» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
22 / 55
»»

Isotropic ::

a se kaj ve, kdaj bo ram cenejši?

MrStein ::

Prej so imeli kvoto prometa izven Nemčije. Ko so dosegli, do naslednjega intervala niso več poslovali s tujino.

DDV
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m0r4l1z3d ::

pa naj dajo 22% za nas, še vedno bodo pri nakupu celotne sestave cenejši od ostalih
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Isotropic ::

MrStein je izjavil:

Prej so imeli kvoto prometa izven Nemčije. Ko so dosegli, do naslednjega intervala niso več poslovali s tujino.

DDV

priblizno koliko časa bo trajal še ta interval?

MaliJanez ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

pa naj dajo 22% za nas, še vedno bodo pri nakupu celotne sestave cenejši od ostalih


Baje ni razlika v davku vzrok za to, vsaj tak so mi odgovorili.

hojnikb ::

ali so pa kaki mutni posli odzad in so zdaj nehal :)
#brezpodpisa

Infusion ::

Uf dober timing da sem teden prej kupil komponente za nov comp od tam...

Predator X ::

mailbox.de navodila

zunno ::

Predator X je izjavil:

mailbox.de navodila


Si mogoče mislil https://www.mailboxde.com/

Predator X ::

ja

D3m0r4l1z3d ::

precej drago tako pride, če v njihovem calculatorju pogledaš
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Brane22 ::

Ampak se potem skupinska naročila toliko bolj splačajo.
On a journey of life I chose a psycho path...

Predator X ::

jah namesto 20 das 30€ za postnino

Brane22 ::

ne štekam.

€20 opcije ni več.

Sedaj, preko mailboxde je pač teh €30. Do naslova v SLO, kjer si robo pač lahko potala več ljudi in deli poštnino.

Prej je bil odziv na to na ST zmeren, ker je bila poštnina nižja...
On a journey of life I chose a psycho path...

MrStein ::

Kje vidite 30 EUR (mailboxde.com)?
20 kg stane 26,51 EUR.
1 kg pa 11,31 EUR za male pakete.

Sicer pa ena zanimivost glede dostave, sicer iz druge trgovine (computeruniverse.net).
Email obvestilo vsebuje link na njihov lasten tracking sistem.
Čez kaki dan dodajo vrstico: za dalje glejte http://sledenje.posta.si , kjer se tudi pokaže stanje.
Ker sem za nakup izbral opcijo Lieferung mit: DHL-Ausland sem tu in tam pokukal tudi na tracking stran od DHL, kjer pa pravi, da ne pozna te pošiljke (tracking kodo sem dobil že v prvem email obvestilu).
Nakar v petek ne uspe dostava (nisem bil doma) in se zgodi čuden preobrat: posta.si pravi, da tega paketa ne pozna, DHL pa zdaj pokaže celo zgodovino.
Potem pozneje na pošti dvignem paket in za hec preverim sledenje: DHL ne pozna kode, na posta.si pa spet kaže celo zgodovino. :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Sssaga ::

Heh, pol se pa pejd!

Vidm, da ne morm naročt iz MF-a. Preverjam ostale iz Nemčije in nalašč še slovensko robo - Funtech. 4 artikle dobim po do 2€ dražji ceni na kos. Ma se ne bom sploh igral s tujino. Sam še grafo morm zlotat nekje. Bom tovornjakom sledil in upal, da kaj pade ven ^^

Isotropic ::

MrStein je izjavil:

Prej so imeli kvoto prometa izven Nemčije. Ko so dosegli, do naslednjega intervala niso več poslovali s tujino.

DDV

kdaj se pa konča ta interval?
fiskalno leto se konča pred decembrom, če se ne motim

Brane22 ::

Pri nas je ta kvota pardeset k€.

Tolk oni prodajo v SLO verjetno v tednu.
Kar pomeni, da je pri nemcih ta kvota _veliko_ višja.
On a journey of life I chose a psycho path...

Wazzock ::

Sssaga je izjavil:


Vidm, da ne morm naročt iz MF-a. Preverjam ostale iz Nemčije in nalašč še slovensko robo - Funtech. 4 artikle dobim po do 2€ dražji ceni na kos.


Se ti da prilimat fotke za to izjavo?

Kurzweil ::

hm, glede na to, da ne pošiljajo več v Slovenijo lahko nekdo od moderatorjev izbriše ta topic, ker ni več relavanten :))

D3m0r4l1z3d ::

Sssaga je izjavil:

Heh, pol se pa pejd!

Vidm, da ne morm naročt iz MF-a. Preverjam ostale iz Nemčije in nalašč še slovensko robo - Funtech. 4 artikle dobim po do 2€ dražji ceni na kos. Ma se ne bom sploh igral s tujino. Sam še grafo morm zlotat nekje. Bom tovornjakom sledil in upal, da kaj pade ven ^^

Ti yt kanal ne prinese dovolj?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Brane22 ::

Kurzweil je izjavil:

hm, glede na to, da ne pošiljajo več v Slovenijo lahko nekdo od moderatorjev izbriše ta topic, ker ni več relavanten :))


Zakaj ? Na firmo še vedno lahko kupuješ.
In od 1.1 boš spet lahko kupoval kot fizična oseba.
On a journey of life I chose a psycho path...

D3m0r4l1z3d ::

Do 1.1. šparat za en hud build.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Brane22 ::

Al pa naj ti firma proda.

Plačaš, naročijo robo, obračunajo provizijo in ćao.

Ali pa naročiš na prej opisani način.
On a journey of life I chose a psycho path...

[SkA] ::

Brane22 je izjavil:

Pri nas je ta kvota pardeset kEUR.

Tolk oni prodajo v SLO verjetno v tednu.
Kar pomeni, da je pri nemcih ta kvota _veliko_ višja.

Kvoto določajo države, kamor se pošilja, ne pa Nemci sami sebi za ves izvoz (http://europa.eu/youreurope/business/va....

Te teorije, da so prenehali pošiljat fizičnim osebam izven DE, zato ker so sočasno dosegli različne kvote v različnih državah, so precej iz trte zvite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Predator X ::

Joj,

ce bi v slo trgovini dal cene nemcev bi slo vrjetn na slabs. Vendar na daljsi rok bi pa lahko pa lahko...

DarwiN ::

Iz MF foruma:

Dear customer,
unfortunately we stopped shipping outside of germany if you do not own a viable VAT ID number.
We are still waiting for the final decision but this is the situation at the moment and for the next few weeks at least.

Best regards


Torej nič druga kot poslovna odločitev, ki še ni dokončna.

IMO bodo ponovno pošiljali, ampak bomo plačali tiste 3% razlike v davku. At least one can hope.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Isotropic ::

hoh.de ne pošilja več recimo.
imajo sicer "sestrsko" stran getgoods.de, so pa cene tam dost višje kot na mf

frenky119 ::

Na Mindfactory sem spremenil naslov za pošiljanje (naslov v Nemčiji - Mailboxde.com). Naročil za 700 EUR artiklov in danes je paket že na poti na nemški naslov. V ponedeljek plačam še poštnino na Mailbox. com in paket bo naslednji teden v Sloveniji. Zelo enostavno. Cene imajo pa super. Še se bo dalo poslovati z njimi.

Isotropic ::

kuk te pa pride vsa poštnina skupaj?

frenky119 ::

Eno napako sem naredil že pri naročanji na Mindfactory. Ker gre pošiljka na nemški naslov, bi moral naročiti po polnoči, ko pošljejo brez obračuna poštnine - gratis. Po mojih izračunih bom plačal na Mailboxde.com okoli 15 EUR, paket do 5kg. Bom pa v naslednjem tednu objavil natančen znesek poštnine. Sva na zvezi.

D3m0r4l1z3d ::

Precej več kot 15eur boš plačal.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

frenky119 je izjavil:

Eno napako sem naredil že pri naročanji na Mindfactory. Ker gre pošiljka na nemški naslov, bi moral naročiti po polnoči, ko pošljejo brez obračuna poštnine - gratis. Po mojih izračunih bom plačal na Mailboxde.com okoli 15 EUR, paket do 5kg. Bom pa v naslednjem tednu objavil natančen znesek poštnine. Sva na zvezi.


sporoči.

DarwiN ::

Sej imate jasno objavljen cenik.. 4EUR je procesiranje in ~15EUR dostava za tako majhen paket (do 5kg). Torej ~20EUR.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

frenky119 ::

Ko sem želel v torek naročiti artikle za pošiljanje direktno v Slovenijo, mi je njihov zaposleni po mailu sporočil, da je odločitev o nepošiljanju v tujino dokončna.

dDue to an internal decision we do not serve consumers outside of germany.

Only if you own a valid VAT ID you are eligble to order from us.

We apologize to all our loyal customers who are not able to order from us anymore but the current information that we got is that this decision is final.

Zato sem se odločil za posrednika v Nemčiji. Stroški poštnine vsekakor ne bodo presegli 20 EUR. Vsekakor pa naslednji teden sporočim.

Zgodovina sprememb…

Ahiles ::

Kokr sem na hitr preletu bi mogu sam veljavno davčno številko vnest da nakazejo davk pravi državi znotraj eu. To številko ma vsak ni nujno potrebno da je Firma. Res pa da nisem probal jo vnest pa nakupa naredit sam zarad testiranja.

UstID: Nur für Deutschland und EU! tuki vneste vašo davčno številko pa probite kupit če bo šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

D3m0r4l1z3d ::

Moraš biti davčni zavezanec za DDV, ne samo rezident Slovenije, to davčno imaš od rojstva.

DarwiN je izjavil:

Sej imate jasno objavljen cenik.. 4EUR je procesiranje in ~15EUR dostava za tako majhen paket (do 5kg). Torej ~20EUR.

Daš link, ker ko sem gledal primer za pošiljanje v Slo. mi je še zavarovanje štel.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Kako je s tem naročilom po polnoči ?
--

D3m0r4l1z3d ::

konspirator je izjavil:

Kako je s tem naročilom po polnoči ?

Vse brez poštnine. Drugače je Mindstar tisto najboljše, precej nižje cene za izbrane izdelke, zdaj če preko mailboxde naročaš, bi moralo še to delovati.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

frenky119 ::

Link na informacije o nočnem nakupovanju: https://www.mindfactory.de/info_center..... Ker gre sedaj za dostavo znotraj Nemčije s strani Mindfactory, ta oprostitev poštnine vsekakor velja.

Brane22 ::

Kar je posebej hecno, mogoče lahko sedaqj s to ločeno poštnino prideš skozi ceneje kot prej brez nje.

Če naročiš recimo ob ostalem drobižu ( proc, RAM itd) še recimo pixno, se ti je poštnina zanjo posebej obračunala- novih €20 za škatlo poleg poštnine za ostalo. Če vzameš še dve škatli, je bila poštnina, torej ( 2+1)* €20.

Sedaj je pa par € ali pa v ceni do nemške centrale, tam pa plačaš pač poštnino za vse skupaj ( če sem prav razumel).
On a journey of life I chose a psycho path...

konspirator ::

Anymal
Do kdaj po polnoči je potrebno naročiti ?
--

D3m0r4l1z3d ::

Do 6.00.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

frenky119 ::

Mindfactory avtomatično pošlje recimo računalniško ohišje kot samostojen paket in ostale artikle kot drugi paket. Ob nočnem nakupu je to pošiljanje za Nemčijo brezplačno. Tudi posrednik pošlje naprej dva paketa in zaračuna poštnino na podlagi teže. En paket težji, drugi lažji. In poštnina ni takšna, kot je bila prej pri Mindfactory, ko se ni obračunala na podlagi dejanske teže, ampak pavšalno po paketu.
Edino za naročilo monitorjev bo potrebno na internetu izbrskati kakšnega drugega posrednika, ker ta (Mailboxde.com) posreduje pri pošiljanju monitorjev do vključno 21inch.

frenky119 ::

Samo v informacijo. Obstaja še en posrednik pošte za Nemčijo in Anglijo, ki ima svoje predstavništvo tudi v Sloveniji:https://www.cheaperandmore.com/. Vsaj jaz tega ne poznam, baje pa je dražji.

Mat2000 ::

MindFactory.de še vedno pošilja v Slovenijo, samo na podjetja.

Torej fizičnim osebam v SLO ne pošiljajo več.
Razloga nočejo povedati.


https://www.dropbox.com/s/bqxhb6dp6o5pn...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mat2000 ()

IL_DIAVOLO ::

Se pravi cajt sem naročil kaj sem mislil :D

B-Stard ::

frenky119 je izjavil:

Na Mindfactory sem spremenil naslov za pošiljanje (naslov v Nemčiji - Mailboxde.com). Naročil za 700 EUR artiklov in danes je paket že na poti na nemški naslov. V ponedeljek plačam še poštnino na Mailbox. com in paket bo naslednji teden v Sloveniji. Zelo enostavno. Cene imajo pa super. Še se bo dalo poslovati z njimi.


Lahko prosim pokažeš kako si vnesel podatke na mindfactory strani. Namreč tudi sam bi rad nekaj naročil in bom uporabil tvoja navodila.

Hvala

frenky119 ::

1.- vpišes se z svojim računom na Mindfactory spletno stran in klikneš na številko svojega računa (ID),
2.- pod nastavitvami (einsstellung) klikneš na upravljanje adresar (Adressbuch verwalten),
3.- vpišeš podatke, katere si prejel od poštnega posrednika v Nemčiji, v okence ustvari nov naslov (Neue adresse einlegen) in nato v istem okencu potrdi s klikom na ustvari nov naslov,
4.- meni se nov naslov za dostavo ni prikazal takoj, ampak sem se moral odlogirat in znova logirat. Naslov za izstavitev računa ostane isti, kot je bil doslej ( nič ne spreminjat) in potrdi s klikom nov naslov za dostavo (als lieferadresse ubernehmen).
Če bo še kaj nagajalo, pa kontaktiraj na ZS.

iDNAS ::

Veste slučajno, zakaj na Mindfactoryu ne držijo CRYORIG cpu coolerjev? Specifično, zelo popularnega C7?

Že v Sloveniji ga je težko dobit, razen pri Mlacomu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iDNAS ()
««
22 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774164 (836) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365541 (548) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806389339 (55936) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242787 (1495) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
352974 (2454) Han

Več podobnih tem