» »

Tipka ž v Win8 ne dela...

Tipka ž v Win8 ne dela...

Marvin ::

Ne vem v čem je fora... oz. vidim, da ima slovenski layout tipkovnice W8 nastavljen narobe, se pravi:

šđž
čć

namesto

šđ
čćž

Poslednično je tipka ž popolnoma neodzivna. Tipkovnica je Logitech, uradni driverji tudi inštalirani. Windowsi so angleški, ampak sem posnel dol tudi slovenski language pack za vsak slučaj ampak ni nobene razlike.

Ne moreš verjeti s kakšnimi glupimi problemi pridejo W8... ima kdo rešitev?

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Marvin ::

Menda ja ni potrebno delati remappinga za default slovenski layout... in sem prebral že 3/4 W8 teme in še nisem zasledil da bi kdo imel ta problem, kar mi je izjemno čudno...

Zvezdica27 ::

v sili te morda reši hrvaški layout - včasih je bilo na linux pogosto to rešitev.

Ker tipkovnice se razlikujejo - jaz recimo imam tvoj prvi primer...

zz

Marvin ::

Hmm, bom pogledal če hrvaški ustreza (nisem trenutno na tistem računalniku). Mi je pa blazno čudno, da sem edini s tem problemom... doma imam 3 različne Logitech tipkovnice in vse imajo enako postavitev ž-ja... ki dela b.p. po defaultu že v angleških XP-jih, v 8 pa ne. Weird shit...

Mavrik ::

V 8 Ž dela čisto normalno. A si prepričan da nimaš pokvarjenih tipkovnic, si zbral napačen layout oz. si kake čudne driverje inštaliral?
The truth is rarely pure and never simple.

Marvin ::

Nič od tega... tipkovnica je nova, layout je slovenski, driverji so pa zadnja verzija setpointa. Pa ni nič razlike med driverji od W8 (najprej sem imel samo te) ali pa Logitechovimi, layout je pri meni enak pri obeh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marvin ()

Marvin ::

Hrvaški layout mi kaže enak kot slovenski, tako da to ne bo rešitev. Samo tole je pa res en wtf... ima še kdo tu Logitechovo brezžično tipkovnico in Win8?

aerie ::

Meni z K360 deluje po pričakovanjih. Problem se IMHO nahaja med tipkovnico in stolom.:)

Marvin ::

Ha ha ha.

aerie ::

Ja res. Preveri tam v Clock, Language and Region nastavitvah, če vse štima.

Marvin ::

Vse kar se je dalo naredit tam sem že naredil in ja, vse štima. Računalnike uporabljam že zadnjih 25 let tako da ne bi šel pisat sem če bi se dalo to po neki normalni poti razrešit. Zdajle grem probat tipkovnico na drug računalnik ker če ni defektna potem ostane res malo možnosti.

Oh ffs... zgleda da je nova tipkovnica defektna. To se mi pa še ni zgodilo... sem jo vštekal na WinXP sistem in tudi ne dela ž.

:facepalm:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marvin ()

cekr ::

Marvin je izjavil:

Nič od tega... tipkovnica je nova, layout je slovenski, driverji so pa zadnja verzija setpointa. Pa ni nič razlike med driverji od W8 (najprej sem imel samo te) ali pa Logitechovimi, layout je pri meni enak pri obeh.



Slovenski Layout boš zelo težko dobil. Ti imaš yugo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zvezdica27 ::

lp,

ne, ne, ima slovenskega, samo je isto kot stari YU (in hrvaški tudi). Zdaj ga kao nekaj hočejo spremeniti...

zz

[D]emon ::

Zvezdica27 je izjavil:

Zdaj ga kao nekaj hočejo spremeniti...


Tisto je bil samo predlog, pa se to ze kako leto nazaj.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

techfreak :) ::

Ni bilo tisto sprejeto kot slovenska razporeditev? Samo verjetno ni bilo v interesu proizvajalcev ter uporabnikov da se tisto uporabi.

[D]emon ::

techfreak :) je izjavil:

Ni bilo tisto sprejeto kot slovenska razporeditev? Samo verjetno ni bilo v interesu proizvajalcev ter uporabnikov da se tisto uporabi.


http://www.monitor.si/novica/nov-razpor...


Tudi, ko bo in če bo sprejet nov razpored, pa bo ostal zgolj kot priporočilo, tako da bo mogoče dosedanje razporede uporabljati tudi v naprej. Zanimivo pa bo spremljati, kako se bodo na pobudo odzvali ponudniki računalniške opreme.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zvezdica27 ::

ja, samo če se sprejme se sprejme. Sicer pa imaš več standardov za več tipov tipkovnic, torej je to lahko samo dodatni standard in veljata oba. Na sliki od monitroja je recimo tipkovnica kot jo imam zdajle pred sabo.

Na drugem PC pa imam ravno obratno, torej ž v zgornji vrstici.

Meni je osebno vseeno, samo hecno bo, ko bo folk kje gostoval in bo povsem drugače, kot pred spremembo. Re pa je, da evro znak je trenutno katastrofa (ali pa afna če smo že pri temu). POševnica je na numlocku, ampak leva poševnica spet katastrofa...

zz

techfreak :) ::

[D]emon je izjavil:

http://www.monitor.si/novica/nov-razpor...

Hvala za 6 let star članek.

Slovenski inštitut za standardizacijo (Sist) je sporočil, da je tehnični odbor SIST/TC ITC soglasno potrdil za izdajo izvirni standard slovenske tipkovnice.

http://www.delo.si/clanek/83074

techfreak :) ::

Zvezdica27 je izjavil:

Na drugem PC pa imam ravno obratno, torej ž v zgornji vrstici.

Če imaš ž zgoraj pomeni da imaš manjšo Enter tipko in gre za ANSI/US tipkovnico. Ta, ki je najbolj popularna pri nas pa ima ž zraven č in ć, zgoraj pa š in đ.

[D]emon ::

techfreak :) je izjavil:

[D]emon je izjavil:

http://www.monitor.si/novica/nov-razpor...

Hvala za 6 let star članek.


Ni blema.

techfreak :) je izjavil:


Slovenski inštitut za standardizacijo (Sist) je sporočil, da je tehnični odbor SIST/TC ITC soglasno potrdil za izdajo izvirni standard slovenske tipkovnice.

http://www.delo.si/clanek/83074


Hvala tebi za 4 leta star clanek.


Se vedno mislim, da je zadeva bedarija.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končno jim je prišlo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7213379 (7489) jype
»

SLO znaki na tipkovnici

Oddelek: Pomoč in nasveti
4112306 (10944) rokp
»

Potrjen nov standard slovenske tipkovnice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17628887 (17288) Phantomeye
»

Programerji in keyboard layout. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509163 (8210) kunigunda
»

Se obetajo spremembe na slovenski tipkovnici? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19624137 (19525) madmitch

Več podobnih tem