pa napihljivo sprednjo in trdo zadnjo gumo. Kugoo ima malo močnejši motor, ima boljše pospeške,višjo končno hitrost in je specificiran do 120kg teže, vgrajen ima tudi velik OLED zaslon (Xiaomi ima le lučke za baterijo). Skratka, Xiaomi za overall kvaliteto in najmehkejšo vožnjo, Kugoo za najbolj zmogljiv skiro in bolje opremljen, Alfawise za vmes, med enim in drugim modelom. Vsi so za ceno dobri, je tudi precej testov, noben model nima večjih pomanjkljivosti, skratko so dobre opcije, izbira pa se glede na prioritete, na ceno in dobavljivost. Kugoo in Alfawise sta dobavljiva iz EU skladišča, Xiaomi za omenjeno ceno pa je v PreSale in HK skladišča, kar pomeni slabe 3 mesece za dostavo preko European Railway, kjer ni dodatnih stroškov. Omenit gre še Kugoo S1 Pro model, ki ni dosti dražji, v primerjavi s S1 modelom pa ima še nekaj dodatne LED osvetlitve, malo kvalitetnejše gume, tudi bolj primerne za slabše vreme, Pro model ima še malo zmogljivejšo baterijo (7.5Ah vs 6Ah), velika prednost Kugoo S1 modela pa so zložljive ročke ...

Do 300€ so dejanko omenjeni modeli med boljšimi opcijami. Če se kaj zaplete, imam kontakte pri vseh trgovinah, lahko posredujem, da se zadeve hitro uredijo.

- Kugoo S1 350W električni skiro + veriga s kodo: S1KUGOO iz 281€ na 272€ (EU skladišče)
- Kugoo S1 Pro 350W električni skiro s kodo: KUGOOS1P iz 322€ na 307€ (EU skladišče)
- Alfawise M1 električni skiro s kodo: ALFAWISEM1PL iz 307€ na 293€ (EU skladišče)
- Xiaomi M365 električni skiro s kodo: BGM365OP iz 401€ na 300€ (PreOrder, HK)

Za omenjena modela iz evozila pa žal ni nobenega testa, da bi lahko kakorkoli primerjal, komentiral, le kar je razvidno iz specifikacij, kot že sam opažaš ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Tomson ::

@Dzhimen:
za to kar omenjaš, nek bestbuy model, ki omoga kar potrebuješ npr:
- goComma Lilliput 1080p IP kamera za 28€
- Xiaomi Mijia 1080p IP kamera za 29€

Za GPS tracker preveri:
- GF07 Magnetic Mini SIM GPS tracker za 7€
- Mini A8 Global SIM GPS tracker za 9€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

JanezH ::

@Tomson

Hvala za obsežen odgovor. Imam še dve vprašanji.
1. Za M365 si napisal, da je boljše kvalitete. Kaj to pomeni, a da ne škripa in podobno? Verjetno ne, da bi se Kugoo S1 kaj bolj kvaril?
2. Na testih berem, da je prednost M365 pred Kugoo-m v tem, da ima disk zadnjo zavoro. Kugoo pa ima samo sprednjo električno, ki ni tako dobra, zadnja pa naj bi bila samo pomožna in proizvajalec odsvetuje njeno uporabo, tole piše v navodilih
Emergency, stamp the rear foot brake can simultaneously achieve front electronic magnetic brake and rear wheel friction brake; under normal circumstances, please do not use the emergency brake at high speed to avoid the wheel damage and the company shall not be responsible for this damage. Please repair it for pay.


Nekateri na testih glede zavore pravijo, da je ok, ko se navadiš, nekateri pa, da je pač občutna razlika med M365. Mogoče lahko ti kaj več poveš o tem?
In pa še to, nekateri pišejo, da sprednja zavora pri Kugoo S1 prime postopoma, nekateri pa, da jim npr. do 50% premika ročke ne prime, nato pa instantno prime zavora (npr. spodnji link in en youtube review in še en review sem našel). Še glede tega, če mogoče veš kaj več povedati?

https://www.reddit.com/r/ElectricScoote...

Tomson ::

Kolikor sledim je glede kakšnega škripanja nekoliko odvisno tudi od primerka do primerka istega modela, pri vseh modelih in proizvajalcih, sicer pa na začetku malo traja, preden se vse skupaj vpelje. Sam sem v živo primerjal le Xiaomi M365 in Alfawise M1, Kugoo S1 modela še ne, sem pa pregledal vse videe in primerjave, jih je kar nekaj, če še nisi vseh pogledal, boš verjetno dobil vse odgovore na tvoja vprašanja: klik, klik, klik, klik ... Na koncu je vedno stvar navade, kot sem že omenil, vsak ima svoje določene lastnosti, pluse, minuse, overall pač Xiaomi deluje najbolj premium, a dosti jih je zadovoljnjih tudi s precej cenejšimi modeli. Stvar posameznika, kaj išče, kaj želi, kje so prioritete itd.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

sm4rt4ss ::

Zdravo,

če se odločim za nakup recimo Mi9SE in je na Amazonu ista cena kot na Gearbestu. Kje naj naročim? Vem, da načeloma pri obeh ni nekih komplikacij. Z obema sem imel dobre izkušnje. Če naročim preko Amazona bo verjetno kak dan prej tu.

Okapi ::

Odvisno, kateri Amazon - ameriški ali kateri od evropskih? In odvisno, ali prodaja Amazon, ali pa je prodajalec nekdo drug.

Če prodaja evropski Amazon, nimaš sploh kaj razmišljati, je neprimerno bolje kot katerakoli kitajska trgovina. Hitreje, varneje ...

sm4rt4ss ::

Nemški. Amazon it is torej. :D

Okapi ::

Ampak preveri, da je res prodajalec Amazon. Ker na Amazonu prodajajo tudi kitajski trgovci. Ne vem, če se je situacija kaj izboljšala, ampak pred časom je bilo na nemškem Amazonu kar nekaj prevarantskih "trgovcev" z zelo nizkimi cenami.

sm4rt4ss ::

Gre za tale link https://www.amazon.de/Xiaomi-Handy-Schw...

Mislim, da je vse ok.

Okapi ::

Za silo OK.
Pozoren moraš biti na to, kdo prodaja.

Dispatched from and sold by okluge.

Se pravi, ni Amazon. Je isto, kot bi kupoval na ebayu od tega okluge.

V takem primeru moraš pogledati podatke o prodajalcu, in njegovo oceno.
Oliver Kluge
Ulrichstrasse 5
01326 Dresden
Handelsregister: Amtsgericht Dresden, HRA 6004
Umsatzsteuer-ID: DE190622868

Tu vidiš, da je iz Nemčije, torej je DDV vključen v ceno.
Potem pogledaš oceno:
96% positive in the last 12 months (7492 ratings)

To je za Amazon kar solidno. Ni prevarant, lahko pa pričakuješ kakšne težave pri uveljavljanju garancije. Vseeno je pa malo bolje kot Gearbest.

sm4rt4ss ::

Okapi je izjavil:

Za silo OK.
Pozoren moraš biti na to, kdo prodaja.

Dispatched from and sold by okluge.

Se pravi, ni Amazon. Je isto, kot bi kupoval na ebayu od tega okluge.

V takem primeru moraš pogledati podatke o prodajalcu, in njegovo oceno.
Oliver Kluge
Ulrichstrasse 5
01326 Dresden
Handelsregister: Amtsgericht Dresden, HRA 6004
Umsatzsteuer-ID: DE190622868

Tu vidiš, da je iz Nemčije, torej je DDV vključen v ceno.
Potem pogledaš oceno:
96% positive in the last 12 months (7492 ratings)

To je za Amazon kar solidno. Ni prevarant, lahko pa pričakuješ kakšne težave pri uveljavljanju garancije. Vseeno je pa malo bolje kot Gearbest.


Super, hvala. Slovenski MiShop ima isti telefon za 380€, torej skoraj 100€ dražje. Zgleda, da jim Xiaomi še ni dal dobropisov, da lahko znižajo cene. :D
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Banggood nasveti, kuponi in čas pošiljanja (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Kaj kupiti
101099259 (49389) bluefish

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620149 (10634) bluefish

Več podobnih tem