» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
51 / 55
»»

darkolord ::

Če boš poslal preko mailboxde, bo davek obračunan ...

petron ::

23.8 oddal naročilo na mimovrste
30.8 na mindfactory
Oboje prejel danes :))
In ja, mimovrste je imel na zalogi (kao)

Han ::

Zanimivo, naročilo oddaš v prihodnosti, prejmeš pa ga v sedanjosti. 8-O

petron ::

Ja zajebu 23.7 in 30.7.

PrimozR ::

Naročil 31.7., odposlali 3. Mailboxde prejel včeraj, 5., ampak v sistemu še vedno nimam čakajoče pošiljke.

Vuli ::

zgleda, da imajo zastonj poštnino po nemčiji, včasih je bila samo med 0:00 in 6:00..
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

PrimozR ::

Ko sem jaz naročal, je bilo treba naročiti po polnoči.

Vuli ::

bo, včeraj mi ni ni zaračunalo poštnine malo po 22h.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

DrSergioDJ ::

Ne drzi, morda le za mindstar zadeve? S tem da moras tudi po polnoci zapraviti vsaj 150€ (tako imajo napisano na strani)
...

Vuli ::

zna bit, da bo to, ker so bi rami v mindstar-u.
Je pa paket prispel danes na mailbox in je že v sistemu
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

PrimozR ::

Mojega so očitno 'izgubili' - pravijo, da če do 18:00 na dan prejema ni v sistemu, da je težava. In pravijo, da posreduješ pošiljatelja, tracking nr., itd. Bomo videli. No, glede na to, da je paket prispel v četrtek, vsaj ni bilo šans, da bi ta vikend sestavljal zadeve :)

Vuli ::

jaz sem imel do sedaj še vse isti dan sprocesirano, no zgleda, da se dogaja, razen če nisi kaj na naslovu falil.
Vidim, da na dhl.de piše tudi kdo je prevzel paket.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

PrimozR ::

Naslov je OK, ker sem že par MF paketov na Mailboxde dobil brez težav, naslov imam pa itak vpisan v profil. Edina stvar, ki sem jo opazil tokrat, je, da manjka en šumnik v imenu. Ne vem pa, kako je bilo v prejšnjih primerih. Vseeno je zraven moj ID, torej ne vidim težave s sledljivostjo.

Zanimivo je tudi to, da sta paketa dva, pa nobeden od njiju ni v sistemu. Torej tudi ideja, da bi bilo kaj narobe z eno izmed nalepk, pomojem ni pretirano realna. Mislim, da mora biti napaka sistemska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

darkolord ::

Pri meni je večkrat trajalo kakšen dan ekstra, da se je uradno dostavljen paket pojavil na Mailboxde.

inzenir1337 ::

90% so mi skenirali paket v dopoldanskem času in potem je šel že okoli poldneva naprej. Naročiš ob polnoči VERSANDKOSTENFREI isti dan ti odpremijo in naslednji dan je paket v mailboxde.

Stokarino ::

flameir je izjavil:

Nwanko je izjavil:

Glede na to da ne pošiljajo več firmam direkt v SLO je možno da naročim na mailboxde naslov brez ddv?


Da, sem tako naročil cca 2 tedna nazaj.


So hitro poslali predračun brez ddv? Čakam že več dni hm.

xxxul ::

meni so že v začetku leta pisali da znotraj nemčije pošiljajo samo Z ddv (ven pa ne pošiljajo).
good luck, upam da dobiš

Nwanko ::

Stokarino je izjavil:

flameir je izjavil:

Nwanko je izjavil:

Glede na to da ne pošiljajo več firmam direkt v SLO je možno da naročim na mailboxde naslov brez ddv?


Da, sem tako naročil cca 2 tedna nazaj.


So hitro poslali predračun brez ddv? Čakam že več dni hm.

Dobil predračun?

hokuto ::

Če naročiš en ali več kosov, ki so "lagernd" (na zalogi v njihovem skladišču, dostava 1-3 dnevi) in kakšnega, ki je "verfügbar" (dobavljiv, na zalogi v zunanjem skladišću, dostava 3-5 dni), a MF pošlje vse skupaj v enem paketu, seveda v roku najkasnejšega kosa, ali pošljejo vse čim lahko, četudi potem v dveh, ali morda celo več rundah?
doke!

Vuli ::

ni lih logike zakaj bi ti 2x pošiljali 1 naročilo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

hokuto ::

Meni bi se tudi zdelo bolj normalno, da vse pošljejo v enem paketu, kar pa ne pomeni, da se njim zdi enako. V opisanem primeru kjer so izdelki v različnih skladiščih, bi bilo njim morda v interesu poslat direktno iz skladišč na naročen naslov, namesto najprej združevat in šele potem poslat vse skupaj. Glede na to, da imajo zastonj poštnino po polnoči, bi si lahko mislili, da je naročniku vseeno, če ne dobi vsega v enem paketu, ali, da mu je morda celo ljubše, da dobi kakšne stvari čim hitreje, namesto, da vse čakajo na zadnji kos. In če bi bila poštnina za nas res zastonj, bi bilo bolj ali manj vseeno, ker pa je zastonj samo do mailbox, seveda hočeš en sam paket.
doke!

berkocharis ::

Sedaj, ko prebiram teme sem ugotovil, da bi se za pameten nasvet in dober deal v teh časih že zdavnaj moral pridružiti slo-techovcem. Hvala, da imamo vsaj en tak forum v slo:))

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Če boš rabil nasvet za nakup računalnika ali prenosnika imamo za to namenjene teme.
Samo korajžno...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

oo7 ::

Če naročiš pri MindFactory preko firme dobiš pošiljko v Slovenijo brez posrednikov kot je mailbox.de ?

darkolord ::

Due to the current situation, deliveries can only be made within Germany. We therefore ask you to provide a German delivery address or to use our pick-up service.

Skirca ::

A kdo mogoče ve kako je s temi MSI Cashback akcijami na Mindfactory oz. nasploh v Nemčiji. Ti nakažejo denar, kljub temu da imaš bančni račun v Sloveniji?

DarwiN ::

Nope. To je samo za nemške državljane.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

coreli ::

moje mnenje da so hepani.. včasih top varjanta zdaj pa kr neki... neprijazno do tujcev.. ne omogočajo pošiljanja v tujino in ne lastnega prevzema.. kot tujec ti na fizično osebo ne dajo, kot firma pa ne odbijajo ddv-ja.. zguba cajta

escanor ::

se pravi lahko kupiš samo kot fizična oseba + MAILBOXde dostava do SLO?

še zmeraj se ne da z njimi nič dogovorit... brez ddvja na firmo še vedno ne gre

John Doe 71 ::

Lol, pošljem nazaj 2 grafični in mi blokirajo račun. Imajo že pripravljen standardni odgovor, če jim kaj sikaš po mailu:
Sehr geehrter Kunde,

leider haben wir uns nach reiflicher Überlegung entschieden die Geschäftsbeziehungen mit Ihnen zu beenden. Zu den Gründen werden wir keine Kommentierungen abgeben und bitten Sie von weiteren Fragen in unserem Hause abzusehen.

Mit freundlichen Grüßen

Ihr Mindfactory Service Team


Pa sem celo poslal eno v sredo, drugo pa v soboto, pa sta se potem do torka našli skupaj na isti dan. Dve kartici naenkrat nazaj pa sicer zastopim zakaj insta ban.
Careful consideration, ta je tudi dobra, kot da so samo za mene sklicali sestanek in se pol ure menili ali me bodo banali. Prvi človek, ki je videl kaj sem naredil, je samo stisnil ban gumb.

Sem siguren da v Caseking, Computer Universe in ostalimi ne bi nič komplicirali. Tak nazi odnos je imel samo še naš AGT.

Po novem se imenujem Janez in to očitno gre skozi. Samo drug mail še daš, ker 2 enaka seveda ne moreta biti. Drugi mail in isto ime pa takoj vrže na stari račun, ko se enkrat registriraš. Tako da očitno blokirajo samo ime in priimek.
Do mailboxde bi skoraj moralo priti, edino če Paypal preverja ali se ujema ime s trgovino. Bom še videl.
Če ne pa naročim na Alternate, to grafično, ki jo gledam, ima enako ceno.

John Doe 71 ::

https://geizhals.de/?sb=136
unfortunately it wasn't just a return.
Please understand that we have to take measures to continue to be able to offer the majority of our customers the absolute best prices.

As a result, we will unfortunately no longer be able to work with you in the future.

Aha, zato imajo tako nizke cene, nič ne smeš pošiljati nazaj, ker imajo s tem stroške in bi morali tako dvigniti cene za ostalih 99% kupcev. Njim je pa bolj pomembnih 99% kupcev kot pa tisti procent, ki vrača nazaj.
Se pravi vsak kupec lahko dobi samo en izdelek s katerim ni zadovoljen, potem je konec sodelovanja z njimi. Tudi prav.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

Bye ::

Toliko o prostem pretoku ljudi in blaga v EU.

Machete ::

Ne bi bilo fer, da so prisiljeni prodajati - pošiljati povsod.
Imajo dovolj velik trg doma, da se jim ni treba zezat z mednarodnimi strankami. Ne vem česa ne razumete.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

darkolord ::

Ni glih, da "nič" ne smeš pošiljat nazaj.

Več kot očitno je folk zlorabljal institut odstopa od pogodbe za brezplačno izposojo dragih grafičnih kartic. "Kupiš" 10 GPU-jev, 3+ tedne minaš, vrneš nazaj, rinse and repeat. Čisti profit.

Edino takšnim idiotom se imate za zahvaliti za te ukrepe.

Ampak možnost odstopa je namenjena preizkusu blaga in ne 14-dnevni brezplačni uporabi. Ja, lahko se delate papeške, da imajo potrošniki to pravico, ampak očitno ima tudi trgovina pravico, da potem z vami prekine poslovno sodelovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kixs ::

Sploh ne vem zakaj bi nekaj vracal. Nekaj za kar lahko dobis dobre ocene/reviewje na internetnu in ves kaj bos dobil.

Se ravnokar spet odlocam za menjavo sistema in imajo pri njih dobro ponudbo.

Skyman ::

Tudi jaz mislim pri njih vzeti 2-3 komponente katere so obcutno cenejse kot pri ostalih.Ze pri ramih in napajalniku 100€ prišaram.Sice pa zakaj bi 2 grafike posiljal nazaj to je res j***.Zato pa so razni testi in reviewi.Drugace pa RMA boljse? Sicer pa datum registracije 15.1.22 sigurno kaki troll.

korenje3 ::

darkolord je izjavil:

Če boš poslal preko mailboxde, bo davek obračunan ...


in kako se obračuna ta davek?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

korenje3 ::

John Doe 71 je izjavil:

https://geizhals.de/?sb=136
unfortunately it wasn't just a return.
Please understand that we have to take measures to continue to be able to offer the majority of our customers the absolute best prices.

As a result, we will unfortunately no longer be able to work with you in the future.

Aha, zato imajo tako nizke cene, nič ne smeš pošiljati nazaj, ker imajo s tem stroške in bi morali tako dvigniti cene za ostalih 99% kupcev. Njim je pa bolj pomembnih 99% kupcev kot pa tisti procent, ki vrača nazaj.
Se pravi vsak kupec lahko dobi samo en izdelek s katerim ni zadovoljen, potem je konec sodelovanja z njimi. Tudi prav.


Danes imajo skoraj vse stvari RMA. Torej če je kaj narobe se zmeniš direktno s proizvajalcem. Če je kaj narobe pri transportu pa s transportno družbo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

darkolord ::

korenje3 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Če boš poslal preko mailboxde, bo davek obračunan ...


in kako se obračuna ta davek?
V kakšnem kontekstu? Da bi kupil brez DDV? Če boš naročil v Nemčijo, ti bodo obračunali nemški DDV. Tega potem ne moreš upoštevati kot vstopni DDV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

korenje3 ::

Aja sem mislil da misliš +2,5% davka.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

PrimozR ::

Ne, preverjeno plačaš nemški davek.

Machete ::

John Doe 71 je izjavil:

Lol, pošljem nazaj 2 grafični in mi blokirajo račun. Imajo že pripravljen standardni odgovor, če jim kaj sikaš po mailu:
Sehr geehrter Kunde,

leider haben wir uns nach reiflicher Überlegung entschieden die Geschäftsbeziehungen mit Ihnen zu beenden. Zu den Gründen werden wir keine Kommentierungen abgeben und bitten Sie von weiteren Fragen in unserem Hause abzusehen.

Mit freundlichen Grüßen

Ihr Mindfactory Service Team


Pa sem celo poslal eno v sredo, drugo pa v soboto, pa sta se potem do torka našli skupaj na isti dan. Dve kartici naenkrat nazaj pa sicer zastopim zakaj insta ban.
Careful consideration, ta je tudi dobra, kot da so samo za mene sklicali sestanek in se pol ure menili ali me bodo banali. Prvi človek, ki je videl kaj sem naredil, je samo stisnil ban gumb.

Sem siguren da v Caseking, Computer Universe in ostalimi ne bi nič komplicirali. Tak nazi odnos je imel samo še naš AGT.

Po novem se imenujem Janez in to očitno gre skozi. Samo drug mail še daš, ker 2 enaka seveda ne moreta biti. Drugi mail in isto ime pa takoj vrže na stari račun, ko se enkrat registriraš. Tako da očitno blokirajo samo ime in priimek.
Do mailboxde bi skoraj moralo priti, edino če Paypal preverja ali se ujema ime s trgovino. Bom še videl.
Če ne pa naročim na Alternate, to grafično, ki jo gledam, ima enako ceno.


Razlog pošiljanja nazaj?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

John Doe 71 ::

Skyman je izjavil:

Tudi jaz mislim pri njih vzeti 2-3 komponente katere so obcutno cenejse kot pri ostalih.Ze pri ramih in napajalniku 100EUR prišaram.Sice pa zakaj bi 2 grafike posiljal nazaj to je res j***.Zato pa so razni testi in reviewi.Drugace pa RMA boljse? Sicer pa datum registracije 15.1.22 sigurno kaki troll.

Testi so zelo redki za 3070 Aorus Master, samo en na gamingtweaks in kakšen na YT, res pa da imaš še Amazon.com in Newegg. Potem ko že veš za probleme, se pa da izbrskati da so glasni ventilatorji ter da je hladilnik zelo slab. Ko sem iskal še za podobno Aorus Xtreme sem našel že nekaj več.
Gaming OC je bila boljša, tihi ventilatorji, glede obratov ni bilo problem rešiti z undervoltom ali nižjim power limitom. Ampak toliko počasnejša od Master pa še coil whine, da sem se v bistvu najprej odločil poslati nazaj to. Je pa res da je bila težka odločitev katero poslati nazaj, potem sem naredil pravilno da sem poslal obe. Najprej sem pa Gaming OC, ker z Aorus Master sem podrl kar nekaj 3DMark rekordov, ampak potem ugotovil, da se 3070 LHR šteje za drugo kartico kot 3070 FHR.
Za coil whine ne govorijo tolk v reviewih. V glavnem samo Guru 3D, pa v enem igorslab testu XFX Merc 6800 XT sem videl. Zdaj sem itak že ugotovil da imajo to vse 270W+ kartice. Če hočeš skoraj neslišnega, moraš vzeti 3060 ali 3060 Ti, pri 3070 je že loterija oz. jo moraš spraviti na največ 180W.
Grafično je najtežje kupovat, to je dejstvo, ker imaš gor v bistvu vse, procesor, napajanje, hladilnik in ventilatorje. CPU je veliko lažje kupovati, ker hladilnik in ploščo kupuješ posebej. In če ima plošča coil whine ali je hladilnik prešvoh ali je ventilator na hladilniku glasen, je precej lažje in ceneje zamenjat kot pa je to pri 1000-1500EUR grafičnih.

Aja, minerji so tole zakuhali. Ma res so povsod že.

Zgodovina sprememb…

John Doe 71 ::

Z drugim imenom gre preverjeno skozi. Pač na računu ti piše fake ime. Mailboxde ime pustiš svoje.

korenje3 ::

John Doe 71 je izjavil:

Skyman je izjavil:

Tudi jaz mislim pri njih vzeti 2-3 komponente katere so obcutno cenejse kot pri ostalih.Ze pri ramih in napajalniku 100EUR prišaram.Sice pa zakaj bi 2 grafike posiljal nazaj to je res j***.Zato pa so razni testi in reviewi.Drugace pa RMA boljse? Sicer pa datum registracije 15.1.22 sigurno kaki troll.

Testi so zelo redki za 3070 Aorus Master, samo en na gamingtweaks in kakšen na YT, res pa da imaš še Amazon.com in Newegg. Potem ko že veš za probleme, se pa da izbrskati da so glasni ventilatorji ter da je hladilnik zelo slab. Ko sem iskal še za podobno Aorus Xtreme sem našel že nekaj več.
Gaming OC je bila boljša, tihi ventilatorji, glede obratov ni bilo problem rešiti z undervoltom ali nižjim power limitom. Ampak toliko počasnejša od Master pa še coil whine, da sem se v bistvu najprej odločil poslati nazaj to. Je pa res da je bila težka odločitev katero poslati nazaj, potem sem naredil pravilno da sem poslal obe. Najprej sem pa Gaming OC, ker z Aorus Master sem podrl kar nekaj 3DMark rekordov, ampak potem ugotovil, da se 3070 LHR šteje za drugo kartico kot 3070 FHR.
Za coil whine ne govorijo tolk v reviewih. V glavnem samo Guru 3D, pa v enem igorslab testu XFX Merc 6800 XT sem videl. Zdaj sem itak že ugotovil da imajo to vse 270W+ kartice. Če hočeš skoraj neslišnega, moraš vzeti 3060 ali 3060 Ti, pri 3070 je že loterija oz. jo moraš spraviti na največ 180W.
Grafično je najtežje kupovat, to je dejstvo, ker imaš gor v bistvu vse, procesor, napajanje, hladilnik in ventilatorje. CPU je veliko lažje kupovati, ker hladilnik in ploščo kupuješ posebej. In če ima plošča coil whine ali je hladilnik prešvoh ali je ventilator na hladilniku glasen, je precej lažje in ceneje zamenjat kot pa je to pri 1000-1500EUR grafičnih.

Aja, minerji so tole zakuhali. Ma res so povsod že.


Firma dela z minimalnimi provizijami in ti misliš da se bodo ukvarjali z enim, ker ma ventilator na grafični preglasen? So prav naredili, da so ti zaprli račun.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Skyman ::

Kupil si pac gigabyte show must go on :) Drugic boš kaj bolsega na trgu vzel.EVGA ASUS MSI.

PrimozR ::

korenje3 je izjavil:

Firma dela z minimalnimi provizijami in ti misliš da se bodo ukvarjali z enim, ker ma ventilator na grafični preglasen? So prav naredili, da so ti zaprli račun.

Tut če minus delajo na izdelku, če je z izdelkom nekaj narobe, ima kupec pravice, ki jih morajo spoštovati. Govorim na splošno, ne za specifičen primer sicer, ampak ja.

Buggy ::

Zaradi takih so ze marsikatere stacune nehale posiljat v Slovenijo in pol se cudimo, ker nekateri mislijo, da bojo od stacun dobivali na tak nacin testne primerke in jih posiljali nazaj z nekimi bizarnimi razlogi, ko se jih navelicajo in vprasanje kaj se z njimi delajo.
Se dobro si jo odnesel, ce so ti bili za kartice pripravljeni vrniti denar...in pol so minerji krivi za take bedarije ;((

John Doe 71 ::

Kupnino mora vrniti vsaka trgovina, če pošlješ v 14+14 dneh, ker je tako v zakonu. Denar dobiš v vsakem primeru. Edino če je zadeva res rabljena, Mlacom je opazil da je bil NVMe že particioniran, dobiš enih 80%. Od MF sem dobil 100%, čeprav sem že obe registriral na Gigabyte strani.
Še vsaka druga DE in SLO trgovina mi je BP vrnila denar in sem še naprej lahko posloval z njimi. Sicer pa pri MF samo pravijo zakaj tako grdo poslujejo, da lahko sploh ponujajo tako nizke cene. Enemu so celo napisali, da tudi njim ni všeč da morajo to storiti.
It's always a shame for us too when we have to part with a customer.
Of course, as retailers, we are naturally reluctant to do so. Nevertheless, it is unfortunately sometimes unavoidable for us.

Of course we don't want to punish anyone with this. However, we must maintain a situation where we can continue to offer best prices to all our customers.

Z drugim imenom gre vse lepo skozi, še dve igri sem dobil od njih samo 4 minute po izpolnjenem obrazcu.

Za tedvi Gigabyte mi ni nič žal da sem poslal nazaj, njabrž da se bom sekiral za trgovino. Zastopim zdaj zakaj so mi zaprli račun, očitno nimajo zastonj 3060 Ti za 880EUR namesto 1000EUR, to je pa davek ki ga plačaš. No bi si človek mislil, da je dobrodošlo da se ve kaj lahko pričakuješ od trgovine, ampak glede na vaše poste vas dobesedno bk ali lahko vrnete nazaj. Celo podpirate tako ravnanje, če prav razumem.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

isto kot anticepilci, ista logika. meni nič, za druge me ne briga.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BOCo. ()
««
51 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774264 (936) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365548 (555) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806389727 (56324) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242790 (1498) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
352993 (2473) Han

Več podobnih tem