» »

Možnost izklopa prikaza stanja na računu po dvigu

Možnost izklopa prikaza stanja na računu po dvigu

eVro ::

In sicer: obvezna možnost izklopa prikaza stanja na računu na bankomatu, če le-to ni posebaj zahtevano. Npr. da ti po dvigu z bankomata NE izpiše stanja.

V Sloveniji se mi zdi da je firbcanje pri bankomatih nacionalni šport + zaradi nepridipravov (priložnost dela tatu) + zaradi morebitnih podtaknjenih kamer (skimmerji iz posnetka vidijo komu se splača vzeti in koliko, to bi jim otežilo delo). Ali se vam ideja zdi smiselna, bi bilo smiselno predlagati to IP?

Engineer_ ::

jaz bi to reč spremenil. Ne bi naredil kot si ti predlagal temveč bi naredil tako da po nakazilu avtomat vpraša če želiš videti koliko imaš še na računu. Pač na ta način lahko storiš kakor želiš.

Je pa tudi meni izjemno nadležno če avtomat prikaže vsoto denarja če za mano stoji kakšna tečna oseba. Je pa tud nadležno da ne prikaže denarja če sem pri avtomatu sam..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Invictus ::

Moja kartica mi ne pokaže koliko mi ostane na računu.

Sam nimam kartice slovenske banke.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RejZoR ::

eVro je izjavil:

In sicer: obvezna možnost izklopa prikaza stanja na računu na bankomatu, če le-to ni posebaj zahtevano. Npr. da ti po dvigu z bankomata NE izpiše stanja.

V Sloveniji se mi zdi da je firbcanje pri bankomatih nacionalni šport + zaradi nepridipravov (priložnost dela tatu) + zaradi morebitnih podtaknjenih kamer (skimmerji iz posnetka vidijo komu se splača vzeti in koliko, to bi jim otežilo delo). Ali se vam ideja zdi smiselna, bi bilo smiselno predlagati to IP?


Drugače so ti zasloni na bankomatih narejeni tko, da ga vidiš samo ti, kdor gleda od strani ne bo videl nič razen modro bele svetlobe. Videl bi samo ekdo, ki bi ti gledal naravnost čez ramo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

stb ::

Invictus je izjavil:

Moja kartica mi ne pokaže koliko mi ostane na računu.
Sam nimam kartice slovenske banke.

Možnost za varovanje tega osebnega podatka je tudi dvigovanje gotovine s karticami slovenskih bank v tujini. Pri večini bank je to žal dražje (Bo to kot roaming rešila kakšna EU regulativa?), uporabnikom pa ne nujno prikladno. V tujini imaš ponavadi možnost preverbe stanja na računu z ločeno poizvedbo.
Uporabniki slovenskih bank in bankomatov v Sloveniji lahko trenutno del denarja "skrijejo" na kak drug (pod) račun, kar pa je spet lahko neprikladno (stroški prenakazil in vodenja dodatnega računa, nedostopnost sredstev...)

RejZoR je izjavil:

Drugače so ti zasloni na bankomatih narejeni tko, da ga vidiš samo ti, kdor gleda od strani ne bo videl nič razen modro bele svetlobe. Videl bi samo ekdo, ki bi ti gledal naravnost čez ramo.

Haha. Če stojiš v vrsti za nekom na bankomatu v večini primerov brez težav prebereš vsebino zaslona. Iz vljudnosti in spoštovanja uporabnikove zasebnosti se ponavadi nekoliko oddaljim in obrnem proč.

bluefish ::

stb je izjavil:

Uporabniki slovenskih bank in bankomatov v Sloveniji lahko trenutno del denarja "skrijejo" na kak drug (pod) račun, kar pa je spet lahko neprikladno (stroški prenakazil in vodenja dodatnega računa, nedostopnost sredstev...)
Odvisno od banke. Pri nekaterih je tako, da poljubno vsoto iz transakcijskega računa "skriješ" na neke vrste varčevalnega. Ob tem lahko brez večjih težav hraniš ter premikaš denar brez dodatnih stroškov.

St235 ::

In jaz sem že več kot enemu rekel, da naj se umakne, ko mi je za bankomatom dihal za ovratnik. Drugače pa se strinjam, da bi bila dobra rešitev, če bi te tako kot za potrdilo bankomat preprosto vprašal ali hočeš videt stanje.

RejZoR ::

St235 je izjavil:

In jaz sem že več kot enemu rekel, da naj se umakne, ko mi je za bankomatom dihal za ovratnik. Drugače pa se strinjam, da bi bila dobra rešitev, če bi te tako kot za potrdilo bankomat preprosto vprašal ali hočeš videt stanje.


To je pomoje še najbolj logična in enostavna opcija.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

andromedar ::

Engineer_ je izjavil:

jaz bi to reč spremenil. Ne bi naredil kot si ti predlagal temveč bi naredil tako da po nakazilu avtomat vpraša če želiš videti koliko imaš še na računu. Pač na ta način lahko storiš kakor želiš.

Je pa tudi meni izjemno nadležno če avtomat prikaže vsoto denarja če za mano stoji kakšna tečna oseba. Je pa tud nadležno da ne prikaže denarja če sem pri avtomatu sam..



Dobra ideja!
Eh?

ales85 ::

Tudi jaz sem za.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjalni Tecaji Euri v Kune.

Oddelek: Loža
326694 (4494) OvCa77
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452123 (28858) MrStein
»

Dvig denarja na bakomatih v tujini

Oddelek: Loža
4024707 (18197) fosil
»

Pohekani bankomati na štajerskem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6616849 (11912) solatko
»

Nateg*** me je bankomat - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6619099 (14094) Invictus

Več podobnih tem