» »

Zaslon za prenosnik za Lenovo - nasvet za Spletni nakup

Zaslon za prenosnik za Lenovo - nasvet za Spletni nakup

Manager ::

Pozdravljeni

Imam starejši prenosnik Lenovo T540p na katerem mi je počen zaslon, display (FRU 04x5482; HD Mat, 30 PIN, leva PIN postavitev). Sedaj bi ga menjal in sem malo okrog klical, ter videl, da ga je težko najti. Pri nas je cena € 150.

Gledal sem malo po internetu in sem našel na Aliexpressu za € 58 s poštnino + DDV in postopek carinjenja = € 79.

Našel sem ga tudi na laptopscreen.com strani € 110.

Zanima me ali ima kdo izkušnje s spletnim nakupovanjem zaslonov in ve kje je mogoče najboljše kupiti cena/zanesljivost da dobiš kar naročiš?

Hvala za kakršnekoli info,
LP.

misticnimrk ::

Zdravo,

na laptopscreen.com težko zgrešiš pravilno izbiro in imaš možnost kupit tudi testiran rabljen kos za konkurenčno ceno.
Take so moje izkušnje izpred par let.

Manager ::

Ja, so mi odgovorili takoj na laptopscreen, zdelo se mi je ok, zaslon je nov, poslan naj bi bil iz Kanade.

Na aliexpressu, pa so mi tudi odpisali, ampak sem videl, da imajo 0 prodanih proizvodov.

https://www.aliexpress.com/item/3300960...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manager ()

misticnimrk ::

Sam sem kupil nekje 5 različnih ekranov, nikoli problemov.
Če dokumentiraš proces menjave, mislim, da lahko dobiš del kupnince celo nazaj. Preveri.

Lp

Manager ::

misticnimrk je izjavil:

Sam sem kupil nekje 5 različnih ekranov, nikoli problemov.
Če dokumentiraš proces menjave, mislim, da lahko dobiš del kupnince celo nazaj. Preveri.

Lp


Predvidevam, da si na laptopscreen.com kupil. Ali na aliexpressu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manager ()

misticnimrk ::

Na laptopscreen, da.

Manager ::

Na Laptopscreen strošek dostave znaša €62, zaslon pa stane €68, tako da me s poštnino, DDV-jem in poštno storitvijo carinskega pregleda pride pribl. €180. Dražje kot pri nas.

Prodajalec na Aliexpressu pa mi je malo nezanesljiv, kar piše "My friend I havent received your order yet", vse kar ga vprašam za zaslon mi odgovori, kao štima, potem ko ga vprašam kakšen je zaslon, pa reče čist druga, da je 40PIN. Ko ga vprašam, pa je kao narobe napisal, pa neke smajlije pošlje.

Glede na to da ima 0 items sold in glede na pisanje, ne verjamem da je pametno naročiti preko aliexpressa tega zaslona. Pri manjših vrednostih nisem imel problemov z aliexpressom.

Ne poznam pa tudi nikogar, ki bi že zaslone naročal iz Alija.

Glede na to kako je prenosnik star, se verjetno sploh ne splača menjavati.

Han ::

Na Alija kar pozabi, ker boš samo na paket čakal 3+ mesece. eBay nima nič?

Na bolhi dobiš cel prenosnik za 260 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Manager ::

Sicer prodajalec navaja 16-25 dni, ampak vprašanje če bo res to tako hitro. Ponavadi sem iz Alija čakal 30-50dni.

Link do zaslona:
https://pt.aliexpress.com/item/33009603...

Ja, sem gledal, da dobim EUR 200+ celi prenosnik, ampak mi je za tega preveč, sem mislil do EUR100, da naročim, sam priklopim.

solatko ::

Za tako star prenosnik se ne splača kupovat novega zaslona, poglej na Bolhi, te rabljeni zasloni nebi smeli bit več kot 30€
Delo krepa človeka

DePalmo ::

Pri takih cenah se ti tega laptopa žal ne splača popravljat. Sam sem tudi že naročal zaslone za laptope, ampak so bili cenovno dovolj ugodni da se je splačalo.

Načeloma ni problemov, se pa pozna da to ni OEM. Barve so bile malo bolje rumene, svetilnost pa slabša. Delal so pa, s tem ni bilo problemov.

Naročal sem preko eBaya, ali iz Kitajske ali iz UK.

solatko ::

DePalmo - Vidiš jaz pa sem po dogovoru s strankami, kupil preko 100 rabljenih ekranov pa sem morda reklamiral 3. Nikoi problemov, cene nizke, prenosniki delujejo še danes.
Delo krepa človeka

Argonavt ::

Imam zaslon T540 za prodat.

Manager ::

Pa saj ga ne bi popravljal za ta denar, glede na starost prenosnika, ampak mi ga je malo skoda, ker je i5 procesor, pa 8GB ram, pa 500GB disk.

Pa sem mislil, če bi poceni dobil...

Argonavt je izjavil:

Imam zaslon T540 za prodat.


Pa je pravi za mojega?

1366x768 HD 30PIN 20mm
FRU 04X5482

LENOVO T540p
Tip 20BF-0038SC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manager ()

solatko ::

Manager - Evo, Argonavt ima za prodat, za pametno ceno vzemi. Ne splača pa se novega displeya za noben prenosnik, ker nabijajo ceno, kot, da bi bili zlati.
Delo krepa človeka

DePalmo ::

Vedno sem kolebal med "ali se splača" in "ali se ne splača". Naročil sem nekje tri zaslone (čeprav imam registrirano tudi to dejavnost, se s tem ne ukvarjam poklicno) in vsi so delali. Ampak so bili cenovno ugodni, OEM pa nisem niti spraševal.

Sedaj imam na voljo Acer E1 771G, ampak je za zamenjat ohišje. Rabljenega se ne dobi, novo ohišje iz tujine pride nekje 200 EUR. Laptop je še vedno v predalu in dvomim da se ga bo popravilo ker enostavno ni računice.

mzakelj ::

DePalmo je izjavil:

Vedno sem kolebal med "ali se splača" in "ali se ne splača". Naročil sem nekje tri zaslone (čeprav imam registrirano tudi to dejavnost, se s tem ne ukvarjam poklicno) in vsi so delali. Ampak so bili cenovno ugodni, OEM pa nisem niti spraševal.

Sedaj imam na voljo Acer E1 771G, ampak je za zamenjat ohišje. Rabljenega se ne dobi, novo ohišje iz tujine pride nekje 200 EUR. Laptop je še vedno v predalu in dvomim da se ga bo popravilo ker enostavno ni računice.


Kva pa je s ohišjem ?

Manager ::

Jaz če bi dobil poceni zaslon, bi ga menjal. Se raje, ampak ne vem, če je to možno, bi pri tem prenosniku namestil malo boljšega 1920x1080, ampak to bi pa že moral verjetno celo ohišje zaslona menjati, kable, nastavitve...

Ta je 1366x768 mat, pa ni ravno najboljši. Ampak če se poceni dobi zaslon je še vedno uporaben glede na procesor, RAM, HDD...

DePalmo ::

Dvomim da se da menjat resolucijo zaslona ...

@mzakelj: Zjahan je ker ga je sestra imela par let v kamionu. Če bi računalnik sedaj bil na mizi bi še šlo skozi da bi delal, za prenašanje pa ni več dober.

Manager ::

Argonavt je izjavil:

Imam zaslon T540 za prodat.


Argonavt - Imaš zaslon, ki ga iščem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manager ()

misticnimrk ::

DePalmo je izjavil:

Dvomim da se da menjat resolucijo zaslona ...


V primeru, da se je dobil original prenosnik s tako resolucijo potem se da (vzames tak panel, ki ima višjo resolucijo).
V nasprotnem primeru je odgovor ne oziroma preveč dela.

Manager ::

Zaslon je sedaj 1366x768, tako da če najdem bom kar tega pustil, se kaj drugega ne splača.

Če bo kdo imel, ali pa kje zasledil zaslon 30PIN (leva postavitev), 20mm:

Tip zaslona 1366x768, Mat ali pa Glossy;
- LP156WH4 (TP)(P2)
- FRU: 04X5482

Tip prenosnika Lenovo T540p;
- Tip: 20BF-0038SC
- S/N R9-0BNXEA 14/12


Lp

Manager ::

Če bo kdo kdaj rabil...

Kupil nov zaslon preko ebay.de, naročil iz Londona (WikiParts).
Dobil v 8 dneh od naročila.
Cena 63EUR.

Sestavil, dela super.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo prenosnika ACER

Oddelek: Pomoč in nasveti
302395 (1633) Fadil
»

Prenosnik za resno delo - HP ZBook 15 vs Macbook Pro 13

Oddelek: Kaj kupiti
427811 (6437) DOOM_er
»

prenova računalnika

Oddelek: Strojna oprema
413119 (2232) tilenmpower
»

Prenosnik ~1500€

Oddelek: Kaj kupiti
91461 (1239) MStrix
»

Lenovo IDEAPAD vs THINKPAD

Oddelek: Kaj kupiti
4810027 (7933) Invictus

Več podobnih tem