» »

Vracanje socialne pomoci

Vracanje socialne pomoci

bobin ::

Zanima me ali je res , da prvih 3 socialnih pomoči ne rabiš vrniti?

\\zee: Spremenil naslov. Vedi. da so naslovi z besedami 'nujno' in klicaji nezazeleni.
  • spremenilo: zee ()

Blinder ::

vse se vrača :D

razen če boš brez premoženja ko boš umrl
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Isotropic ::

socialne se NE vrača takrat, ko dobis zaposlitev.

bobin ::

kako potem sploh vrneš socialno? a je že kdo sploh vrnil?

Isotropic ::

ko umres
lahko jo sicer tut prostovoljno, ko se zaposlis, sam to je nesmiselno (inflacija pa to)

Nummy ::

Kolikor je meni znano, se socialne ne vrača, če jo prejmeš manj kot 12x v 18-tih mesecih. Če gre za več prejemkov, moraš podpisatisoglasje, da se ti usedejo na nepremičnino oz. zemljišče.

bobin ::

hvala nummy

Hayabusa ::

Soglasje podpišeš vsakič ko oddaš vlogo in se potem za nazaj gleda ali je bilo 12x v 18 mesecih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

gremovnapad ::

če sem danes vprašal. Nima veze koliko dobivaš, v vsakem primeru se država usede na tvoje sedanje ALI bodoče nepremičnine. Ni ti treba vrnit če si brez premoženja ko umreš.

Nummy ::

Jaz sem dobival socialno in moja punca tud, ko sva iskala službo. Ker sem jaz brez premoženja, mi ni bilo treba podpisati nobenega soglasja. Punci prav tako ni bilo treba (sicer ima premoženje), saj je dobila manj kot 12 obrokov. Sva vprašala tam uno in je rekla, da če ni dobila še 12 prejemkov ji ni treba podpisati, če pa bo naslednji prejemek 13. ali več pa mora podpisati soglasje posebej v poli.

Vse kar sem moral vpisati v polo notri je bilo lastništvo avtomobila.

MoRp ::

Informacija direktno iz CSD --> v vsakem primeru se zadeva vrača - VEDNO

Nummy je izjavil:

Kolikor je meni znano, se socialne ne vrača, če jo prejmeš manj kot 12x v 18-tih mesecih. Če gre za več prejemkov, moraš podpisatisoglasje, da se ti usedejo na nepremičnino oz. zemljišče.


Tehle 12 v 18ih mesecih pa pomeni da CSD ne bo dal plombe na nepremičnino če je več kot 12x pa gre plomba v ZK. Če imaš kakšno bolj občutlijo vprašanje lahko na ZS pa poskrbim da ti socialna delavka iz CSDja odgovori...

Nummy ::

Eh ok kurc pol. Sam men je tak rekla tm na CSD. Una pol klempava da mi je narobe razložila.

Kwa pa pol nardijo, če ti greš v tujino in imaš tam premoženje in ne v sloveniji?

bobin ::

Ali je še možno oz. če se še da urediti na občini za samostojno gospodinjstvo in na socilani to upoštevajo?

MadMicka ::

MoRp, dej pojdi še enkrat na CSD pa vprašaj tisto referentko, če se ji slučajno sanja, kje točno piše, da je potrebno socialno pomoč vračati v vsakem primeru? Kaj takega namreč nikjer ne piše.

kramerica ::

Odprite se zakon o dedovanju.

Vraca se ko pride do dedovanja, v casu zivljenja pa to ni treba.

St235 ::

dajmo uporabljat dejstva, ker spet narod serje da glava peče.

LAHKO SE Vraca ko pride do dedovanja, v casu zivljenja pa to ni treba.


če sem danes vprašal. Nima veze koliko dobivaš, država SE LAHKO usede na tvoje sedanje ALI bodoče nepremičnine in sicer zgolj v višini prejete socialne pomoči, pa še to tako da v dediščino prijavi zahtevek, ki ga dediči mirno lahko izplačajo od kjer jim paše (ni nujno, da iz nepremičnine). Ni ti treba vrnit če si brez premoženja ko umreš.


Kolikor je meni znano, se socialne ne vrača, če jo prejmeš manj kot 12x v 18-tih mesecih. Če gre za več prejemkov, moraš podpisatisoglasje za plobo na nepremičnino oz. zemljišče. Po smrti LAHKO država priglasi svoj delež v višini prejete socialne pomoči v dediščino.

Nummy ::

Jaz še vedno čakam na odgovor, kaj se zgodi z vračanjem, če ti spokaš v tujino in se nikoli več ne vrneš? Moraš od tam tudi vračat ali jim lepo preprosto pokažeš sredinca in se lahko smeješ na ves glas?

zee ::

Ce gres v to opcijo, se moras preseliti v drzavo, ki skrbi za bancno tajnost in nima nobenega sporazuma s Slovenijo. V nasprotnem primeru se bojim, da se ti lahko usedejo na racun v tujini.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

first_line ::

Nummy je izjavil:

Jaz še vedno čakam na odgovor, kaj se zgodi z vračanjem, če ti spokaš v tujino in se nikoli več ne vrneš? Moraš od tam tudi vračat ali jim lepo preprosto pokažeš sredinca in se lahko smeješ na ves glas?


Pri takih izjavah sem ponosen da plačujem davke v Sloveniji.

Zanima me kdo v tuijni bi te sploh hotel? Aja ne, si izjemno pameten in delaven, le Slovenija je kriva da gniješ doma na kavču pa po kofičih :/

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Nummy ()

D3m ::

Evo first line bom en posel zdele zaključil, da se malo dnarja steče v blagajno, da bo Nummy lahko kazal nam sredinca.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Nummy ()

Goody ::

Nummy je izjavil:

Jaz še vedno čakam na odgovor, kaj se zgodi z vračanjem, če ti spokaš v tujino in se nikoli več ne vrneš? Moraš od tam tudi vračat ali jim lepo preprosto pokažeš sredinca in se lahko smeješ na ves glas?


Kažeš sredinca in se smeješ nam davkoplačevalcem. Zaradi takih kot si ti bi mi bilo res všeč če bi socialno pomoč kar ukinili vsakemu ki lahko dela.

zee je izjavil:

Ce gres v to opcijo, se moras preseliti v drzavo, ki skrbi za bancno tajnost in nima nobenega sporazuma s Slovenijo. V nasprotnem primeru se bojim, da se ti lahko usedejo na racun v tujini.


Ti se bojiš, jaz pa upam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Vice ::

Nekateri si predstavljajo, da izgleda odhod v tujino tako, da se usedeš v avto in greš :))
Pri takih veš, da dlje od domišljije ne bodo prišli. Ker če bi znali prebrati samo en post višje bi našli odgovor na svoje vprašanje. ;((

Invictus ::

zee je izjavil:

Ce gres v to opcijo, se moras preseliti v drzavo, ki skrbi za bancno tajnost in nima nobenega sporazuma s Slovenijo. V nasprotnem primeru se bojim, da se ti lahko usedejo na racun v tujini.

Ne more se naš DURS kar usesti na račun v tujini. To zahteva sodno odredbo sodišča v državi kjer je odprt račun. Kolikor vem zaenkrat v EU še ni takega sporazuma. Lahko bi ti pobrali karkoli bi recimo dedoval v Sloveniji.

Tako ali tako pa bi naši državi vrnil davčno rezidentstvo če bi se za vedno preselil ven. Tako padeš ven iz sistema. Seveda pa bi moral pri dedovanju upoštevati slovensko zakonodajo, pa ti spet lahko kaj vzamejo.

Pa še tole, če bi ljudje več razmišljali kako bi delali in kaj zaslužili, namesto da razmišljajo kako bi državo okoli prinesli za par fičnikov, bi bile te debate čisto nepotrebne. Iskanje lukenj je veliko bolj neproduktivno kot razmišljanje o poslu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gor13azd ::

kramerica je izjavil:

Odprite se zakon o dedovanju.

Vraca se ko pride do dedovanja, v casu zivljenja pa to ni treba.


prejšni teden sem bil na socialnem v mb, dobil pa identičen odg.....v času življenja se lahko odločiš za prostovoljno vračanje (skratka ni obvezno, ne rabiš vrnit), če pa po smrti karkoli zapustiš, vračajo froci......ne glede na to v kakšnem stanju si bil, ko si dejansko prejemal pomoč (torej na borzi, brez prihodkov, brez nepremičnine, brez vsega.....)....

Jasno mi je, da so nekateri dejansko v takem položaju, da jim druga kot soc. pomoč ne ostane, ne razumem pa folka, ki množično jemlje soc. pomoč (pa jo v bistvu ne rabijo) misleč, da se itak ne rabi vrnit oz., da noben ne bo vodil evidence do njihove smrti in preverjal za 30-50 let nazaj.....in teh ta zadnjih je vedno več...
gogi

Vice ::

Invictus je izjavil:

zee je izjavil:

Ce gres v to opcijo, se moras preseliti v drzavo, ki skrbi za bancno tajnost in nima nobenega sporazuma s Slovenijo. V nasprotnem primeru se bojim, da se ti lahko usedejo na racun v tujini.

Ne more se naš DURS kar usesti na račun v tujini. To zahteva sodno odredbo sodišča v državi kjer je odprt račun. Kolikor vem zaenkrat v EU še ni takega sporazuma. Lahko bi ti pobrali karkoli bi recimo dedoval v Sloveniji.

Tako ali tako pa bi naši državi vrnil davčno rezidentstvo če bi se za vedno preselil ven. Tako padeš ven iz sistema. Seveda pa bi moral pri dedovanju upoštevati slovensko zakonodajo, pa ti spet lahko kaj vzamejo.

Pa še tole, če bi ljudje več razmišljali kako bi delali in kaj zaslužili, namesto da razmišljajo kako bi državo okoli prinesli za par fičnikov, bi bile te debate čisto nepotrebne. Iskanje lukenj je veliko bolj neproduktivno kot razmišljanje o poslu ...


Če ti prijemaš socialno pomoč (po novem tudi nekatere druge prejemke) LAHKO država terja ta denar nazaj vendar ne v času tvojega življenja. Državo boli k... če greš ti na luno. LAHKO da se bo obesila na tvoje premoženje, ko te pobere. ČE ga boš imel kaj in ČE dediči ne bodo SOCIALNO ogroženi. Seveda lahko ti denar prostovoljno vrneš prej, če te peče vest. Ta zakon tudi ni nič novega je star že skoraj 40 let vendar se ni ravno izvajal. Kar se je se je malo dopolnil.

MadMicka ::

kamerica, Lakotnik29, a to imata vidva v mislih 128. člen Zakona o dedovanju? Ta člen namreč govori o omejitvi dedovanja premoženja osebe, ki je uživala socialno pomoč.

Ta člen ne velja več že 13 let! http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

Kar pa ne razumem, je pa dejstvo, da tega nihče nikjer ne omeni!

MadMicka ::

Aja, je bila sprememba Zakona o dedovanju leta 2001 http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

St235 ::

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

Zakon je bil spremenjen leta 2001 (leto dni po odločbi ustavnega sodišča). Z spremembo zakona je 128. člen (v spremenjeni obliki, vendar z istom namenom) spet del zakona.

Namreč star člen je govoril o tem da del dediščine postane družbene lastna in podobnem šmornu, ki je še iz časov Juge. Novi člen pa jasno pove, da država lahko priglasi v dediščino dolg v višini prejete socialne pomoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MoRp ::

St235 je izjavil:

dajmo uporabljat dejstva, ker spet narod serje da glava peče.

LAHKO SE Vraca ko pride do dedovanja, v casu zivljenja pa to ni treba.


če sem danes vprašal. Nima veze koliko dobivaš, država SE LAHKO usede na tvoje sedanje ALI bodoče nepremičnine in sicer zgolj v višini prejete socialne pomoči, pa še to tako da v dediščino prijavi zahtevek, ki ga dediči mirno lahko izplačajo od kjer jim paše (ni nujno, da iz nepremičnine). Ni ti treba vrnit če si brez premoženja ko umreš.


Kolikor je meni znano, se socialne ne vrača, če jo prejmeš manj kot 12x v 18-tih mesecih. Če gre za več prejemkov, moraš podpisatisoglasje za plobo na nepremičnino oz. zemljišče. Po smrti LAHKO država priglasi svoj delež v višini prejete socialne pomoči v dediščino.


Lakotnik, s tem ko boldaš LAHKO SE, ljudem razloži še zakaj in kdaj SE LAHKO (da nebo pomote s tabo se strinjam več kot 100%) vendar nekateri samo čakajo in iščejo kako bi LAHKO ne vrnili ali ne plačali nečesa. Ko prosilec soc. pomoči na CSDju zaprosi za pomoč podpiše papir da se CSD obesi na nepremičnino, kar posledično pomeni če imam stanovanje vredno 5k€ in sem dolžan 10k€ bo CSD vzel use, če pa imam na računu 500k€ gotovine, pa CSD nebo vzel nič (zato je tvoj LAHKO SE, upravičen) Kdaj se CSD obesi na nepremičnino pa sem že napisal, če v roku 18 mesecev dobiš 12 ali več pomoči.

St235 ::

Dajmo najprej eno nejasnost razčistit: CSD se ne "obesi" na nepremičnino. Vsaj ne tako kot ti razlagaš v svojem postu (ali pa te narobe razumem).

Vse kar CSD naredi je, da da plombo na nepremičnino. To pomeni, da ne more prit do prometa z nepremičnino brez soglasja oziroma vednosti CSD.

Šele ob smrti prejemnika spodbude ima CSD pravico, da prijavi terjatev v višini prejete pomoči v dediščino. To pomeni, se skupaj s premoženjem deduje tudi dolg, ki ga treba poplačat. Ne more pa se CSD kar tako obset na nepremičnino. Ravno v primeru ,ki si ga ti navedel je pričakovat da bo CSD zahteval vračilo od tistega, kjer se bo v dediščini znašlo 500k €gotovine, ne pa tam kjer dediščine ni dovolj niti za dogove pokrit.

Praksa kot jo jaz poznam, je da do sedaj CSD te pravice do vračila ni izvajal (lahko se motim in bom vesel kakšnega linka) ne glede na to ali je šlo za plombo ali ne. Ne sme pa CSD azhtevat vračila, če bi to ogrozilo dediče.

fantasycamp ::

Lepo bi blo da nekdo naredi interview z eno od delavk v CSD in naredimo temu konec tako pa samo ugibanja...

St235 ::

Problem je v tem, da delavke CSD nimajo kaj dosti izkušenj z dejanskim uveljvljanjem dolga pri dedovanju, ker se večina s tem v svoji karieri ne sreča.

Invictus ::

MoRp je izjavil:


Lakotnik, s tem ko boldaš LAHKO SE, ljudem razloži še zakaj in kdaj SE LAHKO (da nebo pomote s tabo se strinjam več kot 100%) vendar nekateri samo čakajo in iščejo kako bi LAHKO ne vrnili ali ne plačali nečesa. Ko prosilec soc. pomoči na CSDju zaprosi za pomoč podpiše papir da se CSD obesi na nepremičnino, kar posledično pomeni če imam stanovanje vredno 5k€ in sem dolžan 10k€ bo CSD vzel use, če pa imam na računu 500k€ gotovine, pa CSD nebo vzel nič (zato je tvoj LAHKO SE, upravičen) Kdaj se CSD obesi na nepremičnino pa sem že napisal, če v roku 18 mesecev dobiš 12 ali več pomoči.

Mimogrede, če imaš 500K EUR gotovine na računu, moraš biti popoln kreten da zaprosiš za socialno pomoč.

PA tudi CSD ti je ne bo dal, ker preverijo vse tvoje bančne račune.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Mene pa zanima, če je potrebno vračati socialno pomoč z obrestmi ali ne. Recimo da Janez prejema socialno pomoč v višini 220€ / mesec. Prejema jo 5 let, kar skupno znese 13200 €. Sedaj se je Janez odločil da pomoč vrne. Ali bo moral vrniti 13.2k € ali bo moral vrniti 13.2k + x eur. "x" predstavlja izračunano vrednost glede na obrestno mero.

Anyone?

Double_J ::

Dej nehajte s tem "po smrti". Po smrti ni nič... tko da se mi zdi smešno. Podobno kot cerkev, ki straši da greš lahko v pekel.
Dve šivanki...

Invictus ::

Boli te kaj bo po smrti. Če tvoji potomci niso znali v tvojih zadnjih letih ustrezno poskrbeti zate, potem je tako ali tako vseeno če kaj dobijo ali ne.

Puščati svoje ostarele starše v bedi je sramota za vsakega otroka. Na koncu se pa pizdit kako država, ki je ostarelemu pomagala do nekega relativno dostojnega življenja, hoče še nekaj od njegove dediščine.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fosil ::

Pomembno vprašanje je tudi, kako je z revalorizacijo.
Če se ne revalorizira, bo čez nekaj desetletij to drobiž.
Tako je!

kr1ženska ::

Invictus je izjavil:

Boli te kaj bo po smrti. Če tvoji potomci niso znali v tvojih zadnjih letih ustrezno poskrbeti zate, potem je tako ali tako vseeno če kaj dobijo ali ne.

Puščati svoje ostarele starše v bedi je sramota za vsakega otroka. Na koncu se pa pizdit kako država, ki je ostarelemu pomagala do nekega relativno dostojnega življenja, hoče še nekaj od njegove dediščine.


Stvari niso vedno take kot se slišijo. Ena koligica mi je jokala, ko so ta zakon sprejel. Hišo, katero sta njena starša kupla je prepisana na fotra. Njenega fotra so pred leti vrgli iz službe, ker se mu ni dalo delat. Fotr je ratal pijanc in šel med klošarje. Normalno, da dobiva socilano. Uganite kdo bo na koncu ostal brez vsega? (je pa res, da je tole ekstremen primer).

Sicer je pa že skrajni čas, da je v državi počilo. Ljudem že desetletja ni bilo v interesu spoštovati rule of law. Zakaj bi, če je bilo lepše živeti na malo drugačen način. Sploh pa, vsi to delajo, vsi si delijo del pogače, vsi so srečni -> dokler ni bila državna blagajna prazna, potem je pa treba zvalit krivdo na druge. Vsi so krivi, vsi nedovžni.

Naj naredijo čistko povsod, pa naj bodo to gostinci ali nadzoeniki, ki so kakor koli politično vpleteni (saj vem, vsi so, država ima v lasti še vedno preko 70% deležev podjetij, v katerih za vodstvene položaje imenujejo svoje politično pripadne, tudi povsem nesposobne osebke z nizko izobrazbo, kateri si izplačujejo mastne nagrade, sejnine in še kaj).
oziroma, izjeme so menjalni sektor, ki je za državo preveč pomemben in manjša podjetja, kjer je premalo denarja za politiko. Prav tako se kaže uspešnost v podjetjih tudi, ko te prevzamejo tujci. Normalno. Ni politike, katera nas je ves čas nategvala, da bodo tuji lastniki slovenska podjetja, katera dobro poslujejo kar pozaprli. :) kje ti je tuki logika :) (aktualni primer: Fructal)

Zakaj za tristo kosmatih komunala rabi svojega direktorja? Kaj direktor dela? Se ukvarja s trgom, prodajo? Komu? V kolikor je meni jasno, ni nobene izbire med komunalnimi podjetji. Hočeš nočeš, domov dobiš nek znesek na položnici, ki jo je treba plačat. Zakaj direktor komunale rabi za svoje delo super drag služben avto? Se vozi k strankam sklepat posle al kaj?

Čistko bi morali naredit povsod. Začeti bi pa najbrž morali pri podjetnikih, ki so ustanovili nova podjetja kamor so preusmerili skoraj ves denar in nekaj delavcev, razglasili bankrot in se na preprost način znebili delavcev in si preostali denar izplačali v obliki rent in odpravnin.

(Se opravičujem, mal sm se razpisala, najbrž za to niti teme ni najbolj primerna..)

Lp
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

shadeX ::

Zakaj za tristo kosmatih komunala rabi svojega direktorja? Kaj direktor dela? Se ukvarja s trgom, prodajo? Komu? V kolikor je meni jasno, ni nobene izbire med komunalnimi podjetji. Hočeš nočeš, domov dobiš nek znesek na položnici, ki jo je treba plačat. Zakaj direktor komunale rabi za svoje delo super drag služben avto? Se vozi k strankam sklepat posle al kaj?


Lepo povedano. Če sam pomislim res nima smisla da bi komunala potrebovala direktorja.

xxx ::

shadeX je izjavil:

Lepo povedano. Če sam pomislim res nima smisla da bi komunala potrebovala direktorja.

Bo treba pa zakonodajo o gospodarskih subjektih prej spremeniti :) Ampak čisto druga zadeva je pa kaksna je njegova plača, avtomobil,...
Pa pa...

St235 ::

shadeX je izjavil:

Zakaj za tristo kosmatih komunala rabi svojega direktorja? Kaj direktor dela? Se ukvarja s trgom, prodajo? Komu? V kolikor je meni jasno, ni nobene izbire med komunalnimi podjetji. Hočeš nočeš, domov dobiš nek znesek na položnici, ki jo je treba plačat. Zakaj direktor komunale rabi za svoje delo super drag služben avto? Se vozi k strankam sklepat posle al kaj?


Lepo povedano. Če sam pomislim res nima smisla da bi komunala potrebovala direktorja.


res lepo povedano. Spot on na temo o vračanju socialne pomoči...

jalovec09 ::

...in zakaj spet odkrivate neko toplo vodo, če pa je bila takoj po sprejetem zakonu debata tule na forumu.

Če dobiš 1 socialno pomoč (ali 100x socialno) se lahko država po smrti usede na premoženje zapustnika.

V času življenja se nič ne vrača.

IN zdaj, ko ste vsi tolk pametni kako naj človek preživi brez te pomoči, če pa ni zaposlitve, to je sam varka, da se folk en odloča kar tako za socialno.

Ne vidim problema, če po smrti nekaj zapustiš, naj država vzame svoj del, ostalo potomci.

Problem je ker noben za časa življenja nebi koga finančno podpiral pa raje samo ždi in komaj čaka, da potem poverba premoženje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332015 (12809) St235

Vračanje prejete denarne socialne pomoči za časa življenja (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
810213875 (143228) Mr.B
»

Socialna pomoč in plomba na nepremičnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13026126 (22293) Alubadar
»

Izguba zaposlitve

Oddelek: Loža
478650 (7051) Pithlit

Več podobnih tem