» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
25 / 55
»»

PrimozR ::

Fritz je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kupujte več doma, pa bodo slo dobavitelji več naročali in dobili popuste.

Slo dobavitelju pošlješ predračun iz Mindfactory. Večina ti bo poslala ponudbo z isto ceno. Poskusi, če ne verjameš.

Zakaj bi delal to, če na Mindfactory (načeloma) lahko samo klikneš, brez poskušanja, če boš dobil isto ponudbo?

Če je nekje nekaj ceneje, pri nekom drugem ne mislim fehtati. Računalniška oprema ni edino področje, kjer kupujem praktično izključno v Nemčiji. Pa v obeh primerih je zaradi ponudbe, zaloge in cene.

Sem prebral 3/4 zadnje strani (oz. zadnjo stran in pol), kaj je zdaj tl;dr, pošiljajo v Slovenijo ali ne? Al kaj je zdaj catch. Plačevanje po predračunu ni problem, itak bi kupil toliko robe, da na kreditno (oz. PayPal) zaradi limita ne gre.

D3m0r4l1z3d ::

Plačevanje preko upn, pošiljanje preko mailboxde.com.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PrimozR ::

Sam če maš namen za par jurjev robe nabaviti (recimo dva kompletna PC-ja), potem te bo mailboxde upalil za roko pa nogo namesto za poštnino, ali pač?

mat3 ::

Kako pa je sedaj z RMA če naročuješ preko Mailboxde ? Predvidevam, da ne bodo več krili poštnine nazaj do njih iz Slovenije, če je uradno dostavljeno v Nemčijo ?
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

PrimozR ::

Če je problem res v DDV-ju, ne vidim razloga, zakaj ne bi krili poštnine.

Nekaj sem videl, da je problem le do 1.1., a je to potrjeno, da bodo takrat spet začeli pošiljati izven Nemčije, ali so bile to le ideje? Navsezadnje ni problem le v Sloveniji, temveč v vseh državah izven Nemčije...

Fritz ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Si prepričan, da niso druge komponente za isto ceno kot nemške ponudili, torej da niso namesto xfx 550w napajalnika dali 560w lc power, pa ssd kingston namesto samsung iste kapacitete, itd.?

Prepričan, ker sem izrecno navedel, da morajo biti komponente iste ali primerljive, če ne morejo dobaviti zahtevanih.

Tako so mi pri enem ponudniku ponudili PSU EVGA Supernova G2 namesto P2, ker da P2 ne bi mogli dobaviti, ves preostali HW pa je bil identičen predračunu MF.

PrimozR je izjavil:

Fritz je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Kupujte več doma, pa bodo slo dobavitelji več naročali in dobili popuste.

Slo dobavitelju pošlješ predračun iz Mindfactory. Večina ti bo poslala ponudbo z isto ceno. Poskusi, če ne verjameš.

Zakaj bi delal to, če na Mindfactory (načeloma) lahko samo klikneš, brez poskušanja, če boš dobil isto ponudbo?

Zato, ker sem se tako odločil in ker je včasih garancijo lažje uveljavljat, če se mimogrede zapelješ do prodajalca in ker sem za isti denar raje dal delo našemu podjetju.

Bi pa iz MF robo dobil nekaj dni prej. Stvar odločitve posameznika.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

D3m0r4l1z3d ::

P2 pa je 30eur dražji?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PrimozR ::

Fritz je izjavil:


Zato, ker sem se tako odločil in ker je včasih garancijo lažje uveljavljat, če se mimogrede zapelješ do prodajalca in ker sem za isti denar raje dal delo našemu podjetju.

Bi pa iz MF robo dobil nekaj dni prej. Stvar odločitve posameznika.


Očitno se torej da ponuditi nemške cene. Naj jih ponudijo na prvo žogo, pa ne bo jamranja o pomanjkanju strank. Povsem ista zgodba je tudi pri kolesarstvu, kjer ti na očitek, da so brutalno dragi, prav tako vsi pod nos vržejo možen popust. Žal nimam namena na vsakem koraku fehtati, dandanes pa ni težko preveriti, koliko nekje drugje nekaj stane. Poleg seveda dejstva, da v tujini na spletni trgovini vidiš ceno in datum dobavljivosti, v Sloveniji pa moraš za vsak vijak spraševati, če je dobavljiv ter za kakšno ceno...

D3m0r4l1z3d ::

Slovenistan, Zlovenija, globalna vas.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

MrStein ::

PrimozR je izjavil:


Očitno se torej da ponuditi nemške cene. Naj jih ponudijo na prvo žogo, pa ne bo jamranja o pomanjkanju strank. Povsem ista zgodba je tudi pri kolesarstvu, kjer ti na očitek, da so brutalno dragi, prav tako vsi pod nos vržejo možen popust. Žal nimam namena na vsakem koraku fehtati

Dobiš občutek kot da si na dopustu v kakem Egiptu. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

A se z mindfactory da podpisat pogodbo (pravna oseba) da ti direktno brez davka pošiljajo? Imamo tako urejeno z computeruniverse in je kar praktično, ampak je mindfactory zgleda nekaj cenejši.

frenky119 ::

@PrimozR
Nič te ne bi Mailboxde udaril po nogi in roki. Recimo dva paketa z težo do 20 Kg (vsak je zavarovan do 1000 EUR) bi te preko GLS prišlo cca. 54 EUR, prej pa preko Mindfacrory cca. 10 EUR ceneje.
Glede RMA in poštnine pa smatram, da ne bo sprememb.

PrimozR ::

V bistvu je odvisno, če bi kupil 2 računalnika, bi MindFactory prej prišel 60 €, ker je bila 20 € roba in 20 € po ohišju.

B-Stard ::

Prosim za informacijo kako za je z RMA če vzameš preko nemškega naslova za pošiljanje. Ali lahko pošljemo direkt preko naše pošte zastonj in dobimo produkt na slovenski naslov iz garancije?

Joze_K ::

jap tole je razlog

DDV pri čezmejnem poslovanju
Prodaja potrošnikom
Podjetje, ki blago proda in pošlje potrošnikom v drugi državi EU, se mora tam prijaviti v sistem DDV in obračunati DDV po stopnji, ki velja v tisti državi, razen če skupna vrednost njegovega letnega prometa v tej državi ne doseže mejnega zneska, določenega v tej državi (35000 oziroma 100000 evrov).

po tej logiki bi po novem letu moralo biti vse po starem... ?!?

zunno ::

Samo potem se lahko vprašaš zakaj ne pošiljajo v druge države EU? Ali so pri vseh naenkrat dosegli kvoto? Najbrž ne.

D3m0r4l1z3d ::

Ja, čudno je vse skupaj. Cu in caseking sta samo iz 19 na 22% spremenila, brez prekinitev in obveščanja.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PrimozR ::

zunno je izjavil:

Samo potem se lahko vprašaš zakaj ne pošiljajo v druge države EU? Ali so pri vseh naenkrat dosegli kvoto? Najbrž ne.

Točno to sem govoril tudi jaz, ja, da glede na EU-wide kenslanje pošiljanja to ne more biti samo začasen ukrep, temveč je pač nova politika poslovanja.

Škoda, s tem pogojem (ki ni nekaj novega) v Evropi efektivno ubijajo enoten trg (veljaki, ne trgovci). Razumem, zakaj to želijo in zakaj je to dobro (davki gredo še vedno v našo državo), ampak očitno bo treba narediti enostavnejši sistem, ki ne bo tepel trgovce (seveda pa to ne pomeni, da naj tepe potrošnike).

Sicer je pa kar nekaj takšnih trgovin, ki so se lepo pokorile spremembam v tej DDV zakonodaji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Fritz ::

PrimozR je izjavil:


Škoda, s tem pogojem (ki ni nekaj novega) v Evropi efektivno ubijajo enoten trg (veljaki, ne trgovci).

V bistvu še nimamo pravega enotnega trga, ker nimamo iste/skupne stopnje DDV, poštnina ni enaka za celotno kontinentalno EU in tako naprej in tako nazaj, gre pa v tej smeri.

Nemčija je večji trg in dela z večjimi količinami pri čemer so popusti večji. Posledično naši majhni trgovci težko konkurirajo temu. Če bi še ves DDV ostajal tam, bi bila škoda za slovensko ekonomijo še toliko večja. V bistvu je problem političnih veljakov predvsem v tem, da združitve ne speljejo do konca, kar pa je morda povezano tudi s tem, da Bruslju in njegovim uradnikom ne zaupamo preveč.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

PrimozR ::

Hja, poštnina je en tak zanimiv konstrukt, kjer pogosto računajo manj za pošiljanje v države, ki so dlje od nas in podobno, ker enostavno pašemo v neko cono. V končni fazi pa tudi v ZDA, kjer je trg veliko bolj enoten, nimajo enake poštnine. Če ne drugega, nasankajo na Aljaski, Havajih in drugih teritorijih (Portoriko npr.). Z davkom je pa tudi v ZDA enako in je to tudi en izmed razlogov, da njihove cene izgledajo nižje, kot naše. Sales tax je od zvezne države do države različen (Oregon ima AFAIK 0 %) in se obračuna na koncu, cene pa kažejo brez davka.

Fritz ::

Poštnine so tudi v EU, znotraj posameznih držav (UK, Italija, Španija itn.) višje za odročna območja in otoke, kar je tudi razumljivo.

ZDA so ogromen trg in glede na povprečno kupno moč so tam izdelki cenejši, poštnina pa je običajno flat-rate za celoten CONUS.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Matej36 ::

Lep pozdrav vsem,
iz mindfactory-ja sem naročil ohišje, ki je bilo preko mailboxde poslano k meni. Ohišje je prispelo poškodovano do te mere, da ni bilo možno montirati napajalnika in ga sedaj nameravam vrniti.
Mindfactory so ohišje poslali z DHL na mailboxde, ki so ga meni poslal z Geis CZ. Kdo je zdaj odgovoren? Glede na stanje paketa izgleda, da je do poškodbe prišlo med pošiljanjem. Ali naj pišem na Mindfactory ali na Mailboxde? Ali mi bodo kompenzirali poštnino? Bo novo ohišje spet treba poslati preko mailboxde? Mogel bi ga kupiti tukaj :8).

Predator X ::

Matej36 je izjavil:

Lep pozdrav vsem,
iz mindfactory-ja sem naročil ohišje, ki je bilo preko mailboxde poslano k meni. Ohišje je prispelo poškodovano do te mere, da ni bilo možno montirati napajalnika in ga sedaj nameravam vrniti.
Mindfactory so ohišje poslali z DHL na mailboxde, ki so ga meni poslal z Geis CZ. Kdo je zdaj odgovoren? Glede na stanje paketa izgleda, da je do poškodbe prišlo med pošiljanjem. Ali naj pišem na Mindfactory ali na Mailboxde? Ali mi bodo kompenzirali poštnino? Bo novo ohišje spet treba poslati preko mailboxde? Mogel bi ga kupiti tukaj :8).


Nevem zakaj vrjames kekcom, ki samo govorijo kako in kaj... ja zdej jst bi hitr poslal na mailbox.de

Isotropic ::

se ti da malo slikat poškodbe in paket, v katerem je prišlo?

Matej36 ::

Isotropic je izjavil:

se ti da malo slikat poškodbe in paket, v katerem je prišlo?

 slika 1

slika 1


 slika 2

slika 2


Nekomu je padla na rob. Sem probal zviti nazaj vendar mi ni uspelo, ker je pretrdo (torej je očitno pošteno udarila ob nekaj).
Na škatli poškodba sicer ni vidna, je pa polomljen stiropor kjer je bila poškodba.

Predator X ::

Bi lahko povedaL za katero ohišje gre in koliko je je vse skupaj stalo.

Matej36 ::

Predator X je izjavil:

Bi lahko povedaL za katero ohišje gre in koliko je je vse skupaj stalo.

be quiet! Pure Base 600. 69€ + 21€ pošta (Sicer bi bilo še +8€ brez mindfactory free midnight shipping).

Predator X ::

Predator X ::

Škoda, je ker se ohišje neki nesplača kupovat iz nemčije.
Poslikaj, pošlji na mailbox.de. Potem še mindfactory, vprašaj kaj se da rešit. Mindfactory ma dobr RMA.

Nevem zakaj folk priporoča ohišja iz nemčije.. Jst sm monitor sicer naročil iz nemčije, sem pa prej govoril z MF...

PS: Prokleti kekci(galu) so tile admini malce senitel zajoka pa vse takoj pojebajo...

Zgodovina sprememb…

NotUser ::

Doma imamo podjetje, a je problem, če naročim pač na naše podjetje plačam pa osebno? Prinese to kakšne dodatne obveznosti? Sej dejansko druga kot račun ne bo firma imela nič s tem.

Matej36 ::

Kaj pa če škatlo vrnem direktno na mindfactory brez mailboxde, mi jo refundajo, pa si jo nato kupim tu v Sloveniji? Ali mindfactory povrne poštnino do tam?

Predator X ::

Matej36 je izjavil:

Kaj pa če škatlo vrnem direktno na mindfactory brez mailboxde, mi jo refundajo, pa si jo nato kupim tu v Sloveniji? Ali mindfactory povrne poštnino do tam?


Poslikaj in napiš, sej so prijazni. Sej ti bodo pomagal rešit problem. Sam naslednič ne poslušat nekaterih, ki priporočajo nakup ohišja iz nemčije, sicer je 600 base kr dost pocen v nemčijo, ampak recimo kakšen phanteks je pa cca 10€ razlike.

Machete ::

Račun mora plačat podjetje s svojega TRja. A ni logično? Če ne bi vsak kekec naročeval na random fimre, plačal sam, vnesel svoj naslov in tako kupoval brez davka.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Predator X ::

Mal bolj prijazen pristop, pa se da velik stvari rešit.

Jst upam, da rešiš zadevo. Brez večji stroškov.

NotUser ::

Machete je izjavil:

Račun mora plačat podjetje s svojega TRja. A ni logično? Če ne bi vsak kekec naročeval na random fimre, plačal sam, vnesel svoj naslov in tako kupoval brez davka.


Sej račun ne bo brez DDVja (vsaj ponavadi je tako), cena bo ista kot za fizično osebo. Prav tako dvomim, da MF preverja od kje dobi plačilo, nato pa samo račun ne daš v strošek podjetja in je to to.

Joze_K ::

NotUser je izjavil:

Doma imamo podjetje, a je problem, če naročim pač na naše podjetje plačam pa osebno? Prinese to kakšne dodatne obveznosti? Sej dejansko druga kot račun ne bo firma imela nič s tem.


Drugače ne morete kupiti kot z dokazilom za ID za DDV, torej dajo račun brez davka. In ker bo kupljeno na podjetje pride ta informacija na našo davčno in se lahko naredi kontrola ... zatorej vam mora tole računovodkinja knjižiti kot opremo... katere vrednost se znižuje po amortizaciji (za računalnik je mislim, da 2 leti)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

Machete ::

NotUser je izjavil:

Machete je izjavil:

Račun mora plačat podjetje s svojega TRja. A ni logično? Če ne bi vsak kekec naročeval na random fimre, plačal sam, vnesel svoj naslov in tako kupoval brez davka.


Sej račun ne bo brez DDVja (vsaj ponavadi je tako), cena bo ista kot za fizično osebo. Prav tako dvomim, da MF preverja od kje dobi plačilo, nato pa samo račun ne daš v strošek podjetja in je to to.


Kaj bi potem rad dosegel? Če ne bo račun brez DDVja nisi naredil nič, samo zakompliciral firmi obračun tega računa za uveljavljanje DDV kompenzacije. Compueter universe izstavi neto račun, za MF pa ne vem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

NotUser ::

Machete je izjavil:


Kaj bi potem rad dosegel? Če ne bo račun brez DDVja nisi naredil nič, samo zakompliciral firmi obračun tega računa za uveljavljanje DDV kompenzacije. Compueter universe izstavi neto račun, za MF pa ne vem.


S tem se naredil, da ne rabim pošiljati paketa preko tretjih podjetij ampak mi jih MF enostavno dostavi domov.
Hvala @Joze_K, razumem boljše stvari sedaj.

Machete ::

Kupi na computeruniverse pa ne rabiš nobenga jajcanja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

NotUser ::

Sej bi, pa je grafična cca 100EUR dražja. :) Skor isto kot če jo kupim pri nas

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NotUser ()

Machete ::

Katera pa je to, če ni skrivnost?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

NotUser ::

Gigabyte GTX 1080 Ti OC Black - na Mindfactory jo imajo za 689 (+ imajo še Destiny 2 promocijo, ki jo drugje težko najdeš), drugje je pa 780+.
Sej vidim, da jih še imajo na drugih straneh za isto ceno, samo MF poznam, pa sem hotel preko njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NotUser ()

D3m0r4l1z3d ::

Ali je na fizično osebo ali pa na pravno. V EU za vse velja enako, fizični morajo davek obračunat, podjetjem oziroma zavezancem za ddv pa ne.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

B-Stard ::

@Matej 36
Dej povej kako boš uredil z garancijo ker si vzel na nemški naslov ali ti bodo priznali poštnino iz Slovenije direktno

creed ::

Vzel bi graficno preko Mindfacory...dam v kosarico..izpolnim podatke in ne morem izbrati druge opcije kot osebni prevzem. UPS opcije je onemogocena. Sem hotel placati kar preko paypal, pa se sedaj bojim da bo spet problem s posiljanjem. Kje je fora? Kako narocim :)

Modri dirkač ::

Lejga, še eden izpod kamna ... :))
Everybody lies!

rdecaluc ::

@creed: Malo preberi zadnje strani teme.

TL.DR. MF ne pošilja več v Slo.

edit: izjema so podjetja.
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

Predator X ::

Nazajpošljejo kartico z defektom na heat pipu + coil whine problem.
Embalaža je bila že odprta.;(;(

D3m0r4l1z3d ::

Predator X je izjavil:

Nazajpošljejo kartico z defektom na heat pipu + coil whine problem.
Embalaža je bila že odprta.;(;(

Za Balkance bo dobra.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

Tisti, ki zacne prvi prodajat coil whine free...
««
25 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30473038 (1780) issak
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365511 (518) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806387615 (54212) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242766 (1474) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
352953 (2433) Han

Več podobnih tem