» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
23 / 55
»»

Mitch ::

Jst sm tudi mislil nabavit Cryoriga vendar sm pol našel še enega boljšega in sicer Alpenfohn Ben Nevis Advanced...

iDNAS ::

Boljšega v kakšnem smislu? Kaj pa recimo Cooler Master 212 Evo? Ne rabim nekega močnega hlajenja, samo da bo bolje od stock coolerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iDNAS ()

hojnikb ::

lc-cc-120
#brezpodpisa

Mitch ::

Price/Performance... Za 25€ preprosto ne dobiš boljšega kulerja...

hojnikb ::

#brezpodpisa

Wazzock ::

iDNAS je izjavil:

Veste slučajno, zakaj na Mindfactoryu ne držijo CRYORIG cpu coolerjev? Specifično, zelo popularnega C7?


C7 je baje dost podobn Wraith Spiru, tko da če kupuješ Ryzen prišparaš teh 30€.

frenky119 ::

Račun za posredniško poštnino in storitve Mailboxde je 17,91 EUR za 2,72 kg težak paket. Drugače pa je možno več paketov združiti v enega in so stroški še manjši.

B-Stard ::

Poročaj kako bo šlo naprej

Predator X ::

kdo je tu že trdil, da mindfactory plača za poštnino @ garancija @ RMA?

tikitoki ::

Me prav zanima zakaj so sprejeli taksno defektno odlocitev.

Brane22 ::

Ker se jim ne da zajebavat s folkom, ki dela več težav, kot imajo od njih koristi.
On a journey of life I chose a psycho path...

hojnikb ::

Predator X je izjavil:

kdo je tu že trdil, da mindfactory plača za poštnino @ garancija @ RMA?

jst. In preverjeno iz prve roke večkrat, so vrnal poštnino.

tikitoki je izjavil:

Me prav zanima zakaj so sprejeli taksno defektno odlocitev.

davki. Po določenem prometu morš plačat razliko davka matični državi (19->22%) in se jim najbrž ne da hecat s tem. Zakaj pa misliš, da firmam še vedno pošiljajo (ni davka..) ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

Predator X je izjavil:

kdo je tu že trdil, da mindfactory plača za poštnino @ garancija @ RMA?

jst. In preverjeno iz prve roke večkrat, so vrnal poštnino.

tikitoki je izjavil:

Me prav zanima zakaj so sprejeli taksno defektno odlocitev.

davki. Po določenem prometu morš plačat razliko davka matični državi (19->22%) in se jim najbrž ne da hecat s tem. Zakaj pa misliš, da firmam še vedno pošiljajo (ni davka..) ?


Plačaš do tja ti in ti potem vrnejo?

hojnikb ::

tako, zato pa tudi daš na tist obrazec svoj trr.
#brezpodpisa

Predator X ::

+1
Jutri pošljem.
Lp

hojnikb ::

vedi tudi, da dostikrat dajo kr dobropis namesto fixanga izdelka... Tko da če je kaka grafika v igri, mogoče to ni najbolše ta moment.
#brezpodpisa

Predator X ::

Je grafika v igri ja... sam itak je coil whine, katerega oni ne fixajo. Sem se pa zmenil s retailerjem, da mi zrihtajo tako, da... MF samo pošlje naprej.

hojnikb ::

kul, če maš dogovorjeno. Čeprav coil whine je zahrbtna zadeva, ker ti tudi fixana grafika lahko cvili z kombinaciji z enim napajalcem, z drugim dela pa bp.
#brezpodpisa

Predator X ::

hojnikb je izjavil:

kul, če maš dogovorjeno. Čeprav coil whine je zahrbtna zadeva, ker ti tudi fixana grafika lahko cvili z kombinaciji z enim napajalcem, z drugim dela pa bp.


Sem probal 3 napajalce.

D3m0r4l1z3d ::

Predator X je izjavil:

Je grafika v igri ja... sam itak je coil whine, katerega oni ne fixajo. Sem se pa zmenil s retailerjem, da mi zrihtajo tako, da... MF samo pošlje naprej.

Katera grafična?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

frenky119 ::

Paket je bil danes dostavljen preko UPS. Dostava je bila samo za en dan daljša, kot pa če bi bila neposredno dostavljena iz Mindfactory. V ponedeljek je prišel paket na Mailboxde, v torek opoldne pa je pošiljko že prevzel UPS. Pa še za 2 EUR cenejše je, kot pa neposredno iz Mindfactory. Dostava preko posrednika je torej trajala 5 delovnih dni (od petka do četrtka).
Glede RMA pa imam z njimi dve dobri izkušnji. Glede 2 leti stare grafične so mi odobrili 100% znesek povračila, okvarjeno matično pa so mi še isti dan, kot so jo prejeli - seveda novo, (ki mi še v redu dela) poslali nazaj. Poštnino so mi povrnili. Paketu se seveda priloži izpolnjen RMA obrazec iz njihove spletne strani.
Drugače pa ima dokaj ugodne cene tudi nemški COMTECH, ki pa preko Amazon.de pošilja tudi v Slovenijo.
Še največ nelagodja so mi ta PayPal in bančna spletna plačila delala v času izključne uporabe Windows. Ob uporabi Linux, ki zaradi majhne naloženosti na računalnikih ( manj kot 1%) ni toliko zanimiv za hekerje, pa se veliko lažje odločim za spletno plačilo (za take stvari še rajši uporabljam Ubuntu, direktno iz USB ključka).

B-Stard ::

Kako imaš sedaj glede garancije? Produkt je bil namreč prodan v Nemčijo.

Wazzock ::

Pomoje enako kot če bi stvar prodal tretji osebi in bi ona koristila garancijo.

frenky119 ::

Artikli so bili prodani meni. Jaz sem jih plačal (za morebitno uveljavitev garancije shraniti originalni račun). Artikli so bili preko nemškega posredniškega naslova preposlani meni v Slovenijo (posrednik mi bo na mail poslal račun za storitve in poštnino za paket, ki je do njih prispel iz Mindfactory). Torej so de facto v moji lasti in posesti. Kot dodatni dokument se lahko shrani tudi njihov tovorni list za pošiljanje (kar pa ni nujno potrebno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frenky119 ()

Isotropic ::

koliko pa stane, da ti združijo npr. ohišje in ostalo v en paket?

frenky119 ::

Za združevanje je potrebno plačati letno naročilo v znesku 12,50 EUR, strošek skupnega paketa (odvisen od dimenzij), njihove stroške za vsak paket (npr.: za paket do 5kg 3,90 EUR) in poštnino za skupno težo v enem paketu. Če se taka konsolidacija večkrat prakticira, je pozitivna računica. Za enkratno uporabe se pa ne profitira kaj dosti. Na njihovi spletni strani klik na Pricelist of Services.
Sicer pa so vsaj meni na vsa moja vprašanja zelo hitro odgovorili na support@mailboxde.com. Navede se dimenzije največjega artikla in približna teža posameznega paketa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frenky119 ()

B-Stard ::

MF ti je obračunal na vse artikle potem tudi 19% DDV in ne 22%, ker se je uporabil "trik" :)

RejZoR ::

hojnikb je izjavil:

Predator X je izjavil:

kdo je tu že trdil, da mindfactory plača za poštnino @ garancija @ RMA?

jst. In preverjeno iz prve roke večkrat, so vrnal poštnino.

tikitoki je izjavil:

Me prav zanima zakaj so sprejeli taksno defektno odlocitev.

davki. Po določenem prometu morš plačat razliko davka matični državi (19->22%) in se jim najbrž ne da hecat s tem. Zakaj pa misliš, da firmam še vedno pošiljajo (ni davka..) ?


Sam a niso pred kratkim neki uvedli/omenjali, da plačaš stvari po davku v tvoji državi kljub temu da si znotraj EU? Torej če mi Slovenceljni kupujemo v nemčiji nam zakasirajo 22% davek, če pa v isti trgovini kupuje Švab bo pa dobil po 19% DDV? Al se je to samo bežno omenjal pa zadeva še ni stopila v nobeno veljavo?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m0r4l1z3d ::

Samo v primeru določenega zneska prometa. Caseking je nazadnje pred mf, prej že computeruniverse. Verjetno bo mindfactory tudi uvedel, le da stran prilagodijo.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

RejZoR ::

Kaj, da imajo 19% DDV dokler ne dosežejo neke kvote, pol pa DDV samo preklopi na 22% za nas? Al da bo 22% flat?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m0r4l1z3d ::

Pri ostalih dveh omenjenih imajo zdaj 22 za nas. Mf pa je mal čudna situacija, ker sploh izven DE ne pošiljajo več.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m0r4l1z3d ::

Sicer pa je trenutno glede pošiljanja only, na nemški naslov pošljejo fizični osebi iz Slo, z 19% davka. Čudno.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

frenky119 ::

Mi lahko kupujemo recimo v Mindfactory po nemškem DDV, dokler znesek skupnih nakupov za Slovenijo ne preseže 35.000 do 100.000 EUR - neto (brez DDV). Vendar pa ima po direktivi EU vsaka članica možnost, da Svetu Evrope predlaga za posamezno podjetje najnižji znesek, 35.000 EUR neto in potem je dolžno to podjetje obračunati slovenski DDV (naši imajo zelo radi davkoplačevalski denar in so verjetno v tem dosledni). Nekaj povezav: http://europa.eu/youreurope/business/va..., http://ec.europa.eu/taxation_customs/bu..., http://eur-lex.europa.eu/legal-content/... (slovenska verzija, stran 14-15, člen 32, 33 in 34).
Vendar pa tudi EU ni popolna in nadzor pretoka blaga še ni popolno nadzorovan (ali pa je, pa se to zaenkrat še ne prakticira). Mindfactory si opere roke, češ mi smo poslali na nemški naslov, obračunali smo nemški DDV, paket je bil prevzet in za nas je zadeva zaključena. Kupec pa mora poskrbeti sam za urejanje nadaljnega prevoza iz Nemčije. Ne obstaja pa nobena evropska direktiva, da bi moral kupec podpisati kakršnokoli izjavo, da bo to blago ostalo v Nemčiji. Ampak, ste pa lahko brez skrbi, da jih to področje (vsaj iz nekaterih držav) močno žuli in da bodo spet udarili po državljanih.

frenky119 ::

Ali je že kdo probal pri zgoraj omenjenih podjetjih spremeniti naslov dostave za Nemčijo? Ali bo potem DDV obračunan 19% ali 22%? Če še ni, bom zaradi razjasnitve, jutri sam poskusil.

Brane22 ::

Dobro, to še razumem. Normalno je,da države hočejo DDV, sploh manjše države, drugače bi nas nemci požrli.
Zaradi njihovega prometa jih je težko ujeti s cenami in če še ves DDV ostane pri njih, bi bilo to dodatno breme.

Tudi za končnega kupca ne bi bilo tako velike razlike, teh par % gor ali dol.

Mam občutek, da je glavna težava poštnina inda se zaradi nje MF obira. Osnovno poštnino itak plača kupec, mam pa občutek da jim ne dišijo stroški poštnine za reklamacije itd.
On a journey of life I chose a psycho path...

D3m ::

Odvisno koliko reklamacij imajo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

frenky119 ::

Ja no, s 3% manjšim DDV sem si že plačal poštnino, pa še za pivo je ostalo. V primeri okvarjenega artikla pa prodajalec ne časti poštnine, ampak te stroške prevali na proizvajalca oziroma uvoznika za določeno državo. Popravite me, če nimam prav!

frenky119 ::

Je pa res, da tako ugodne cene artiklov, kot jih ima MF, potegne za seboj veliko količino nakupov in povečanje števila zaposlenih. Mogoče so dosegli takšno kapaciteto ki jim glede na naročila še omogoča ažurno poslovanje s strankami. Seveda je vprašanje, kakšna je njihova poslovna odločitev. Ali se jim splača na daljši rok iti v dodatne investicije in povečanje kapacitet, ker navsezadnje tudi EU ni zacementirana tvorba, kakšne bodo spremembe in dolgoročni trendi kažejo, da bo ob tako množičnem doseljevanju naša evropska civilizacija šla k vragu. Prej bo pa še težko.....
Ker prilagoditev DDV posamezni evropski državi, po mojem, za njih ne bi smel biti problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frenky119 ()

D3m ::

Druga zadeva, ki jo sumim je pa dogovor med izvozniki in uvozniki zaradi nekonkurenčnosti na domačem trgu uvoznikov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

frenky119 ::

V EU velja prost pretok blaga in storitev v skladu z pravili in omejitvami, ki jih določa evropska zakonodaja. Posamezne države se morajo torej držati splošnih evropskih okvirov. Država torej legalno tega ne more preprečiti oz. na to vplivati. Tukaj se gre za prodajo množice artiklov različnih proizvajalcev. In ne verjamem, da bi svetovno nepomembni (po prometu) lokalni uvozniki lahko pod mizo dosegli omejevanje svobodnega pretoka. Pravila kvečjemu krojijo močni uvozniki, proizvajalec pa se v to ne bo vtikal, ker je za njega pomembna čim večja prodaja (profit), ne pa morebitna nesoglasja med različnimi uvozniki.
Vendar pa nikoli ne recimo nikoli.

CyberPunk ::

Hotel sem nekaj narociti na MindFactory, ker so jo vsi hvalili, pa mi napise, ko pridem do zavihka Versand:

Shipping to consumers outside of Germany is not available. If you have a valid VAT ID, please insert it into your account details.

Cena je sicer navedena (19.99 EUR), ampak se ne da obkljukati (samo Selbstabholung). WTF?

CyberPunk ::

Pa ComTech, pri katerem sem januarja nekaj narocal, mi pod Lieferland izpise samo moznost Deutschland. What happen, je EU razpadla, odkar sem nazadnje preverjal? :D

D3m ::

frenky119 je izjavil:

V EU velja prost pretok blaga in storitev v skladu z pravili in omejitvami, ki jih določa evropska zakonodaja. Posamezne države se morajo torej držati splošnih evropskih okvirov. Država torej legalno tega ne more preprečiti oz. na to vplivati. Tukaj se gre za prodajo množice artiklov različnih proizvajalcev. In ne verjamem, da bi svetovno nepomembni (po prometu) lokalni uvozniki lahko pod mizo dosegli omejevanje svobodnega pretoka. Pravila kvečjemu krojijo močni uvozniki, proizvajalec pa se v to ne bo vtikal, ker je za njega pomembna čim večja prodaja (profit), ne pa morebitna nesoglasja med različnimi uvozniki.
Vendar pa nikoli ne recimo nikoli.


Eno je skladno s pravili in omejitvami in veljavo na kosu papirja drugo je pa praksa.

Primer EU --- Rusija.

Pravila EU so za nas pomembne ker smo male države z malim statusom v svetu.
Drugače je pa za ostale bivše kolonialne sile (Nemčija, Francija, Belgija, Nizozemska.....itd.) kateri pa lahko kljub sankcijam poslujejo.

QUOD LICET IOVI, NON LICET BOVI.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MrStein ::

CyberPunk je izjavil:

Pa ComTech, pri katerem sem januarja nekaj narocal, mi pod Lieferland izpise samo moznost Deutschland. What happen, je EU razpadla, odkar sem nazadnje preverjal? :D

To ima marsikatera trgovina tako. Ves čas.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

Kupujte več doma, pa bodo slo dobavitelji več naročali in dobili popuste.

selenci ::

CyberPunk je izjavil:

Hotel sem nekaj narociti na MindFactory, ker so jo vsi hvalili, pa mi napise, ko pridem do zavihka Versand:

Shipping to consumers outside of Germany is not available. If you have a valid VAT ID, please insert it into your account details.

Cena je sicer navedena (19.99 EUR), ampak se ne da obkljukati (samo Selbstabholung). WTF?


To je tudi meni napisalo. A to pomeni da v Slovenijo ne pošiljajo več?

amacar ::

Ne, ne pošiljajo več.

Modri dirkač ::

scipascapa je izjavil:

Kupujte več doma, pa bodo slo dobavitelji več naročali in dobili popuste.

to bo to, lol ...
Everybody lies!

frenky119 ::

@CyberPunk, @selenci, @amacar
Ravno danes sem spet naročil eno malenkost iz Mindfactory. Naročilo je šlo normalno naprej na fizično osebo in sem že tudi plačal. To je sedaj že moje drugo naročilo, odkar pošiljajo samo v Nemčijo. Da se pa ne bomo ponavljali, je na predhodni strani vse napisano, kako se sedaj lahko naroča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frenky119 ()

Fritz ::

scipascapa je izjavil:

Kupujte več doma, pa bodo slo dobavitelji več naročali in dobili popuste.

Slo dobavitelju pošlješ predračun iz Mindfactory. Večina ti bo poslala ponudbo z isto ceno. Poskusi, če ne verjameš.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein
««
23 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774523 (1195) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365557 (564) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806390419 (57016) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242798 (1506) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
353011 (2491) Han

Več podobnih tem