» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
65 / 90
»»

dejanslo ::

Aja, to pa seveda. Jaz ga nikoli ne čistim z vodo, ampak ga izpihujem s kompresorjem. V stik z vodo je prišel, ko sem nekaj eksperimentiral s čistilom po tleh, in je bil praktično neuporaben - zapacan. Z izpihovanjem bi verjetno še danes lahko imel prvega (od decembra).
There`s More Than One Way To Do It

Vm1999 ::

Tudi meni se zdi izpiranje z vodo nepraktično... pri novem sesalcu sem poskusil z enim filtrom pa sem dobil občutek, da se filter še bolj zapaca. Potem še sušenje in pa vodni kamen... Zdaj jih raje redno izpiham s kompresorjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

Tomson ::

simooon je izjavil:

Pozdravjleni. A je ta cena 328€ za viomi 2 pro ugodna ali so to vedno dobi oz se ceneje?
https://m.geekbuying.com/item/Xiaomi-Vi...


lahko preveriš v namenskem članku, so vse najboljše opcije navedene, je še malo ceneje, a PreOrder:
https://www.kajkupiti.si/najboljsi-robo...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

PINki ::

Sem nabavil S5 Max in sem super zadovoljen z njim. Zanima me sledece... ce se gre kam na dopust za dlje casa in se jo vzame s sabo je verjetno potrebno vse na novo nastaviti (wifi+mapiranje). Ko se pa vrnemo nazaj domov ali se da predhodno shraniti nastavitve (app settings, wifi + mapa) ali bo spet potrebno ponovno nastaviti vse? Uporabljam pa Roborock aplikacijo.

shuttle ::

Naročil pri geekbuying.com S5Max 1.6.. Do danes se ni še nikamor premaknilo, razen tega da sem dobil tracking number, ki pa ne kaže nobene spremembe. Je to normalno z njihove strani?

Matevz96 ::

PINki je izjavil:

Sem nabavil S5 Max in sem super zadovoljen z njim. Zanima me sledece... ce se gre kam na dopust za dlje casa in se jo vzame s sabo je verjetno potrebno vse na novo nastaviti (wifi+mapiranje). Ko se pa vrnemo nazaj domov ali se da predhodno shraniti nastavitve (app settings, wifi + mapa) ali bo spet potrebno ponovno nastaviti vse? Uporabljam pa Roborock aplikacijo.


Mogoče je odvisno od verzije ampak pri mojem (star leto ali dve nisem zihr) je potrebno vedno znova nastavljati mapo. Nerodno ker ga nosimo med nadstropji. Sedaj sem mu nastavil samo dve no-go liniji in se nekako znajde (liniji sta v nadstropju kjer ima polnilno postajo in preživi večino časa).
#hooldthedoor

darkolord ::

shuttle je izjavil:

Naročil pri geekbuying.com S5Max 1.6.. Do danes se ni še nikamor premaknilo, razen tega da sem dobil tracking number, ki pa ne kaže nobene spremembe. Je to normalno z njihove strani?
Da

Gregor P ::

Če je kdo slučajno prebral temo, potem se lahko čaka tudi po dva meseca ipd. in je to nekaj povsem normalnega.8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

pershi ::

Pozdravljeni. A ima že kdo kaj izkušenj s 360 S6 Pro?

lp,p

simphony ::

Po dobrem letu, ravno po koncu garancije, mi je crknil Roborock S50 (330 EUR). Konstantno dobivam "laser sensor error". Če ga razstavim in na motor za laser direktno priključim napajanje, dela za nekaj ur, potem pa spet crkne. Očitno je nekaj narobe z lasersko enoto in kolikor berem, je kar pogosta napaka. Nova laserska enota je ~80$ in toliko ne mislim dajati vsako leto. Drugače sem bil s sesalcem zelo zadovoljen. Je imel kdo podobne izkušnje? Razmišljam, da tukaj v SLO kupim eno Roombo, dam par EUR več in imam proper garancijo in mir za par let :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: simphony ()

darkolord ::

Ko javi napako, se motorček vrti?

Te logike sicer ne razumem, 80 eur/leto ti je preveč, 500 eur (6*80 eur - "par eur") za Roombo pa ne? Če si želiš Roombe ti seveda bog požegnaj, logika pa tu ni prava ...

Pa da ti bo to vsako leto crknilo ni ravno zelo verjetno, sploh glede na to, da nas ima kar nekaj te sesalce precej več kot eno leto brez okvar ...

Zgodovina sprememb…

simphony ::

darkolord je izjavil:

Ko javi napako, se motorček vrti?

Te logike sicer ne razumem, 80 eur/leto ti je preveč, 500 eur (6*80 eur - "par eur") za Roombo pa ne? Če si želiš Roombe ti seveda bog požegnaj, logika pa tu ni prava ...

Pa da ti bo to vsako leto crknilo ni ravno zelo verjetno, sploh glede na to, da nas ima kar nekaj te sesalce precej več kot eno leto brez okvar ...


Motorček se ne vrti. Sesalec javi error code 1.

Se pravi načeloma ostali nimate težav s tem modelom? To je fajn slišat, potem mogoče res popravim.

Drugače pa mi denarno ni preveč oz. ni problem, vendar za ta denar potem želim tudi kvaliteto, da bi vsaj par let delalo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: simphony ()

floyd1 ::

Tudi meni je zezal xiaomijev LDS senzor, a mi je po "razgibavanju" na USB kablu začel spet normalno delat. Zdaj dela že kakega pol leta od takrat. Gre pa za xiaomi mi robot (I. gen.).

mat xxl ::

Sem vam že pisal o temu, pa ja se mi eni smejejo, da xiaomi pa ja ne crkne nikakor prej, ko Roombe.

No, ker sem že dvema popravljal ta lidar motor, enega sem rešil, probaj razkopati, vse v nulo piko očistiti in priti do ležajev motorja, na njih nakapaj par kapljic iz silikone spreja ( sam uporabljam Lidel / Hofer) in če so krtačke ok bo zlaufalo, sicer pa še zelo zapleteno razdiranje motorja in čiščenje drsnih kontaktov z kontakt sprejem + kako paličko vatirano za ušesa.

Če pa nič tega ne pomaga pa kak nadomesten cel lidar delujoč za isti model iz Ebaya iz kakega crknjenega robota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

darkolord ::

Sam motorček stane 5 dolarjev ...

Enron x86 ::

Za Viomi V2 še zdaj niso izdali posodobitve firmwara? Še vedno sploh ne teče voda iz rezervoarja pri pomivanju?

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

winterriver ::

A kateri firmware ze resuje tole sranje: :)):)):)):)):)):)):))

https://cheezburger.com/897029/dogs-roo...

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

Sem vam že pisal o temu, pa ja se mi eni smejejo, da xiaomi pa ja ne crkne nikakor prej, ko Roombe.


Nihče se ti ne smeje, xiaomiji se glede zanesljivosti seveda še morajo izkazati. Statistike pa tu žal nimamo, nekaj zabeleženih okvar ne pomeni nič. Crkujejo pa tudi roombe.

Moj "Mi robot" je od primerljive roombe bil takrat več kot 3x cenejši. Nižji modeli i-robot sesalcev (vsaj 2/3) tega senzorja niti nimajo tako da to tam niti ne more crknit ;).

Je pa ta motorček zgleda (po googlu) res kriv za nekaj pokvarjenih xiaomijev. Strošek menjave ni visok (ca 30 eur za celi sklop LDS)

Queen ::

Včeraj je prispel novi S5 Max :) Zelo je priden, posesa v nulo! Res je, da nimamo preprog, samo parket in laminat. V kopalnici je prag visok 3 cm, tam mu je treba pomagati da pride nazaj na hodnik. Všeč mi je, ker je zelo logičen, tudi aplikacija in ni bilo nobenih težav s povezovanjem in tudi mapo si je lepo izrisal in vse. V glavnem zaenkrat same pohvale, danes preizkusim še mokro čiščenje, kjer me bo zanimalo predvsem, koliko zmoči parket.

Kar pa me malo muči oz. bi mogoče kdo znal pomagati:
v stanovanju nimamo neta v klasičnem smislu - se pravi internetni priključek, router in wifi. Ampak se povežem na net preko mobilnega omrežja - hot spot na telefonu. Za potrebe nastavitev aplikacije in da sem povezala moj telefon in robota, sem na moževem telefonu vključila hot spot in se povezala nanj s svojim telefonom in robotom preko wifija, ki ga je kreiral možev telefon.
Kaj pa recimo zdaj, ko moža ni doma? Če si jaz vključim hot spot, mi v aplikaciji zateži, da se ne more povezati, če imam wi-fi izključen. Wifi in hot spot pa se sistemsko izključujeta - seveda se ne moreš preko wifija povezat na svoj lasten hot spot.

Ni tako hudo sicer, saj robot, kot ugotavljam, čisto lepo deluje tudi brez aplikacije. Ampak vseeno - ali obstaja kaka možnost, da aplikaciji dopovem, da nimam vklopljenega wifija, ker imam vključen hot spot in naj se kar mirno priklopi nanj?

dejanslo ::

Povezava do robota gre preko strežnikov, ki so na internetu, zato morata za upravljanje biti hkrati na internetu oba. Morda bi šlo, da ga znova skonfiguriraš na svoj hot-spot iz moževega telefona, nato pa ko ga želiš uporabljati, vklopiš svoj hot-spot.
Priporočam, da uredite prehod v kopalnico (stopnička, dve, rampica?), da mu ne bo treba nič pomagati. Manj se ga dotikaš, bolje je. Slednje seveda ne velja za vzdrževanje.
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

Queen ::

Dejan, hvala za odgovor, bom preizkusila še tako. In hvala za idejo o rampi, mu bomo naredili klančino, pa se naj pelje :P
Glede mokrega čiščenja sporočam, da nič bolj ne zmoči parketa kot jaz z viledo, pa sem navajena orng ožet.

JanezH ::

A ima kdo xiaomi styj02ym?

mirage ::

Pozna morda kdo podatek al pa ima info iz prve roke, čez kako visok prag pride alfawise v10?

Tomson ::

@Mirage:
Ni iz prve roke, a glede na izkušnje, mere in tehnologijo modela bi rekel da klasičnih, do 2cm ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mirage ::

Torej, če bi izbiral med alfawise v10 in Xiaomi V2 pro in mi mokro brisanje ni posebej pomembno (morda le občasna uporaba). Ima V2 sploh kakšno prednost, ki odtehta višjo ceno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

Motion ::

Najbrš ne. V10 glih tako dobro posesa tla kot moj 360 S6

Enron x86 ::

@Tomson, imaš ti mogoče kakšne informacije glede firmwara za Viomi V2?
A kdo ve, a če namesto tavelike uporabiš kombinirano posodico, pa pravilno dozira vodo?
Če ne izdajo popravka v roku enega meseca, ga pošljem nazaj k Electronic4You, dokler še velja garancija.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

JanezH ::

Kaj pa je narobe z viomi v2?

Enron x86 ::

Ne teče voda iz posode pri pomivanju.
https://www.facebook.com/18540798380388...
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

stara mama ::

Js skoz uporabljam kombinirano posodo, in dela čist ok.
Ekologija™ in Trajnost™

dejanslo ::

Mimogrede, S5 Maxa imajo v Hoferju za 480eur.
There`s More Than One Way To Do It

Gregor P ::

Najprej xiomi skiro, sedaj še sesalec, dobro to delajo v Hoferju:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tomson ::

Enron x86 je izjavil:

@Tomson, imaš ti mogoče kakšne informacije glede firmwara za Viomi V2?
Lp


Sem preveril in dobil informacijo od Viomija, da je nova nadgradnja načrtovana nekje do sredine avgusta ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

JanezH ::

@Tomson kaj pa glede firmware-a za Xiaomi STYJ02YM ?

mahoni ::

Kater robotski sesalec bi kupili nekomu za darilo? Vec kot 200€ ne bi dal. Ne bi pa rad, da je res krneki, ker vem da se cene dobrih gibljejo krepko nad 400 evrov.

Doma imamo se zmeraj klasiko in nismo nikoli razmisljal o tem, tako da pojma nimam kaj se tu vse gleda.

mat xxl ::

V tem cenovnem rangu tegale : https://www.irobot.si/robotski-sesalnik...

Pač kolikor denarja toliko muzike, ima pa ta garancijo 2 leti in podporo pri nas, ker najbolj butasto je, da od kitajcev enemu nekaj podariš, potem se pa pokvari, pa te obdarjenec kliče .... pomagaj ....

Je sicer zasnova tega robota 10 let +, vendar ima novejšo glavo, novejši koš in bo delal sicer naključno , vendar učinkovito ! Ne bo razočaranja !

mahoni ::

mat xxl je izjavil:

V tem cenovnem rangu tegale : https://www.irobot.si/robotski-sesalnik...

Pač kolikor denarja toliko muzike, ima pa ta garancijo 2 leti in podporo pri nas, ker najbolj butasto je, da od kitajcev enemu nekaj podariš, potem se pa pokvari, pa te obdarjenec kliče .... pomagaj ....

Je sicer zasnova tega robota 10 let +, vendar ima novejšo glavo, novejši koš in bo delal sicer naključno , vendar učinkovito ! Ne bo razočaranja !

Coolsko. Lepa cena.

Sem si z veseljem prebral in bi mogoce se za nas kaj kupil. Bo za do 400€ kaj dobrega? Ne vem ce bi glih dajal 700€+, ce mi to ni potrebno.

darkolord ::

Za 400€ pa dobiš že vrhunske z LDS senzorji, npr. Viomi V2, 360 S7, Roborock S5 Max ...

floyd1 ::

Ja, za 200 eur je že vprašanje, če sploh dobiš kaj s skeniranjem prostora in boljšo logiko premikanja po njem. Že za kakih 100 eur več pa je že druga izbira, tu bo Tomson verjetno najbolje vedel, kaj se splača.

Je pa od teh, ki se naključno odbijajo od ovir, do onih, ki sesajo po logiki, resnično velik razkorak. Od časa sesanja, do tega, da boljši posesajo res vsak dosegljiv kotiček prostora, medtem ko cenejši ne. Tako da, ko vidiš v opisu pojme kot npr. SLAM in LDS moraš vedet, da to ni samo marketing, ampak dejansko pomeni precej boljšo napravo.

Eh, so me že prehiteli ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Queen ::

Kot sem že opisala v zgornjem sporočilu, se z S5max povežem na aplikacijo preko hotspota.

Ker sem želela imeti aplikacijo Roborock na dveh telefonih, sem še na drug telefon naložila aplikacijo in se skušala povezati z robotom, tukaj pa se zadeva zakomplicira.
Javi mi naslednje:


In zdaj se mi niti na prvem telefonu, kjer je od zacetka zadeva super laufala, noce več sesalec povezati na WiFi. Sem že probala tako, da sem na novo naložila aplikacijo, izbrisala sesalec iz znanih naprav in ga skušala znova naložit, pa mi vsakič prikaže to glupo sporočilo. A je že kdo imel ta problem?

P. S. Pa ne, da si je zmožen zapomniti samo eno geslo za WiFi?

mat xxl ::

mahoni za 400 eur pa tega, ta pa gre že povrsti : https://www.irobot.si/robotski-sesalnik...

Ali pa če najdeš 980 ko se je dobila za 480 eur po raznih akcijah.....

Ali pa tole pa imaš zraven še pomivalca .... https://www.irobot.si/robotski-sesalnik...

Kripto mesi ::

Vzameš tole iz češkega skladišča za 235EUR - 7% preko topcashbacka = 220EUR: https://www.banggood.com/Xiaomi-Mijia-S...
S kodo: BGSMCZX

Zgodovina sprememb…

JanezH ::

Kaj je to topcashback?

mahoni ::

mat xxl je izjavil:

mahoni za 400 eur pa tega, ta pa gre že povrsti : https://www.irobot.si/robotski-sesalnik...

Ocene na internetu ne kazejo ravno v njegovo prid. Dejansko vidim mesane obcutke, ampak vseeno premagujejo negativne ocene.

dejanslo ::

Sesalec brez LDSa je slaba šala. Kdo ne pozna ljudi, ki ga imajo pod/za omaro, sesajo pa ročno? I sure do, več njih.
Če hočeš slovensko garancijo, poglej npr mishop, pa tudi po drugih trgovinah jih že kje dobiš. So pa kar nekaj dražji kot iz tujine. Za 400 dobiš sedaj že par let preverjen Roborock S50. Kak Xiaomi lahko še ceneje. Alfawise ne komentiram, ker nikoli nobenega v živo nisem videl. Če si se stegnil iz 200 na 400, se daj še do 480, pa imaš jutri iz _hoferja_ top sesalec doma :) Če kupuješ ženi, I wouldn't go for less :D
There`s More Than One Way To Do It

Gagarin ::

Ma ti si slaba šala, imam enega z SLAM in LDS in enega osnovnega irobota (prvega v nadstropju, drugega v pritličju). Pa oba ok opravljata svoje delo. Prvi je res boljši ampak tudi drugi ima eno veliko prednost - gumijaste krtače na katerega se pasje dlake in lasje bistveno manj navijajo.

Queen ::

Popravljam, vidim da ni prilepilo slike. Žal ne morem urejati original posta, zato pišem še enkrat.

Queen je izjavil:

Kot sem že opisala v zgornjem sporočilu, se z S5max povežem na aplikacijo preko hotspota.

Ker sem želela imeti aplikacijo Roborock na dveh telefonih, sem še na drug telefon naložila aplikacijo in se skušala povezati z robotom, tukaj pa se zadeva zakomplicira.
Javi mi naslednje:
 klik

klik


In zdaj se mi niti na prvem telefonu, kjer je od zacetka zadeva super laufala, noce več sesalec povezati na WiFi. Sem že probala tako, da sem na novo naložila aplikacijo, izbrisala sesalec iz znanih naprav in ga skušala znova naložit, pa mi vsakič prikaže to glupo sporočilo. A je že kdo imel ta problem?

P. S. Pa ne, da si je zmožen zapomniti samo eno geslo za WiFi?

Gregor P ::

Sam žal ne vem, kako je to pri S5max, pri navadni S5-ki lahko poročam, da nimam težav pri dostopu do sesalnika z dveh naprav (na obeh enaka aplikacija in vpisan z istim uporabniškim računom) prek domačega usmerjevalnika; prek hotspot dostopa še nisem preizkusil. :8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

darkolord ::

P. S. Pa ne, da si je zmožen zapomniti samo eno geslo za WiFi?
Z wifi pairingom izbrišeš celotne wifi nastavitve. Seveda si lahko zapomni samo eno omrežje, ker to, da malo čaraš s hotspoti, ni niti približno običajna konfiguracija ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Queen ::

Ok problem rešen! 8-):D Woohoo!
Torej, vsekakor SE DA povezati z S5Max na hotspot enega telefona (recimo mu telefon A) in ga nato s tem istim telefonom tudi upravljati.

Ampak ne z Roborock Appom, ampak z Mi Home App.

Oba telefona torej rabimo samo prvič, ko konfiguriramo nastavitve. Ker z Roborock aplikacijo nisem prišla nikamor, sem naložila Mi Home. Username in geslo z Roborock aplikacije je sprejel. Super.

Potrebujemo torej telefon A in samo za prvič tudi še telefon B. Na oba naložimo Mi Home. Telefon A služi za prvič samo kot router - vklopimo hotspot in in se nanj preko wifi povežemo s telefonom B. Na telefonu B zaženemo Mi Home, se vpišemo in povežemo sesalec na omrežje telefona A.
Moram povedat, da mi je avtomatsko preneslo tudi mapo in nastavitve, ki sem jih imela prej na Roborocku.

Sedaj lahko samo s telefonom A in na njem naloženo aplikacijo upravljam sesalec, telefona B ne potrebujem več

@darklord
Kaj pa v primeru, da npr. robota uporabljaš v več stanovanjih/vikendu/posojaš starim staršem...miljon scenarijev, kjer bi prišlo prav, da si je sposoben zapomniti kaj več kot 1 omrežje. Vsekakor je tukaj še prostor za nadgradnjo, ampak jaz sem zaenkrat čisto happy, samo da sem rešila svoj problem :P

««
65 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356522 (3956) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364606 (38532) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144036 (63718) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764580 (24228) mat xxl

Več podobnih tem