» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
33 / 55
»»

fireX88 ::

m3k je izjavil:

fizične osebe ne rabijo izpolnit polja Firma: ;)


kaj novega? pošiljajo v slo?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

PrimozR ::

flyby je izjavil:

Sem jim že pisal ampak odgovora ne pričakujem tako hitro kot na forumu, zato sprašujem tudi tu... v vsakem primeru bom sporočil, kaj mi odgovorijo. Tudi sam predvidevam, da bom moral poslati cel kit, ne bi bil rad brez rama predolgo...

Kupiš nov kit, daš starega v RMA, prosiš za zamenjavo za store credit oz. za kako drugo komponento.

Obenem imaš idealno priložnost, da greš na spodobno količino RAM-a. Lahko tudi kupiš samo eno 8 GB palčko ter jih prosiš, če RMA naredijo z enako drugo palčko (da bo pač 8 GB za 8 GB).

fireX88 je izjavil:

m3k je izjavil:

fizične osebe ne rabijo izpolnit polja Firma: ;)


kaj novega? pošiljajo v slo?

Ne, tole je za mailboxde uporabnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Mitch ::

Kako je pa z davkom če se naroči preko Mailbox.de? Ker ko grem na mindfactory.de mi na podlagi IPja avtomatsko spremeni v SLO davek...

MrStein ::

DDV in račun je za Slovenijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Moj je bil pred slabim letom dni 19 %, torej nemški. Kar je smiselno, ker se predvideva, da je ravno obračunavanje tujega davka razlog, da ne pošiljajo izven Nemčije fizičnim osebam, pravnim, katerim ne obračunajo DDV-ja, pa pošiljajo.

MrStein ::

Aha, pa res. Meni so tudi nemškega računali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

lukass ::

Prosim za hiter odziv,

sem že kupoval preko MF in mailboxde in nobenih problemov (nakup za okoli 500€). Sedaj se odločam za nakup računalnika v vrednosti 1200€, CPU, CPU cooler, RAM, matična plošča, napajalnik, SSD, HDD in PSU. Je že kdo opravljal kdaj tak nakup, mi zna povedat okvirno ceno poštnine preko mailboxde do SLO?
hvala za odogovr

Han ::

Verjetno okrog 15 eur.

lukass ::

Ja nazadnje sem za dve graficni kartici dal 15 evrov. Sedaj je komponent precej vec, zato me zanima iz prve roke koliko so dajali za postnino za vse te komponente.

PrimozR ::

lukass je izjavil:

Prosim za hiter odziv,

sem že kupoval preko MF in mailboxde in nobenih problemov (nakup za okoli 500€). Sedaj se odločam za nakup računalnika v vrednosti 1200€, CPU, CPU cooler, RAM, matična plošča, napajalnik, SSD, HDD in PSU. Je že kdo opravljal kdaj tak nakup, mi zna povedat okvirno ceno poštnine preko mailboxde do SLO?
hvala za odogovr

4000 € robe, efektivno 4 računalniki (bolj ali manj) z dvema ohišjema (tretje je bilo tako majhno, da ni spadalo pod ohišja), poštnine vsega skupaj pa slabih 100 € - cirka 25 € na paket (vsako od dveh večjih ohišij en paket, ostala roba razdeljena med dva druga paketa, vsak z okrog 20 kg). Torej je 25 € kar realna cifra.

Glede zneska ne skrbi, ravno toliko nekje prihraniš že v razliki med DDV-jema (pri dobrih 1000 € dobrih 30 €).

lukass ::

Hvala za odgovor!

za dodano vrednost te teme in vse bodoče kupce MF, kmalu sporočim koliko me je/bo prišla poštnina preko mailboxde.

SlimDeluxe ::

Ideja je lepa, ampak na strani 34 in naprej bo spet isto vprašanje :) Forumske radosti.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

bajsibajsi ::

Kar v bistvu ni presenetljivo glede na to, da forum nima sticky v temah, ima neuporabno iskanje/filtriranje itd.

Mitch ::

Za paket dimenzij 25x15x9cm in teže 1,3kg sm dal na Mailbox.de 11,39€...

Drugače pa kaj se točno napiše tam pod Description of goods? Ali se napiše splošno kategorijo recimo electronics ali specifično zadevo kot npr. CPU, Graphics card, SSD,...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()

Gumi ::

Jaz sem dal pod Description of goods kar Computer components.

zupanman ::

Ravnokar sem podal naročila za nekaj komponent iz Mindfactory-a z to varianto, da se zadeva pošlje na Mailbox.de in potem naprej. Zanima me sledeče. Dobil sem podatke za nakazilo od Mindfactory ampak nikjer ni navedenega Shop ID kot je bilo včasih, da si potem to dal pod referenco. Kar sem dobil je "Kundennummer:xxxxx in Vorgangsnummer:xxxxx". Torej kaj naj dam pod referenco in namen?
Preverjal sem UPN izpred dveh let in napisal "Kundennummer" ampak sem plačilo kasneje preklical saj nisem prepričan, da je to to.

Machete ::

Če ne najdeš številke naročila, daj pač kundennummer ali svoje ime ali karkoli, bojo že povezali s tabo. Ne kompliciraj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PrimozR ::

Pa skopiraš oboje v zadevo pa je.

lukass ::

Za paket s tezo 7,1kg in dimenzijo 47*33*28cm sem dal 16,35evra.

Sergio4 ::

Mindfactory ne pošilja več v Slovenijo?

PrimozR ::

Že več kot eno leto ne.

Miha 333 ::

Pošilja podjetjem oz. DDV zavezancem. Večkrat kupujem tam. Ravno včeraj spet naročil in plačal. So pa podražali poštnino v slo, 25 brez DDV.

darkolord ::

Poštnino imajo precej drago, ja.

Se pa ne trudijo preveč s pakiranjem v večje škatle. Sem npr. naročil 5 prenosnih tiskalnikov (niso velike škatle), pa sem dobil 5 paketov. Pri Computeruniverse bi na primer dali vse v eno veliko škatlo.

viper66 ::

vprašanje, ali computeruniverse pošilja v SLO?

Infusion ::

viper66 je izjavil:

vprašanje, ali computeruniverse pošilja v SLO?

Ja.

LunKi ::

Jaz sem dobil cel komp in 6 komponent za 17€ v SLO in odbit davek. IMO dobra cena za poštnino take velikosti in teže.

fireX88 ::

LunKi je izjavil:

Jaz sem dobil cel komp in 6 komponent za 17€ v SLO in odbit davek. IMO dobra cena za poštnino take velikosti in teže.


odbit davek? na firmo naročil?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Predator X ::

fireX88 je izjavil:

LunKi je izjavil:

Jaz sem dobil cel komp in 6 komponent za 17EUR v SLO in odbit davek. IMO dobra cena za poštnino take velikosti in teže.


odbit davek? na firmo naročil?


Jap, sej to je jasno. Na firmo v tujini se davek takoj obračuna, doma pa konec meseca.

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

LunKi je izjavil:

Jaz sem dobil cel komp in 6 komponent za 17€ v SLO in odbit davek. IMO dobra cena za poštnino take velikosti in teže.


Dobra cena ja. Cel komp je misljeno z ohisjem? Si dobil v enem paketu vse skupaj?

gustek_si ::

Kaj mindfactory še vedno sprejema samo nemce? Imajo še slab mesec časa, potem pa morajo zapreti spletno trgovino in se lahko grejo samo fizične trgovine če mislijo omejevati potrošnike iz drugih evropskih držav. Digitalni enotni trg mogoče?
https://ec.europa.eu/digital-single-mar...

LunKi ::

Se ne strinjam. Fizicne osebe naj kupujejo lokalno. 1 lastnik bo mel 300mio prometa, spodaj bo pa 15000 mravljic ki komaj shajajo in se grejo borbo za pravice.

gustek_si ::

Naj delajo nekaj z več dodane vrednosti, ne pa da se zanašajo na mikromarže.

LunKi ::

bajsibajsi je izjavil:

LunKi je izjavil:

Jaz sem dobil cel komp in 6 komponent za 17€ v SLO in odbit davek. IMO dobra cena za poštnino take velikosti in teže.


Dobra cena ja. Cel komp je misljeno z ohisjem? Si dobil v enem paketu vse skupaj?


Dobil ohisje posebej, ostale komponente posebej.

PrimozR ::

LunKi je izjavil:

Se ne strinjam. Fizicne osebe naj kupujejo lokalno. 1 lastnik bo mel 300mio prometa, spodaj bo pa 15000 mravljic ki komaj shajajo in se grejo borbo za pravice.

Se ne strinjam, ne pustim se striči lokalnim šerifom. Pa kaj je zate lokalno? Lokalni kraj? Občina? Država? Zakaj potem ni 'lokalno' kar EU, tako kot sedaj, če ni carinjenja in drugih podobnih zadev?

hyuga ::

kaj točno pa morem njim poslat če imam firmo? zahtevajo vse neke dokumente. a jim ID za ddv ni dovolj? mater. pri computeruniverse imajo vse fajn zriktano. ne komplicirajo kot tile pri MF.

kaj rabim, in kje to dobim po hitrem postopku?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

darkolord ::

Jaz jim pošljem redni izpis (Regular extract) iz Ajpesa v angleščini + sken odločbe za registracijo DDV.

Za vsako naročilo jim potem samo forwardam ta isti mail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

hyuga ::

darkolord je izjavil:

Jaz jim pošljem redni izpis (Regular extract) iz Ajpesa v angleščini + sken odločbe za registracijo DDV.

Za vsako naročilo jim potem samo forwardam ta isti mail.


hvala ti! in kako dobim ta redni izpis? so to javni podatki - se samo registriram? jaz nimam pojma o ajpesu - imamo računovodkinjo.
a mindfactory odbije DDV? ker caseking ga več ne! moraš plačat ddv, če si firma al ne. potem pa lahko zahtevaš vračilo davka.

dostikrat imam probleme, da je recimo grafična brez davka 513EUR - 520EUR - glih tolko da ni pod 500EUR kar pa gre v drobni inventar če se ne motim? sem že študiral enkrat da bi na computeruniverse kupil vrednostni bon za 50EUR recimo in bi ga potem vnovčil pri nakupu da bi bila končna cena manj od 500EUR. what do you think? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

darkolord ::

Ja, za izpis se samo registriraš na ajpesu. Najbolje da potem jezik zamenjaš v angleščino, ker je tudi izpis v angleščini.

Potem ko jim pošljem na mail, mi pošljejo nazaj predračun brez MWSt-ja (njihovega DDV).

To z bonom pa verjetno ne bi šlo čisto tako. Cena (in vrednost) je še vedno ista, samo način plačila je drugi.

tikitoki ::

PrimozR je izjavil:

Moj je bil pred slabim letom dni 19 %, torej nemški. Kar je smiselno, ker se predvideva, da je ravno obračunavanje tujega davka razlog, da ne pošiljajo izven Nemčije fizičnim osebam, pravnim, katerim ne obračunajo DDV-ja, pa pošiljajo.


Ce niso nic sppremenili, velja, da se morajo registrirati v Sloveniji in obracunavati nas DDV, ce prodajo za 30.000 EUR ali vec v Slovenijo.
Druagce pa je njihov DDV in to je to.

PrimozR ::

Ne razumeš. MindFactory je pred časom nehal pošiljati na naslove fizičnih uporabnikov izven Nemčije. Predvideva se, da se je to zgodilo ravno zaradi tega, kar pišeš, torej da so presegli mejo in bi morali začeti zaračunavati lokalni DDV. Temu so se izognili tako, da pošiljajo samo na nemške naslove, kjer jasno zaračunajo nemški DDV.

Tukaj fizični uporabniki naročamo prek mailboxde in podobnih servisov, ki nam dajo nemški naslov. Torej je logično, da nam zaračunajo tudi nemški DDV, ki je pa 19 %, ne 22 %, kolikor je naš. To je bistvo tiste debate, kolikšen je zaračunan DDV pri naročilu prek mailboxde & co, ne zakaj MindFactory ne pošilja več izven Nemčije.

hyuga ::

darkolord je izjavil:

Ja, za izpis se samo registriraš na ajpesu. Najbolje da potem jezik zamenjaš v angleščino, ker je tudi izpis v angleščini.

Potem ko jim pošljem na mail, mi pošljejo nazaj predračun brez MWSt-ja (njihovega DDV).

To z bonom pa verjetno ne bi šlo čisto tako. Cena (in vrednost) je še vedno ista, samo način plačila je drugi.


Hvala. Za bon: ne vem če je tako kot ti praviš namreč, ti najprej daš produkt v košarico potem vnovčiš bon - ampak preko firme pa plačaš samo končni znesek z odštetim bonom. To je podobno kot če bi ti dali velik popust na artikel. A potem popusti tudi ne štejejo? Glavna je končna cifra po moje. Ali misliš, da nimam prav?

PrimozR ::

Odvisno kako je obračunan bon. Če imaš na računu artikel za X, plačal si pa ceno Z (za vrednost bona Y nižja cena od X), je artikel še vedno vreden X.

Morali bi ti dati popust.

hyuga ::

PrimozR je izjavil:

Odvisno kako je obračunan bon. Če imaš na računu artikel za X, plačal si pa ceno Z (za vrednost bona Y nižja cena od X), je artikel še vedno vreden X.

Morali bi ti dati popust.


verjetno imaš prav. eh kje te...sem vprašal.. ne dajo niti 5% kaj še 10%. bom moral počakati na black friday in upati da vsaj za 30EUR pade cena. trenutno je 520EUR s poštnino. :) dajo samo količinski popust - jaz pa nisem rudar :P

pomoje ne bi dali niti 1EUR popusta, ker ne štekajo očitno. vse sem jim lepo razložil.. pa nič. teh 15EUR bi lahko spustili. njim se gre samo zak oličino - strank itak imajo preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

darkolord ::

Zakaj pa ne kupiš nekje, kjer je 15 eur ceneje? :)

hyuga ::

darkolord je izjavil:

Zakaj pa ne kupiš nekje, kjer je 15 eur ceneje? :)


ker je pri computeruniverse in mindfactory najceneje

darkolord ::

:D če so najcenejši, potem res ni nerazumljivo, da ne želijo še spustiti cen.

PrimozR ::

Sploh ker so 'evropski Newegg', kot so jih poimenovale tuje publikacije. MindFactory je očitno RES huge firma. Govorimo o tisoče prodanih procesorjev mesečno.

Tin3x ::

Pozdravljeni

Imam dve vprašanji glede nakupa na MF in Maillboxde.

1. Ker še nisem registriran uporabnik MF me zanima če za podatke o naslovu pri registrciji uporabim svoj naslov ali že tu nastavim naslov od Maillboxde.

2. Zanima me pa še nekaj kar sem prebral tu https://slo-tech.com/forum/t638064/49 (Phong 22. okt. 2018 17.28) se torej tudi preko Maillboxde ne da več naročevati in prepošiljati v Slo, ker kakor jaz razumem post od Phonga mu naročilo ni šlo skozi ker so zaznali da bo poslano na Maillboxde.

Lp

Han ::

1. Jaz imam pod ime Mailboxde.com GmbH, pod priimek pa moje ime, priimek in ID številko. V bistvu drugače niti ne moreš vnesti, ker je naslednje polje že naslov. Razen če zakompliciraš in imaš več naslovov za pošiljanje, kar pa po moje ni pametno, glede na to, da zaostrujejo pogoje.

2. Naročil včeraj malo čez polnoč (brezplačna dostava znotraj Nemčije), plačal s PayPal, zjutraj prejel potrditev naročila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Tin3x ::

Han je izjavil:

1. Jaz imam pod ime Mailboxde.com GmbH, pod priimek pa moje ime, priimek in ID številko. V bistvu drugače niti ne moreš vnesti, ker je naslednje polje že naslov. Razen če zakompliciraš in imaš več naslovov za pošiljanje, kar pa po moje ni pametno, glede na to, da zaostrujejo pogoje.


Potem pri MF registraciji za "Land" izberes Deutschland pri Postleizahl/Ort in Strße/Nr pa napišeš podatke od Maillboxe naslova (02763 Zittau...). Sedaj me pa zanima kako je v primeru da jest plačam prek banke (nimam nobene druge moznosti) kjer je potem prikazano moje pravo ime in moj pravi naslov, so lahko zaradi tega kakšne težave? Ali je zato mogoče bolje da se registriram s svojim pravim naslovom in nato pri naročilu spremenim naslov za dostavo do Maillboxde?

Lp
««
33 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774246 (918) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365547 (554) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806389672 (56269) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242789 (1497) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
352990 (2470) Han

Več podobnih tem