» »

Alibaba naročilo

Alibaba naročilo

«
1
2

chiiiii ::

Pozdrav,

Preko alibabe bi rad naročil nekaj vzorcev iz različnih kitajskih trgovin. Problem nastane pri pošiljanju. Vsaka trgovina posebej namreč zaračuna mastno poštnino, kljub temu da vzorec dajo brezplačno. Pri 10-15 vzorcih bi me tako to stalo kar veliko zato sem razmišljal če obstaja kakšna druga pot. Recimo da bi preko kakšne strani našel nekega kitajčka kateremu bi trgovine poslale vzorec on pa bi nato vse skupaj zapakiral v en paket in ga poslal do mene.

Upam da sem bil razumljiv :)

Hvala!

Marko

Samson ::

Pomeni da enostavno kupis vec stvari na aliexpress in se tako ratas prijatu z rizkom...Naprej ti je verjetno jasno, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Tilen ::

Ne pozabi, da lahko pride pri uvozu do laboratorijskih testov vzrocev in boš plačal kar precej. Ne vem sicer za kakšne vzorce gre, vendar če gre za tekočino, da ne boš presenečen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

chiiiii ::

Gre za flomastre. O kakšnih cifrah testov govoriva?

Tilen ::

Radioaktivni pregled, 300 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

St235 ::

jezus ne pretiravaj, kdaj so pa še flomasti morali čez radioaktivni pregled? Tista tema je bila o uvozu surovin, ne pa končnih izdelkov.

neon21 ::

Kaj je kdo slučajno iz alibabe naročeval kompatibilne kartuše za tiskalnike?

chiiiii ::

Ne ga srat no DHL?! Stroški založene bančne garancije 10EU? Kaj sploh to pomeni? Kaj se bo z nami zgodilo tudi ne vem :) Jaooo

 DHL

DHL

St235 ::

Kdo bi si mislil... pa saj v vseh temah beremo, da je Pošta Slovenije oderuh in da vsi ostali praktično zastonj urejajo vse.

slovenec_89 ::

Bom kar tu vprašal, da ne odpiram nove teme.

Do sedaj sem že večkrat kupoval preko Ebay-a in Amazona.
Z Alibabe do sedaj še nisem naročal (sem pa iz Aliexpress). Zanima me, kako je s kritjem Alibabe, če gre kaj narobe. Je to tako, kot pri Ebayu?

Kupil bi 40 kosov artikla, ki bi ga dobil po $8,5, drugače pa na Ebayu stane $15 kos.
Zanima me tudi, če se preko alibabe da tudi kaj barantati? =)

Machete ::

Jaz sem tudi nov in rabim nekaj službeno, nisem pa še naročeval z alibabe.
Imam eno vprašanje. Produkt nima cene. Pri postopku 'Start order' imam edino možnost, da ceno vpišem sam. Kje je tu fora in kaj naj naredim?
Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

klekej ::

Na Aliexpressu in Ebayu sem domač, sedaj pa rabim artikel, ki ga ima samo Alibaba. Kako poteka nakup? Min. naročilo tega izdelka je 10kosov, jasno mi je, da bom plačal carino, kar pa ni problem. Kakšen je shipping? Plačam, če prav razumem s PayPalom, tako da če gre kaj narobe imam neko kritje? Res lahko kupujejo samo pravne osebe? Ima kdo kakšne izkušnje z naročanjem?

Gre za tele senzorčke: https://www.alibaba.com/product-detail/...

Kaj je Alibaba res tak bav-bav?

Kaj je Alibaba res tak bav-bav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

klekej ::

Senzorji me pridejo 49,5$ (pravijo, da lahko gor napišejo 23$), poštnina je 28$+PayPal stroški 3,88$. Skupaj torej 81,38$. Koliko bom plačal še našim, če mi res gor napišejo znesek 23$. Kaj pa če ga slučajno ne in bom plačal še DDV?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

FX6300B ::

sicer naj bi pod 22€ plačal le pregled,ki je par evrov, zna se pa zgoditi da skoz spustijo brez vsega, ali pa so malo zoprni in rečejo da napisana vrednost ni prava, potem plačaš le pregled(par evrov) in davek 22%, če presega vrednost mislim da 150€ je še carina
May the force be with you!

borisk ::

sam sem spomladi uvozil 2 kontejnerja strojev in lahko povem da je stroškov z špedicijo in vsem ostalim cca 1500€ po kontejnerju. Če imaš podjetje in izkažeš interes za biznis v prihodnje ti pošlejo vzorec tudi zastonj (brez plačila poštnine), sploh pri drobnarijaah, k igredo v mehurčkasto folijo.

TheBlueOne ::

Za male kolicine je alibaba ustanovila aliexpress.

klekej ::

TheBlueOne je izjavil:

Za male kolicine je alibaba ustanovila aliexpress.


Najdi mi jih kjerkoli drugje pa ti dam za pivo. PS001 je oznaka senzorja.

xtpwn ::

klekej ::

Hjoj, daj prvo moj link odpri, da vidiš o čem sploh se gre.

darkolord ::

To je tako kot da bi vprašal, kako se kupuje preko bolhe.

Alibaba je samo imenik. Kontaktiraš prodajalca/proizvajalca in se zmeniš z njim.

ToniT ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Ales ::

klekej je izjavil:

Senzorji me pridejo 49,5$ (pravijo, da lahko gor napišejo 23$), poštnina je 28$+PayPal stroški 3,88$. Skupaj torej 81,38$. Koliko bom plačal še našim, če mi res gor napišejo znesek 23$. Kaj pa če ga slučajno ne in bom plačal še DDV?

Na Slo-techu je nekaj dolgih tem, kjer je vse to vprašano in odgovorjeno že ene 17.000x...

klekej ::

Prodajalec ima na zalogi senzorje, ampak jih še ne more poslati, v čem je fora? Gre pa za tegale prodajalca, kaj sumljivega? https://ledlinear.en.alibaba.com/?spm=a...

We have stock, but the function need to be improved.

After all function is finished update, will sell well again.

darkolord ::

Pomeni, da ne delajo dobro, in jih trenutno ne prodajajo.

klekej ::

Malo sem boječ kar se tega tiče, ampak hočejo kontaktno številko in me skrbi, da gre v kakšno bazo in res zadnja stvar, ki jo rabim, da me poleg slovenskega marketinga še Azijati kličejo potem. :D

klekej ::

Je bolje, da namesto na firmo naročim kot fizična oseba? Bodo naši cariniki prej skočili v zrak, če bodo videli, da je na pravno osebo in zaračunali davek in carino? Ker kitajc pravi, da lahko da na paket vrednost 23$. :D Rabil jih bom za osebno uporabo, ne za prodajo dalje in jih ne bom dal v strošek firme in plačal z osebnim Paypalom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

Ales ::

Kot zveni tako ali tako kupuješ kot fizična oseba.

Kaj piše na paketu kot vrednost boš moral podkrepiti z dokazom, če padeš v postopek preverjanja. Če je karkoli na deklaraciji napačno navedeno, so stroški carinskega postopka višji. Če pa se poskusiš ti zlagati o vrednosti (nekaterim genijem je prišlo na misel, da pofotošopajo dokazila o plačilu oz. naročilu v upanju, da so cariniki z Marsa padli) oz. namenoma ne predložiš ustreznih dokumentov itd., so zakonsko določene kazni za tako postopanje *konkretne*.

klekej ::

So smešni teji kitajčki. Pravim, da bom plačal s PayPalom in mi pošlje kar excel dokument naj nakažem na: Surmountor paypal account: Karen@surled.com

Meni tole ne diši..

Kako plačujete drugi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

klekej ::

klekej je izjavil:

So smešni teji kitajčki. Pravim, da bom plačal s PayPalom in mi pošlje kar excel dokument naj nakažem na: Surmountor paypal account: Karen@surled.com

Meni tole ne diši..



klekej je izjavil:

klekej je izjavil:

So smešni teji kitajčki. Pravim, da bom plačal s PayPalom in mi pošlje kar excel dokument naj nakažem na: Surmountor paypal account: Karen@surled.com

Meni tole ne diši..



Kako pa plačujete drugi za nakupe iz Alibabe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

darkolord ::

Zate je tako še najbolje.

Drugače je sicer bančno nakazilo, escrow, Western Union, ...

klekej ::

Samo kako naj jim zaupam, če nima plačilo nobene povezave z blagom? Tukaj se morem vpisati na svoj Paypal in plačati na njihov račun. Ne rečem, da bi se kaj poklikalo preko strani Alibabe. A Alipay tukaj ne deluje tako kot na Aliexpressu?

darkolord ::

Kako to misliš, da nima plačilo nobene veze z blagom?

Alibaba nič ne posreduje pri plačilih - zmenit se moraš sam. Je tako kot npr. bolha za firme.

klekej ::

Ne nakazuješ preko "strani" tako kot na Aliexpressu ali Ebay-u. Tukaj se morem vpisati na svoj Paypal račun in nakazati denar na ta email naslov, nimam pa nobenega dokazila za kaj sem plačeval, če gre kaj narobe.

borisk ::

darkolord je izjavil:

Kako to misliš, da nima plačilo nobene veze z blagom?

Alibaba nič ne posreduje pri plačilih - zmenit se moraš sam. Je tako kot npr. bolha za firme.


alibaba ponuja Trade Assurance, kjer alibaba deluje kot escrow agent med kupcem in prodajalcem. tudi reklamacije in povračila se delajo preko alibabe.

nerro32 ::

Tudi sam ravno nekaj naročujem na Alibabi in me zanima kako je s tem Alibaba Trade Assurance, je to že kdo uporabil, ali deluje v praksi?

borisk ::

če želiš uporabiti, mora trgovec to podpirati in plačati moraš na načun točno določene banke ( v lasti alibabe če se ne motim). feklamacija gre preko sistema alibabe, sam sem koristil ker so nekaj pozabili naložiti v kontejner. alibaba ni posredovala ker je prodajalec sam javil da nekaj niso naložili, in so plačali brez problema.

klekej ::

Kako bom uveljavljal svoje pravice, če mi je trgovec dal samo email naslov od PayPala, da mu nakažem denar? Domnevam, da PayPal potem ne more posredovati, če gre kaj narobe, ker sem pač nekomu poslal denar, povezave na nakup pa ni? Je z Alipayem kaj drugače? Naj nekdo, ki ima dejanske izkušnje z nakupom na Alibabi napiše kaj več o tem, prosim.

borisk ::

lahko ti povem izkušnje, 2 naročila (22000$ +24000$). mi smo plačevali preko bančnega nakazila. Ponudbo ti preko alibabe pošlje trgovec, ti jo sprejmeš, plačaš preko paypala. če kaj ni vredu pelješ preko alibabe dispute, če ne gre pa preko paypala storniraj plačilo.

to da ti kitajec samo dal naslov paypala in plačaj pa ne gre skupaj z zdravo pametjo. naj ti pošlje uradno ponudbo preko alibaba sistema.

klekej ::

Poslali so mi "PI", kot ga oni imenujejo. To je ročno vnešen excelov dokument z imenom njihove firme v glavi, nižje pa so moji podatki, artikel in cena. Je to to? Je plačilo preko Alipaya za kupca kaj ugodneje?

darkolord ::

PI je Proforma Invoice oz. predračun.

To je sicer čisto običajna praksa pri njih.

borisk ::

naj ti pošlje quote oziroma proforma invoince preko alibaba message centra ne preko maila. paypal pobere provizijo pri menjavi+provizijo za transakcijo, nakazilo pa stane 30centov, odvisno od banke.

klekej ::

Na PI-ju je cena za artikel, DHL in Paypal charge. Torej plačam celoten znesek, Paypal pa mi bo še posebaj odbil strošek po nakupu? Se mi bolj splača conversion rate z Paypalom ali banko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

Ales ::

PayPal ne odbija ničesar dodatno, odtegnejo kar vidiš v PayPalu preden potrdiš nakup in nič več. Če prodajalec pred tem v ceno všteje stroške PayPala, boš to videl po višini zneska.

Precej bolj se splača konverzija z banko, PayPalov tečaj je za nas slab. Slovenske banke so, kar se konverzije ob nakupih s kartico tiče, super.

Racunalnik ::

Alibaba je spanija kar se tice varnosti v smislu, firme ti posiljajo excelle za placila, komunikacija je zelo slaba odgovorijo ti na 1 alinejo od 10 alinej v vprasanju, vsi samo sprasujejo how much pieces, vsi bi radi poslovali samo z uporabniki ki narocijo min 10000 kosov kar je recimo razumljivo glede na to da so to firme, ni opa razumljivo kdo placa recimo 20000$ kar na nek bancni racun ali podobno, ker banka ni mediator ko gre kaj narobe, to je posiljanje denarja totalno na blef kar bo pa bo.
Seveda imas paypale in preko alibaba insuranca, tle je pa spet druga pesem, alibaba je mediator samo kdaj in kje, isto paypal je mediator in insurance ampak kdaj, ko recimo ne dobis paketa je baje se najbolj ziher, ce pa neki ne stima s paketom pa samo we didnt conclude in your favor pa se obrises pod nosom.
In to vse za firme s katerimi bi naj posloval za konkretne zneske, medtem ko na ebayu ali aliexpressu se tresejo za negativen feedback prodajalci ko od njih kupujes 2$ vredne stvari, na alibaba pa niti feedbacka ne poznajo in firma je golden suplier in podobno brez kakrsbnega koli feedbacka, torej vsak je golden supplier.
Prodajo ti pa seveda tudi en kos, samo je pac cena primerna temu, sicer sem tudi za izdelke ki so 400eur spraseval kdaj se cena zniza na kolicino pa je bilo to bolj v smislu ce vzames 100 kosov torej za 40000eur robe bi dobil na kos 15eur manjso ceno, kar pa nevem ce pije vodo v mojo korist biznisa.

Isto je s postnino kaj ce ti teh 100 kosov posljejo kot ni bilo dogovorjeno, kako bos dokazoval da to ni to, pa ce recimo priznajo napako pa moras poslat 100kosov nazaj to so lepi stroski postnine in kdo to placa?
Nevem res kapo dol privatnikom ki na alibaba narocajo brez da osebno ne gredo spoznat firmo in imajo nekoga zadaj ki pravno postima vracilo denarja itd. ker to so razlicne drzave in zakonodaje in ko pride do problema se pejt ti 2 razlicni zakonodaji 2 razlicna svetova.

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

Tudi iz osebnih izkusenj sem nekaj kupil dobim ok, kupim drugic manjse poskodbe praske posljem slike vse pa mi zacnejo da od njih je slo to 100% brez teh poskod a stvar zavita f mehurcke in orginal lepljiva folija od njihove fabrke gor, aja ko je prislo do mediacije na alibaba so mi ponudili od 400eur vrednega izdelka 20$ vrednosti, zgleda da za njih nov spraskan izdelek ne predstavlja takega problema kot pri nas ker ce nekomu nekaj prodajas novo je novo in ne spraskano za 10eur manj od cene novega. Vem da si sam nebi po taki izkusnji upal kupovat 100 kosov sploh pa ze napisano zgoraj z nakazili na neke racune.

Ales ::

Ne razumem, kaj ni jasno. Plačila, špedicija, zavarovanje, itd. v mednarodnem poslovanju so zapletena zadeve in zahtevajo kar nekaj izkušenj, pa tudi stroške to vleče za sabo. In to ne male stroške.

Nekaj robe bo poškodovane, nekaj bo izgubljene, nekaj bo narobe prišlo. To je vse del posla. Delno lahko take stvari zavaruješ in preprečuješ na razne načine, delno pa moraš vkalkulirati v ceno.

Dejstvo je, da se za par izdelkov in par EUR ne splača ukvarjat z uvažanjem direktno od proizvajalcev. Zato vas pa na Alibabi odpikajo po parih minutah, ko vidijo za kaj se gre. Kitajci niso neumni, točno vedo, kake stranke hočejo. Za tiste druge imajo oni ali pa njihovi preprodajalci account na eBayu, na Alibabi se nihče posebej ne bo ukvarjal z vami.

Zato tisti, ki kupujete po par kosov, ne palamudite po Alibabi in direktno pri proizvajalcih, temveč kupite zadevo preko grosistov ali prodajalcev na drobno na eBayu ali kjerkoli pač je poslovanje bolj urejeno in razmeroma varno. Neprimerno ceneje boste prišli čez, tudi če je cena na videz konkretno višja.

borisk ::

ja, alibaba je B2B, male ribe pa ribarite (tudi sam v privat namene) po aliexpresu ali taobao, če na aliexpresu ni. če si resen, kitajci pošljejo sample tudi zastonj, in to z DHL na njihove stroške.

klekej ::

V mojem primeru je problem, ker Aliexpress in Ebay teh senzorjev nimata, ker so očitno patentirani. Po branju telih zadnjih prispevkov pa resno dvomim v naročilo, ker 80€ spušit ni malo.

klekej ::

Dobil senzorje, ne delajo. Jim pošljem video in mi ponujajo refund za izdelke, ne pa tudi za shipping-25$. Po mojem mnenju sem upravičen do celotnega refunda, če izdelek ne dela. Kaj menite? Sprožim dispute na PayPalu?

A?

A?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

klekej ::

klekej je izjavil:

Dobil senzorje, ne delajo. Jim pošljem video in mi ponujajo refund za izdelke, ne pa tudi za shipping-25$. Po mojem mnenju sem upravičen do celotnega refunda, če izdelek ne dela. Kaj menite? Sprožim dispute na PayPalu?



Kaj menite?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NKBM - virtualna predplačniška Visa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10329591 (6316) FoxKnox
»

PayPal placilo,sumljiv prodajalec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12218949 (14469) St235
»

PayPal in Ebay se razhajata

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
189594 (7755) dottor
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329174 (7025) refosk
»

pošiljanje pošte iz kitajske v slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5219668 (13672) ender

Več podobnih tem