» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
10 / 55
»»

neo5468 ::

agt :D

Maximus ::

Dobil blago in je bilo vse dobro zapakirano in zavarovano :)
Jutri nabavim še ohišje in sestavim gajbo.

Trenutno nimam pripomb čez MindFactory.

erce14 ::

Živjo,

zanima me če bo kdo v kratkem naročal na mindfactory, da bi skupaj naročili, razdelitev poštnine?

gusto ::

erce14 je izjavil:

Živjo,

zanima me če bo kdo v kratkem naročal na mindfactory, da bi skupaj naročili, razdelitev poštnine?


Imaš tudi namensko temo za to: Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za?

Nwanko ::

A mi lahko prosim še enkrat nekdo obrazloži za UPN plačilo točno kaj kam vpisat, za kolega naročujem komplet sestavo pa da se nebom slučajno zajebal pri takem znesku :D

Timmah ::

Nwanko je izjavil:

A mi lahko prosim še enkrat nekdo obrazloži za UPN plačilo točno kaj kam vpisat, za kolega naročujem komplet sestavo pa da se nebom slučajno zajebal pri takem znesku :D


Jaz sem šel po obrazcu, ki je prilepljen na drugi strani te razprave, pa je šlo skozi (za 2,5k € robe)
donde esta francesca

Nwanko ::

Kolko jaz vem, današnji upn obrazec kaj ga dobiš na pošti ali banki nima nikjer možnosti vpisat državo, razen če moraš to not spravit v Naslovnik-a.

smacker ::

V polje "ime in naslov" vpišeš še državo, a ni logično?
 UPN

UPN

Nwanko ::

Logično ja. Nebi spraševal, samo so ludi pač malo zaskrbljeni pa skeptični,tak da se boljše za ziher pozanimat. Hvala.

gta4samo ::

Jaz sem včeraj naročil par komponent za PC ter plačal UPN na pošti (zvečer), zdaj pa upam, da plačilo čimprej prejmejo... Sem pa pod namen napisal samo "SHOPID XXXXXXX" (seveda z referenco prejemnika NRC), zdaj pa ne vem, ali je bilo to dovolj??
Bodo lahko razbrali za katero naročilo se gre??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gta4samo ()

kawlc: ::

Če imaš v košarici artikel "mindstar", potem ne moreš sprovesti naročila. Vsaj ne preko upn nakazila. Pay pal, pa ti za vsak artikel posebej zaračuna obdelavo 1-8€,2-7€....

smacker ::

mindstar ne gre v slo če prav vem

gta4samo ::

Nevermind, že piše bezahlt :)

D3m0r4l1z3d ::

A kdo ve kdaj je bil Mindfactory ustanovljen, kateri mesec, zna imeti za 20. obletnico kakšne popuste.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

nikolatesla ::

Vsi, ki ste naročali na mindfactory, ste opazili, da 19% izračun davka niti podrazno ni pravilen?

To sem opazil danes pri oddaji naročila.
Zwischensumme: EUR 1.294,00*
Versandkosten: + EUR 19,99*
inkl. 19%  USt: EUR 209,79  
Gesamtpreis: EUR 1.313,99  

Po mojih izračunih bi moral biti 19% davek 1294*0,19= 245,86EUR oziroma s poštnino vred 1314*0,19=249,66EUR

Ker bom zadevščine naročil na firmo, sem sprva mislil koliko bom prihranil na koncu pa vidim da so me okoli prinesli za 50EUR, kar jim bom tudi napisal.

Zgodovina sprememb…

vilonja ::

Davek se ne računa tako kakor si napisal zgoraj.
Ceno moraš deliti z 1.19, pa boš prišel do pravih cifer.

Machete ::

Yup. 100 + 22% =\= 122 - 22%

Če računaš za 22% npr potem od cene odštej 18,1% ne 22%
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

InLine ::

NAPAČEN IZRAČUN:
1313,19 * 0,19 = 249,66
1313,19 - 249,66 = 1064,33
1064,33 * 1,19 = 1266,55

Pravilen izračun kot je napisal vilonja:
1313,19 / 1,19 = 1104,19
1104,19 * 1,19 = 1313,19
Davek: 1313,19 -1104,19 = 209,80

D3m0r4l1z3d ::

Nikoli Tesli pa res to ni v čast. Predvsem pa prva misel, da ima ena oseba prav, firma, ki žvi že 20 let pa ne in to pri death and taxes.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

smacker ::

Če DDV ne znaš zračunat, zapri firmo oz. prepusti vse finance računovodji ;)

nikolatesla ::

Haha, lepo ste me poučili o davkih ;)

Res ni v čast, da nisem tega vedel, bo pa to v pomoč, če se še kdo zmoti :)

Malo so smešni ti Nemci, vsako vprašanje ti odgovarja drug in komaj sem jim dopovedal, da rabim račun za firmo pa so mi zopet poslali enak račun kot prvič haha :)

Glede na naše cene so komponente še vseeno cenejše kot pri nas :)

Lp

D3m0r4l1z3d ::

Univerzalno pomagalo: 1 x 1.22 je 1.22, kako zdaj dobiti spet 1? 1.22 deliš s 1.22

Ali pa kar po domače, če nekaj pomnožiš z nekaj, potem nazaj prideš tako, da deliš z istim nekaj.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Nwanko ::

To je kolega dobo na caseking za plačilo, kam torej zaj kaj vpisat?

Hvala

rdecaluc ::

Kar se tiče reference. V googlu iščeš "reference calculator" in ti vrže vn prvi rezultat. . Tja notri BLZ vpišeš in ti izračuna.

V tvojem primeru je referenca RF 33 1009 0000

Ostalo pa verjetno znaš izpolnit.
Est modus in rebus. ,typos

user-pass ::

Ne pozabi Bestellnummer dati v namen placila.

gapyyy ::

Lp ali je že kdo plačeval preko spletne banke ?

zanima me kako je z stoški plačila glede bank

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gapyyy ()

PredatorX ::

gapyyy je izjavil:

Lp ali je že kdo plačeval preko spletne banke ?

zanima me kako je z stoški plačila glede bank



Plačaj preko banke...
https://www.delavska-hranilnica.si.. mislim, da so imeli eno akcijo in da je bil nakazilo zastonj. Drgač pa je najcenejša.

drgač NLČ bo takoj večkot 2evra.

bluefish ::

Strošek je v skladu s cenikom banke. NLB je zaenkrat še 0,38 EUR, z začetkom novembra pa dodatna 2 centa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

gapyyy ::

https://postimg.org/image/vz6b1cy4r/


kaj pa bi naj dal pod namen plačila ?

rdecaluc ::

Shop id, ter pa vorgangnr, lahko pa še št. računa. Ubistvu dej sam zadost info notri da vedo da si ti :)
Est modus in rebus. ,typos

D3m0r4l1z3d ::

Kundenumemer nekam obesi, pa vorgangnummer tudi, ni se za bat, da ne bodo vedeli kdo je nakazal in v povezavi s čim
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

nikolatesla ::

V navodilih piše SHOP ID, torej pod namen napišeš SHOP ID: XXXXXX in nič drugega. Najceneje je plačati preko spletne banke tako kot ste zapisali.

Pazite pri računu na podjetje morajo biti vsi podatki od podjetja torej pri položnici, pri naročilu kot tudi na dostavi.

Koliko časa je trajala dostava, od njihove oddaje na UPS do vas?? 2-3 dni, do petka bo ne? (vedno smo vsi neučakani, ko nam uspe zaključit naročilo in vse ostalo 8-) )

Lp :D

GPUpoweR ::



To pomeni gratis poštnino tudi za SLO?

neverjetni99 ::

GPUpoweR je izjavil:



To pomeni gratis poštnino tudi za SLO?

ne, samo v Nemčiji

D3m0r4l1z3d ::

Ne, pa še mindstar ne moreš izkoristiti, če je naslov za pošiljanje izven DE, tako da moraš kakšno storitev, ki ima skladišče v DE in imaš potem mindstar in zastonj poštnino do tam, seveda pa ti oni potem zaračunajo storitev.

Btw, v soboto sem naročil pri njih 4 izdelke, 1 je bil 15.9. za pošiljanje, eden pa verfugbar, pa so se lepo držali 15.9. in UPS sporoča, da je paket In transit. To sem kar direkt na Slo naslov naročil, pač 20eur poštnine. Škoda, da nimajo nad neko vsoto zastonj poštnino, drugače pa zaenkrat same pohvale.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

6151 ::

Jaz sem pa plačal v torek, tako da je denar prispel v sredo, včeraj (četrtek) že poslano. Vmes tudi komponente ki jih ljudje redko naročijo (recimo napajalnik, ohišje in ram- 60 prodanih enot) in jih niso imeli na zalogi.

Pohvalno
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

zupanman ::

Berem same pohvale glede te strani zato imam v kratkem namen naročiti nekaj komponent kot so CPU, RAM, matična in hladilnik. Razmišljam, da bi naročil tudi monitor tam do 24". Za ohišja sem prebral, da pride to posebej in se poštnina plača 2x. Je pri monitorju tudi tako ali lahko zapakirajo kot 1 paket? Ima kdo kakšne izkušnje glede tega?

smacker ::

Monitor je extra paket, pa cene monitorjev pri nas niso nič kaj višje kot v tujini, lahko kar pri nas vzameš ;) Pri ohišjih pa kak mini case dobiš v paketu, večina pa pride posebej. Za ohišje in monitor checkni edigital.si, vlka izbira, solidne cene pa zastojn dostava pri nakupu nad 50eur ;)

B-Stard ::

Dobil rabljeno plato s skrivljenimi pini na socketu :S

nikolatesla ::

Jaz sem naročil komponente za cel računalnik, brez ohišja, ki sem ga kupil tu pri nas.

Moram povedati da sem kar malo razočaran. Vse komponente so bile zapakirane in sam sklepam nikoli prej odprte razen grafične in hladilnika za procesor, ki je bil že 100c/o rabljen.

Naročil sem Arctic Freezer 240. Na pumpi za procesor je bila odstranjena zaščitna folija, prav tako se na bakrenem delu pumpe vidi da je že bila montirana. Tudi ventilatorji so rumenkasto beli in kabli vidno rabljeni.

Vse zadeve delujejo vredu in so prestale stress teste vendar je občutek vseeno neprijeten ko plačaš 1150EUR (brez davka) za komponente in dobiš neko rabljeno robo, ki je za balkan očitno vredu.

Niti ne morem reklamirati hladilnika, ker sem ga vseeno namestil. :-(

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

Dobim danes 4 komponente, sporočim, da vidimo ali z vsemi balkanci enako ravnajo
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Machete ::

To je zato, ker si jim težil, da ne znajo matematike, pa so ti dali rabljeno yugošeize pumpo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jerry000 ::

Potem maš pa smolo...moj brat je dobil vse frišno zapakirano.

Blue3D ::

Ko narocam na MF in nakazem denar se je vedno zgodilo, dastvari ki so na lagerju prodajo drugemu, ker rabi nakazilo 1 dan. Tak da sem do sedaj cakal robo 10 delovnih dni.
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Machete ::

Plačaj s kartico pa je.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zupanman ::

Kako je sedaj z to "rabljeno" robo? Zadnje nekaj objav vidim, da ni vse tako kot mora biti. Me mora skrbeti kaj bom sploh dobil, če imam v naslednjih dneh namen naročiti za 700€ robe?

user-pass ::

Po moje je to bolj izjemoma. Jaz sem 14x narocil in je bilo vedno vse original zapakirano.

Machete ::

zupanman je izjavil:

Kako je sedaj z to "rabljeno" robo? Zadnje nekaj objav vidim, da ni vse tako kot mora biti. Me mora skrbeti kaj bom sploh dobil, če imam v naslednjih dneh namen naročiti za 700€ robe?


Ne.
To so primeri merjeni v promilih, ker stotisoče naročil, kjer se nihče ne pritožuje, pač ne vidiš in ti v mislih ostanejo zgolj tistih par, ko gre nekaj 'narobe'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zupanman ::

No super upam da bo šlo vse po maslu sploh z mojo "super" nemščino.

D3m0r4l1z3d ::

Ne bi folk tolk naročal, če bi bilo to stalnica
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus
««
10 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774567 (1239) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365563 (570) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806390609 (57206) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242805 (1513) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
353013 (2493) Han

Več podobnih tem