» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
50 / 55
»»

darkolord ::

Eno sporočilo nad tvojim ...

__prlek__ ::

darkolord je izjavil:

Eno sporočilo nad tvojim ...


Kako je postopek za dobavo brez DDVja? Se registriraš kod poslovni uporabnik, ali je potrebno pri vsakem naročilu dokazovat da si pravna oseba??

darkolord ::

Registriraš kot poslovni uporabnik.

luuxiii ::

Proti koncu leta 2018 sem kupil WD red plus diske, ki bi naj imeli 3 leta garancije.

Je možnost da reklamacijo uveljavljam kar pri slovenskem dobavitelju, ali moram proceduro sprovesti preko prodajalca (mindfactory)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luuxiii ()

darkolord ::

Predlagam uveljavljanje direkt pri WD

Wrop ::

Slovenski dobavitelj nima s tvojimi diski prav ničesar. Reklamiraš pri prodajalcu oz. direkt pri proizvajalcu.

luuxiii ::

Hvala ! :)

gnomee ::

Dami je izjavil:

Sem hotel včeraj naročiti nekaj in ugotovil da ne gre. Konec marca naj bi še šlo. Sem potem vzel pri jacob in bo še malce ceneje šlo skozi zaradi poceni poštnine pa še več robe imajo. Ta MF je postala čist overrated. Sploh mi pa na pamet ne pride da bi se zajebaval s pošiljanjem drugam (mailboxde), če so druge trgovine, ki tudi fizičnim osebam pošiljajo v slovenijo.


Lahko daš link do jacob trgovine? :)
Ryzen 5900X,Aorus X570 Elite,32GB 3600Mhz,MSI RTX 4070TI, Samsung M2 1TB
Macbook Pro M1 16" 32 GB

IcyFox ::

gnomee je izjavil:

Dami je izjavil:

Sem hotel včeraj naročiti nekaj in ugotovil da ne gre. Konec marca naj bi še šlo. Sem potem vzel pri jacob in bo še malce ceneje šlo skozi zaradi poceni poštnine pa še več robe imajo. Ta MF je postala čist overrated. Sploh mi pa na pamet ne pride da bi se zajebaval s pošiljanjem drugam (mailboxde), če so druge trgovine, ki tudi fizičnim osebam pošiljajo v slovenijo.


Lahko daš link do jacob trgovine? :)

https://www.jacob.de/

gnomee ::

IcyFox je izjavil:

gnomee je izjavil:

Dami je izjavil:

Sem hotel včeraj naročiti nekaj in ugotovil da ne gre. Konec marca naj bi še šlo. Sem potem vzel pri jacob in bo še malce ceneje šlo skozi zaradi poceni poštnine pa še več robe imajo. Ta MF je postala čist overrated. Sploh mi pa na pamet ne pride da bi se zajebaval s pošiljanjem drugam (mailboxde), če so druge trgovine, ki tudi fizičnim osebam pošiljajo v slovenijo.


Lahko daš link do jacob trgovine? :)

https://www.jacob.de/


Hvala!
Ryzen 5900X,Aorus X570 Elite,32GB 3600Mhz,MSI RTX 4070TI, Samsung M2 1TB
Macbook Pro M1 16" 32 GB

carovnik1900 ::

luuxiii je izjavil:

Proti koncu leta 2018 sem kupil WD red plus diske, ki bi naj imeli 3 leta garancije.

Je možnost da reklamacijo uveljavljam kar pri slovenskem dobavitelju, ali moram proceduro sprovesti preko prodajalca (mindfactory)?


Nikoli reklamirat pri WD razen če nimaš nobene druge izbire! Medtem, ko ti bodo trgovci praviloma dali nov disk (mindfactory je že tak), ti bodo na WD dali refurbished diske (oni jim pravijo recertifed ali tako nekako - črna nalepka). Meni 4 od 5 takih diskov niso delali na Synology in mi je metalo errorje (novi WD RED, ki sem jih dobil iz MD pa čist ok). Skratka gre za rabljene diske za katere oni ugotovijo, da kao delajo, pa malo preflešajo - samo v resnici so jih večinoma kupci vrnili z razlogom...

Nwanko ::

Glede na to da ne pošiljajo več firmam direkt v SLO je možno da naročim na mailboxde naslov brez ddv?

LeQuack ::

Kira gnila trgovina. Sem se registriral, hotel nastaviti Mailboxde naslov za pošiljanje, pa pravi da za prvo naročilo to ni možno. Mislim WTF, kakšni zatiralci tujcev so ti Nemci, to ne moreš verjet.
Quack !

Kvinta ::

Najboljše da se v Hoferu v vrsto postaviš tam takih problemov ne boš mel.
A.C.A.B

LeQuack ::

Ja lej če uporabljajo take grobe ukrepe da se rešijo tujcev, potem tukaj nekaj smrdi. Hočejo bit kao v EU, pravijo mi imamo radi tujce. Ampak hkrati jih zatirajo na vse načine.
Quack !

Machete ::

Ubogi kvak, najprej proti njemu svi podjetniki na svetu, sedaj še trgovine. Vsi te zatirajo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

LeQuack ::

Machete je izjavil:

Ubogi kvak, najprej proti njemu svi podjetniki na svetu, sedaj še trgovine. Vsi te zatirajo.


Ja težko je bit deloven človek kaj češ. Sem potem naredil na Mindfactory še en profil z drugim mailom, kjer sem kar v ime/priimek zbasal vse Mailboxde podatke in potem naročil. Je pa pain in the ass. Tak primer je dal nekdo prej tu. Najprej sem mislil jim poslati vprašanje ampak kakor vem je njihovo uradno mnenje, da ne podpirajo Mailboxde če jih vprašaš (nekdo v tej temi jih je spraševal). Bomo videli če bo naročilo šlo skozi.

Drugače pa so imeli danes akcijo 50 kosov Ryzen 5600x za 230€, ampak so zgleda že vse razprodali ker je spet 275€.

Quack !

LeQuack ::

PS: Jaz sem sicer naročil Intel 11400F, ki je nekje 100€ ceneje od 5600X, ampak še zmeraj primerljiv v igrah s 5600x. Bomo videli v praksi, ampak 100€ več se mi ne zdi dajati za primerljiv CPU, čeprav je AMD ala good guys. Sicer sem malo jezen ker so povsod podražili 11400F pred kratkem, prej je bil že nekje 165€. Moje naročilo:

Quack !

OmaDesala ::

LeQuack je izjavil:

Kira gnila trgovina. Sem se registriral, hotel nastaviti Mailboxde naslov za pošiljanje, pa pravi da za prvo naročilo to ni možno. Mislim WTF, kakšni zatiralci tujcev so ti Nemci, to ne moreš verjet.


Zanimivo. Jaz sem se registriral in opravil nakup 3.6. brez težav. Danes je paket že šel dalje iz mailboxde na moj naslov.

LeQuack ::

OmaDesala je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Kira gnila trgovina. Sem se registriral, hotel nastaviti Mailboxde naslov za pošiljanje, pa pravi da za prvo naročilo to ni možno. Mislim WTF, kakšni zatiralci tujcev so ti Nemci, to ne moreš verjet.


Zanimivo. Jaz sem se registriral in opravil nakup 3.6. brez težav. Danes je paket že šel dalje iz mailboxde na moj naslov.


Že že, ampak najbrž si se registral že tako da si dal Mailboxde naslov pri registraicji, jaz pa nisem, naknadno pa se ne da spremenit. Pravi da za prvo naročilo ni možna sprememba naslova.
Quack !

OmaDesala ::

LeQuack je izjavil:

OmaDesala je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Kira gnila trgovina. Sem se registriral, hotel nastaviti Mailboxde naslov za pošiljanje, pa pravi da za prvo naročilo to ni možno. Mislim WTF, kakšni zatiralci tujcev so ti Nemci, to ne moreš verjet.


Zanimivo. Jaz sem se registriral in opravil nakup 3.6. brez težav. Danes je paket že šel dalje iz mailboxde na moj naslov.


Že že, ampak najbrž si se registral že tako da si dal Mailboxde naslov pri registraicji, jaz pa nisem, naknadno pa se ne da spremenit. Pravi da za prvo naročilo ni možna sprememba naslova.


Naslov sem dal slovenski - pravi kot imam v paypalu. Ko sem opravil registracijo sem še dodati naslov za dostavo. Vnesel sem v obliki:
ime
priimek, ID xxxxxx,
c/o Mailboxde.com GmbH
Äussere Weberstr. 57
Zittau 02763
Germany

Ko sem to naredil sem šel opravit nakup in izbral prej navedeni naslov za dostavo.

Nakup je bil opravljen ponoči malo po polnoči.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Weird. No meni ni pustilo da sem uporabil spremenjen naslov ko sem hotel iti naprej v košarici. Pisalo je da za prvo naročilo ne morem uporabiti drugega naslova kot tistega s katerim sem se registriral "for your security". Mogoče pa te omejitve ni pri vseh, ampak nekdo na prejšnji strani je tudi imel isto težavo.
Quack !

flameir ::

Nwanko je izjavil:

Glede na to da ne pošiljajo več firmam direkt v SLO je možno da naročim na mailboxde naslov brez ddv?


Da, sem tako naročil cca 2 tedna nazaj.

LeQuack ::

Očitno je v drugo uspelo, včeraj naročil in so danes poslali na Mailboxde.
Quack !

LeQuack ::

A še komu skoz mori da moraš neko kodo vpisati ko klikne na Mindfactory? Očitno neka anti spam zadeva ampak si ne zapomni in je naslednjič spet treba vpisati.
Quack !

bandidosss ::

Brez problema šlo danes naprej z DHL proti Mailboxu.

GR2 ::

LeQuack je izjavil:

Kira gnila trgovina. Sem se registriral, hotel nastaviti Mailboxde naslov za pošiljanje, pa pravi da za prvo naročilo to ni možno. Mislim WTF, kakšni zatiralci tujcev so ti Nemci, to ne moreš verjet.

Uf, potem pa dobro da sem že 2016 naročil GPU, tako zdaj nisem imel problemov.
EDIT: Nisem prebral kasnejših postov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

kixs ::

LeQuack je izjavil:

Machete je izjavil:

Ubogi kvak, najprej proti njemu svi podjetniki na svetu, sedaj še trgovine. Vsi te zatirajo.


Ja težko je bit deloven človek kaj češ. Sem potem naredil na Mindfactory še en profil z drugim mailom, kjer sem kar v ime/priimek zbasal vse Mailboxde podatke in potem naročil. Je pa pain in the ass. Tak primer je dal nekdo prej tu. Najprej sem mislil jim poslati vprašanje ampak kakor vem je njihovo uradno mnenje, da ne podpirajo Mailboxde če jih vprašaš (nekdo v tej temi jih je spraševal). Bomo videli če bo naročilo šlo skozi.

Drugače pa so imeli danes akcijo 50 kosov Ryzen 5600x za 230€, ampak so zgleda že vse razprodali ker je spet 275€.



Ryzen 5600x imajo vsaj enkrat na teden po znizani ceni. Res pa gredo hitro in je v nekaj urah spet stara cena.

yayo ::

kaj ni več brezplačne poštnine po polnoči na MF?

Han ::

yayo ::

hvala, sem po objavi sporočila sam našel, pa je bilo prepozno za narediti edit.

xgeorgex ::

Oj,
je kdo zadnje čase naročal iz mindfactory preko mailboxde? Ne morem več spremeniti billing address na svoj naslov! Spreminjam lahko le delivery address. Je to neki novega?

scipascapa ::

EU dejansko ne obstaja, povsod same omejitve.

kixs ::

Tudi v ZDA imajo tisti izven CONUS-a probleme s posiljanjem. Pac prodajalceva odlocitev.

inzenir1337 ::

Zgleda da je konec naročil za fizične osebe iz Mindfactory. Škoda.

bbobst ::

Da ne bom bral cele teme in na koncu nič izvedel, bom vprašal tu.
Ali ta trgovina posilja u slo.
Poskušam izvesti nakup, pa mi ne uspe. Felam pa vse kot gost, brez računa. Ne rata mi v naslednjem koraku potem ko vpišeš nalov.

mtosev ::

Če si fizična oseba ne. Maš computeruniverse, caseking.de in amazon.de, ki pošiljajo sem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vuli ::

sej lahko na mailbox pošlješ
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

bbobst ::

Mi lahko kdo razloži kaj to je in kako poteka. Kako se potem to preusmeri v slo, če prav razumem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

Vuli ::

se registrias na mailboxde.com, dobiš naslov, ki ga vpišeš na MF. Na MFju billing naslov pustiš slovenski, za dostavo pa vpišeš od tvojga mailboxa.
in ko pride paket na maillbox plačaš poštnino in dobiš paket.
Mislim, da je pa vse že enih 300x predebatirano v tej temi.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

bbobst ::

Vuli je izjavil:

se registrias na mailboxde.com, dobiš naslov, ki ga vpišeš na MF. Na MFju billing naslov pustiš slovenski, za dostavo pa vpišeš od tvojga mailboxa.
in ko pride paket na maillbox plačaš poštnino in dobiš paket.
Mislim, da je pa vse že enih 300x predebatirano v tej temi.

Hvala.

scipascapa ::

torej mf in mailbox ende?

inzenir1337 ::

A dosti naročaš iz MF scipascapa?

scipascapa ::

niti ni, ker imam vse pokrito zaenkrat.

Tsunamii ::

DA se jaz taco pomolim, ne odgriznit prosim :D. Torej tudi če si fizicna oseba lahko preko mailboxde.com naročiš , kakor je omenjeno ze 100x zgoraj ? Pred leti sem veselo naročeval iz MidnFactory ves comp in mi je ostal v dobrem spominu glede res nizkih cen. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

inzenir1337 ::

Vse se da, ampak je potrebna prava želja.

meho7 ::

Dela normalno prek mailbox.de. 2 tedna nazaj narocil disk ter rame.

Vuli ::

bbobst je izjavil:

Vuli je izjavil:

se registrias na mailboxde.com, dobiš naslov, ki ga vpišeš na MF. Na MFju billing naslov pustiš slovenski, za dostavo pa vpišeš od tvojga mailboxa.
in ko pride paket na maillbox plačaš poštnino in dobiš paket.
Mislim, da je pa vse že enih 300x predebatirano v tej temi.

Hvala.


veselo nakupovanje, če ti pa kje zagusti...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Nwanko ::

Je kdo probal vzet na firmo brez ddv in zadevo poslat na mailboxde? Bi šlo tako skozi, ker vidim da direkt v slo tudi firmam več ne pošiljajo.

LeQuack ::

Saj država bo vesela če DDV plačate.
Quack !
««
50 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774264 (936) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365548 (555) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806389727 (56324) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242790 (1498) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
352993 (2473) Han

Več podobnih tem