» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
24 / 55
»»

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

Druga zadeva, ki jo sumim je pa dogovor med izvozniki in uvozniki zaradi nekonkurenčnosti na domačem trgu uvoznikov.

Lol, nazaj v šolo :))
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Modri dirkač ::

Fritz je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kupujte več doma, pa bodo slo dobavitelji več naročali in dobili popuste.

Slo dobavitelju pošlješ predračun iz Mindfactory. Večina ti bo poslala ponudbo z isto ceno. Poskusi, če ne verjameš.

Zakaj bi se sploh ukvarjal s tem (razen če kupuješ na obroke)?
Everybody lies!

Fritz ::

Na obroke lahko kupiš tudi preko Mindfactory..z obročno kartico. Včasih je lažje kakšno garancijo urediti, če imaš trgovino v neposredni bližini. Je pa res, da robo iz Nemčije ponavadi dobim po pošti prej, kot jo naši mojstri pripravijo za prevzem v slovenski trgovini (število dni od naročila do prevzema).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

CyberPunk ::

Torej če se naroči iz MindFactory preko firme, še vedno lahko pošljejo v Slovenijo, bo pa 22% DDV namesto 19%?

frenky119 ::

B-Stard je izjavil:

MF ti je obračunal na vse artikle potem tudi 19% DDV in ne 22%, ker se je uporabil "trik" :)

Da, obračunan je bil 19% DDV.

hojnikb ::

CyberPunk je izjavil:

Torej če se naroči iz MindFactory preko firme, še vedno lahko pošljejo v Slovenijo, bo pa 22% DDV namesto 19%?

dobiš brez davka in si ga potem doma obraćunaš-
#brezpodpisa

samsvoj321 ::

Če naročim preko mailboxde in imam naročilo nad 500€ se obračuna poštnina, ali kaj je bilo mišljeno tisto 00:00 - 06:00 samo za Slovenijo? Se pravi lahko naročim komot podnevi?

frenky119 ::

Znesek mora biti nad 100 EUR (plačilo preko bančnega računa) oziroma nad 200 EUR splačilom preko Pay Pal. Ko po polnoči oddaš naročilo z dostavo na Mailboxde, znesek poštnine ne bo prikazan in niti obračunan pri naročilu. V nočnem času za Nemčijo ni poštnine.
Oni imenujejo to nočno nakupovanje in velja samo med 00,00 in 06.00.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frenky119 ()

grandioso74 ::

Sedaj pa imate vas tako hvaljeni Mf._.._._._
Človek je sam svoj največji sovražnik.

frenky119 ::

@grandioso74
Kakšno stvar si tam nabavi, pa ga boš tudi ti pohvalil....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frenky119 ()

L1nK ::

grandioso74 je izjavil:

Sedaj pa imate vas tako hvaljeni Mf._.._._._


in kaj naj bi to pomenilo?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

D3m0r4l1z3d ::

Preko midnight shoppinga in mindstara se je dalo preko mailboxde dobiti še boljše deale.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

L1nK ::

a to po predračunu - nakazilo na banki - tudi deluje? zdaj se ne da več?

to pomeni, da če naročiš med 0:00 in 6:00, ti ni treba plačati poštnine, tudi če naročaš v slovenijo? označiš pa mailboxde pri procesu v košarici ali kaj?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Joze_K ::

hej,..
nekdo bi lahko step-by-step instrukcije naredil tukaj za postopek preko mailbox-a... verjamem, da bi marsikomu prav prišlo

- registracija Mailboxa
- kako izvesti naročilu pri Mindfactory (opozoriti, da zdaj veljajo ugodnosti kot za Nemce)
- kako speljati, da bo blago potem prišlo do SLO
- plačilo (čeprav verjamem, da se tukaj nič ne spremeni)

... :)

L1nK ::

ja, se strinjam, prosim
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

frenky119 ::

@L1nK
Košarico pri Mindfactory napolniš kot si jo vedno. V nastavitvah pošiljanja si nastaviš privzeti naslov za pošiljanje (Mailboxde). In ko greš po polnoči na blagajno, poštnina ni vračunana, napisan je privzeti naslov za pošiljanje (Mailboxde), v drobnem tisku je navedeno, da se plača po predračunu. Klikneš na strinjanje z njihovi pogoji in oddaš naročilo. V eni minuti dobiš na mail predračun in to je to.

D3m0r4l1z3d ::

Mindstar si tudi že probal?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

frenky119 ::

Mindstar (izdelki v posebni akciji).
Ravno sedaj sem poskusil za probo. Pri plačilu izdelka v košarici pa res napiše, da plačilo po predračunu ni možno. Bom se probal pozanimati, kaj je s tem akcijskim nakupovanjem?
To sporočilo naj ne zmede tistih, ki nakupujejo običajno, kot so doslej. To se da brez kakršnihkoli problemov. Tudi sam sem že dvakrat naročil in preko Mailboxde tudi prejel.

D3m0r4l1z3d ::

Čudno, ker naj bi se tudi Mindstar dal, če je nemški naslov.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Wazzock ::

Možno da je sam za paypal.

frenky119 ::

Iz Slovenije je možno plačati edinole preko predračuna z bančnim nakazilom. Pay Pal ni več možen. Nekaj časa se je lahko iz Slovenije plačevalo preko njega. Sedaj ti pa pri potrditvi plačila ponudi samo bančno nakazilo.
Mindstar akcijske izdelke pa ni možno plačevati preko bančnega nakazila, zato za Slovenijo ne pride v poštev.

samsvoj321 ::

Prosim, če mi en razloži kako vnesti ime pod naslov pošiljke od mailboxde, ker verjetno pol ne vstavljam svojega imena prvo, oz kam napišem MailboxDE in user ID?

Lp

selenci ::

A bi mogoče znal kdo dati kakšen približek koliko bi stal nek povprečen build (brez ohišja) preko mailboxde?

frenky119 ::

@selenci
www.mailboxde.com/pricelist.html, www.mailboxde.com/slovenia.html
Po mojem, da se bo šlo za paket do 10kg
14,01 EUR (poštnina UPS) + 6,80 EUR (njihovi stroški) je 20,81 EUR

@samosvoj321
Which address in Germany will I get?

Mailboxde.com GmbH
Your name (or the company name), ID ...
Dresdner Str. 9 (or Äußere Weberstr. 57)
02763 Zittau
GERMANY

It is also possible to write the address in this form:

Your name (or the company name), ID ...
c/o Mailboxde.com GmbH
Dresdner Str. 9 (or Äußere Weberstr. 57)
02763 Zittau
GERMANY

The name of the company Mailboxde.com GmbH (or c/o Mailboxde.com GmbH) must be in the address - the authorities are checking if for example the companies don´t have fictional seats written on our address without reporting it to the Trade Office. If the name Mailboxde.com GmbH is mentioned as the processor or c/o (care of) Mailboxde.com GmbH then everything is alright.

Jaz sem vpisal drugo možnost.
/www.mailboxde.com/faq.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frenky119 ()

Brane22 ::

frenky119 je izjavil:

Iz Slovenije je možno plačati edinole preko predračuna z bančnim nakazilom. Pay Pal ni več možen. Nekaj časa se je lahko iz Slovenije plačevalo preko njega. Sedaj ti pa pri potrditvi plačila ponudi samo bančno nakazilo.
Mindstar akcijske izdelke pa ni možno plačevati preko bančnega nakazila, zato za Slovenijo ne pride v poštev.


Tega ne štekam. Za dostavo navedeš nemški naslov. Po katerem kriteriju si potem za MF "iz Slovenije" ?
On a journey of life I chose a psycho path...

frenky119 ::

Ko so v Mindfaktorju še pošiljali v tujino smo imeli tam registriran samo en naslov (naš domači). To je bil hkrati naslov za plačnika in prejemnika. Ko pa so pričeli fizičnim osebam pošiljati samo v Nemčijo, je bilo potrebno pri njih vpisati (registrirati) dodatni naslov za dostavo v Nemčiji. Naslov plačnika je isti kot prej, spremeni se samo dostavni naslov. Mindfactory vsaj za zdaj zanima, kdo bo plačal in uveljavljal morebitno reklamacijo, potem pa pošljejo kamorkoli v Nemčijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frenky119 ()

Brane22 ::

In zakaj ne vpišeš še isti naslov plačnika ?
On a journey of life I chose a psycho path...

L1nK ::

@frenky, hvala za pojasnilo
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

frenky119 ::

@Brane22
Mi smo naročili robo pri Mindfactory in pooblastili Mailboxde, da to robo sprejme na svojem naslovu in nam jo pošlje naprej v Slovenijo. Mi smo to robo plačali in s tem postali lastniki, zato mora biti naveden naš naslov. Mailboxde je samo naš najeti poštni posrednik in zato moramo vpisati tudi njihov naslov, da se ve, kam mora Mindfactory poslati paket.

Joze_K ::

še eno vprašanje...

če sedaj kupiš na ID_za_DDV v Mindfactory-u ali odbije DDV ali ne? Ker sedaj v košarici ga še vidim napisanega....

Joze_K ::

ugotovil...
sistem je da oddaš naročilo - nato pa na info@mindfactory.de pošlješ DDV potrdilo (kljub temu, da si pri njih registriran kot UiD Kunde - je potrebno to poslati vedno znova).. in dobiš cene brez DDVa.

Predator X ::

Hojnikb si ti res pošiljal stvari nazaj na RMA.

Men ni bilo treba prav nič poštnine plačat za nazaj, ti oni pošljejo obrazec.
Tisto glede banke je za vračilo nakupa.
Že spet en big bullshitod tebe....

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

seveda za nazaj nebos placeval postnine, sej oni poslejo. Ko pa posiljas tja, pac placas postnino, ki ti jo potem vrnejo.
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

seveda za nazaj nebos placeval postnine, sej oni poslejo. Ko pa posiljas tja, pac placas postnino, ki ti jo potem vrnejo.


Ne, nič nisem plačal.

D3m0r4l1z3d ::

Kaj imajo kuverto s Poštnina plačana pri Mf?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

MrStein ::

Mogoče je kurir prevzel.
(pri meni je enkrat, druga trgovina)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

potem so ocitno nekaj spremenil; kaksno leto nazaj k sn posiljal, je bil na obrazcu tudi form za bancne podatke za vrnitev kupnine (ce ne dobis artikla) in postnine do tja.
#brezpodpisa

Predator X ::

No da razložim.

Prvo,
1. MF ima lepo zrihtan RMA - najdeš na strani in jim pišeš, če bodo sprejeli.
- v mojem primeru za coil whine so rekli, da ne.

2. Pišem na MSIju, če sprejmejo za coil whine.
- Odgovor : Ja, ampak obvezno preko retailerja

3. Posredujem odgovor(dogovor) MFu
- odgovor: Pošlji + File (poštnina)

4. Sprintam (poštnina + obrazec za problem), zapakiram. Izpolnim obrazec, zapakiram z izdelkom in nesem na pošto. Dobim potrdilo o poslani pošiljki.

Edino skrbi me, da mi ne bodo dali nazaj EUR, ker drgač raje vzamem grafično nazaj.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

k bi blo z nasimi online retailerji tko problem free :))
#brezpodpisa

Predator X ::

Pa tud obrazec ti ni treba pisat ročno.
Greš na svoj profil , najdeš račun (nakupa) .. najdeš rma in napišeš problem ter sprintaš.

Coil whine sem imel le v gamingu, pri miniranju ga ni bilo.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

No evo, vsak dan nekaj novega zveš. Včasih pomaga, če znaš kakšno besedo nemško, namesto vse z google translate :))
#brezpodpisa

frenky119 ::

Glede RMA in poštnine ima @Predator X prav in tukaj so naredili korak naprej k lažjemu uveljavljanju reklamacij. Pred leti pa se je res delalo po postopku @hojnikb.

RejZoR ::

hojnikb je izjavil:

k bi blo z nasimi online retailerji tko problem free :))


Z Dinocompom nisem imel problemov pred leti ko sem imel plato za v reklamacijo. Sem jih obvestil, so mi dal info kam poslat (njihov naslov) in so pol oni naprej. Nazaj sem dobil novo plato.
Tud z Mimovrste nisem imel nikol problemov, vedno vse šlo kot urca.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Nande ::

Fritz je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kupujte več doma, pa bodo slo dobavitelji več naročali in dobili popuste.

Slo dobavitelju pošlješ predračun iz Mindfactory. Večina ti bo poslala ponudbo z isto ceno. Poskusi, če ne verjameš.


Pozdravljeni,
sem poskusil in poslal kopijo MF košarice slovenskemu ponudniku. Zgornje ne drži, saj je bila 'naša' ponudba več kot 100 EUR dražja.
Lp!

MrStein ::

100 EUR kod del kake skupne cene?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nande ::

MrStein je izjavil:

100 EUR kod del kake skupne cene?

Tako je. V košarici je bilo več artiklov (MB, CPU, RAM,...).
Lp.

B-Stard ::

V vrednosti 250?

Nande ::

Niti ne. Nemška košarica v vrednosti slabih 900 €, slovenska pa dobrih 1000 €...

Fritz ::

Nande je izjavil:

Fritz je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kupujte več doma, pa bodo slo dobavitelji več naročali in dobili popuste.

Slo dobavitelju pošlješ predračun iz Mindfactory. Večina ti bo poslala ponudbo z isto ceno. Poskusi, če ne verjameš.


Pozdravljeni,
sem poskusil in poslal kopijo MF košarice slovenskemu ponudniku. Zgornje ne drži, saj je bila 'naša' ponudba več kot 100 EUR dražja.
Lp!

Sorry da to slišim oz. da sem zavajal z lastno izkušnjo, jaz sem pri Funtech in Mlacom dobil takšni ponudbi, da sta bili njihovi dražji morda le za ceno poštnine. Šlo pa je za CPU, MB, RAM, SSD, PSU in ohišje. Na koncu sem se odločil za Funtech, ker so pri Mlacom imeli slabši PSU za ceno boljšega. Ampak oboji so poslali korekten predračun in to zelo hitro.

V tvojem primeru se tako zlahka odločiš za nemškega ponudnika, vedoč, da pri nas ni boljše izbire.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

D3m0r4l1z3d ::

Si prepričan, da niso druge komponente za isto ceno kot nemške ponudili, torej da niso namesto xfx 550w napajalnika dali 560w lc power, pa ssd kingston namesto samsung iste kapacitete, itd.?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus
««
24 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774566 (1238) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365561 (568) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806390595 (57192) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242805 (1513) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
353013 (2493) Han

Več podobnih tem