» »

Hofer in Lidl anketa

Hofer in Lidl anketa

EdoK ::

Verjetno ste že doživeli “anketo” pred Hoferjem in Lidlom, ko “anketarka” prosi če lahko vzame in obdrži račun nakupa. Na vprašanje zakaj potrebujejo račun, seveda odgovorijo da gre za anketo. Če bi hoteli delati analizo prometa, bi pač pogledali v blagajno, kjer se evidentira vsak nakup.
Odgovor mene ne prepriča, in se mi zdi, da gre za naknadno brisanje računov iz blagajn. Verjetno pa se motim...

Brias ::

OMFG .... brisanje racunov :)

kaj pa ce vodstvo hoferja zanima kaj ljudje kupujejo v lidlu ...?

pride z usb kljuckom in preheka podatke ?

fikus_ ::

Gre za to, da konkurenca preverja, kaj se tam kupuje, npr. Lidl preverja Hoferja in obratno.
To so že delali kakšno leto ali več nazaj.
Sploh ne rabiš dati rečuna oz. ga ne smeš, če te potem preveri kakšen inšpektor, kje imaš račun.

Pa čim več denarja za zapravljanje vam želim.

LP

RejZoR ::

Ah dej no, vsaka resna trgovina ima informacisjki sistem, ki povezuje unikatno EAN kodo z izdelkom. Kje pa ste še videl, da brskajo po računih...

Nazadnje so me v Lidlu samo vprašal iz katerega konca sem, v smislu, da delajo "anketo" iz kje so kupci. Kar pa je smiselno glede na to da tega pa ne morejo nikjer evidentirat. In če boš rekel da si iz Marsa bo pač o veljalo, ker ni treba kazat osebne. Da pa bi dajal nekomu račun mi pa ni glih jasno v čem bi bila fora...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

EdoK ::

Se mi zdi, da je anketarka bila v uniformi oz. s ID tablico trgovine. To je šele wierd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EdoK ()

Alamar ::

vorantz ::

Alamar je izjavil:

http://med.over.net/forum5/read.php?151...


Ah! Sem se že večkrat vprašal, ko sem jih srečal pred lidlom

francek1 ::

Meni je bolj zanimivo to, da ljudje tak nagovor jemljejo kot napad; družba je očitno vedno bolj v kurcu...očitno bo v prihodnosti prekršek, če boš nekoga odovoril v javnosti.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jest10 ::

Sam zakaj dati račun? Kot da ne obstajajo fotiči:|

sinko999 ::

Edok jutri zberi pogum idi nazaj tisti punci pa jo vprašaj za katero firmo delaš , pa zakaj rabite moj račun.
In boš presenčen ugotovil da bo povedala od katerega podjetja je , za kak namem zbirajo podatke pa še en listek ti bo dala z kontaknimi podatki od podjetja za katerega dela kjer so ustrezni podatki.
Tako da ne trolat , naslednjič jajca v vroke pa VPRAŠAJ. Jaz sem . Če pa eni hočejo trolati pa kar le.
Ni? ni ve?no !

bluefish ::

Odvisno od načina obdelave. OCR z naknadno skeniranega računa gre laže kot odčitavanje besed s slabo ali neenakomerno osvetljene fotke.

francek1 ::

Preizkusi Camscanner, preden butaš take nesmisle....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

T-h-o-r ::

konkurenca stalno beleži cene nasprotnikov in večinoma jih hitro najdejo in vržejo ven, pol pa tako probajo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Furbo ::

EdoK je izjavil:

Verjetno ste že doživeli “anketo” pred Hoferjem in Lidlom, ko “anketarka” prosi če lahko vzame in obdrži račun nakupa. Na vprašanje zakaj potrebujejo račun, seveda odgovorijo da gre za anketo. Če bi hoteli delati analizo prometa, bi pač pogledali v blagajno, kjer se evidentira vsak nakup.
Odgovor mene ne prepriča, in se mi zdi, da gre za naknadno brisanje računov iz blagajn. Verjetno pa se motim...


Pri vhodu v vsak Lidl je obvestilo glede teh nadležnih 'anketarjev' - beri konkurence, ki s takimi pristopi šnova v čem je fora Lidlovega uspeha.

Brisanje računov lol, potem bi lahko šli ponje kar v smetnjake pred trgovinami, kjer jih konča vsaj 50%.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

francek1 ::

T-h-o-r je izjavil:

konkurenca stalno beleži cene nasprotnikov in večinoma jih hitro najdejo in vržejo ven, pol pa tako probajo


namesto da konkurenca šnofa pri konkurentih, naj rajše zniža cene in dvigne kakovost, ne pa da si s takimi akcijami še stroške nabija...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

T-h-o-r ::

saj to večinoma enega od lastnih zaposlenih pošlejo "šnofat"
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

EdoK ::

sinko999 je izjavil:

Edok jutri zberi pogum idi nazaj tisti punci pa jo vprašaj za katero firmo delaš , pa zakaj rabite moj račun.
In boš presenčen ugotovil da bo povedala od katerega podjetja je , za kak namem zbirajo podatke pa še en listek ti bo dala z kontaknimi podatki od podjetja za katerega dela kjer so ustrezni podatki.
Tako da ne trolat , naslednjič jajca v vroke pa VPRAŠAJ. Jaz sem . Če pa eni hočejo trolati pa kar le.


Sinko999, nisem dvomil da za svoje početje nimajo v naprej pripravljen odgovor. Da so tako naivni si nisem predstavljal.
Da konkurenca pošilja pred Lidl ankentarje, ta pa jih za to pooblasti in ankentarjem da svoj nametag z logotipom Lidl? Alo?
Na hrvaškem te kaznujejo če nimaš računa pri sebi ko zapustiš trgovino (tako bi moralo biti tudi pri nas), oni pa “daj račun...”.
Ma, meni ni prepričljivo. Pa tudi ne verjamem vsemu kar preberem.

LitralSM ::

Zakaj bi moralo biti tako tudi pri nas?

EdoK ::

LitralSM je izjavil:

Zakaj bi moralo biti tako tudi pri nas?

Ker bi se radi distancirali od Balkana, ker bi vsi imeli plačo kot v Nemčiji, Švici... morda.

borisk ::

EdoK je izjavil:


Na hrvaškem te kaznujejo če nimaš računa pri sebi ko zapustiš trgovino (tako bi moralo biti tudi pri nas),


saj tako je tudi pri nas, ampak inšpektorji rajši kontrolirajo kakovost kave... Na hrvaškem pa je bil pred davčnimi blagajnami še 5x večji kaos kot pri nas...

Brias ::

slabo kontrolirajo kvaliteto kave ... b******e, od kar je od Brothers Croats .... -> falling down ...


sem nasel alternativo ....

s53zo ::

Račune zbira AGB Nielsen za svoje tržne raziskave. Tuš, Mercator in Spar jim te podatke dajo sami, Hofer in Lidl pa morajo zbrati na ta način.

Proizvajalci in ostala zainteresirana javnost potem te podatke kupi.

http://www.agbnielsen.net/whereweare/dy...

Izaso ::

Meni osebno debilno početje, podatke bi lahko pridobil na kak drugačen način ampak Hofer in Lidl pač špilata neko svojo igro in poskušata skrivati določene stvari pred konkurenco. Pa se sprašujem kaj sploh lahko skrivata. Se bojim da bi težko konkurenca kaj skopirala od njih, ker niti nimajo kaj kopirati. Enkrat samkrat sem bil v Lidlu in milsim, da ne bom šel nikoli več. To nakladanje o nekih cenejših izdelkih je meni butasto, ker vsak normalen človek z nekaj pameti ugotovi, da niti niso kaj dosti cenejši. Da pa o kvaliteti izdelkov sploh ne govorim. Okus jogurta, sira ali pa kakšne maragrine (tuji izdelki) sploh ne morem primerjati recimo z našimi. In ni variante da bi jedel tak izdelek pa čeprav je za kak cent cenejši. Enostavno jogurta nisme mogel pojesti do konca...

Šimpanz ::

Nakladaš. Kakšen naš jogurt če je mleko Madžarsko.

ahac ::

Okus jogurta, sira ali pa kakšne maragrine (tuji izdelki) sploh ne morem primerjati recimo z našimi.

Seveda ne. "Naši" so narejeni za balkanski, Lidlovi pa za nemški trg.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Ganon ::

EdoK je izjavil:

se mi zdi, da gre za naknadno brisanje računov iz blagajn.


Že dolgo se nisem tako nasmejal.

Duhec ::

s53zo je izjavil:

Račune zbira AGB Nielsen za svoje tržne raziskave. Tuš, Mercator in Spar jim te podatke dajo sami, Hofer in Lidl pa morajo zbrati na ta način.
Proizvajalci in ostala zainteresirana javnost potem te podatke kupi.
http://www.agbnielsen.net/whereweare/dy...

Njihovo poslanstvo pa je:
"Naše podjetje se posveča izključno raziskovanju gledanosti televizije: pridobivanju podatkov o TV gledanosti in njihovi analizi, ter podpori uporabnikom pri delu s podatki o gledanosti." :P

Ganon ::

Izaso je izjavil:

Da pa o kvaliteti izdelkov sploh ne govorim.


Haha, pa smo spet pri tej temi. Tipično pljuvanje ljudi, ki nimajo pojma. Gospodič, izdelki Lidla in Hoferja se skoraj vedno uvrščajo na prva mesta po kakovosti izdelkov, malce poglej teste na Zvezi potrošnikov Slovenije.

vorantz ::

Ganon je izjavil:

Izaso je izjavil:

Da pa o kvaliteti izdelkov sploh ne govorim.


Haha, pa smo spet pri tej temi. Tipično pljuvanje ljudi, ki nimajo pojma. Gospodič, izdelki Lidla in Hoferja se skoraj vedno uvrščajo na prva mesta po kakovosti izdelkov, malce poglej teste na Zvezi potrošnikov Slovenije.


Se ne bi čudil, če bi tak folk kupil nek lca jogurt in jamral kako je slabši kot v mercatorju :))

ProGo ::

Na jogurt v Hoferju piše iz slovenskega mleka (čeprav je lahko iz romunije), v Ljubljanskih mlekarnah pa je tudi romunsko mleko, ki ga potem v merkatorju 4x preplačaš.

Enkrat sem videl je proti Ledasu v Celju vozil ukrajinski tovornjak s teletino, slovenske klobase my ass. Sploh ne j... več od kod je zadeva.

s53zo ::

Duhec je izjavil:

s53zo je izjavil:

Račune zbira AGB Nielsen za svoje tržne raziskave. Tuš, Mercator in Spar jim te podatke dajo sami, Hofer in Lidl pa morajo zbrati na ta način.
Proizvajalci in ostala zainteresirana javnost potem te podatke kupi.
http://www.agbnielsen.net/whereweare/dy...

Njihovo poslanstvo pa je:
"Naše podjetje se posveča izključno raziskovanju gledanosti televizije: pridobivanju podatkov o TV gledanosti in njihovi analizi, ter podpori uporabnikom pri delu s podatki o gledanosti." :P


Moja napaka, ki pa ne spremeni poante sporočila.

ACNielsen @ Wikipedia
http://www.bizi.si/ACNIELSEN-D-O-O/

Zdaj pa bo...

win64 ::

ProGo je izjavil:

Na jogurt v Hoferju piše iz slovenskega mleka (čeprav je lahko iz romunije), v Ljubljanskih mlekarnah pa je tudi romunsko mleko, ki ga potem v merkatorju 4x preplačaš.

Alpsko mleko ljubljanskih mlekarn ima drugačen okus kot vsa druga mleka, tako da ne bo držalo vode, da je mleko enako.

Šimpanz ::

Ja po Madžarskih, romunskih kravah.

Furbo ::

Izaso je izjavil:

Meni osebno debilno početje, podatke bi lahko pridobil na kak drugačen način ampak Hofer in Lidl pač špilata neko svojo igro in poskušata skrivati določene stvari pred konkurenco. Pa se sprašujem kaj sploh lahko skrivata. Se bojim da bi težko konkurenca kaj skopirala od njih, ker niti nimajo kaj kopirati. Enkrat samkrat sem bil v Lidlu in milsim, da ne bom šel nikoli več. To nakladanje o nekih cenejših izdelkih je meni butasto, ker vsak normalen človek z nekaj pameti ugotovi, da niti niso kaj dosti cenejši. Da pa o kvaliteti izdelkov sploh ne govorim. Okus jogurta, sira ali pa kakšne maragrine (tuji izdelki) sploh ne morem primerjati recimo z našimi. In ni variante da bi jedel tak izdelek pa čeprav je za kak cent cenejši. Enostavno jogurta nisme mogel pojesti do konca...


Joj upam, da ti ni ritko predrlo.

Jaz kupujem tam že lep čas, bistveno več dobim za svoj denar kot drugje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

šernk ::

Smešni so mi ljudje ki pravijo da ni kvalitete v LIDLu in Hoferju :))

ampak ja ko greš gledat teste je težko razumet. Hofer krema za sončenje 6€ ->1. Ali 2. Mesto na testu
nivea krema za sončenje 14€ -> okrog 10. Mesta na testu.

pa to ni edini primer. Če se ne motim je bil jabolčni sok iz hoferja tudi na samem vrhu na testiranju, itd...

problem je da danes ljudje sploh ne vedo več kaj je dobro in kaj ni, kaj je kakšnega okusa itd. So določene stvari, ki so zanič v hoferju ali pa so enako drage kot v mercatorju (radenska je bila pred časom celo 2 centa dražja v hoferju) ampak to je spet vse v okusu. Nekateri pa rečejo da je zadeva zanič samo zato ker ni njihove znamke gor napisano. Maslo iz hoferja je zanič (čeprav ni razlike glede na druga, ampak nekaterim je zanič) a glej hudiča, tisto maslo je bilo spet v vrhu pri testiranju.

ob tem mi je žal le tega, da kupujete izdelke druge kvalitete priznanih znamk po visoki ceni, medtem ko se dobi izdelke prve kvalitete ceneje. Drugi se oglaša, da morajo trgovke v diskontih preveč delat. No za 1100€ plače lahko tudi kaj naredijo, nekateri za 800€ plače garajo 10 ur na 40°C, one pa 8 ur v klimatiziranem prostoru.

glede pobiranja računov za anketo pa jim vsekakor lahko le čestitam. Hofer in lidl pustita kupcu, da se odloči ali bo dal račun za sodelovanje v anketi,drugi jih itak preko kartic "zvestobe" dajejo v vse smeri.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Brane22 ::

Meni so jogurti v Lidlu daleč najboljši, sploh za svoj denar. Ravno zato sem jih nehal kupovat, ker sicer se prenažiram z njimi.

Ko bom spet začel, sploh ne razmišljam o tem, kje jih bom vzel. Tako sadne kot navadne.

Ponavadi sem ob vsakem obisku žvajznil cel karton.

para! ::

ampak ja ko greš gledat teste je težko razumet. Hofer krema za sončenje 6€ ->1. Ali 2. Mesto na testu

Kje najdeš te teste, koliko jih je in če je samo en kako veš, da je relevanten oz nečistopopolnomapristranski? Za jogurt tud js ne rabm testov, da se odločim, ampak za kreme recimo.

Ni valda to tista nalepka na izdelku, kjer itak piše, da je top?
Death before dishonor!

šernk ::

Zveza potrošnikov Slovenije :)

moraš pa biti član seveda.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Alamar ::

šernk je izjavil:

Maslo iz hoferja je zanič (čeprav ni razlike glede na druga, ampak nekaterim je zanič) a glej hudiča, tisto maslo je bilo spet v vrhu pri testiranju.
Tole z maslom, ko so se nekateri pritoževali je sploh lol. Pol pa edini na testu dobi oznako zelo dobro, plus šampion kakovosti na AGRA.:)) Pa med najcenejšimi je...
http://www.hofer.si/si/html/product_ran...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

šernk ::

Ampak je zanič, ker ni kupljeno v pravi trgovini in na sebi nima prave nalepke, oh crap...pa še poceni šrot je :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

francek1 ::

Izaso je izjavil:

Meni osebno debilno početje, podatke bi lahko pridobil na kak drugačen način ampak Hofer in Lidl pač špilata neko svojo igro in poskušata skrivati določene stvari pred konkurenco. Pa se sprašujem kaj sploh lahko skrivata. Se bojim da bi težko konkurenca kaj skopirala od njih, ker niti nimajo kaj kopirati. Enkrat samkrat sem bil v Lidlu in milsim, da ne bom šel nikoli več. To nakladanje o nekih cenejših izdelkih je meni butasto, ker vsak normalen človek z nekaj pameti ugotovi, da niti niso kaj dosti cenejši. Da pa o kvaliteti izdelkov sploh ne govorim. Okus jogurta, sira ali pa kakšne maragrine (tuji izdelki) sploh ne morem primerjati recimo z našimi. In ni variante da bi jedel tak izdelek pa čeprav je za kak cent cenejši. Enostavno jogurta nisme mogel pojesti do konca...

Ti samo še naprej v Mercatorju kupuj; Lidl in Hofer pa pusti pametnejšim.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104022 (40480) zmaugy
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28462472 (56546) ...:TOMI:...
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28255557 (40325) cholt45

Več podobnih tem